مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls

فهرست مطالب

مرسدس بنز سری cla و cls را می‌توان هدیه‌ای از طرف بنز برای ساکنین خاورمیانه و اطراف دانست. ساکنین این مناطق اگر از وضعیت مالی نسبتا خوبی برخوردار باشند، صددرصد برایشان سوال پیش می‌آید که مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls و ما نیز در این مقاله  از مجله خودرو همراه مکانیک به پاسخ همین سوال خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

معرفی خودرو

اوایل دهه 20 میلادی بود که خبر از ورود خودرویی به نام مرسدس بنز cls به سر زبان‌ها افتاد. پس از ورود این خودرو شاهد این حضور خودرو در خیابان‌های هندوستان و مجارستان بودیم. دلیل این موضوع نیز این بود که بیشتر تولید cls در مجارستان و هندوستان بود. قیمت مرسدس بنز cls کمی زیاد به نظر می‌رسید و خیلی‌ها وسع مالی برای پرداختش را نداشتند.

مرسدس بنز از آن‌جا که مشتری‌مداری را اولین موضوع حائز اهمیت خود می‌داند، تصمیم گرفت در همان سال‌ها ( 2013 ) خودرویی را با نام cla وارد بازار کند تا با قیمت کمتر این خودرو، بتوان خودرویی همانند مرسدس بنز cls سوار شد. پس تا بدین جا متوجه شدید که مرسدس بنز cla، نسخه ارزان قیمت مرسدس بنز cls است. در ادامه با همراه مکانیک همراه باشید تا به جواب اینکه مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls ، پرداخته شود.

مقایسه فضای داخلی،  دو برنده !

مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls ؟ سوالی که پاسخش را با بررسی مقایسه فضای داخلی این دو خودرو از سر می‌گیریم. همان‌طور که در بخش بالا گفته شد، مرسدس بنز cls از رقیب خود در این مقاله، قیمت بیشتری دارد. اما با مقایسه فضای داخلی پی خواهید برد که به این راحتی‌ها به جواب اینکه مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls نخواهیم رسید. شباهت و بی‌نظیر بودن هر دو خودرو کار قضاوت را سخت می‌کند.

مرسدس بنز cla
مرسدس بنز cla

هر دو خودرو حتی از یک نوع تم در طراحی داخلی خود استفاده کرده‌اند و مواردی مانند دریچه‌های کولر، صفحه نمایش و صفحه کیلومترشمار و حتی فرمان مانند هم هستند.

مرسدس بنز cls
مرسدس بنز cls

قاعدتا کیفیت مواد به‌کار برده شده در مرسدس بنز cls بهتر است اما نکته جالب اینجاست که اگر خیلی ریزبین شویم، این مرسدس بنز cla است که با توجه به تفاوت‌های کوچکش نسبت به برادر گران‌تر خود، ظاهری زیباتر دارد. کیفیت بهتر مرسدس بنز cls و ظاهر بهتر cla باعث می‌شود تا هر دو خودرو را بتوانیم پیروز بدانیم.

مقایسه فضای خارجی، مرسدس بنز cls با قدرت برتری‌ها را شروع می‌کند

برخلاف فضای داخلی که تشابهات زیادی بین مرسدس بنز cls و مرسدس بنز cla بود، در بخش فضای خارجی شاهد تفاوت‌هایی هستیم. تفاوت‌هایی که خیلی عمیق نیستند اما خبر از برتری برادر بزرگ‌تر می‌دهند. مرسدس بنز cls در نمای جلویی خود برتری بسیار خفیفی دارد. این خودرو دارای چراغ‌هایی بهتر نسبت به برادر کوچک‌تر است و جلوپنجره‌ای شبیه به مرسدس بنز cla دارد. اما نکته توجه اینجاست که شیب و خطوط کاپوت مرسدس بنز cla از مرسدس بنز cls بهتر است.

اما در بخش‌های کناری و پشتی، مرسدس بنز cls ظاهر بهتری دارد. در قسمت کناری اگر هر دو خودرو را مقایسه کنیم، با آناتومی بهتر بدنه مرسدس بنز cls روبه‌رو می‌شویم. در قسمت پشتی مرسدس بنز cls ظاهر نسل‌های قدیمی خود را هم حفظ کرده است و هم خود را بروز کرده که این امر در مرسدس بنز cla کمتر دیده می‌شود تا به راحتی دست خودروی گران‌تر را به عنوان پیروز این جدال بالا بیاوریم و در اینجا به پاسخ مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls را از جنبه فضای خارجی رسیدیم.

مقایسه فنی، cls گران‌قیمت‌تر اما پیروزی هر دو

مقایسه فنی

در مقایسه فنی مقاله مرسدس بنز cla  بخریم یا مرسدس بنز cls، با یک سورپرایز روبه‌رو هستیم. مرسدس بنز cla که نمونه ارزان‌تر مرسدس بنز cls است، قدرت بیشتری دارد. موتور cla با 375 اسب بخاری که از خود تولید می‌کند، یک شگفتی  ایجاد کرده است. اما مواردی مانند گیربکس و شتاب را که بررسی می‌کنیم، با برتری مرسدس بنز cls روبه‌رو هستیم. حال برای مقایسه دقیق فنی و مشاهده این که کدام خودرو در بخش که اولویت شما است بهتر است، جدول زیر را مطالعه کنید.

مدل خودرو مرسدس بنز cla مرسدس بنز cls
پیشرانه 4 سیلندر 6 سیلندر
حجم موتور 2.0 لیتری 3.0 لیتری
حداکثر قدرت 375 362
حداکثر گشتاور 2250 1600
گیربکس 7 سرعته اتوماتیک 9 سرعته اتوماتیک
مصرف سوخت (ترکیبی) 26 26
شتاب صفر تا60 6.4 ثانیه 5.1 ثانیه
حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت 250 کیلومتر بر ساعت

مقایسه آپشن‌ها و امکانات رفاهی، 2 مدعی در بخش تجهیزات

آپشن

اگر در بخش‌های دیگر، با این خودرو آشنا هستید و فقط برای مقایسه آپشن‌ها اطلاعاتی ندارید، فقط کافیست به دل‌تان رجوع کنید. زیرا دوراهی اینکه مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls برای بخش آپشن‌ها برد/برد است. یعنی هر کدام از این خودروها صاحبش شوید یعنی با یک دنیا تکنولوژی رفیق شده‌اید.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

حال برای آگاهی از تجهیزات مرسدس بنز cla و مرسدس بنز cls، می‌توانید جدول زیر را نگاهی بیندازید تا به جواب ” مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls ” برسید.

تجهیزات مرسدس بنز cla مرسدس بنز cls
چراغ LED LED
سیستمهای مولتی مدیا بلوتوث، سیستم شارژ تلفن هوشمند بی سیم سیستم صوتی با 13 بلند گو، رادیو ماهواره ای و یک سیستم شارژ تلفن هوشمند
صفحه نمایش صفحه نمایش 8 اینچی 12.3 اینچی کلاستر استاندارد
رینگ ها 17 اینچی آلیاژی 19 اینچی
تهویه مطبوع سیستم تهویه مطبوع و کنترل هوا مبتنی بر دسترسی آسان سیستم تصفیه هوا در داخل کابین و سیستم عطر
صندلی صندلی‌های چرم صندلی‌های چرم دارای گرمکن
سیستم های هشدار دهنده سیستم هشدار خطر و ترمز خودکار در صورت عدم اعمال ترمز توسط راننده سیستم کمک پارک، سیستم کروز کنترل
سایر امکانات حالت‌های درایو انتخابی ، سیستم کنترل اتوماتیک از راه دور دوگانه، کروز کنترل انطباقی سیستم استارت بدون کلید

مقایسه ایمنی،  بدون نقطه ضعف

سعی کردیم با بررسی‌هایی که انجام می‌دهیم یک نقطعه ضعف حداقل برای یکی از این دو خودرو پیدا کنیم، اما حقیقت این است که هیچکدام از این دو خودرو در جدالی که داشتند بازنده نبودند و این ما بودیم که تلاشمان بی‌فایده بود و با دو خودروی مطمئن روبه‌رو شدیم. حال برای مقایسه ایمنی بهتر است که نگاهی به جدول زیر داشته باشید :

تجهیزات مرسدس بنز cla مرسدس بنز cls
تجهیزات ایمنی و حفاظتی سیستم کمک فعال کردن ترمز، سیستم کمک به نقطه کور، سیستم نظارت بر راننده، سیستم کمکی دید در شب، سیستم کمکی تشخیص جاده در شب، سیستم کمکی پارک سیستم کمک فعال کردن ترمز، سیستم کمک به نقظه کور، رادارهای حرکت بین خطوط، ترمز پارک الکترونیکی، سیستم کمکی پارک
کیسه هوا 9 کیسه هوا به صورت استاندارد کیسه هوای جلو، جانبی، پرده ای و زانو
سیستم ترمز سیستم ترمز خطی سیستم ترمز اتوماتیک جلو و عقب و کاهش ضربه

مقایسه تجربه رانندگی، گران‌تر بودن بی دلیل نیست

مرسدس بنز cla با انتقال سریع قدرت موتور چهار سیلندر خود عملکرد کافی را برای تحت تاثیر قرار دادن صاحبان بزرگتر سی کلاس ارائه می‌دهد.

مرسدس بنز cla
مرسدس بنز cla

مرسدس بنز cla در ترافیک های سنگین شما را یاری می‌دهد؛ این خودرو با توجه به داشتن سیستم ترمز خطی که به‌راحتی قابل تنظیم هستند، دغدغه‌ای برای شما نخواهد گذاشت.

مرسدس بنز cls هم دارای موتور جدید توربو شارژر شش خطه با سیستم ترکیبی ملایم و سیستم کمک راننده نیمه اتوماتیک و برای اولین بار دارای پنج صندلی است.

مرسدس بنز cls
مرسدس بنز cls

موتور 362 اسب بخار توربو شارژر شش سیلندر مرسدس بنز cls بدون تاخیر و عقب ماندگی پاسخگو بود و اجازه می‌دهد تا شما را در فضای مسافرت نگه دارد. در آخر می‌توان گفت این خودرو همه چیز را برای رانندگی آسان کرده است و می‌تواند خیلی کارها را انجام دهد تا دستش هم به عنوان پیروز آخرین بخش بالا بیاید.

مقایسه ارزش خرید خودرو

آخرین موردی که در مقاله مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls با آن می‌رسیم مقایسه ارزش خرید دو خودرو است. مرسدس بنز cls و مرسدس بنز cla در یک محدوده قیمتی هستند. هر دو خودرو هم رقابتی نزدیک به هم داشتند. حال با توجه به اینکه تمامی ویژگی‌های این دو خودرو بررسی کردیم، فهمیدیم که مرسدس بنز cls کمی بهتر بود که با توجه به قیمت بالاتر خود، به‌نظر می‌رسد هر دو خودرو مقرون به‌صرفه باشند.

جمع بندی مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls

با همراه مکانیک همراه بودید تا در مقاله ” مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls ” به مقایسه دو همزاد پرداختیم. ما در این مقاله با دو خودرویی روبه‌رو بودیم که از اولین نسلشان سال‌های زیادی نمی‌گذرد اما در همین مدت کم پیشرفت زیادی کرده‌اند.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

مرسدس بنز cla بخریم یا مرسدس بنز cls

مقایسه پورشه پانامرا و مرسدس بنز CLA45

مقایسه پورشه 911 و مرسدس بنز CLA 45

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها