جدول قیمت روز دنا کارخانه و بازار آزاد + خرید قسطی

فهرست مطالب

قیمت روز دنا در تاریخ ۱۸ دی ماه نسبت به هفته پیش کمی کاهش داشته و به رده پایین‌تر آمده است. با این حال تفاوت قیمت دنا کارخانه و بازار آزاد هنوز بسیار بالاست و همین باعث می‌شود تا رانت زیادی بین قیمت کارخانه دنا و قیمت روز این خودرو در بازار آزاد ایجاد شود.

 راه حل مسئولان برای از بین بردن رانت بین قیمت خودرو در کارخانه و بازار آزاد، عرضه آن در بورس کالا است. با این حال گرچه بورس کالا می‌تواند میزان دلالی و سفته بازی در خرید خودرو را به حداقل برساند، اما باز هم متاثر از بازار آزاد بوده و مشتری واقعی مجبور می‌شود خودرو را با قیمتی نسبتا بالاتر از قیمت کارخانه، از بورس خریداری کند.
این موضوع موجب خواهد شد تا افرادی با توانایی مالی پایین‌تر که احتیاج به خرید خودرو دارند، نتوانند از بورس کالا و بازار آزاد خودرو مورد نیاز خود را تهیه کنند و به نوعی آرزو به دل بمانند.

 

بودجه کافی برای خرید خودرو نداری؟

با همراه‌مکانیک انواع خودروهای کارکرده و صفر رو اقساطی و بدون ضامن بخر! انتخابش با تو، خریدش از ما!

ورود به صفحه خرید اقساطی

 

البته افزایش میزان عرضه در بورس کالا می‌تواند قیمت نهایی خودرو را در این مکانیزم پایین بیاورد و به عنوان مثال قیمت روز دنا در کارخانه با بورس اختلاف بسیار کمتری پیدا کند. به هر حال فعلا تفاوت قیمت دنا کارخانه و بازار آزاد مانند دیگر خودروهای تولید داخل، بسیار زیاد است و امید می‌رود تا با عرضه گسترده در بورس کالا و همچنین دیگر مکانیزم‌های فروش، این اختلاف تا حدودی کمتر شود. 

ضمنا بهتر است فرایند قرعه کشی خودرو حفظ شود و به طور کامل از بین نرود، اما باید اصلاحاتی در آن صورت گیرد؛ در این راستا می‌توان با اصلاح قیمت کارخانه میزان ضرر تولیدکننده را کاهش داد و از طرف دیگر با دریافت حداقل نصف مبلغ خودرو از فرد ثبت نام کننده در قرعه کشی، نسبت به حذف تقاضاهای کاذب در قرعه کشی خودرو تا حد زیادی اقدام کرد. بدین‌ترتیب مشتریان واقعی و مصرف‌کنندگان نهایی می‌توانند با احتمال بسیار بیشتری خودروی مورد نیاز خود را بواسطه مکانیزم قرعه کشی تهیه کنند.

 در جدول زیر قیمت روز دنا در تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۴۰۱ به اطلاع می رسد.

 

خودرو

سال تولید

قیمت کارخانه

قیمت بازار 

دنا معمولی

1401

206,216,000

584,000,000

دنا معمولی

1400

560,000,000

دنا معمولی

1399

520,000,000

 

انواع مدل‌های دنا همراه با قیمت و شرایط خرید اقساطی در نمایشگاه آنلاین همراه مکانیک

برای دیدن خودروها روی عکس زیر کلیک کنید

خرید دنا از نمایشگاه همراه مکانیک

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
سپهری راد
1401-10-20 01:46
امتیاز دهی :
     

با درود و احترام
مدیر و مدبر گرامی، برای رضای خدا کارکنید ؛ سود کمتر = فروش بیشتر از طرفی هیچ خانواده ای آرزو به دل نمونه خصوصا” جوانان عزیز سرزمینم.
باتشکر
امضای خدا پای تمام آرزوهاتون