معایب بنز سری s

فهرست مطالب


پیدا کردن معایب بنز سری s کار راحتی نخواهد بود؛ اگر صنعت خودروسازی آلمان یکی از پرستیژدارترین خودروسازی‌ها در سطح بین المللی است، باید گفت که برند مرسدس بنز نقش قابل اشاره‌ای در کسب این اعتبار دارد. مرسدس بنز، که دفتر مرکزی آن در شهر اشتوتگارت آلمان واقع شده است، از جمله خودروسازان باسابقه و بااعتبار صنعت آلمان در سطح بین المللی به شمار می‌آید. این خودروساز در زمینه‌های گوناگونی از قبیل تولید‌ خودروهای لوکس، اتوبوس، آمبولانس و خودروهای باری فعالیت کرده و در تمام زمینه‌های مزبور نیز نامی دارای اعتبار است.

با یک کلیک استعلام خلافی خودرو را بدون دغدغه از اینجا بگیرید

لازم است به این نکته مهم اشاره شود که مرسدس بنز با فروش 31/2 میلیون خودرو مسافری توانست در سال 2018 به عنوان بزرگ‌ترین برند خودروسازی در حوزه فروش در سطح بین المللی دست یابد. در حقیقت ریشه واژه مرسدس در اجتماع موتورن دایملر در 1901 و ریشه بنز را در موتور واگن بنز در سال 1886 جستجو کرد. عنوانی که به اولین خودرو گازوئیلی جهان نسبت داده شده است.

مرسدس بنز S-Class، که در گذشته تحت عنوان Sonderklasse (معادل آلمانی اصطلاح “کلاس ویژه” یا S-Klasse) معرفی شده بود، به مجموعه‌ای از سدان‌ها و لیموزین‌های لوکس تمام سایز اطلاق می‌شود که خودروساز آلمانی، مرسدس بنز تولید و به بازار عرضه می‌کند. نباید این حقیقت را از قلم انداخت که شمار زیادی از دستاوردهای جدید خودروساز بنز، مانند فناوری‌های مربوط به رانندگی، امکانات داخلی و سیستم‌های ایمنی خودرو، در مجموعه S-Class پیاده شده است. همچنین نباید فراموش کرد که خودروهای کلاس اس عنوان پرفروش‌ترین سدان‌های لوکس جهان را برای این شرکت به ارمغان آورده‌اند.

معایب بنز سری s

“بهترین یا هیچ”، این شعاری است که شرکت مرسدس بنز برای معرفی محصولات خود برگزیده است. البته حقیقت این است که در بازار پررقابت امروزی بسیاری از شرکت‌ها ادعای تولید بهترین را دارند، اما آیا مرسدس بنز کلاس اس بهترین است؟ آیا دلایلی وجود دارد که از خرید این خودرو سر باز زنیم؟ به طور خلاصه، چرا بنز سری S نخریم؟

قبل از هر چیزی باید اقرار کرد که بنز سری S را باید در میان بهترین‌های خودروهای لوکس طبقه‌بندی کرد. بنابراین، اگر می‌خواهید برای خرید یک خودرو لوکس اقدام کنید، به احتمال زیاد مرسدس بنز سری S را در فهرست خود دارید. اما دست نگه دارید، در اینجا قصد داریم دلایلی را با شما در میان بگذاریم که چرا این خودرو در میان رقبای خود ارزش خرید کمتری دارد، یا به اختصار، چرا بنز سری S نخریم؟

چرا بنز سری S نخریم؟ ( معایب بنز سری s )

  1. قیمت بسیار بالا (مهم‌ترین گزینه برای معایب بنز سری s)

قیمت بسیار بالا

قیمت بالا اولین گزینه در معایب بنز سری s به‌شمار می‌آید. در بررسی این نکته که چرا بنز سری S نخریم، باید گفت که یکی از دلایل عمده عبارت است از قیمت بسیار بالای آن. باید به این نکته اشاره کرد که به دلیل سیاست‌های گمرکی در خصوص واردات خودروهای خارجی، این مجموعه از خودروها به خصوص در ایران از قیمت بسیار بالایی‌ برخوردارند. به همین دلیل نه فقط تنها طیف بسیار محدودی از جامعه قدرت خرید و استفاده از آنها را دارد، بلکه در میان همین طیف نیز احتمالاً عده زیادی به دلیل بالا بودن قیمت از خرید آن پشیمان می‌شوند.

در مجموع باید گفت که اگر بودجه فراوانی را به خرید خودرو اختصاص نداده‌اید، بهتر است انواع بنزهای سری S را از فهرست خرید خود خارج سازید. البته لازم به اشاره است که استفاده از آپشن‌های این خودروها نیز قیمت آن را بیش از پیش افزایش می‌دهند.

تابحال خرید خودرو دست دوم با گارانتی اونم از بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودرو در کشور رو تجربه کردی

برای کسب تجربه بی نظیر اینجا کلیک کن

  1. صندوق عقب مدل‌های کوپه و کانورتبل کوچک‌تر هستند

در هنگام بررسی نکاتی که به این سؤال پاسخ می‌دهند که چرا بنز سری S نخریم به این نتیجه رسیدیم که: تمام سبک‌های مختلف بدنه این مجموعه از خودروهای مرسدس بنز فضای بسیار مناسبی در اختیار سرنشینان قرار می‌دهند. اما متأسفانه صندوق عقب مدل‌های کوپه و کانورتبل از حجم کمتری برخوردارند.

شاید این نکته برای جوان‌ترها اهمیت چندانی نداشته نباشد، اما می‌تواند نارضایتی خانواده‌ها را به دنبال داشته باشد. به ویژه هنگامی که می‌خواهید به قصد مسافرتی طولانی مدت وارد جاده‌های بین شهری شوید، احتمالاً به اندازه کافی برای تمام وسایلی که می‌خواهید به همراه داشته باشید، فضا نخواهید داشت. پس قبل از اینکه اقدام به خرید نمایید، بهتر است این موارد را نیز بررسی کرده و در نظر داشته باشید.

  1. پارک آن می‌تواند دشوار باشد

معایب بنز سری s

مرسدس کلاس اس یکی از خودروهای لوکس نسبتاً حجیم موجود در بازار محسوب می‌شود. همین امر را می‌توان به عنوان یکی از دلایل عمده در پاسخ به این سؤال که چرا بنز سری S نخریم، به میان آورد. حجیم بودن خودرو به ویژه زمانی می‌تواند به یکی از معایب آن تبدیل شود که می‌خواهید آن را در یک نقطه کم‌عرض پارک کنید. بنابراین، لازم است قبل از خرید این سری از خودروها فکری برای جای پارک آن کرده باشید، تا دست‌کم تنها اوقاتی که نمی‌توانید در مکان همیشگی آن را پارک کنید، به جستجوی مکان مناسب بپردازید.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید دست دوم

البته لازم به اشاره است که این امر به ویژه در مورد مدل 2019 مرسدس S-Class صدق می‌کند. اما از سوی دیگر نباید فراموش کرد که مرسدس مجموعه خودروهای کلاس اس را با امکاناتی از قبیل همکار پارک از راه دور (Remote Park Assist) عرضه کرده است. پس می‌توانید گوشی همراه هوشمند خود را در دست بگیرید و با استفاده از ویژگی همکار پارک از راه دور کلاس اس، آن را بدون هیچ کمک دیگری به سادگی پارک نمایید.

  1. تجهیزات تکنولوژیک‌ای که می‌تواند گیج کننده باشد

تجهیزات تکنولوژیک‌ای که می‌تواند گیج کننده باشد

به آخرین گزینه از معایب بنز سری s رسیدیم؛ در صورتی که خود را در میان هواداران تجهیزات پیشرفته نمی‌بینید، احتمالاً این سری از محصولات بنز برای شما تولید نشده است. به احتمال زیاد برخی از رانندگان تجهیزات تکنولوژیک موجود در سری S را گیج کننده خواهند یافت و از استفاده از آنها ناامید خواهند شد. به همین دلیل می‌توان این نکته را نیز در کنار سایر عواملی که به پرسش چرا بنز سری S نخریم قرار داد. حقیقت این است که برخی از ویژگی‌های سرگرمی اطلاعاتی موجود را می‌توان برای تعدادی از رانندگان و استفاده کنندگان اضافی یا حدأقل غیر ضروری دانست.

اگر قصد خرید خودرو داری ولی وقت کافی برای پیدا کردن خودرو مناسب اونم با گارانتی رو نداری 

کافیه اینجا کلیک کنید و فرم ثبت خرید سفارشی رو پر کنید 

رقبای بنز سری S در بازارهای جهانی

همانطور که در ابتدای مقاله ” معایب بنز سری s ” هم اشاره شد، مرسدس بنز سری S در میان خودروهای لوکس بدون رقیب نیست. بی ام و کوپه سری 7 و سری 8 از جایگزین‌های مطلوب این سری از محصولات مرسدس بنز هستند که می‌توان مورد اشاره قرار داد. سری‌های مزبور تولیدات ب ام و نه فقط لوکس و زیبا هستند، بلکه خرید آنها در مقایسه با بنز سری S با بودجه کمتری نیز امکان‌پذیر است. همچنین می‌توان به آئودی A8 مدل 2019 به عنوان یکی دیگر از سدان‌های لوکس اشاره کرد.

خودرو خودت رو بدون دغدغه و چونه زدن با دلال به مشتری واقعی در طرح فروش سفارشی همراه مکانیک بفروش 

اینجا کلیک کن 

این خودرو دارای فضای زیادی است، از سرعت بالایی برخوردار است و رانندگی با آن لذت‌بخش است. با این وجود، ویژگی‌های پریمیوم کلاس اس نسبت به آئودی بیشتر است.  

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

چرا بنز s500 بخریم؟

مرسدس بنزc200 بخریم یا cl500

مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک

مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls

بی ام و بخریم یا مرسدس بنز؟

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها