Image default
خانه » مقالات » نکات فنی و آموزشی » 5 مشکل فنی که موجب کاهش قیمت خودرو می شود
نکات فنی و آموزشی

5 مشکل فنی که موجب کاهش قیمت خودرو می شود

5 مشکل فنی که موجب کاهش قیمت خودرو می شود موضوعی می باشد که در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم.در این مقاله شما کاربر گرامی متوجه خواهید شد که باید نگران کدام بخش های فنی خودرو خود باشید تا قیمت خودرو شما دچار افت کمی شود.

چرا باید 5 مشکل فنی که باعث افت قیمت می شود را بشناسیم:

 خرید خودرو کارکرده این روزها یکی از دشوارترین خریدها می باشد. با توجه به ماهیت خودرو و پیچیدگی ذاتی آن و کارکرد آن در شرایط حساس و دقیق، امکان وجود ایرادات مختلفی در سیستم های گوناگون خودرو وجود دارد که برخی از آنها قابل رویت و برخی دیگر نیز پنهان از نظر می باشند و ممکن است در آینده مشکلات بسیاری را برای مالک خودرو به وجود بیاورند  به همین دلیل بسیاری از افراد به دلیل دردسرهای زیاد خرید خودرو کارکرده و امکان اشتباه در انتخاب و خرید خودرو، مشتاق خرید خودرو صفر کیلومتر هستند.

لحظه ای تصور کنید خودرو کارکرده با هزینه گزاف خریده اید اما ناگهان متوجه می شوید چندین خرابی درقطعات مختلف خودرو وجود دارد.

چه حسی به شما دست می دهد؟

آیا می دانید یکی از خدمات همراه مکانیک کارشناسی 209 نقطه ای حودرو است .

صفحه کارشناسی تخصصی خودرو در محل همراه مکانیک

 اما در خودرو کارکرده برخی مشکلات فنی می تواند ایجاد شود که با آگاهی از آنها و بررسی و تست این قسمت های خودرو در هنگام خرید می توان خودروی کارکرده مناسبی را با قیمت پایین تر خریداری نمود.

 در نوشتار پیش رو پنج مشکل فنی اساسی که می‌توان گفت بیشترین تاثیر را در سالم بودن خودرو ایفا می کنند و می توانند نقش بالایی در تعیین قیمت خودرو کارکرده داشته باشند را مورد بررسی قرار می دهیم. در صورتی که خودرویی این مشکلات را داشته باشد با کاهش قیمت مواجه خواهد شد و در هنگام خرید باید با دقت تصمیم گرفت.

در ادامه به 5 مشکل فنی که موجب کاهش قیمت خودرو می شود را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-روغن سوزی

روغن سوزی خودرو
روغن سوزی خودرو

بعنوان اولین مشکل فنی که موجب افت قیمت خودرو می شود  میتوان به روغن سوزی خودرو اشاره کرد که با نشانه هایی همچون خروج دود آبی رنگ و یا دود سیاه از اگزوز خودرو می تواند همراه باشد. شاید خروج دود از اگزوز یک خودرو حتی به قدری کم باشد که به راحتی نتوان این موضوع را فهمید.

 اما از آنجایی که دلایل این اتفاق در خودرو می تواند گویای یک ایراد مهم در موتور خودرو باشد، لازم است که در هنگام خرید خودرو کارکرده این موضوع را با دقت بررسی کرد. این ایراد از آنجایی مهم است که دلایل بروز این مشکل می تواند مربوط به خرابی رینگ های دور پیستون، پیستون ها و  یا واشر سرسیلندر باشد.

 بدلیل هزینه‌های ناشی از برطرف کردن این مشکل در خودرو و تعمیر و تعویض قطعات مورد نیاز، وجود این مشکل در خودرو می تواند تاثیر زیادی در کاهش قیمت آن داشته باشد.

2-ایراد در شاسی خودرو

مشکلات شاسی خودرو
مشکلات شاسی خودرو

یکی دیگر از ایرادات اساسی در یک خودرو که می تواند موجب کاهش قیمت آن هنگام فروش شود مشکلات مربوط به شاسی خودرو می باشد. که می تواند به صورت شکستگی و ترک در قسمت هایی از شاسی و یا تغییر شکل در اثر ضربه یا تصادف اشاره کرد.

از آنجایی که بیشتر وزن و فشار اتاق خودرو بر روی شاسی قرار می گیرد و تاثیر شاسی بر روی قسمت های مختلف خودرو همچون سیستم تعلیق و فرمان و ترمز ها بسیار زیاد است، ممکن است برخی از ایرادات و مشکلات موجود بر روی شاسی یک خودروی کارکرده به راحتی قابل حل نباشد و این مشکل بر روی سایر سیستم های خودرو نیز تاثیر بگذارد.

نکته‌ای که در این بین نهفته است مشکلات مربوط به شاسی خودرو به دلیل قرارگیری آن در قسمت هایی به دور از دید، در اغلب موارد نادیده باقی می‌ماند و همین امر سبب می شود که خودرو در آینده با مشکلات دیگری مواجه شود. به همین دلایل وجود عیب و نقص در شاسی خودرو موجب می شود تا خودرو کارکرده تا حد زیادی پایین تر از قیمت نمونه استاندارد و سالم خود قیمت گذاری شود.

3-لاستیک سایی

لاستیک سایی
لاستیک سایی

در هنگام بررسی خودرو کارکرده برای خرید، با توجه و دقت به لاستیک‌های خودرو می توان از وضعیت جلوبندی خودرو مطلع شد. در صورتی که لاستیک های خودرو دچار ساییدگی های نامتقارن و نامنظم شده باشند، ممکن است سیستم تعلیق و یا جلوبندی خودرو دچار مشکل باشد که یک ایراد و مشکل اساسی محسوب می شود که تاثیرات زیادی نیز در حرکت،کنترل و تعادل خودرو  دارد.

 این امر می‌تواند هزینه‌های بالایی را برای تعمیر و برطرف کردن مشکل در پی داشته باشد. از این رو با توجه به اساسی بودن این ایراد در خودرو وجود آن می‌تواند موجب کاهش قیمت یک خودرو کارکرده در هنگام فروش شود.

4- روشن بودن چراغ چک

روشن بودن چراغ چک
روشن بودن چراغ چک

چراغ چک در خودرو یکی از هشدارهای مهم در پشت آمپر می باشد. هنگامی که این چراغ در خودرو روشن شود حکایت از وجود یک ایراد مهم در خودرو دارد که در بسیاری از موارد می‌تواند این مشکل از سیستم برقی خودرو از گیربکس، پمپ روغن و یا دمای کارکرد موتور و یا موارد دیگر باشد.

در مواقعی ممکن است روشن شدن این چراغ همراه با وجود مشکل اساسی در سیستم‌های خودرو باشد که هزینه‌های تعمیر و عیب یابی خودرو در این شرایط ممکن است بسیار گران تمام شود.

آیا می دانید با استفاده از خدمت  فروش فوری خودرو همراه مکانیک در هر ساعتی از روز در کمتر از 30 دقیقه میتوانید خودرو خود را به مناسب ترین قیمت ممکن به فروش برسانید

برای اطلاع بیشتر از جزئیات این خدمت اینجا کلیک کنید

می توان گفت که وجود این ایراد در یک خودرو می ‌تواند نشانگر کارکرد نامناسب خودرو در زمان استفاده باشد و به تبع آن کاهش قیمت خودرو کارکرده نسبت به قیمت بازار باشد.

5- مشکلات گیربکس

مشکلات گیر بکس
مشکلات گیر بکس

 اگر خودرو در هنگام حرکت و یا جا زدن دنده ها با مشکل مواجه باشد، به نوعی که دنده های خودرو به سختی جا بیفتند و در هنگام حرکت صدای زوزه مانند از گیربکس به گوش برسد، ممکن است نمایانگر یک مشکل اساسی در گیربکس خودرو و چرخ دنده های متصل در آن باشد.

 از آنجایی که گیربکس یک قطعه بسیار اساسی در خودرو است،  تعمیرات و یا تعویض آن  در صورت بروز مشکل بسیار هزینه بر خواهد بود. به همین دلیل ایراد در گیربکس خودرو می‌تواند عاملی باشد که موجب کاهش قیمت خودرو در هنگام فروش شود.

همچنین در مواقعی که خودرو به کندی حرکت کند یا شتاب مناسب را نداشته باشد و یا دور موتور بالاتر از میزان سرعت خودرو باشد ممکن است دیسک و صفحه کلاچ خودرو نیز دچار آسیب باشد.که در صورت وجود این مشکلات در خودرو، قیمت آن کاهش می یابد.

با اپلیکیشن همراه مکانیک علاوه بر استفاده از خدمات همراه مکانیک ،  قیمت روز رنو تلیسمان  خود را چه صفر کیلومتر و چه صد هزار کیلومتر بدست اورید

دانلود اپلیکیشن همراه مکانیک

مقالات مرتبط:

بهترین زمان برای تعویض صفحه کلاچ چه زمانی است

با نحوه کارکرد سیستم کنترل در سربالایی و سرازیری آشنا شوید

نقش پیستون در خودرو چیست و چگونه عمل می کند

سیستم سوخت رسانی انژکتور چگونه عمل می کند

عملکرد دیفرانسیل خودرو چگونه است

با انواع سیستم تعلیق خودرو آشنا شوید

علت سر وصدای کابین چیست

ماهک گیربکس

مبدل کاتالیستی چیست

سیستم کنترل کشش چیست

سیستم کنترل کشش چیست

سیستم کنترل فشار باد تایرها

2
دیدگاه بگذارید

0 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
0 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده
با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید! نصب اپلیکیشن
+
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید