در این مقاله قصد داریم به مقایسه  هیوندای توسان و تویوتا راو4 دو شاسی بلند پر طرفدار بازار بپردازیم.در این مقاله ویژگی های طراحی و وفنی هیوندای توسان و تویوتا راو4 بررسی خواهد شد و در انتها مسائل مربوط به ایمنی دو خودرو و بازار هیوندای توسان و تویوتا راو4 بررسی خواهد شد.

معرفی هیوندای توسان و تویوتا راو4

شرکت‌های تویوتا و هیوندای دو خودرو سازی از آسیای دور می باشند که پس از ورود به بازار ایران به فروش خوبی رسیدند. دو خودرو پر طرفدار تویوتا و هیوندای در ایران، هیوندای توسان و تویوتا راو4 است. این دو خودرو همیشه با هم مقایسه می‌شوند و کارشناسان این دو شاسی بلند را در یک حد ارزیابی می‌کنند. حال با همراه مکانیک همراه شوید تا به  مقایسه هیوندای توسان و تویوتا راو4 ، که دو خودروی محبوب بازار ایران هستند بپردازیم.

با خدمت فروش فوری همراه مکانیک خودرو خود را از پراید تا پورشه تنها در 30 دقیقه به بفروش برسانید

برای ورود به صفحه فروش فوری اینجا کلیک کنید

مقایسه طراحی هیوندای توسان و تویوتا راو4

تویوتا راو 4 ای که ما آن را با هیوندای توسان مقایسه خواهیم کرد برای سال ۲۰۱۷ است از همین رو این خودرو نسبت به مدل‌های قبلی خود مخصوصاً قبل از ۲۰۱۶ تغییرات بسیار زیادی کرده است و پیشرفت تویوتا را می‌توان از همین خودروی تویوتا راو 4 فهمید. البته این امر برای هیوندای توسان نیز برقرار شده است و نسبت به مدلهای قبلی خود به قدری زیباتر شده است که در حال حاضر برای مقایسه ظاهری با بزرگ‌ترین و گران قیمت‌ترین خودروهای شاسی‌بلند آماده می‌شود.

طراحی داخلی راو4
طراحی داخلی راو4

تویوتا سعی کرده در تویوتا راو4 شکوه و عظمتی از تاریخچه شرق که در هم آمیخته با شینوبی هاست را یادآوری کند. دی لایتی که زیر چراغ‌های جلو قرارگرفته است، جذابیت و خشونت هیجان‌انگیزی به ظاهر تویوتا راو 4 داده است. البته زیبایی تویوتا راو 4 به معنی باختن هیوندای توسان نیست و هیوندای برای شاسی‌بلند زیبای خود، هیوندای توسان، سنگ تمام گذاشته است. چراغ‌های خاص همراه با دی لایت بر روی بالای چراغ‌ها زیبایی منحصربه‌فردی به هیوندای توسان داده است.

طراحی داخلی هیوندای توسان
طراحی داخلی هیوندای توسان

طراحی پشت خودرو و سرفرازی راو4

اگر از قسمت پشت بخواهیم ظاهر این دو خودرو را باهم مقایسه کنیم، به جز تویوتا راو4، هیوندای توسان نیز موفق بوده است اما ظاهر همیشگی شاسی بلندهای هیوندای در پشت خود، ظاهری خسته کننده برای خودرو دوستان شده است و با توجه به ظاهر جدید و زیباتر تویوتا راو4، این غول ژاپنی است که موفق‌تر ظاهر شده است.

مقایسه فنی، در یک حد و رضایت بخش

مقایسه فنی هیوندای توسان و تویوتا راو4
مقایسه فنی هیوندای توسان و تویوتا راو4

برای مقایسه هیوندای توسان و تویوتا راو4  از لحاظ فنی ابتدا به بررسی و مقایسه موتورهایشان می‌پردازیم. هیوندای توسان از موتور ۴ سیلندری بهره می‌برد که همانند رقیب خود یعنی تویوتا راو 4 است. تفاوت فاحش این دو از لحاظ فنی مصرف سوخت این دو خودرو است که در ادامه با توجه به جدول زیر بررسی خواهد شد:

مدل خودرو هیوندای توسان تویوتا راو4 ۲۰۱۷
پیشرانه ۴ سیلندر ۴سیلندر
حجم موتور ۱٫۵ لیتر ۲٫۵ لیتر
حداکثر قدرت ۱۷۵ اسب بخار ۱۷۶ اسب بخار
حداکثر گشتاور ۲۲۸ نیوتون متر ۲۳۳ نیوتون متر
گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک ۶ سرعته اتوماتیک
مصرف سوخت (ترکیبی) ۸ لیتر ۷٫۲ لیتر
شتاب صفر تا ۱۰۰ ۱۱٫۵ ثانیه ۹ ثانیه
حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت

در کل هر دو خودرو رضایت بخش و موفق هستند اما اگر بخواهیم برای این قسمت برندهای اعلام کنیم، این تویوتا راو4 است که با توجه به قدرت خود، شتاب و سرعت بهتر نسبت به رقیب خود، بهتر ظاهر شده است اما هیوندای توسان نیز کاملاً بی نقص حساب میشود و در کل هردو خودرو مناسب هستند.

هیوندای توسان، بهشتی برای آپشن دوستها

مقایسه آپشن های رفاهی هیوندای توسان و تویوتا راو4
مقایسه آپشن های رفاهی هیوندای توسان و تویوتا راو4

با توجه به هزینه‌ای که برای هریک از این دو شاسی بلند موفق پرداخت خواهید کرد، بدون شک از امکانات و آپشنهای هیوندای توسان لذت بیشتری خواهید برد. سقف هیوندای توسان پانورامیک هست که در نوبه خود خودرویی خاص را برای مشتری القا می‌کند. در ادامه همراه مکانیک جدولی تهیه‌کرده است که در آن به مقایسه هیوندای توسان و تویوتا راو 4  خواهیم پرداخت:

تجهیزات هیوندای توسان تویوتا راو4 2017
چراغ مجهز به خود تمیز کننده
سیستم

مولتی مدیا

8 بلندگوی پیشرفته 11 بلندگوی پیشرفته
صفحه

نمایش

5 اینچ 8 اینچ
رینگ  19 اینچی آلومینیومی
آینه برقی تمام برقی
تهویه

مطبوع

خودکار خودکار دوگانه
صندلی گرمکن برای 5 صندلی، سردکن صندلی تنظیم برقی صندلی راننده
شیشه بالا برنده برقی بالا برنده برقی
سیستم 

هشدار دهنده

سنسور جلو و عقب، ترمز خودکار در هنگام پارک از جلو و عقب، امکان تشخیص اجسام در نقاط کور سنسور پارک، دوربین دنده عقب
سایر امکانات  ترمز دستی برقی، سامانه ارتباط با گوشیهای اندروید و IOS، کروز کنترل هوشمند استارتر دکمه ای

همانطور که مشاهده کردید با یکبار مطالعه جدول تهیه شده کاملاً معلوم میشود که برای مقایسه هیوندای توسان و تویوتا راو4 نیازی به بررسیدقیق‌تر نمی‌باشد و به طور واضح هیوندای توسان چند سر و گردن از تویوتا راو4 بالاتر است.

مقایسه ایمنی هیوندای توسان و تویوتا راو4 و راو4 ایمن تر

هیوندای توسان و تویوتا راو 4 هر دو توانسته‌اند ۵ ستاره موجود برای تست ایمنی را کسب نمایند؛ البته این تمام ماجرا نیست بلکه هر دو خودرو توانسته‌اند نشان تاپ سیفتی پیک را دریافت کنند. این نشان قابلیت خودروها در مواظبت از سرنشینان در تصادفات را نشان می‌دهد. در جدول زیر به مقایسه هیوندای توسان و تویوتا راو 4  پرداخته‌ایم تا دلایل ارجح بودن تویوتا راو 4 نسبت به هیوندای توسان را نشان دهیم:

تجهیزات هیوندای توسان تویوتا راو4
تجهیزات ایمنی و حفاظتی دوربین بکاپ، هشدار دهنده انحراف از جاده، سنسورهای پارک دوربین بکاپ، هشدار دهنده انحراف از جاده، سنسورهای پارک، دوربین نقاط کور، دوربین ۳۶۰ درجه، کروز کنترل منعطف
کیسه هوا ۱۱ ایربگ ۶ کیسه هوا
سیستم ترمز ABS، EBA ABS، EBA، ESP، HSA

همانطور که مشاهده کردید با توجه به اینکه هیوندای توسان تعداد ایربگهای بیشتری نیز دارد اما باز این تویوتا راو4 است که در مقایسه هیوندای توسان و تویوتا راو4 از لحاظ ایمنی موفق‌تر بوده است و میتوان آن را برنده این جدل دانست.

تجربه رانندگی، به یک اندازه خوب، به یک اندازه بد

تجربه رانندگی توسان و سانتافه
تجربه رانندگی توسان و سانتافه

برای مقایسه هیوندای توسان و تویوتا راو4  در بخش تجربه رانندگی تفاوت‌های زیادی احساس نمی‌شود. هر دو خودرو دچار نقاط قوت فراوان و یک سری نقاط ضعف هستند که به همین دلیل نمی‌توان یک مورد را موفق‌تر دانست.

هنگامی که سوار هیوندای توسان شده اید و آن را روشن میکنید، در هنگام حرکت خشک بودن خودرو تا حد زیادی آزار دهنده است. از هیوندای توسان که یکی از شاسی بلندهای موفق هیوندای است انتظار بیشتری میرود. اما تویوتا راو4 کاملاً نرم است و خشک بودنی احساس نمیشود از همین رو نرم بودن خودرو باعث شده است در هنگام پیچها خودرو کمی به طرفهای کناری مایل شود.

اگر تصمیم به فروش خودرو خود دارید و نیاز فوری به پول نقد آن دارید و نگران نرخ های دلالی هستید 

با استفاده از خدمت فروش فوری همراه مکانیک خودرو خود  را به بهترین نرخ ممکن بفروشید

اگر با شاسی بلند خود علاقه دارید آفرود بروید، بهترین گزینه برای شما تویوتا راو 4 می‌باشد. با توجه به قدرت سیستم تعلیق خودرو و قدرت بیشتر موتور، می‌توان تویوتا راو 4 سال ۲۰۱۷ را با غول‌هایی مانند لندکروز برای آفرود مقایسه نمود.

اما اگر خودروی شاسی بلند مد نظرتان، بیشتر کاربردی شهری دارد این هیوندای توسان است که نسبت به رقیب سرسخت خود موفق‌تر است. با توجه به فضای کابین و راحتی بیشتر در هیوندای توسان، این غول هیوندای برای ماندن در ترافیک و رانندگی شهری بهتر از تویوتا راو4 فرانسوی است.

از سرعت و شتاب نگذریم

هیوندای توسان
هیوندای توسان

اگر سرعت خودرو برای شما مهم‌تر است چشم‌بسته تویوتا راو 4 را انتخاب کنید زیرا بزرگ‌ترین تفاوت در مقایسه هیوندای توسان و تویوتا راو 4  سرعت غیر قابل مقایسه راو 4 نسبت به رقیب خود است که چیزی حدود ۳۰ کیلومتر بر ساعت بیشتر می‌تواند بتازد.

شتاب صفر تا صد راو 4  نیز بهتر از رقیب خود است که شاید این دلایل باعث شود شما ۱۲۰ میلیون بیشتر هزینه کنید.

تحلیل شرایط بازار هیوندای توسان و تویوتا راو4

تویوتا راو4
تویوتا راو4

قیمت تویوتا راو 4 ژاپنی نسبت به هیوندای توسان نزدیک به ۱۲۰ میلیون تومان بیشتر است. البته گران‌تر بودن همیشگی خودروهای ژاپنی نسبت به خودروهای هیوندای تا حدی قابل معقول است. اما باید اولویت‌های خود را بررسی کنید تا مبلغی بالغ‌بر ۱۲۰ میلیون برای خودرویی که در حد و اندازه هیوندای توسان است، بیشتر پرداخت نمایید.

البته همان طور که در بخش قبلی نیز اشاره شد اگر خودرویی آفرودی مدنظر شماست، بهترین گزینه تویوتا راو4 است که قابل مقایسه با غولهای آفرود مانند لندکروز و FJ (دو سلطان آفرود) است.

جمع بندی، دو شاسی بلند موفق و محبوب

ما در همراه مکانیک تلاش کردیم تا با مقایسه هیوندای توسان و تویوتا راو 4  تمامی مزایا و معایب این دو خودرو را معرفی کنیم. با توجه به بازار غیر قابل پیش بینی خودرو نمی‌توان گفت که کدام خودرو بیشتر می‌ارزد اما می‌توان گفت که با توجه به کاربرد شما برای انتخاب شاسی‌بلند کدام گزینه مناسب‌تر است.

هردو خودرو، شاسی بلندهای محبوب بازار هستند از همین رو قطعات و خدمات پس از فروش هر دو خودرو راضی کننده است اما با توجه به حضور فعال‌تر هیوندای در ایران، این هیوندای توسان است که قطعات و لوازم جانبی‌اش راحت‌تر پیدا می‌شود؛ اما غول فرانسوی مقاله ما با توجه به حضور کمتر تویوتا در بازار ایران، باز هم خدمات قانع کننده‌ای دارد اما قابل مقایسه با هیوندای توسان نمی‌باشد.

اگر قصد فروش فوری خودرو خود به منظور خرید خودرو مدل بالاتر را دارید 

خدمت فروش فوری خودرو و نمایشگاه خودرو های کارشناسی شده همراه مکانیک تجربه یک خرید بی دغدغه را برای شما بوجود می آورند.

در مجموع هر دو خودرو موفق بوده اند و اگر شاسی بلند خود را برای رفت و آمدهای شهری و استفاده از امکانات خودرو میخواهید، بهترین گزینه هیوندای توسان است و اگر با خودروی خود زیاد به جاده و سفر میروید، این تویوتا راو4 است که بهترین گزینه برای شماست.

مقالات مرتبط:

مقایسه هیوندای سانتافه و تویوتا راو4

مقایسه تویوتا راو4 و فولکس واگن تیگوان

مقایسه تویوتا راو4 و کیا اسپورتیج

مقایسه هیوندای توسان و تویوتا CHR

مقایسه هیوندای سانتافه و هیوندای توسان

مقایسه هیوندای توسان و رنو کولئوس

مقایسه نیسان جوک و هیوندای توسان

مقایسه هیوندای توسان و کیا اسپورتیج

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از