Image default
خانه » مقالات » مقایسه خودروها » مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس، فرانسوی رفت ، چینی آمد
مقایسه خودروها

مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس، فرانسوی رفت ، چینی آمد

مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس ،مقایسه ای متفاوت از جدال شرقی هاو غربی هادر بازار ایران که همراه مکانیک برای شما تهیه کرده است.در این مقاله قصد داریم امکانات رفاهی و فنی این دو خودرو را با یکدیگر مقایسه کنیم.

مقایسه رنو ساندرو با H30 کراس

در سری مقالات نقد و بررسی خودروهای بازار ایران در همراه مکانیک، این بار قصد مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس  را داشته و در کنار هم یک رقیب چینی جدید برای رنو فرانسوی جاده‌های کشورمان را از نزدیک خواهیم شناخت.

با همراه مکانیک همراه شوید تا علاوه بر مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس، با سازندگان و حرف و حدیث‌های پیرامون این دو خودرو نیز آشنا شده و ماهیت هر یک را در قیاس با یکدیگر بهتر بشناسیم.

آپشن لازم هستید یا به کیفیت ساخت قانع‌اید؟

مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس را بلافاصله از طراحی داخلی و کابین این دو خودرو آغاز کرده و وارد فضای درونی آن‌هاخواهیم شد. البته اگر اهل آپشن‌های رفاهی بوده و از مواردی چون سان‌روف و صفحه نمایش لذت می‌برید، دانگ فنگ H30 کراس نظر شما را در کابین به خود جلب خواهد کرد. طراحی داخلی این محصول دانگ فنگ با رویکردی مدرن‌تر تکمیل شده و اگر تریم نچسب و ناهماهنگ آن را در نظر نگیریم، در طراحی داخلی به مراتب بهتر از رنو ساندرو عمل کرده است. 

مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس

از سویی دیگر، در طرف مقابل مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس محصول مجهول‌الهویه رنو قرار داشته که هنوز هم حرف و حدیث‌هایی در رابطه با اصالت خود را به دوش می‌کشد. طراحی داخلی رنو ساندرو متاسفانه دوباره مملو از پلاستیک خشک بوده و هیچ خلاقیت بخصوصی در داشبورد، تریم، درهاو کنسول وسط مشاهده نمی‌شود. خاکستری و دیگر هیچ… ظاهرا شما هم با بد سلیقگی مونتاژ کنندگان داخلی آشنا بوده و نیازی به تکرار مکررات ندارید، اما به هر حال دانگ فنگ کراس با ارائه آپشن‌های رفاهی و ذوق و سلیقه بیشتر، می‌تواند پیروز مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس باشد. ساندرو با قیمت بالای صد میلیون، تنهاراحتی و کیفیت ساخت بالا را به مشتریان خود ارائه کرده و بدون شک این مسئله برای جلب رضایت آن‌هاکافی نیست.

 

 آیا میدانید خودرو های خودرو های فرانسوی نسبت به بازدید های دوره ای بسیار حساس است و در صورت استفاده از قطعات تقلبی دچار مشکلات پنهان و پر هزینه  میشوند.

کارشناسی 209 نقطه ای خودرو همراه مکانیک بهترین روش برای پی بردن به این مشکلات و رهایی از هزینه های اضافی است

 

یکی درگیر اثبات اصالت است و دیگری تکلیف مشخصی ندارد

حال در مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس زمان بررسی بدنه و طراحی خارجی رسیده است. این بخش اغلب خریداران را به دو دسته تقسیم کرده و هر گروه، طرف مقابل را به خاطر پسندیدن خودروی مخالف نظرشان به باد انتقاد می‌گیرند. در واقع عده‌ای معتقدند که ساندرو بدنه زیبایی داشته و کاربرد پلاستیک در بخش‌های جانبی و چراغ‌های چسبیده به جلو پنجره مشکی، برای برتری به دانگ فنگ H30 کراس کافی بوده و همین که رنو اصالت بیشتری دارد یعنی برنده میدان است.

مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس

اما در طرف دیگر عده کثیری معتقدند که دانگ فنگ به فکر صنعت رو به رشد و مسیر مدرن حوزه خودروسازی بوده و طراحی بدنه آن با چراغ‌های کشیده جلو، خطوط شکسته کاپوت و چراغ‌های ترمز روی شیشه عقب برای غلبه بر رنو ساندروی مجهول‌الهویه کفایت می‌کند.

اما به طور کلی می‌توان اذعان داشت که هر دو خودرو نمره قابل قبولی نگرفته و از آن‌جایی که زیبایی و ظرافت را در بدنه خود به نمایش نمی‌گذارند، هر دو امتیاز پایینی در بخش طراحی خارجی و بدنه می‌گیرند. ولی به هر روی در مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس از این نظر می‌بایست قیمت پایین‌تر دانگ فنگ را نیز مد نظر قرار داده و متذکر شد که برابری ظاهری این دو خودرو در شرایطی است که H30 کراس ارزان‌تر از ساندرو است.

زیر کاپوت ما تکرار مکررات خفته است

حال که در مقایسه  رنو ساندرو و H30 کراس، زمان بالا زدن کاپوت و بررسی‌های تجربه رانندگی فرا رسیده است می‌بایست بدانید که مطالب ذیل متاسفانه تکرار مکررات بوده و هر دوی این خودروهاچیزی برای تغییر جریان خون رگ‌های راکد ما ایرانی‌هاندارند. پیشرانه ساندرو همان K4M محبوب پارس خودرو بوده و احتمالا نام آن را در سری‌های مختلف ساندرو و لوگان و … به وفور شنیده‌اید. آیا لازم به ذکر است که قدرت این پیشرانه همچنان ۱۰۵ اسب بخار بوده و با قابلیت تولید ۱۴۸ نیوتن متر گشتاور روی ساندرو نصب می‌شود؟

البته اگر منتظر شنیدن نامیجدید و نهفته زیر کاپوت دانگ فنگ H30 کراس باشید نیز باید بدانید که خبری از پیشرانه متفاوتی نبوده و این بار انتخاب همیشگی محصولات‌ ایران‌خودرو یعنیTU5  برای H30 نیز تعبیه شده است. قدرت این موتور ۱۰۵ اسب بخار بوده و با ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور، نیرو را به چرخ‌هامنتقل می‌کند. اما آیا این موتور برای وزن نسبتا زیاد دانگ فنگ H30 مناسب است؟ 

 

مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس

اغلب منتقدان معتقدند که وزن و موتور دانگ فنگ با یکدیگر هم‌خوانی نداشته و پیشرانه ساندرو قابلیت‌های کیفی بهتری به نمایش می‌گذارد. ساندرو عمر نسبتا بیشتری نسبت به دانگ فنگ کراس در جاده‌های ایرانی داشته و فنی‌کاران و فعالان حوزه خودرو می‌گویند عملکرد جاده‌ای ساندرو اندکی بهتر از دانگ فنگ کراس بوده و دوام بیشتری نیز دارد. ولی ظاهرا تعداد مشتریان راضی از H30 کراس نیز اندک نبوده و عده کثیری از خریداران این خودرو، برخی قطعات ژاپنی بکارگرفته شده در شاسی و گیربکس را دلیل برتریH30  می‌دانند.

البته از منظر تجربه رانندگی هر دو خودرو گزینه‌هایی را به مشتریان خود ارائه می‌کنند و تصمیم‌گیری‌‌‌ را بیشتر به سلیقه شخصی افراد می‌سپارند. ولی می‌توان اذعان داشت که رنو ساندرو دوام بالاتری داشته و مانور پذیری خوبی نیز دارد. در حالی که دانگ فنگ کراس H30 راحتی کابین را در اختیار شما قرار داده و تعویض دنده و انتقال قدرت نرم‌تری را نیز برایتان به ارمغان می‌آورد.

مقایسه فنی ساندرو و H30 کراس

H30 کراسرنو ساندرو
حجم موتور1600CC1598CC
قدرت موتور105 اسب بخار در 5750دور105 اسب بخار در 5750 دور
تعداد سیلندر/سوپاپ4/164/16
جعبه دنده4 سرعته اتومات4 سرعته اتومات
شتاب صفر تا صد(ثانیه)12.511.5ثانیه
ماکزیمم سرعت KM/H183170
مصرف سوخت ترکیبی لیتر78.3
حجم باک51 لیتر50 لیتر
تجهیزات ایمنی و امنیتیسيستم ترمز ضد قفل با سيستم توزيع الكترونيكي نيرو ABS وEBD- کیسه هوا راننده , سرنشين جلو و جانبي-ترمز های جلو دیسکی و عقب کاسه ای – ترمز ضدقفل ABS بهمراه توزيع الكترونيكي ترمز-

كيسه هواي راننده و سرنشین جلو

 

امکانات رفاهیكليد هاي كنترلي سيستم صوتي و بلوتوث هندزفري – صفحه نمايشي لمسي (6.5 اينچي) با قابليت پخش فايل هاي تصويري و سيستم رهياب-فرمان هيدروليك – سيستم تهويه مطبوع اتوماتيك – چراغ هاي عقب LED دار و چراغ هاي جلو ال اي دي كريستالي – آيينه هاي جانبي راهنمادار و داراي سيستم گرمايشي – شيشه بالابر هاي جلو و عقب برقي – روكش چرمي غربيلك فرمان،دكوراتيو طرح متال ،استفاده از قطعات كرومي در بدنه،آيينه هاي جانبي و سپرهاي هم رنگ بدنه – سيستم ضد سرقت (ايموبيلايزر) ، قفل ميكرو سوييچي درب ها،سنسور پارك،چراغ مه شكن جلو و عقب و دوربين ديد عقب،ايزوفيكس – رينگ اسپرت آلومينيومي 16 اينچ و لاستيك 205 – راننده با قابليت تنظيم دستي در 6 جهت، صند لي هاي عقب تاشو – جا عينك، اسپويلر ، قطعات تزييني دور بدنه ،كامپيوتر سفري، 4 عدد بلندگو + 2 عدد تيوتر،چراغ مطالعه جلو و عقب ، سان روف برقيكنترل سيستم صوتي زير فرمان – سيستم صوتي (راديو + سي دي (پخش فشرده)+USB+4بلندگو)- رینگ 15 اینچی آلومینیومی- سيستم تهويه مطبوع با كنترل دستي – چراغ مه شكن جلو – آينه هاي جانبي همرنگ بدنه

ارزان بخریم یا گران بفروشیم؟

یکی از مسائل مهم در مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس قیمت مدل‌های صفر و کارکرده آن‌هاست. ساندرو برای خرید در حالت صفر قیمت بیشتری نسبت بهH30 داشته و در زمان فروش کارکرده نیز افت قیمت چندانی را تجربه نمی‌کند. اما H30 در نسخه صفر قیمت پایین‌تری داشته و در هنگام فروش کارکرده، افت قیمت زیادی را به دوش می‌کشد.

 

در واقع اگر هدف‌تان از مطالعه مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس انتخاب یک کدام برای خرید بوده است، می‌بایست بدانید که دانگ فنگ H30 برای آپشن دوستانی که مصارف شهری بیشتری داشته و قصد تعویض خودروی خود برای مدت طولانی را نیز ندارند گزینه‌ مناسبی است. اما برای افرادی که خواستار دوام بالا و مقاومت در جاده‌های بی‌ثبات کشورمان هستند، رنو ساندرو محصول مناسب‌تری بوده و هنگام فروش نسخه دست دوم نیز، مشکلات کمتری را به وجود خواهد آورد. (ولی انتخاب‌ نهایی قطعا با شماست).

 

 آیا میدانید 11 درصد از ساندرو های کارشناسی شده توسط کارشناسان متخصص همراه مکانیک دارای عیب فنی بوده اند

با خرید خودرو مد نظر خود از نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده همراه مکاتیک لذت یک خرید مطمئن را تجربه کنید.

 

مقالات مرتبط:

بیشترین و کمترین افت قیمت خودروهای داخلی

درشرایط کنونی خرید خودروی اتومات انتخاب درستی است؟

مقایسه ساندرو و ساندرو استپ وی

خرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی

برزخ حواله های ساندرو و ساندرو استپ وی در بازار

مقایسه مزدا 2 با رنو ساندرو ، کوچک های بلند پرواز وارد میشوند.

مقایسه ساندرو و لیفان X50

مقایسه ساندرو و 207 اتوماتیک

H30 کراس رقیب سرسخت پژو 207

مقایسه H30 کراس و برلیانس کراس

مطالب جدید

مقایسه رنو تلیسمان و هیوندای سوناتا 2018 ، جنتلمن غربی و نینجا شرقی

محمد رحیمیان

نسل جدید رنو کپچر 2020 چه شکلی است؟ +عکس

محمد رحیمیان

مقایسه H30 کراس و برلیانس H320

احسان امیری

1
دیدگاه بگذارید

1 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
1 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده
بهرام

سلام. نویسنده محترم به وضوح معلوم است که جانبدارانه به نفع دانگ فنگ متن را نوشته ای.

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید! نصب اپلیکیشن
+
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید