علت لرزش ماشین در شروع حرکت و در هنگام نیم کلاچ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

علت لرزش ماشین در شروع حرکت و در هنگام نیم کلاچ موضوع این مقاله از سری مقالات مجله خودرو همراه مکانیک است که در این مقاله علت لرزش خودرو در شروع حرکت، علت لرزش ماشین در زمان نیم کلاچ، مشکل در موتور و سیستم اکسل که موجب لرزش خودرو می‌شود را بررسی خواهیم کرد.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

پس اگر به‌دنبال علت لرزش ماشین خود هستید مطالعه این مقاله را از دست ندهید. ضمنا اگر نیاز به راهنمایی کارشناسان فنی همراه مکانیک دارید در بخش نظرات سوال خود را قرار دهید تا کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

چرا دانستن علت لرزش ماشین در شروع حرکت مهم است؟

علت لرزش ماشین در شروع حرکت و در هنگام نیم کلاچ
علت لرزش ماشین در شروع حرکت و در هنگام نیم کلاچ

یکی از مواردی که می‌تواند نشان از خرابی سیستم‌ها و تجهیزات حیاتی خودرو باشد، لرزش ماشین در شروع حرکت و نیم‌کلاچ کردن است؛ بنابراین بهتر است مشکل را هرچه سریع‌تر برطرف کنید تا متحمل هزینه‌های گزاف نشوید. با ما همراه باشید تا در ادامه با دلایل لرزش خودرو در زمان حرکت بیشتر آشنا شوید.

علت لرزش ماشین در شروع حرکت و در زمان نیم کلاچ چیست؟

علت لرزش ماشین در شروع حرکت و در هنگام نیم کلاچ
علت لرزش ماشین در شروع حرکت و در هنگام نیم کلاچ

یکی از اولین دلایل لرزش ماشین، سیستم کلاچ است. کلاچ یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده خودرو است که وظیفه آن قطع و وصل کردن اتصال موتور به چرخ‌دنده است.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

درواقع زمانی‌که شما پا را بر روی پدال کلاچ قرار می‌دهید با وجود آن‌که موتور روشن است، نیروی حاصل از آن به چرخ‌دنده‌ها منتقل نمی‌شود. نحوه به حرکت درآوردن خودرو به این صورت است که ابتدا باید پا را بر روی کلاچ نگه داشته و سپس خودرو را در دنده 1 قرار دهید و پا را به آرامی عقب بکشید تا صدای موتور عوض شود، درواقع خودرو در این حالت در وضعیت نیم‌کلاچ قرار می‌گیرد و وقت آن است که پا را به‌طور کامل از روی کلاچ برداشته و بر روی پدال گاز قرار دهید.

در خلال همین نیم‌کلاچ شاید لرزش‌های شدیدی در ماشین احساس کنید که چندان به مذاقتان خوش نیاید. همانطور که عنوان شد به احتمال زیاد، مشکل اصلی از برخی اجزای کلاچ است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

1-فرسودگی فنرهای خورشیدی علتی برای لرزش خودرو در زمان شروع حرکت:

در مورد علت لرزش ماشین خوب است بدانید که فنرهای خورشیدی که در اصطلاح به آن‌ها فنرهای سه شاخه نیز گفته می‌شود مسئول انتقال نیرو به دیسک هستند. این فنرها پس از کلاچ‌های پی‌درپی، کارکرد مفید خود را تا حدودی از دست می دهند؛ چنین مشکلی می‌توانند هنگام حرکت منجر به لرزش خودرو شود؛ حتی گاها تعویض دنده نیز سخت شده و در هنگام تعویض دنده، راننده نیز این لرزش‌ها را حس خواهد کرد.

2- چرب بودن کلاچ:

خود کلاچ یک علت برای لرزش ماشین است؛ چنانچه کلاچ چرب شده باشد موجب لغزش کلاچ و لرزش خودرو خواهد شد. چرب شدن کلاچ ناشی از نشت روغن از کاسه نمدهای پیشرانه است که در نزدیکی محل گلدانی گیربکس قرار دارد.

3-تمام شدن صفحه کلاچ:

 صفحه کلاچ عمدتا باید از حدود 50 تا 60 هزار کیلومتر تعویض شود؛ البته بسته به نوع رانندگی، ترافیک و… این عدد می‌تواند به 70 تا 80 هزار کیلومتر برسد. یکی از مهم‌ترین علائم تمام شدن صفحه کلاچ، لرزش موتور و اتاق خودرو به هنگام حرکت است. از دیگر نشانه‌های تمام شدن صفحه کلاچ می‌توان به عدم تناسب بین گاز و شتاب خودرو، جا نرفتن راحت دنده، نیاز به استفاده از دنده‌های سنگین در سربالایی‌های نیمه‌شدید و… اشاره کرد.

4-مشکل در فلایویل:

نیروی موتور از طریق کلاچ و پس از گذر از فلایویل به جعبه‌دنده منتقل می‌شود؛ اختلال در عملکرد این قطعه که تحت چرخ لنگر یا طیار نیز شناخته می‌شود، می‌تواند به لرزش خودرو در هنگام حرکت بیانجامد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

5-خرابی فنرهای ضد پیچش یا مارپیچی:

 از دیگر فنرهای مورد استفاده در کلاچ، فنرهای ضدپیچشی یا مارپیچی هستند که همانند فنرهای خورشیدی پس از مدتی دیگر عملکرد اولیه خود را نداشته و می‌توانند منجر به اختلال در عملکرد سیستم کلاچ شوند که یکی از نشانه‌های این اختلال، لرزش خودرو به هنگام شروع حرکت است.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که عملکرد مناسب سیستم کلاچ، بسیار بستگی به رانندگی شما داشته و همواره باید اصول رانندگی صحیح را رعایت کنید، کم ‌گاز حرکت کنید، به موقع دنده عوض کنید، پا را بر روی کلاچ نگه ندارید و… . با رعایت اصول صحیح رانندگی، تا حدود زیادی می‌توانید مانع از خرابی خودرو و آسیب‌های مالی و معنوی شوید.

البته بد نیست به صورت خلاصه به لرزش‌های کلی خودرو اشاره داشته باشیم و این که لرزش خودرو فقط مختص به زمان حرکت نیست و در هر لحظه‌ای حتی وقتی خودرو در جا کار می‌کند، ممکن است این لرزش موجب بهم ریختن تمرکز و تفکر شما شود.

لرزش خودرو علاوه بر سیستم کلاچ ممکن است به‌دلیل مشکلاتی در سیستم ترمز یا اکسل خودرو و در بدترین حالت به علت مشکلاتی در موتور خودرو باشد.

مشکلات موتور که موجب لرزش خودرو می‌شود

موتور پژو 2008

این اتفاق بیشتر زمانی رخ می‌دهد که شما پای خود را روی پدال گاز فشار می‌دهید که علت آن هم مربوط به سوخت نامناسب، فیلتر خراب و عدم کارکرد مناسب شمع‌ها است.

مشکل در سیستم اکسل،علت لرزش ماشین شاید همین باشد

همه ما می‌دانیم که خودرو از بخش های بسیار زیادی تشکیل شده‌است که به‌صورت منظم در کنار یکدیگر کار خود را انجام می‌دهند، اما اگر به هر دلیلی یک بخش دچار مشکل شود عملکرد خودرو را دچار مشکل می‌کند.

یکی از قطعاتی که موجب حرکت نرم خودرو شما می‌شود اکسل خودرو است که در صورت ایجاد مشکل در این قطعه شما در سرعت‌های بالا احساس لرزش در خودرو می‌کنید. اگر در سرعت‌های بالا این لرزش را در خودرو خود حس کردید، میل گردان و توپی چرخ را چک کنید که مبادا دچار مشکل شده باشند.

لرزش خودرو به‌دلیل بالانس نبودن چرخ‌ها:

در برخی موارد بالانس نبودن چرخ‌ها یا مشکلاتی در آن‌ها می‌تواند علت لرزش‌های خودرو شما باشد که باید موارد زیر را چک کنید:

  • مهره‌های چرخ را چک کنید که شل نشده باشند.
  • در دوره‌های مشخص بلبرینگ چرخ‌ها را چک کنید.
  • در هنگام تعویض بلبرینگ‌ها سیبک را نیز چک کنید که دچار مشکل نشده باشند.

 ضرورت انجام کارشناسی خودرو

در پایان مقاله قصد داریم با شما کاربر گرامی اندکی در مورد اهمیت کارشناسی خودرو صحبت کنیم. شاید برای شما در مورد دو خدمت ارائه شده (برای خرید خودرو نیاز به کارشناسی دارم، برای فروش خودرو نیاز به کارشناسی دارم) سوال پیش بیایید که برای فروش خودرو ما چه نیازی به کارشناسی داریم؟

برای محاسبه عوارض خودرو کلیک کن

کاربر گرامی دقت کنید که یکی از راه‌ها و تله‌های کلاهبرداری که دلال‌ها از آن استفاده می‌کنند وارد کردن ایرادات بی‌جا به خودرو برای کاهش قیمت آن است؛ ولی درصورتی‌که شما گواهی کارشناسی از یک مرکز معتبر داشته باشید راه کلاهبرداری را برای دلالان خودرو می‌بندید و خودرو خود را با منطقی‌ترین قیمت و قیمت کارشناسی شده می‌فروشید.

این همان دلیلی است که می‌گوییم با استفاده از خدمت کارشناسی خودرو همراه مکانیک لذت خرید یا فروش خودرو دست دوم را تجربه کنید. با کلیک بر روی تصویر زیر وارد صفحه کارشناسی 209 نقطه‌ای همراه مکانیک شوید و از جزئیات این خدمت مطلع شوید.

کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

علت لرزش دنده خودرو چیست؟

علت لرزش فرمان خودرو به موقع ترمزگیری و سرعت‌های بالا چیست؟

مهم‌ترین دلایل خاموش‌شدن موتور خودرو در حال  حرکت چیست؟

چگونه از خودرو ها بهتر نگهداری کنیم؟

دلایل ریپ زدن خودرو چیست؟

امتیاز شما به این مقاله ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.3 / 5. تعداد رای: 4

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
47 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
رسول
۱۳۹۸-۰۷-۲۶ ۲۳:۲۶

دوستان باسلام پراید ۱۳۲مدل ۸۹دارم که چندروزهستش دیسک صفحه نو دایکن ژاپن انداختم ولی اولش که میخواد حرکت کنم کمی میلرزه و‌کمی که بیشتر گاز میدم لرزش نداره ازش راضی هستم قدرت وشتابش خوبه فقط این لرزش اولیه اش حالمو گرفته ممنون میشم واز راهنمایی شما دوستان استفاده میکنم.تشکر

امید
۱۳۹۸-۰۹-۲۵ ۱۱:۴۶
پاسخ به  رسول

سلام داداش متاسفانه دایکن واسه پراید همین جوره لرزش داره ماشینای دیگه رونمیدونم اما چن نفرهم که پرایدداشتن ودایکن بستن ازلرزشش میگفتن شک نکن ازدیسک وصفحه س

علی
۱۳۹۸-۱۰-۱۸ ۱۸:۱۶
پاسخ به  رسول

این ایراد میتونه از فلایویل باشه .در زمان تعویض دیسک و صفحه تعمیرکار باید بررسی میکرده .دیسک و صحفه نو با دستگاه بالانس میشه و معمولا کمتر خرابی داره واسه تعویض جای معتبر برین

میثم
۱۳۹۸-۱۱-۱۲ ۱۶:۰۳
پاسخ به  رسول

من هم دیسک وصفحه دایکن انداختم بیست روز ی میشه همینجوره باید عوضش کنم ،خیلی لرزش داره ،هرجا رفتم گفتن دایکن به درد نمیخوره عظام انداختم

امیر
۱۳۹۹-۰۶-۱۸ ۰۲:۰۶
پاسخ به  میثم

لرزش ربطی به دایکن نداره ، شما دوست عزیز برو از پمپ بنزین اکتان بگیر بریز تو باکت یا از یه پمپ بنزینی که میشناسی که سوختش تمیزتر و مخازنش آلودگی و ناخالصی نداره بنزین بزن ،اونوقت متوجه میشی که اصلا نمیبره. مشکل لرزش برای اینه که شما نسبت سوخت به هوای ماشینتون مشکل داره، دیسک و صفحه های دایکن شتاب بالای موتور رو لازم داره ولی متاسفانه موتور پراید نسبت به ماشین های دیگه خیلی کند هستش و یجور دیسک و صفحه کم میاره،. البته ممکنه دنده فلاویل یا خود صفحه تاب داشته باشه ولی بیشتر مشکل همون نفس… بیشتر »

حمید
۱۳۹۹-۰۸-۱۳ ۲۳:۰۸
پاسخ به  میثم

اتفاقا پا پنج سرنشین با کلی بار همچین سر بالایی های جاده شمال رو میرفتم خدایش دایکن خوبه فقط لرزش اولیه داره اونم نه همه جا.قبلش سیکو انداخته بودم واقعا احساس نکردم دیسک وصفحه نو انداختم.اما دایکن بهم ثابت کرد واسه سربالاییها عالیه.بعضی جاها که موقع حرکت خودش تیکاف میزنه.

سجاد
۱۳۹۹-۰۱-۱۳ ۲۰:۲۹
پاسخ به  رسول

کلاج رو بیار پایین تر

سیروس
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۵:۲۹
پاسخ به  سجاد

سلام کلاچ رو بیارم پایین مشکلش حل میشه به کل

ببیبیبیبیب
۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۶:۳۵

پس ما 200 هزار رفتیم صفحه کلاچ عوض نکردیم شاهکاریم

علی امیری
۱۳۹۸-۱۱-۱۵ ۲۳:۲۸

خودرو سمند که هنگام حرکت اولیه با لرزشی شبیه به اینکه انگار با زنجیر چرخ راه میروید چه دلیلی ممکن است داشته باشد

پژمان
۱۳۹۸-۱۲-۱۵ ۱۰:۵۳

سلام دنای ۹۷ دارم که حدود ۲۰ روز پیش گیربکس شروع کرد به روغن ریزی و توی سربالایی ها دیگه مثل قبل شتاب گیری و حرکت درستی نداشت . به یکی از نمایندگیهای ایرانخودرو مراجعه کردم که کاسه نمد ها و دیسک و صفحه ماشین رو عوض کردند . پس از این موضوع روغن ریزی برطرف شده ولی در زمان نیم کلاچ ماشین لرزش زیادی داشت مجددا مراجعه کردم دوباره صفحه را تعویض کردند این بار خیلی بهتر شد ولی برطرف نشد مجددا گیربکس رو باز کردند و فلایویل را بردم تراشکاری یه پاس از روی آن تراشیدند ومجددا بستند… بیشتر »

قاسم
۱۳۹۹-۰۲-۱۵ ۲۳:۲۰

سلام.من فرمان ماشینم به سمت شاگرد چرخاندن در حرکت اول سفته ولی بعد چرخش اول درست میشه دلیل چی هست ؟

roya
۱۳۹۹-۰۲-۲۷ ۱۰:۲۰

سلام من دیسک وصفحه ساینا مدل۹۸ رو عوض کردم باز تو کم‌کردن دنده لرزش داره دلیلش چیه؟

اچ سی
۱۳۹۹-۰۳-۰۳ ۰۶:۵۳

سلام
من اچ سی کراس اتومات دارم.چند وقتی هست که هنگام شروع به حرکت آهسته،ماشین خیلی کم لرزش داره و این لرزش هنگامی که با کولر بخام شروع کنم بیشتر هست.
لطفا راهنمایی کنید.50هزار رفتم

معصومه
۱۳۹۹-۰۳-۲۰ ۲۲:۱۶

سلام من درحرکت اولیه ماشین های تیز مشکل دارم. چطور می تونم حلش کنم

جمشید
۱۳۹۹-۰۸-۲۷ ۰۹:۵۶
پاسخ به  معصومه

شما باید ماهیچه پا رو قوی کنید .

ali110
۱۳۹۹-۰۳-۲۳ ۰۴:۱۸

سلام ماشین من زمانی که پا رو از روی پدال گاز بر میدارم ماشین ی لرزش خفیف داره یا در ترافیک تو دنده یک یا دو فرقی نمیکنه دور موتور روی ۳۰۰۰ پا از پدال گاز برداشته میشه ماشین به حالت دل دل لگد زدن مثل ریپ زدن میشه دل دل میکنه ایراد از چیه ماشین دنا هستش ممنون

محمد
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۶:۵۲
پاسخ به  ali110

داداش منم دنا صفر همین مشکل رو دارم هر کاری کردی به منم بگو
Mjf.fatemi2@gmail.com

محمد
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۴:۰۳
پاسخ به  محمد

سلام
دسته موتورتون پاره شده. به احتمال زیاد عقبی.

مهدی
۱۳۹۹-۰۵-۱۸ ۱۰:۴۹

سلام چراموقه حرکت بعضی وقتها موترماشین لرزش شدید میکنه صفحه کلاچ عوض کردم دست موتور عوض کردم بازهم لرزش داره البته بعضی وقتها ماشین پژو ۴۰۵هست لطفا راهنمایی کنید

هادی
۱۳۹۹-۰۵-۳۰ ۲۳:۱۲

سلام امروز دیسک صفحه پرایدم رو عوض کردم سکو گذاشتم اما لرزش داره مشکل کجاست

امبر رمضانزاده
۱۳۹۹-۰۶-۱۳ ۰۸:۴۳

سلام
اقا من ماشینم پیکانه
موتورم رو تعمیرکامل کردم
صفحه نو
فلایول هم تراشیده
اما بازم موقع نیم کلاچ وقتی ایستاده هستم
ماشین میلرز
اما اگر گاز بدم این لرزش از بین میره
راهنمایی بفرمایید

امیر یعقوبزاده
۱۳۹۹-۱۱-۰۸ ۰۰:۰۸

دیسک خرابه

رضا
۱۳۹۹-۰۶-۱۳ ۱۷:۵۲

باسلام خدمت دوستان پژو ۴۰۵ tu5 دارم و تا الان دیسک و صفحه کلاچ های متفاوتی از جمله والئو سبز ظاهرا اورجینال ،لوک ، والئو آبی شرکتی نصب کردم و در این فاصله فلایویل نو هم گذاشتم ولی متاسفانه لرزش ماشین در نیم کلاچ بخصوص دنده ۱ و ۲ حل نشد دسته موتور ها . دوشاخه کلاچ و سیم کلاچ رو هم عوض کردم ولی مشکل برطرف نشده . )همه با نظر مکانیکهای مختلف( در ترافیک خیلی آزاردهنده میشه و مطمئنا هر گونه لرزش در خودرو به مرور زمان به جاهای دیگه آسیب میرسونه . بدلیل کیفیت پایین قطعات هیچ… بیشتر »

حامد
۱۳۹۹-۰۶-۲۶ ۱۳:۲۷

سلام‌خودرو سمند دارم،موقع حرکت کردن و برداشتن پا از روی کلاچ ماشین شروع به لرزش شدید میکنه،وقتی دستم رو روی دنده میزارم و به جلو کمی هول میدم لرزش نداره،انگار دنده سرجاش نمیره خوب،با کمک دستم لرزش نداره،راهنماییم کنید،ممنونم

مهدی جهان
۱۳۹۹-۰۶-۲۸ ۰۲:۳۹

من نیم کلاج میکنم گیر بکس تاق صدا میده

علی اصغر
۱۳۹۹-۰۶-۲۸ ۲۰:۱۷

عرض ادب و سلام.بنده یک دستگاه پراید دارم وموقعی مثلا در دنده دو هستم و پایم را از روی گاز برمیدارم ماشین تکانهای شدید میخوره.میخواستم بپرسم به نظر شما علت از کجاست؟تشکر

مهیار
۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۰۰:۵۸

سلام
من ساینا دارم
حدود 7000 کارکرد داره بخاطر صدا هنگام کلاچ گیری چه در حالت خاموش و چه در حالت روشن صدای ناجوری از گیربکس در میومدتا الان نمایندگی 2 تا دیسک 2 تا دیسک و صفحه کلاچ در مجموع 4 بار
4 تا سیم کلاچ بلبرینگ کلاچ برام عوض کردن 2 بار فلایویل رو دادن تراشکاری ولی متاسفانه نه تنها برطرف نشده لرزش شدید هنگام حرکت در دنده یک داره در حدی که ماشین تا مرز خاموشی پیش میره
موندم چیکار کنم

علیرضا
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۰۱:۵۲
پاسخ به  مهیار

داداش منم مشکل تو رو دارم هر کاریش کردی به منم بگو من فقط یه صفحه کلاج تا حالا عوض کردم

Mmmm
۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۱۷:۲۰
پاسخ به  مهیار

من هم همین مشکل رو با تیبا دارم، این لرزش زمان طی مسافت چند کیلومتری در ترافیک تشدید میشه

بابک
۱۳۹۹-۰۹-۲۶ ۱۱:۱۱

ببخشید من ماشینم ۴۰۵مدل ۹۰دیسک صفحه کلا ۶ماهه عوضش کردم خوب بود روزای اول تا چند روزی هست ماشینم تو حالت نیم کلاچ و حرکت بنظرم ماشین میخواد حرکت کنه لرزش داره البته نه خیلی زیادولی منکه راننده اشم حسش میکنم

مهدی
۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۳:۴۱

اقا سلام ماشین تو دنده یک میلرزه ماشین تیبا دو مدل 95 هست و فقط یک چرخ سمت راننده میچرخه تو دنده که میزارم البته زیرش خرک گزاشتم علتش چیه

مهراب رومیانی
۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۰۱:۰۱

سلام .پراید ۸۸ دارم هم سرعت پایین هم بالا چرخهای عقب دوتاشون انگار روی برف این طرف آن طرف می‌ره سرعت بالا دست انداز کوجیک میخوره بدتر میشه اما مسافر که میزنم ماشین سنگین میشه خیلی بهتره. لطف کنید مشکل ماشین بنده را بگید ممنون

عرفان
۱۳۹۹-۱۰-۱۹ ۱۹:۲۵

من ماشینم صفره ۱۴ هزار تا کار کرده 405slx
ماشین وقتی سرده تو دنده یک نمیلرزه ولی بعد اینکه گرم میشه و باهاش راه میرم تو دنده یک وقتی نیم کلاچ میکنم لرزش زیاد داره ولی وقتی گاز زیاد میدم این لرزش رو نداره تو دنده عقب هم همین مشکل و داره
ماشینم صفره قطعا باید دیسک و صفحشم صفر باشه ولی نمیدونم چرا لرزش داره
تو ترافیک خیلی اذیتم میکنه
لطفا راهنمایی کنین تا مشکل برطرف بشه

مجتبی
۱۳۹۹-۱۱-۱۸ ۰۲:۴۴
پاسخ به  عرفان

داداش مشکلت اگه حل شد به منم بگو منم این مشکلو دارم

حبیب
۱۴۰۰-۰۱-۱۰ ۰۲:۲۹
پاسخ به  مجتبی

این مشکلات ماشین های صفر مربوط میشن به ایسیو خودرو ، که وقتی پاتو از گاز برمیداری تقه میخوره مخصوصا تو دورهای پایین ببر نمایندگی ایسو رو ریست کنن درس میشه البته خودتونم میتونید ریست کنید گوگل سرچ کنید هست ، بعد ریست ماشین درس میشه اگه مجدد بعد ی مدت بازم اینطو شد ب نظرم ایسیو رو باید عوض کنین

علیرضا
۱۴۰۰-۰۲-۲۶ ۰۱:۵۴
پاسخ به  عرفان

داداش منم واقعا این مشکل رو دارم هر کاری کردی منو بی خبر نزار ۰۹۱۴۰۳۴۵۱۷۵ شماره واتس آپمه ممنون

حسام
۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۰:۱۰

من کوییک دارم ۵۰۰۰ تا کارکرده بود که میلرزوند هنگام حرکت ۲ بار صحفه کلاچ عظام عوض کردم ۱بار فلایویل الان ماشین بعضی وقتا میلرزونه بعضی وقتا نمیلرزونه اکثرا تو ترافیک اذیت میکنه
صدا تق تق میده انگار موتور میخواد بیوفته
کل داشبورد میلرزه مشکل از چیه؟
کلاچو اروم‌با گاز ول کردنی لرزش نداره اما یهو ول میکنم هم صدا میده هم لرزش

Last edited 8 months ago by حسام
محمد
۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۱

سلام دوستان من یه پارس تندر ۹۵ دارم . حدود ع۴۷ هزار تا کار کرده . زیاد باهاش جاده نرفتم .ولی یه چند وقتی میشه که بعد حدود نیم ساعت رانندگی تو ترافیک وقتی که می خوام با دنده یک دوباره حرکت کنم بد جوری میلرزه تا حدی که انگار می خواد خاموش بشه بردمش نمایندگی سایپا گفتن بی خودی دست کاریش نکن هیچ مشکلی نداره صفحه هم هیچ مشکلی نداره. فقط یه شمارشو عوض کردن گفتن با این درست میشه ولی هیچ فرقی نکرد .
ممنون میشم راهنمایی کنید.

محسن
۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۲۳:۱۳

با سلام من یک آردی دارم که هر دو الا سه هفته یکبار کلاجش پایین میاد و بازم باید بکشمش بالا دلیلش چی میتونه باشه. کسی هم دلیلش رو نمی دونه

صهیب
۱۴۰۰-۰۱-۰۴ ۲۱:۵۴

سلام یک ماشین پراید ۹۴ دارم موقع حرکت لرزش شدید داره ودر سربالاها کم می ارد

محسن
۱۴۰۰-۰۱-۱۰ ۲۰:۰۶

سلام عذر مبخام من پراید مدل۸۶دارم انژکتور امروز بردم دیسکو صفحه عوض کردن اما راه ک افتادم اومدم بعد از ده دقیقه پشت چراغ قرمز ک خاستم راه بیفتم بادنده یک انقد لرزش ماشین زیاد شد ک مجبور شدم چن بار نیم کلاچ کنم ک ماشین راه بیفته وخاموش نشه،من تازه امروز عوض کذدم دیسکو صفحه رو مشکل از چیه امکانش هس راهنمایی بفرمایید؟مکانیک میگه مربوط ب دیسکوصفحه نیس،اخه قبل ازعوض کردن هیچگونه مشکلی نداشت ماشین،چون چن سال بود عوض نکرده بودم گفتم تعویض کنم دیسکوصفحه رو

کامیار
۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۲:۴۵

سلام صفحه کلاج پلاستیکس انداختم به خودرو رانا
موقع حرکت دنده یک و دنده عقب ماشین ب لرزش میوفته مشکل از چیه؟

محمد
۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۱۹:۵۲

سلام پراید ۱۳۲ مدل ۸۹ دارم صفحه کلاج عوض کردم الان موقع حرکت می لرزه و تو ترافیک این لرزش زیاد اذیت می کنه می گن صفحه تاب داشته ایا دنده فلایویل رو تراش بدم درست می شه؟

حسین
۱۴۰۰-۰۳-۲۶ ۰۰:۵۹

سلام من دیسک یه ماهی میشه که عوض کردم وفلایویل هم تراش دادم اما اول حرکت وقتی نیم کلاچ میکنم اتاق ماشین شروع به لرزیدن میکنه فقط تو نیم کلاچ

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو