به گزارش صفحه اخبار خودرو مجله همراه مکانیک، آگهی‌های فروش خودرو چه در گذشته که در روزنامه‌ها منتشر می‌شدند، و چه امروز که در اینترنت منتشر می‌شود، همیشه یکی از بهترین راه‌ها برای به‌هم‌رساندن خریدار و فروشنده به یکدیگر بوده است؛ اما این آگهی‌ها معمولا مشکلاتی را نیز به‌ وجود آورده‌اند.

یکی از این مشکلات این است که همان‌طور که افراد معمولی می‌توانند آگهی فروش خود را منتشر کنند، دلالان نیز می‌توانند این کار را انجام دهند و مشکل اصلی همین‌جا نمایان می‌شود. دلالان می‌توانند با انتشار تعداد زیادی آگهی، به نحوی اقدام به «قیمت سازی» نمایند و قیمت‌ها را تغییر دهند.

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید
تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

این مشکل، مسئولان را بر آن داشته است که راهکاری ارائه دهند؛ به طوری که هم درج آگهی‌های خودرو ادامه یابد و هم این مشکل ایجاد نشود. یکی از این راه‌حل‌ها، احراز هویت فرد آگهی‌دهنده است. بر این اساس، از اواسط شهریور‌ماه، دادستانی طی نامه‌ای کسب‌و‌کارهای اینترنتی فعال در حوزه نیازمندی خودرو و مسکن را موظف کرده است تا از اول مهر ماه کاربران خود را از طریق سامانه امتا احراز هویت کنند.

احراز هویت افراد به صورت ایجاد یک حساب کاربری با کد ملی خواهد بود و افراد پس از احراز هویت، می‌توانند آگهی خود را ثبت نمایند. نامه دادستانی برای همه کسب‌وکار‌های فعال در فضای مجازی است؛ اما در مرحله اول، اولویت با کسب‌وکارها و پلتفرم‌هایی است که در حوزه فروش خودرو و املاک فعالیت می‌کنند.

احمد محرم‌زاده، عضو کمیسیون عمران مجلس، برنامه‌ریزی دستگاه قضا برای احراز هویت آگهی‌دهندگان در سایت‌های اینترنتی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این اقدام می‌تواند به وضعیت بی‌ضابطه سایت‌های اینترنتی، ساختار و نظم دهد.

به گفته محرم‌زاده، اعلام ممنوعیت درج قیمت مسکن و خودرو که سال گذشته توسط دستگاه قضایی انجام شد، به میزان قابل‌توجهی منجر به کاهش تلاطم در این بازارها شده است.

منبع: خودرو تک

بیشتر بخوانید

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها