Image default
معرفی خودرو

نگاهی به مدل های مختلف برلیانس پارس خودرو

نگاهی به مدل های مختلف برلیانس پارس خودرو موضوع این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک است که انواع  برلیانس را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

انواع برلیانس در سبد پارس خودرو

در میان سبد محصولات متنوع پارس خودرو، برلیانس با شش مدل مختلف یکی از برندهای نسبتا ارزان قیمت در ایران محسوب می شود که انواع برلیانس در نسخه های متنوع هاچ بک، سدان و کراس اوور به فروش می روند. بازه قیمت 85 تا 180 میلیون تومان اگرچه در بازار ایران بسیار رقابتی است اما به دلیل ضعف شدید خودروهای تولید داخل چه به لحاظ طراحی و چه ایمنی موجب شده تا تولیدات چینی سهم خوبی از این بازار را به خود اختصاص دهند. در نتیجه تنوع مدل های برلیانس و فروش مناسب آنها در بازار ایران موجب شد تا به بررسی اجمالی مدل های مختلف آن بپردازیم.

مدل های مختلف برلیانس پارس خودرو

همانطور که پیش تر گفتیم در این مقاله قصد داریم به مدل های مختلف برلیانس پارس خودرو یکی از چینی های قدرتمند بازار بپردازیم که شما کاربر گرامی بتوانید مناسب ترین گزینه خود را برای خرید یکی از خودرو های این خانواده برگزینید

برلیانس H230

 

برلیانس H230
برلیانس H230

 در مدل های مختلف برلیانس پارس خودرو ، برلیانس H230 یک خودروی سدان با طراحی موسسه پنین فارینا ایتالیا است که از سال 2012 در بازار جهانی عرضه شده است. طراحی بدنه این خودرو به نسبت قیمت آن مناسب ارزیابی می شود. در نمای روبرو ابعاد جلوپنجره و چراغ ها با یکدیگر تناسب خوبی دارند و خطوط حجم دهنده روی کاپوت و سپر نیز تا حدودی توانسته ظاهری تهاجمی به این خودرو ببخشد.

همچنین اگرچه  در این نوع از انواع برلیانس مه شکن های جلو حالتی دایره ای و ساده دارند اما شباهت شکل چراغ های جلو و قاب دور این مه شکن ها موجب حفظ هماهنگی عناصر نمای روبرو شده است. در نمای جانبی نیز دو خط حجم دهنده یکی در قسمت بالا و دیگری در نزدیکی رکاب، چهره ای غیریکنواخت و دوست داشتنی به آن بخشیده است.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

با وجود طراحی قابل قبول بیرونی اتاقک این خودرو نیز همانند سایر محصولات چینی مونتاژ داخل از کیفیت متوسطی برخوردار است. استفاده از پلاستیک خشک و سخت یکی از معضلاتی است که در اغلب خودروهای زیر 60 میلیون تومان داخلی مشاهده می شود. با این حال، اگر مواد مورد استفاده در اتاقک را نادیده بگیریم، طراحی داخلی برلیانس H230 از جذابیت های زیادی برخوردار است. دریچه های کولر کناری، فرم دستگیره ها و فرمان این خودرو از طراحی جالبی بهره می برند و به نظر می رسد که تلاش شده تا طراحی داشبورد برلیانس H230 به محصولاتی نظیر سیتروئن مدل C3 و DS3 شباهت داشته باشد.

برلیانس H230 به پیشرانه ای 1.5 لیتری با 102 اسب بخار قدرت و 138 نیوتن متر گشتاور مجهز است. بیشینه سرعت این خودرو 180 کیلومتر بر ساعت عنوان شده و مصرف سوخت آن نیز 6.3 لیتر در هر 100 کیلومتر است. به لحاظ ایمنی H230 با 5 ستاره ایمنی از موسسه  C-NCAP از وضعیت مناسبی برخوردار است و به امکاناتی نظیر 2 کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین جلو، سنسور دنده عقب، سیستم ترمز ABS  و سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD مجهز است. از جمله امکانات رفاهی این خودرو می توان به سیستم صوتی با 6 بلندگو، آینه های برقی، تنظیم کننده نور چراغ‌های جلو، آینه داخلی عقب ضد تشعشع و سانروف برقی برای مدل های اتوماتیک اشاره کرد. برلیانس H230 دنده ای در بازار ایران در محدوده قیمت 45 میلیون تومان به فروش می رسد. نسخه دنده اتوماتیک این خودرو نیز قیمتی نزدیک به 50 میلیون تومان دارد.
برای مشاهده عکس های بیشتر از برلیانس H230 به این صفحه مراجعه کنید.

برلیانس H220

برلیانس H220
برلیانس H220

برلیانس H220 در واقع مدل هاچ بک خودروی H230 و مدل هاچ بک میان انواع برلیانس محسوب می شود که از یک خودروی خانواده به محصولی جوان پسند تبدیل شده است. در واقع به نظر می رسد که این طراحی با خطوط حجم دهنده زیبای خود بیش از آنکه مناسب برلیانس H230 باشد برازنده H220 است.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

به لحاظ پیشرانه این خودرو با H230 تفاوتی ندارد و از یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر 16 سوپاپ با قدرت 102 اسب بخار و گشتاور 138 نیوتن متر برخوردار است که در نسخه های دستی با گیربکس 5 سرعته و اتوماتیک 6 سرعته عرضه می شود. این خودرو از فرمان الکترونیکی برخوردار است که به تعادل بیشتر در سرعت های بالا کمک بسیاری می کند.

مدل دستی و اتوماتیک این خودرو به لحاظ امکانات شباهت بسیاری با هم دارند اما نسخه اتوماتیک از تجهیزات بیشتری نظیر سانروف برقی، سنسور دنده عقب، چراغ مه شکن جلو و سیستم صوتی پیشرفته تر برخوردار است. به لحاظ قیمت برلیانس H220 تفاوت جندانی با H230 ندارد و در محدوده قیمت 87 میلیون تومان به فروش می رسد. نتیجه آنکه با توجه به شباهت های عینی این دو خودرو خریداران به راحتی می توانند تنها بر اساس علاقه خود به خودروهای سدان یا هاچ بک یکی از این دو نوع برلیانس را انتخاب کنند.

برلیانس H330

 

برلیانس H330
برلیانس H330

برلیانس H330 سدانی دیگر از کشور چین و یکی از انواع برلیانس است که به لحاظ ظاهری از چهره ای پخته تر نسبت به برلیانس H230 برخوردار است. اگرچه در برخی مشخصات ظاهری نظیر خطوط حجم دهنده شباهت هایی میان این دو خودرو مشاهده می شود اما فرم جذاب چراغ های جلو و جلوپنجره، گلگیرهای برآمده و خطوط برجسته تر موجب ایجاد جلوه ای زیباتر در این خودرو شده است.

به لحاظ طراحی داخلی نیز جذابیت های خاصی در این خودرو مشاهده می شود. طراحی دو رنگ داشبورد، فرمان برجسته کنترلرهای صوتی روی آن و استفاده از رنگ کرومی برای قسمت میانی داشبورد و دکمه های بالابر شیشه ها از جمله نکات قابل توجه برلیانس H330 محسوب می شوند.

البته رنگ کرم به کار رفته در این خودرو چندان تناسبی با رنگ کرومی ندارد. افزون بر این دریچه های کولر این خودرو نیز کمی ساده طراحی شده اند با این حال این محصول پارس خودرو یکی از رقیبان سرسخت دنا ایران خودرو محسوب می شود.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

برلیانس H330 به پیشرانه ای مشابه مدل های H230 و H220 تجهیز شده و با گیربکس های 5 سرعته دستی و 4 سرعته اتوماتیک عرضه می شود. البته قرار دادن گیربکس 4 سرعته اتوماتیک بر روی این خودرو در حالی در مدل های پایین تر از گیربکس 6 سرعته استفاده شده یک نقطه ضعف محسوب می شود.

این خودرو از مصرف سوخت 6.4 لیتر برای نسخه دستی و 6.7 لیتر برای نسخه اتوماتیک بهره می برد. به لحاظ ایمنی برلیانس H330 از دو کیسه هوای جلو، فرمان الکترونیکی، سیستم باز شدن خودكار دربها هنگام تصادف، ترمز ضد قفل ABS و سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD برخوردار است.

هر دو مدل دستی و اتوماتیک این خودرو به سيستم تاشو براي صندلي عقب، تنظيم ارتفاع نور چراغ جلو، ميله ضربه گير درهاي جانبي، ميله فرمان جمع شونده، سيستم ضد سرقت موتور و صندلي عقب با قابليت پشتيباني ايزوفيكس مجهز شده اند. با این حال مدل اتوماتیک برلیانس H330 از تجهیزات اضافه ای نظیر سيستم ورود و استارت بدون كليد، قابليت تنظيم صندلي راننده در 8 جهت به همراه تنظيم گودي كمر، سنسور دنده عقب، سانروف برقي و بسته شدن پنجره ها با استفاده از ريموت كنترل برخوردار است.

به لطف تغییرات شدید نرخ ارز، قیمت برلیانس h330 به بیش از 150 میلیون تومان رسید.

 

برلیانس H320

 

برلیانس H320
برلیانس H320

همانند برلیانس H230 که از نسخه ای هاچ بک برخوردار است، مدل هاچ بک H330 نیز با نام برلیانس H320 به بازار عرضه می شود. این دو خودرو به لحاظ مشخصات پیشرانه با یکدیگر تفاوتی ندارند اما در برلیانس H320 هر دو مدل دستی و اتوماتیک از امکانات رفاهی یکسانی بهره می برند که از جمله آنها می توان به سانروف برقي، سنسور دنده عقب و قابليت تنظيم صندلي راننده در 8 جهت به همراه تنظيم گودي كمر اشاره کرد. طراحی جوان پسند، برخورداری از امکانات و ایمنی مناسب و استاندارد آلایندگی یورو 5 از نکات قابل اهمیت برلیانس H330 است که موجب جذب خریداران می شود.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

قیمت برلیانس H320 نیز در بازار فعلی (مرداد 97) حدود 130 میلیون تومان است.

برلیانس c3 cross

برلیانس C3 کراس
برلیانس C3 کراس

جوانترین محصول برلیانس که از سال 96 وارد بازار ایران شد به نحوی فیس‌لیفت هاچبک پرطرفدارH320 است که با نام برلیانس C Cross یا H320 Cross در بازار ایران به فروش می‌رسد. برلیانس تغییراتی در نمای ظاهری H320 به وجود آورده است ولیکن به لحاظ فنی و نمای داخلی تغییری به وجود نیامده است.

برعکس نمای ظاهری، طراحی کابین c cross در مقایسه با h320 تغییر چندانی نکرده است. کنسول میانی با یک قاب نقره‌ای‌‌رنگ از سایر قسمت‌ها جدا شده است؛ به طوریکه هیچ تناسبی بین آن و سایر قسمت‌ها وجود ندارد و در همان نگاه اول توی ذوق می‌زند. از امکانات این برلیانس کراس می‌توان به سيستم تنظيم هواي ورودي الكترونيكي، سانروف برقي، قابليت تنظيم صندلي راننده در ۸ جهت به همراه تنظيم گودي كمر، مالتي مديا همراه با سيستم رهياب ماهواره‌ای (GPS)، صندلي عقب با قابليت پشتيباني ايزوفيكس( صندلي كودك)، سيستم ورود و استارت بدون كليد، كامپيوتر سفري و … اشاره کرد.

برلیانسC Cross با موتور ۱۶۵۰سی‌سی عرضه می‌شود که قادر به تولید 114 اسب بخار در 6000 دور بر دقيقه و 154 نيوتن‌متر در 4000 دور بر دقيقه است. انتقال توان به چرخ‌های جلو از طریق گیربکس ۴ سرعته اتومات انجام می‌پذیرد. مصرف سوخت برلیانس کراس در حالت ترکیبی ۷.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و استاندارد آلایندگی یورو ۵ را داراست. 
از امکانات ایمنی برلیانس کراس می‌توان به كيسه هواي جلو( راننده و سرنشين جلو)، سيستم ترمز ABS+EBD، سنسور دنده عقب، قفل اتوماتيك درب‌ها هنگام رسيدن به سرعت ۲۰ کیلومتر بر ساعت، باز شدن خودكار درب‌ها هنگام تصادف، يادآوري صوتي باز بودن كمربند ايمني و … اشاره کرد.

برلیانس V5

برلیانس V5
برلیانس V5

برلیانس V5 تنها نسخه وارداتی خودروهای برلیانس از میان انواع برلیانس در ایران است که به دلیل عدم استقبال تنها در سالهای 93 و 94 وارد ایران شد. این مسئله باعث شد برلیانس V5 لقب بدشانس ترین خودروی چینی را از آن خود کند. 
برلیانس V5 از جمله خودروهای ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه است که حجم موتور ۱۶۰۰ سی سی دارد. همین حجم موتور در تقابل با بدنه سنگین V5 یکی از دلایل عدم استقبال خریداران خودرو در ایران محسوب می شود. حداکثر قدرت موتور برلیانس v5 به ۱۱۲ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه می رسد و حداکثر گشتاور آن ۱۵۱ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه است. این خودرو از جعبه دنده ۵ سرعته اتوماتیک بهره برده است و شتاب صفر تا ۱۰۰ را در ۱۲ ثانیه پر می کند.

 

از تجهیزات ایمنی برلیانسV5 می توان به ۶ کیسه هوا، ترمز دیسکی جلو، ترمز دیسکی عقب، ترمز ABS، ترمز EDB، باز شدن خودکار قفل درب ها حین تصادف اشاره کرد. همین طور این خودروی چینی به ۸ بلندگو مجهز است و سیستم صوتی آن قابلیت پخش MP۳ با ورودی USB دارد. فرمان این خودرو هیدرولیک کامل است و برای راحتی پارک کردن راننده می تواند از سنسور پارک در عقب استفاده کند. از دیگر تجهیزات برلیانسV5 می بایست مواردی چون آینه های جانبی برقی به همراه گرمکن، غربیلک فرمان، فیلتر هوای اتاق، سانروف، رینگ آلومینیومی، شیشه های بالابر برقی، صندلی عقب تاشونده، چراغ مه شکن جلو و عقب و… را یاد کرد. در میان خودروهایی با مشخصات نزدیک به برلیانس V5، می توان به چانگان CS35، ام وی ام X33 و گریت وال  Mاشاره کرد. 

آیا می دانید یکی از خدمات همراه مکانیک کارشناسی 209 نقطه ای حودرو است .

صفحه کارشناسی تخصصی خودرو در محل همراه مکانیک

برای مشاهده نقد و بررسی، گالری تصاویر و جدول مشخصات فنی به تفکیک مدل های مختلف کافی است به صفحه برلیانس مراجعه نمائید.

مقالات مرتبط:

مقایسه بسترن b30 و برلیانس h330

مقایسه برلیانس c3 کراس و لیفان x50

مقایسه دانگ فنگ h30 کراس و برلیانس c3 کراس

مقایسه برلیانس h330 و جک j4

مطالب جدید

مقایسه تندر 90 با برلیانس H230 ، تلاش برای تصاحب بازار ایران ادامه دارد

محمد رحیمیان

مقایسه برلیانس V5 و جک S5 ، ماجرای جک و برلیانس نچندان خوش شانس

محمد رحیمیان

مقایسه پژو پارس با برلیانس H230 ، قیمت پایین به چه قیمتی

محمد رحیمیان

1
دیدگاه بگذارید

0 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
0 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید