5 مشکل فنی که موجب کاهش قیمت خودرو می‌شود موضوعی می‌باشد که در این مقاله مورد بررسی قرار داده‌ایم. در این مقاله شما کاربر گرامی‌متوجه خواهید شد که باید نگران کدام بخش‌های فنی خودرو خود باشید تا قیمت خودرو شما دچار افت کمی‌ شود.

با یک کلیک استعلام خلافی خودرو را بدون دغدغه از اینجا بگیرید

چرا باید 5 مشکل فنی که باعث افت قیمت می‌شود را بشناسیم:

 خرید خودرو کارکرده این روزها یکی از دشوارترین خریدها می‌باشد. با توجه به ماهیت خودرو و پیچیدگی ذاتی آن و کارکرد آن در شرایط حساس و دقیق، امکان وجود ایرادات مختلفی در سیستم‌های گوناگون خودرو وجود دارد که برخی از آنها قابل رویت و برخی دیگر نیز پنهان از نظر می‌باشند و ممکن است در آینده مشکلات بسیاری را برای مالک خودرو به وجود بیاورند  به همین دلیل بسیاری از افراد به دلیل دردسرهای زیاد خرید خودرو کارکرده و امکان اشتباه در انتخاب و خرید خودرو، مشتاق خرید خودرو صفر کیلومتر هستند.

 اما در خودرو کارکرده برخی مشکلات فنی می‌تواند ایجاد شود که با آگاهی از آنها و بررسی و تست این قسمت‌های خودرو در هنگام خرید می‌توان خودروی کارکرده مناسبی را با قیمت پایین تر خریداری نمود.

در نوشتار پیش رو پنج مشکل فنی اساسی که می‌توان گفت بیشترین تاثیر را در سالم بودن خودرو ایفا می‌کنند و می‌توانند نقش بالایی در تعیین قیمت خودرو کارکرده داشته باشند را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در صورتی که خودرویی این مشکلات را داشته باشد با کاهش قیمت مواجه خواهد شد و در هنگام خرید باید با دقت تصمیم گرفت.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

در ادامه به 5 مشکل فنی که موجب کاهش قیمت خودرو می‌شود را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-روغن سوزی

روغن سوزی خودرو
روغن سوزی خودرو

بعنوان اولین مشکل فنی که موجب افت قیمت خودرو می‌شود  میتوان به روغن سوزی خودرو اشاره کرد که با نشانه‌هایی همچون خروج دود آبی رنگ و یا دود سیاه از اگزوز خودرو می‌تواند همراه باشد. شاید خروج دود از اگزوز یک خودرو حتی به قدری کم باشد که به راحتی نتوان این موضوع را فهمید.

اما از آنجایی که دلایل این اتفاق در خودرو می‌تواند گویای یک ایراد مهم در موتور خودرو باشد، لازم است که در هنگام خرید خودرو کارکرده این موضوع را با دقت بررسی کرد. این ایراد از آنجایی مهم است که دلایل بروز این مشکل می‌تواند مربوط به خرابی رینگ‌های دور پیستون، پیستون‌ها و  یا واشر سرسیلندر باشد.

اگر قصد خرید خودرو داری ولی وقت کافی برای پیدا کردن خودرو مناسب اونم با گارانتی رو نداری کافیه اینجا کلیک کنید و یک تماس برای خرید سفارشی بگیرید

 بدلیل هزینه‌های ناشی از برطرف کردن این مشکل در خودرو و تعمیر و تعویض قطعات مورد نیاز، وجود این مشکل در خودرو می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش قیمت آن داشته باشد.

2-ایراد در شاسی خودرو

مشکلات شاسی خودرو
مشکلات شاسی خودرو

یکی دیگر از ایرادات اساسی در یک خودرو که می‌تواند موجب کاهش قیمت آن هنگام فروش شود مشکلات مربوط به شاسی خودرو می‌باشد. که می‌تواند به صورت شکستگی و ترک در قسمت‌هایی از شاسی و یا تغییر شکل در اثر ضربه یا تصادف اشاره کرد.

از آنجایی که بیشتر وزن و فشار اتاق خودرو بر روی شاسی قرار می‌گیرد و تاثیر شاسی بر روی قسمت‌های مختلف خودرو همچون سیستم تعلیق و فرمان و ترمز‌ها بسیار زیاد است، ممکن است برخی از ایرادات و مشکلات موجود بر روی شاسی یک خودروی کارکرده به راحتی قابل حل نباشد و این مشکل بر روی سایر سیستم‌های خودرو نیز تاثیر بگذارد.

تابحال به فروش خودرو خودت بدون یک ثانیه اتلاف وقت فکر کردی، اینجا کلیک کن تا با بالاترین سود ممکن خودروی خودت رو بفروشی

نکته‌ای که در این بین نهفته است مشکلات مربوط به شاسی خودرو به دلیل قرارگیری آن در قسمت‌هایی به دور از دید، در اغلب موارد نادیده باقی می‌ماند و همین امر سبب می‌شود که خودرو در آینده با مشکلات دیگری مواجه شود. به همین دلایل وجود عیب و نقص در شاسی خودرو موجب می‌شود تا خودرو کارکرده تا حد زیادی پایین تر از قیمت نمونه استاندارد و سالم خود قیمت گذاری شود.

3-لاستیک سایی

لاستیک سایی
لاستیک سایی

در هنگام بررسی خودرو کارکرده برای خرید، با توجه و دقت به لاستیک‌های خودرو می‌توان از وضعیت جلوبندی خودرو مطلع شد. در صورتی که لاستیک‌های خودرو دچار ساییدگی‌های نامتقارن و نامنظم شده باشند، ممکن است سیستم تعلیق و یا جلوبندی خودرو دچار مشکل باشد که یک ایراد و مشکل اساسی محسوب می‌شود که تاثیرات زیادی نیز در حرکت،کنترل و تعادل خودرو  دارد.

 این امر می‌تواند هزینه‌های بالایی را برای تعمیر و برطرف کردن مشکل در پی داشته باشد. از این رو با توجه به اساسی بودن این ایراد در خودرو وجود آن می‌تواند موجب کاهش قیمت یک خودرو کارکرده در هنگام فروش شود.

4- روشن بودن چراغ چک

روشن بودن چراغ چک
روشن بودن چراغ چک

چراغ چک در خودرو یکی از هشدارهای مهم در پشت آمپر می‌باشد. هنگامی‌که این چراغ در خودرو روشن شود حکایت از وجود یک ایراد مهم در خودرو دارد که در بسیاری از موارد می‌تواند این مشکل از سیستم برقی خودرو از گیربکس، پمپ روغن و یا دمای کارکرد موتور و یا موارد دیگر باشد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

در مواقعی ممکن است روشن شدن این چراغ همراه با وجود مشکل اساسی در سیستم‌های خودرو باشد که هزینه‌های تعمیر و عیب یابی خودرو در این شرایط ممکن است بسیار گران تمام شود.

می‌توان گفت که وجود این ایراد در یک خودرو می‌‌تواند نشانگر کارکرد نامناسب خودرو در زمان استفاده باشد و به تبع آن کاهش قیمت خودرو کارکرده نسبت به قیمت بازار باشد.

5- مشکلات گیربکس

مشکلات گیر بکس
مشکلات گیر بکس

 اگر خودرو در هنگام حرکت و یا جا زدن دنده‌ها با مشکل مواجه باشد، به نوعی که دنده‌های خودرو به سختی جا بیفتند و در هنگام حرکت صدای زوزه مانند از گیربکس به گوش برسد، ممکن است نمایانگر یک مشکل اساسی در گیربکس خودرو و چرخ دنده‌های متصل در آن باشد.

 از آنجایی که گیربکس یک قطعه بسیار اساسی در خودرو است،  تعمیرات و یا تعویض آن  در صورت بروز مشکل بسیار هزینه بر خواهد بود. به همین دلیل ایراد در گیربکس خودرو می‌تواند عاملی باشد که موجب کاهش قیمت خودرو در هنگام فروش شود.

تابحال خرید خودرو دست دوم با گارانتی اونم از بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودرو در کشور رو تجربه کردی؟ برای کسب تجربه بی نظیر اینجا کلیک کن

همچنین در مواقعی که خودرو به کندی حرکت کند یا شتاب مناسب را نداشته باشد و یا دور موتور بالاتر از میزان سرعت خودرو باشد ممکن است دیسک و صفحه کلاچ خودرو نیز دچار آسیب باشد.که در صورت وجود این مشکلات در خودرو، قیمت آن کاهش می‌یابد.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

چگونه از خودرو ها بهتر نگهداری کنیم؟

متوسط کارکرد خودرو در یک سال چقدر است؟

اساس کارکردن پمپ هیدرولیک خودرو چیست

چرا خرید خودروی کارکرده و حتی صفر به کارشناسی نیاز دارد؟

بخاری خودرو و هر آنچه که در مورد نحوه کارکرد ، نگهداری و عیب یابی آن باید بدانید

خرید خودروی کارکرده؛ فرصت یا تهدید؟

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
2 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها