مدت زیادی بود که دو شرکت فیات‌-کرایسلر و پژو-سیتروئن در حال مذاکره برای ادغام با یکدیگر بودند و سرانجام روز شنبه، با این ادغام، رسما شرکت استلانتیس، چهارمین خودروساز بزرگ جهان را تأسیس کردند.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

این فرآیند بیش از یک سال طول کشید تا شرکت ایتالیایی-آمریکایی فیات-کرایسلر و شرکت فرانسوی پژو-سیتروئن این قرارداد 52 میلیارد دلاری را به سرانجام برسانند؛ سالی که طی آن، اقتصاد جهانی با بحران ناشی از شیوع بیماری کرونا مواجه بود.

این دو شرکت برای اولین ‌بار در اکتبر 2019 اعلام کردند که قصد دارند با هم ادغام شوند و کمپانی جدیدی را با فروش سالانه 8.1 میلیون دستگاه خودرو ایجاد کنند.

این دو خودروساز در بیانیه‌ای اعلام کردند: ادغام بین پژو-سیتروئن و فیات-کرایسلر که منجر به ایجاد استلانتیس خواهد شد، از امروز اجرایی می‌شود.

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید
تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

مقرر است معاملات سهام شرکت استلانتیس که ریاست آن با کارلوس تاوارس، مدیرعامل پژو-سیتروئن، خواهد بود، از روز دوشنبه، در میلان و پاریس و از روز سه‌شنبه، در نیویورک آغاز شود.

با توجه‌ به شرایط، تحلیل‌گران و سرمایه‌گذاران تمرکز خود را روی چگونگی برنامه‌ریزی تاوارس برای حل چالش‌های بزرگ این گروه معطوف کرده‌اند که شامل ظرفیت تولید بیش‌ازحد تا عملکرد اسف‌بار در چین می‌شود. تاوارس اولین کنفرانس مطبوعاتی خود را به‌عنوان مدیرعامل Stellantis، روز سه‌شنبه پس از به‌صدادرآمدن زنگ بورس نیویورک برگزار می‌کند.

منبع: تسنیم

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها