مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک

فهرست مطالب

ما در این مقاله به یکی از متداول‌ترین سوال‌های مشتریان خواهیم پرداخت؛ مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک را می‌توان یکی از پرسش‌های متداول کاربران عزیزان همراه مکانیکی دانست. این دو خودرو به دلیل شباهت‌های زیاد ظاهری خود، مقایسه را برای کاربران سخت کرده‌اند. اما دیگر نگران نباشید زیرا همراه مکانیک در مقاله ” مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک ” از مجله خودرو همراه مکانیک به‌طور کامل این دو خودرو را مقایسه می‌کند. با ما همراه باشید 

معرفی خودرو

رسیدیم به معرفی دو عضو از یک خانواده موفق آلمانی مرسدس بنز که توجه صنعت خودرو را به خود جلب کرده‌اند. ما در مقاله مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک، با کوپه کلاس e سال 2018 و کروک کلاس e سال 2016 روبه‌رو هستیم. در بخش فنی خواهید دید که همین دو سال اختلاف، چقدر در قدرت موتورشان تفاوت دارد.

لازم به‌ذکر است که در این مقاله، هر دو خودروی دوست‌داشتنی اصالتی بیشتر از 25 سال دارند که در عین حفظ اصول اولیه طراحی، مدرنیته را هم یکبار دیگر معنی کرده‌اند. در بخش‌های بعدی با ما همراه باشید تا بتوانیم مشخص کنیم که مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک و کدام یک در چه شرایطی بهتر است؛ همه‌چیز در بخش‌های بعدی معلوم خواهد شد.

مقایسه فضای داخلی، مرسدس بنز کوپه کلاس e، اولین پیروز جدال

مقایسه دو مرسدس بنز از سری e که یکی کروک و دیگری کوپه است، شاید مقایسه‌ای سخت باشد زیرا هر دو در یک خانواده از یک خودروساز هستند. اما مرسدس بنز کلاس e کوپه، به‌قدری بهتر از رقیب خود بوده است که به‌راحتی بتوان دستش را به عنوان برنده بالا برد؛ این خودرو تلفیق مدرنیته و اصالت را کنار هم آورده است.

مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک
مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک

مرسدس بنز کلاس e کوپه با یک مانیتور بسیار بزرگ همراه با کیلومترشمار تمام دیجیتال، مدرنیته را جلوی چشممان آورده است. اما از طرفی دیگر قالب چوبی روی داشبورد و دریچه‌های کولر این خودرو ما را یاد نسخه‌های اولیه مرسدس بنز کوپه می‌اندازد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید دست دوم

استعلام خلافی خودرو

در آن سوی میدان، مرسدس بنز کلاس e کروک حضور دارد که ظاهر زیبایی دارد؛ اما در مقایسه با رقیبش، اصلا حرفی برای گفتن ندارد. این خودرو ظاهر کلاسیک و مدرنی دارد که کمی با مرسدس بنزهای دیگر فرق دارد و این تفاوت نیز جزء نکات مثبت این خودرو محسوب می‌شود.

مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک
مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک

کیلومترشمار و صفحه نمایش این خودرو نیز مانند مرسدس بنز سری e کوپه، مدرن است اما با مقایسه‌ای ساده می‌توان از پیشرفت دو ساله بنز برای سنگ تمام گذاشتن نسخه کوپه سری e مطلع شد.

مقایسه فضای بیرونی: کروک، نسخه بهتر از سری e مرسدس بنز

اگر برایتان فضای داخلی خیلی مهم بود، در جواب اینکه مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک بدون شک می‌گفتیم سری e کوپه را بخرید. اما در بخش فضای بیرونی دقیقا مسئله بر عکس شده است؛ در بخش فضای بیرونی با طراحی استثنایی مرسدس بنز کلاس e کروک روبه‌رو هستیم که شاید به جرات بتوان گفت در بین سه کروک برتر ( از لحاظ زیبایی ) صنعت خودرو هم قرار دارد.

ابتدا به برنده این بخش بپردازیم؛ چراغ‌های جلوی این خودرو را می‌توان یکی از دلایل پیروزی نسخه کروک سری e دانست. چراغ‌هایی که با ظاهر عجیبش، دلبری می‌کند. از طرفی دیگر خطوط روی کاپوت و میزان ارتفاع این خودرو از روبه‌رو، دلایل دیگریست که می‌توان مرسدس بنز سری e کروک را پیروز دید.

اما قسمت کناری، قسمتی است که کروک در مقایسه با نسخه کوپه، خیلی موفق‌تر است و دلیل آن، آناتومی بدن این خودرو و خطوط روی درب این خودروست. در قسمت پشتی هم با تفاوت چراغ‌های نسخه کروک نسبت به کوپه، باز هم برتری با کروک است که در توضیخ فضای بیرونی مرسدس بنز سری e نسخه کوپه، به آن خواهیم پرداخت.

رسیدیم به بازنده‌ای که حرفی هم برای گفتن ندارد. مرسدس بنز کوپه سری e، متعلق به سال 2018 است اما ظاهرش اصلا به این سال شباهت ندارد زیرا نه مدرن است نه کلاسیک و به خوبی نیز اسپرت نشده که در این بخش این مسئله را باز خواهیم کرد.

در قسمت جلویی با چراغ‌هایی مواجه می‌شویم که در عین سادگی، زیبایی نیز ندارند؛ از طرفی دیگر این خودرو دارای جلوپنجره زیبایی است اما سادگی بیش از حد کاپوت، خیلی  جالب نیست! و اما بخشی پر از نکات منفی؛ در قسمت کناری مرسدس بنز کلاس e کوپه، با ظاهری بسیار ساده و بی آرایش مواجه می‌شویم که حتی خودروهای کلاس پایین چینی هم ظاهر بهتری دارند. در بخش پشتی نیز چراغ این خودرو با نسخه کروک شباهت زیادی دارد اما انحنایی که چراغ عقب کروک به خود گرفته است، دلیل پیروزی آن خودرو نسبت به مرسدس بنز کوپه در بخش پایانی از مقایسه ظاهری است.

مقایسه فنی، این کوپه تازه نفس

موتور بنز سری e
موتور بنز سری e

با نگاهی ساده به آمار فنی این دو خودرو، اگر اولویت‌تان مشخصات فنی باشد به‌راحتی جواب سوال مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک را دریافت خواهید کرد. برای مقایسه این دو قدرتمند آلمانی و مطلع شدن از دلایل برنده شدن مرسدس بنز سری e کوپه، بهتر است که جدول زیر را مشاهده کنید :

مدل خودرو مرسدس بنز سری e کوپه مرسدس بنز سری e کروک
پیشرانه 6 سیلندر 24 سوپاپ 4 سیلندر 16 سوپاپ
حجم موتور 2.9 لیتر 1.9 لیتر
حداکثر قدرت 33 اسب بخار 180 اسب بخار
حداکثر گشتاور 480 نیوتون متر 270 نیوتون متر
گیربکس اتوماتیک ۹ سرعته 7 دنده اتوماتیک تیپ ترونیک
مصرف سوخت (ترکیبی) 10 لیتر در هر 100 کیلومتر 6 لیتر در هر 100 کیلومتر
شتاب صفر تا 100 5.3 ثانیه 7.8 ثانیه
حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت 240 کیلومتر بر ساعت

مقایسه آپشن‌ها و امکانات رفاهی

بنز سری e
بنز سری e

مرسدس بنز سری e کوپه، دارای فضای داخلی فوق‌العاده‌ای است. همان‌طور که در بخش‌های ابتدایی شاهد بودید این زیبایی به دلیل آپشن‌های زیادی بود که چشم همه را به سمت خود جلب می‌کرد.

البته که مرسدس بنز سری e کروک نیز آپشن‌های کمی ندارد که در جدول زیر به مقایسه این دو خواهیم پرداخت؛ لازم به ذکر است این اولین بخشی است که برتری یک خودرو نسبت به دیگری بیش از حد زیاد نیست.

تجهیزات مرسدس بنز سری e کوپه مرسدس بنز سری e کروک
چراغ روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغ‌ها،  شستشو چراغ‌های جلو، نورپردازی داخلی، چراغ دوگانه دی‌لایت و LED روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغ‌ها،  تنظیم بازه نور، شستشو چراغ‌های جلو
سیستمهای مولتی مدیا سیستم فوق‌العاده COMAND تلوزیون، سیستم صوتی هارمن کاردون، GPS
صفحه نمایش 12.5 اینچ صفحه نمایش 7 اینچ لمسی
آینه تنظیم برقی ‌آینه با گرمکن، تاشوی برقی، آینه‌های الکترومیک تنظیم برقی آینه‌ها با گرم کن و حافظه
تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه اتوماتیک دوگانه
صندلی صندلی‌های عقب تاشو، تنظیم برقی صندلی‌ها با حافظه، سیستم گرمایش گردن، گرمکن و سردکن صندلی تنظیم برقی صندلی‌ها با حافظه، گرم کن و سرد کن صندلی، مولتی کنتور صندلی‌های جلو، سیستم گرمایش گردن
شیشه پرده عقب، گرمکش شیشه پرده برقی عقب
سیستم های هشدار دهنده هشدار خواب آلودگی راننده، سیستم هشدار دهنده نقاط کور، تنظیم شیب فرمان، سیستم هشدار باد تایرها هشدار خواب آلودگی راننده، سیستم کمکی نقطه کور و حرکت بین خطوط، سنسور پارک، سنسور سرعت
سایر امکانات ایزوفیکس، کنسول جلو و عقب، پدال‌های تعویض دنده پشت فرمان گرمایش غربیلک فرمان، کروز کنترل

مقایسه ایمنی،  جوان داستان پیروز میدان است

هر دو خودرو دارای بدنه‌ای قوی و 5 ستاره در تست‌های ایمنی هستند. اما آپشن‌های ایمنی مرسدس بنز سری e کوپه باعث شده است تا دست این جوان برای یکبار دیگر به عنوان برده بالا بیاید. تا بدین جای مقاله به این جمع بندی رسیدیم که جواب مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک بیشتر به کوپه در حال سوق دادن است. حال برای مقایسه دقیق این دو خودرو بهتر است جدول زیر را نگاهی بیندازید :

تجهیزات مرسدس بنز سری e کوپه مرسدس بنز سری e کروک
تجهیزات ایمنی و حفاظتی ترمز خودکار اضطراری، سیستم کنترل پایداری در پیچ‌ها، پارک فعال، دستیار فرمان فعال، هشدار برخورد از عقب در ترافیک سنسور پارک، سنسور باران، دوربین دید عقب، سیستم کمک پارک، ایموبیلایزر
کیسه هوا 8 عدد کیسه هوا 4 عدد کیسه هوا
سیستم ترمز ABS، EBD، BA، VSC، TSC ABS، BAS، ASR، ESP

 

تجربه رانندگی، دو برنده، یک خوشحال

ما در مقاله ” مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک ” با دو خودرویی روبه‌رو هستیم که در عین تفاوت‌های زیادشان از جنبه‌های متفاوت، اما شاهد رانندگی بی‌نظیر هردو هستیم. نسخه کروک بنز سری e انتقال قدرتش به دو چرخ عقب است ولی رقیبش قدرت را به 4 چرخ منتقل خواهد کرد.

جالب این‌جاست که موتور کوپه از این سری خودروها دارای قدرت بسیار بیشتری است اما تفاوت نهایت سرعتشان در حد 10 الی 20 کیلومتر بر ساعت است. نتیجه‌گیری بخش تجربه رانندگی این است که در برند مرسدس بنز مناسب‌تر از بقیه است زیرا خودروهای نسبتا قدیمی‌ترشان نیز همچنان حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

بنز سری e
بنز سری e

 

ارزش خرید دو برادر

از لحاظ قیمت که بدون شک نسخه کوپه مرسدس بنز سری e گران‌تر است. خرج‌های این خودرو نیز نسبت به نسخه کروک بیشتر است اما بازار دست دوم هردو بسیار ایده‌آل است زیرا به دلیل کم بودن این دو خودرو، همیشه جزء خودروهای خاص هستند.

بنز سری e
بنز سری e

جمع بندی بررسی مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک

با همراه مکانیک همراه بودید تا در مقاله ” مرسدس بنز سری e کوپه بخریم یا کروک ” به مقایسه دو خودرو از خودروساز آلمانی، مرسدس بنز باشیم؛ ما در این مقاله شاهد یک جنگ تمام عیار بودیم زیرا سنگینی وزنه قضاوت‌، هر بار به سمت یکی از این دو خودرو سنگینی می‌کرد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

مقایسه بنز کلاس e با بی ام و سری 7

چرا مرسدس بنز سری e کروک بخریم ؟

با مرسدس بنز e200 و مشخصات آن آشنا شوید

مقایسه بنز e200 و بی ام و 530i

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها