همه‌چیز راجع‌به کولر خودرو ؛ 9 نکته برای قوی شدن کولر ماشین

فهرست مطالب

در این مقاله از سری مقالات نکات فنی همراه مکانیک قصد داریم شما را با کولر خودرو بیشتر آشنا کنیم. آنچه در این مقاله مطالعه می‌کنید نکات مناسبی برای آشنایی و نگهداری از کولر ماشین است. اهمیت کولر و در حالت کلی سیستم سرمایش و گرمایش خودروها به حدی است که شاید همین سیستم، نتیجه رقابت تنگاتنگ دو خودرو را رقم بزند. در ادامه به بررسی این تجهیز حیاتی می‌پردازیم.

نحوه عملکرد کولر ماشین

کولر خودرو

اساس عملکرد سیستم‌های سرمایشی تقریبا یکسان بوده و با چرخش یک سیال بین منبع سرد و گرم، تبادل حرارت و در نتیجه خنک‌کاری اتفاق می‌افتد. در کولر خودرو، گاز ابتدا در کمپرسور که نیروی خود را بواسطه تسمه دینام و از موتور دریافت می‌کند فشرده شده و با فشار بالا به سمت کندانسور هدایت می‌شود. گاز با از دست دادن گرما در کندانسور تبدیل به مایع شده و در ادامه پس از عبور از لوله مویی که به شیر انبساط نیز معروف است به دلیل کاهش چشمگیر فشار، حالت دوفازی به خود می‌گیرد.

در ادامه این ماده دوفازی وارد اواپراتور می‌شود. با ورود به اواپراتور، این مایع گرمای لوله‌ها را گرفته و دوباره تبدیل به گاز می‌شود. حال نوبت فن است که وارد عمل شود و هوای داخل کابین را به سمت این لوله‌ها هدایت کند و پس از خنک شدن، این هوا مجددا وارد کابین شده و در نهایت شما گرمای سوزان تابستان را حس نمی‌کنید.

آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟
14
آیا از کولر ماشین خود راضی هستید؟x

اگر از کولر ماشین خودروی خود راضی نیستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی معایب و قطعات کولر ماشین بپردازیم.

قطعات تشکیل‌دهنده کولر خودرو

کمپرسور

علائم خرابی کمپرسور کولر خودرو

همانطور که بیان شد کمپرسور وظیفه متراکم نمودن گاز خنک‌کننده را بر عهده داشته و نیروی لازم جهت این کار نیز به واسطه تسمه دینام از موتور تامین می‌گردد. در ادامه نگاهی به علائم خرابی کمپرسور کولر ماشین خواهیم داشت.

علائم خرابی کمپرسور کولر خودرو

علائم خرابی کمپرسور کولر خودرو موارد زیادی هستند که در ادامه نگاهی به این موارد خواهیم داشت:

 • مستهلک شدن باطری خودرو
 • خرابی ترموستات
 • ایجاد فاصله بین کلاچ و پولی
 • خرابی رله کمپرسور

البته در انتهای فهرست علائم خرابی کمپرسور کولر خودرو می‌توان گزینه خرابی باطری خودرو را شایع‌ترین علامت خرابی کمپرسور کولر ماشین دانست.

کندانسور

در بخش قبل با مجله همراه مکانیک همراه بودید تا به بررسی علائم خرابی کمپرسور کولر خودرو پرداختیم؛ در این بخش به یکی از مهم‌ترین بخش‌های کولر یعنی کندانسور می‌پردازیم؛ اساس کار کندانسور همانند رادیاتور بوده و گاز ورودی به آن، با از دست دادن گرما تبدیل به مایع می‎‌‌شود. مایع خروجی کندانسور، با توجه به دمای پایین خود، وظیفه خنک‌کاری بر عهده دارد.

شیر انبساط

میزان گاز وارد شده از کندانسور به اواپراتور، توسط شیر انبساط تعیین و کنترل شده و از سویی دیگر، کاهش فشار نیز در این قطعه رخ می‌دهد. به عبارتی دیگر، شیر انبساط متعادل‌کننده بار گرمایی و میزان خنک‌کنندگی اواپراتور است. علائم خرابی شیر انبساط کولر خودرو موضوع بخش بعدی این مقاله است.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

علائم خرابی شیر انبساط کولر ماشین ؛ نگاهی به 2 علامت برای خرابی شیر انبساط کولر مایشن

 1. سر و صدای بیش از حد

اگر صدای کولر ماشین بیش از حد باشد، می‌توان آن را یکی از علائم خرابی شیر انبساط کولر خودرو دانست. ولی درکل اگر صدای کولر بیش از حد بود، حتما کولر ماشین را به تعمیرکار نشان دهید.

 1. کار کردن کولر خودرو به‌صورت پیوسته

کار کردن کولر ماشین به‌طور پیوسته، یکی دیگر از علائم خرابی شیر انبساط کولر خودرو است. کار کردن بیش از حد و مداوم کولر خودرو باعث می‌شود دستگاه تشخیص دما به‌درستی کار نکند کولر ماشین شما به‌مشکل بخورد.

خشک‌ کننده

بین اواپراتور و کندانسور کولر تجهیزی قرار دارد تحت عنوان خشک‌کننده (ریسیور درایر)، با استفاده از یک ماده شیمیایی رطوبت را جذب می‌کند. وجود این ماده شیمیایی حیاتی است چراکه در صورت وجود آب، بلورهای یخ تشکیل شده و در نتیجه سیستم تهویه عمل نکرده و دچار آسیب خواهد شد. شاید ملموس‌ترین مثال برای درک عملکرد این ماده شیمیایی، بسته‌های کوچکی باشد که در کفش‌ها و کیف‌ها قرار داده می‌شود.

اواپراتور یا تبخیرکننده

همانطور که از اسم این قطعه پیداست، تبخیر آب در این قطعه اتفاق افتاده و حرارت گرمای کابین، گرفته می‌شود تا کولر خودرو بتواند خودی نشان دهد.

فن کولر

فن کولر وظیفه گردش هوا را بر عهده دارد و با چرخش هوا، خنکی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 نکات مهم در مورد کولر خودرو

نکاتی درباره کولر خودرو

 1. بلافاصله پس از آنکه سوار خودرو شدید، کولر خودرو را روشن ننمایید؛ بلکه چند دقیقه پنجره‌ها را باز بگذارید تا هوای کابین عوض شده و سپس اقدام به روشن نمودن کولر نمایید. قطع به یقین اکثر قریب به اتفاق رانندگان همین کار را انجام می‌دهند اما دلیل این امر چیست؟ گرمای هوای تابستان منجر به آن می‌شود که گاز بنزین داخل کابین شود که گازی سمی و خطرناک بوده و می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را در پی داشته باشد که با باز گذاشتن پنجره‌ها به مدت چند دقیقه، دیگر نیازی به نگرانی نیست.
 2. برخی افراد به صورت اغراق‌آمیزی ‌بر این باورند که روشن نمودن کولر ماشین ، مصرف سوخت را به شدت افزایش می‌دهد؛ در حالیکه این قضیه چندان هم درست نیست. سعی نمایید زمان‌هایی که کولر روشن است خیلی به خودرو فشار نیاورید و از این طریق می‌توانید مصرف سوخت را نیز مدیریت کنید. شایان ذکر است که مصرف سوخت با پنجره‌های باز و سرعت بالا، عملا بیش از حالتی است که کولر روشن است و این امر نیز به مسائل آیرودینامیکی است که پنجره‌های باز، مقاومت در برابر هوا را افزایش می‌دهد.
 3. حتی‌الامکان خودرو را در فضای سرپوشیده و حداقل سایه پارک نمایید تا کابین بیش از حد گرم نشود.
 4. کولر ماشین را در سرعت و دور موتور پایین روشن نموده و پس از روشن کردن، سرعت فن را بالا ببرید تا هوای گرم موجود در لوله‌های تهویه خارج گردد.
 5. در تونل‌ها و یا هوای آلوده، دکمه گردش داخلی کولر را فعال نمایید چرا که موجب زودتر سرد شدن هوای داخل می‌گردد.
 6. استفاده طولانی مدت از کولر خودرو در ترافیک‌های سنگین و یا سربالایی‌های شدید، فشار زیادی را به موتور و خودرو وارد می‌کند لذا بهتر است در این موارد در یک سیکل منظم، کولر را چند دقیقه خاموش و دوباره روشن کنید. البته کاهش درجه کولر نیز توصیه می‌گردد.
 7. پیش از آغاز فصل گرما، کولر ماشین را چک نموده و از صحت عملکرد آن مطمئن شوید.
 8. آب رادیاتور را همواره چک نمایید چراکه کمبود آن می‌تواند به گرمای شدید موتور منجر شده و کولر  ماشین آنچنان که باید خنک نکند.
 9. در سرعت‌های پایین از دنده سنگین استفاده کنید؛ این موضوع علاوه بر کمک به خنک شدن بیشتر، مانع از صدمه به سایر تجهیزات خودرو خواهد شد.

شارژ کولر ماشین

گاز مورد استفاده در کولر خودرو از نوع R134 بوده و پس از مدتی مقدار آن کاهش می‌یابد و در واقع زمانیکه از شارژ کولر سخن می‌گوییم؛ همان پر کردن مخزن ماده خنک‌کننده است. شارژ کولر معمولا هر دو سال یکبار باید انجام شده و با توجه به آنکه مبردهای دیگری نیز در بازار هستند اطمینان حاصل نمایید که کولر شما، با همان گاز خود شارژ می‌شود چراکه ترکیب دو گاز متفاوت می‌تواند منجر به کاهش عملکرد کولر گردد. توجه نمایید که روشن نمودن کولر بدون گاز یا با مقدار کم می‌تواند به کمپرسور آسیب بزند.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

علائم خرابی کولر خودرو

خرابی کولر خودرو

یکی از واضح‌ترین علائم خرابی کولر خودرو، عدم خنک کردن آن است که تشخیص آن به راحتی امکان‌پذیر است همچنین اگر کولر ماشین روشن نشد و یا در هر بار روشن کردن کولر، صدای غیرمعمولی از موتور به گوشتان رسید؛ از نشانه‌های دیگر خرابی کولر است. در صورت مشاهده این موارد، بلافاصله کولر ماشین را خاموش کرده و در اولین فرصت به مکانیک مراجعه نمایید. در انتها لازم به‌ذکر است که در همین مقاله به  بررسی علائم خرابی شیر انبساط کولر ماشین و علائم خرابی کمپرسور کولر خودرو ، به‌طور کامل پرداختیم.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

کار کردن مداوم کولر خودرو چه تبعاتی دارد؟

کار کردم پیوسته کولر ماشین باعث می‌شود شیر انبساط کولر خراب شود.

چرا نباید بلافاصله پس از ورود به خودرو، کولر را روشن کرد؟

گرمای هوای تابستان منجر به آن می‌شود که گاز بنزین داخل کابین شود که گازی سمی و خطرناک بوده و می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را در پی داشته باشد که با باز گذاشتن پنجره‌ها به مدت چند دقیقه، دیگر نیازی به نگرانی نیست.

آب رادیاتور چه ارتباطی با کولر ماشین دارد؟

کمبود آب رادیاتور می‌تواند به گرمای شدید موتور منجر شده و کولر ماشین آنچنان که باید خنک نکند.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
97 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
بهنوش تهرانی
1399-04-23 10:31
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

206 تیپ دو دارم
خودشو میکشه یذره باد بده

1399-04-23 10:35

سلام عرض ادب
بله متاسفانه کولر 206 تیپ دو خیلی قوی نیست

سامان
1401-04-31 22:56
پاسخ به  احسان امیری

اتفاقا تیپ 2بهترین کولر داره. واقعا عالیه. تازه از بس مشهوره حتی رو زانتیا وتندر 90دارن کمپرسور206تیپ2میذارن.

علی
1401-04-14 11:31

خیلی خوبه که..عجیبه شما میگی خنک نمیکنه.اصلا ۲۰۶ تیپ دو معروف هس به خنکی

کیوان
1401-05-13 13:59

من آردی دارم ماشالله کولرش برفک میزنی البته بسته به نوع و سلامت کمپرسور و نوع گازی که میزنی

مهسا
1399-04-23 16:44
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

بنده مزدا 3 دارم
باد کولرم عالیه ولی اندازه سراتویی که داشتم نیست

حسین
1399-04-23 16:45

کولر ماشین با بنزین 3 تومنی هم مزه میده باز

موسی
1399-04-28 18:06

کولر ماشین من نقش احیا کننده زندگی رو تو تابستون داره

راضیه الله‌مرادی
1399-04-28 18:07

من کولرم بی جونه چرا؟

علی
1401-01-12 01:17

ماشینتون چیه

ساحل
1399-04-28 18:08

چرا کولر خودرو انقد مصرفش بالاتر از بخاری خودرو عه؟

مهرداد
1400-06-11 02:35
پاسخ به  ساحل

با سلام بخاری تاثیری در مصرف سوخت نداره چون از گرمای اب خودرو استفاده میکنه

علی
1401-01-12 01:19
پاسخ به  ساحل

چون بخاری از گرمای موتور استفاده میکنه
اما کولر ی سیستم سرمایشی جداس

جاوید
1401-03-25 22:20
پاسخ به  ساحل

بعلت اینکه کولر کمپرسور داره و وظیفه ی کار انداختن کمپرسور با موتور هست و کمی از توان موتور صرف کار انداختن کمپرسور میشود که همین امر موجب فشردن بیشتر پدال گاز توسط راننده میشود و مصرف بالاتر میرود اما بخاری ها یا برقی هستند یا گرمای خودشونو از آب رادیاتور میگیرن.

Mohammad
1399-04-28 18:08

واقعا تو گرمای تهران بدون کولر نمیشه رانندگی کرد

Aboudan
1399-04-28 18:09

عامو ما تو آبودان بدون کولر خودرو ذوب میشیم

رزا
1399-04-28 18:10

چرا کولر خودرو باعث صدای زیادی میشه

علی
1401-01-12 01:19
پاسخ به  رزا

احتمالا فن کولرتون خرابه
یا شیر انبساط مشکل داره

Yahya
1399-04-28 18:10

قبلا تیپ دو داشتم
الان که تیپ ۵ دارم میفهمم کولر خوب چیه

احمد
1399-04-28 18:13
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

ماشین من سمنده و واقعا از کولرش راضیم

Sasha
1399-04-29 10:27

کولر ماشین من خیلی ضعیفه

کیوان
1401-05-13 14:01
پاسخ به  Sasha

… ترین کولر دنیا کولر پرایده ماشین رو میترکونه

رضا
1399-04-29 10:36

با مطالعه قسمت علائم خرابی شیر انبساط کولر خودرو متوجه شدم که شیر انبساط کولر ماشین من مشکل داره
ممنون بابت اطلاعات مفیدتون

سارا
1399-04-29 10:37

ما کیش زندگی میکنیم و اگر کولر ماشین خراب بشه مساویه با بیرون نرفتن

پرویز
1399-04-29 10:38

پیکان تنها ایرادی که داشت کولر نداشتنش بود

Saeed
1400-03-24 12:45
پاسخ به  پرویز

در عوض لَچگی داشت کنار شیشه جلو بازش که میکردی کولر جلوش کم میاورد

کیوان
1401-05-13 14:03
پاسخ به  پرویز

پیکان گرما از کف ماشین میاد داخل پیکان بخاریش خوبه ولی تابستون پیکان یعنی یه الاغ داشته باشی از پیکان بهتره

احسان اسماعیلی
1399-04-29 10:38

بالاخره یه مقاله مفید پیدا کردم راجع به علائم خرابی کمپرسور کولر خودرو حرف زده

elahe
1399-04-29 10:40

چرا همون لحظه که وارد خودرو میشیم میگن کولر ماشین رو روشن نکن؟؟؟!

1399-04-29 10:41
پاسخ به  elahe

گرمای هوای تابستان منجر به آن می‌شود که گاز بنزین داخل کابین شود که گازی سمی و خطرناک بوده و می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را در پی داشته باشد که با باز گذاشتن پنجره‌ها به مدت چند دقیقه، دیگر نیازی به نگرانی نیست.

رضا ابادان
1400-05-19 08:51
پاسخ به  elahe

چون به شما هرچی هم بگن باز کار خودتو میکنی

سعید
1399-04-29 12:53
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

اگر کسی از کولر پراید راضی بود منم راضیم
سایپا فقط مونده کولر رو از این خودروی ایده آل حذف کنه

mah3a
1399-04-29 12:54
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

سلام من تیپ دو دارم
وقتی درجه کولر روی سه هست تو سربالایی ماشین پرت پرت میکنه
مشکل خاصی داره ماشینم؟

1399-04-29 13:07
پاسخ به  mah3a

خیر متاسفانه این مشکل رو تمامی مالکان تیپ دو دارند

علی
1401-01-12 01:21
پاسخ به  mah3a

بله گاز کولرتون استاندارد نیست یا همون ک میگن گاز سنگینه

Farshad
1401-05-17 10:49
پاسخ به  علی

درجه فن کولر چه ربطی به موتور ماشین یا گاز کولر داره؟ این میگه ماشینم جون نداره جون نداره تو میگی گاز کولرتون سنگینه؟ گاز سنگین چی هست اصلا؟

نادر
1399-04-30 21:34
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

من ام وی ام ۱۱۰ دارم اصلا از کولر ماشین راضی نیستم

1399-05-06 16:07
پاسخ به  نادر

بله متاسفانه طبیعیه تا حدی

ناصر
1399-04-31 00:31

سلام.من اس دی وی هشت دارم.تازه گرفتم.ماشین خیلی سالم و تمیزه.کولرش که روشن میکنم گاهی اوقات و نه همیشه لحظه اول روشن شدن وقتی گاز میدم از اگزوز صدا میا.صدایی مثل خفگی ماشین.علتش چی میتونا باشه؟شمعشم عوض کردم.ممکنه از پمپ بنزین باشه؟

فریبرز
1399-05-02 15:34

البته گازه بنزن نه بنزین

سحر
1399-05-06 10:44

سلام وقت بخیر
مقاله کولر خودرو تون رو خوندم عالی بود
ممنونم

رضا
1399-05-06 10:45

کولر ماشین از بالاترین نعمت های الهی است

محمد
1399-05-06 10:46

من احتمال میدم سایپا کولر خودرو هم از ماشیناش حذف کنه

محمدحسین رامندی
1399-05-06 10:46

تنها بدی پیکان کولر نداشتنش بودا

احمد
1399-05-06 10:47
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

من 405 دارم- اصلا از کولر خودرو راضی نیستم

Esmaeil
1399-05-06 11:31

شما تعمیرکار دارید کولر ماشین منو درست کنه؟

1399-05-06 12:40
پاسخ به  Esmaeil

خیر خدمات همراه مکانیک خرید و فروش و کارشناسی خودرو است

صابر
1399-05-06 12:33

واقعا کامل ترین مقاله ای بود که راجبه کولر خودرو خوندم
دمتون گرم

1399-05-06 16:07
پاسخ به  صابر

خواهش می‌کنم.
وظیفه ما اطلاع‌رسانی به شماست

باربد
1399-05-06 12:34

لطفا یک مقاله راجبه کولر دوال بنویسید

1399-05-06 12:38
پاسخ به  باربد

بله حتما در صف انتشار قرار خواهد گرفت

محسن
1399-05-06 12:34

کولر 206 تیپ دو با تیپ 5 خیلی فرق داره؟

1399-05-06 12:38
پاسخ به  محسن

تا حد کمی بله

ساناز
1399-05-06 12:35

چرا کولر خودرو من باد خنک نمیده؟

1399-05-06 12:39
پاسخ به  ساناز

کمبود آب رادیاتور می‌تواند به گرمای شدید موتور منجر شده و کولر ماشین آنچنان که باید خنک نکند.

احسان تفاضلی
1399-05-06 12:36

درسته نباید پس از سوار شدن کولر رو روشن کرد ولی واقعا تو این هوا مجبوریم کولر ماشین رو روشن کنیم

کیوان
1399-05-06 12:37

شتاب ماشین من با کولر روشن نصف بدون کولره
ماشینم پراید 90 عه

باقر
1399-05-06 13:35
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

انصافا کولر تیبا 92 از کولر 207 98 بهتره

mah3anavi
1399-05-06 16:03
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

سلام
من mvm 110 جدید دارم
کولر میزنم حس میکنم ماشین قطعاتش از هم جدا شده
در کل کولر خودرو من اصلا خوب نیست

Rahim taqavi
1399-05-07 00:50

کولر خودرو من سالمه ولی از سمند انتظار میرفت کولر قوی تری داشته باشه

سام
1399-05-08 10:41

کولر خودرو من که عالیه ماشینم ال نود 88 هست

مازیار
1399-05-12 10:30

کولر خودرو بهترین اختراع بشر است

محمد
1399-05-14 03:24

دوستانی که تهران هستند برن تهران کولر . کارشون تخصصی کولر خودرو هست . من پدرم مراجعه کرد ماشین پراید هست کولرش به جرعت میگم از کولر تیپ پنج بهتره بدون اینکه امپر اب بالا بیاد

مهران
1401-02-06 00:33
پاسخ به  محمد

کجاست ادرسشون؟

اصغر
1399-05-14 09:31

کولر خودرو من واقعا عالی
405 مدل 98 دارم

mohammad
1399-05-15 11:35
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

مزدا 3 98 دارم
کولرش از آزرا 2009 ضعیفتره

دارلین
1399-05-19 12:43
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

سلام من ریو دارم
کولرش یک ماهه خراب شده متاسفانه قطعه ش پیدا نمیشه

اسعیل
1399-05-20 09:26
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

من تیپ دو 87 دارم از تیپ 5 مدل 99 کولرش بهتره

Mhmmd
1399-05-21 11:59

Vaqean maqale kameli bood
Dasteton dard nakone

محمدحسین درفشیان
1399-05-27 10:42
بازخورد روی دیدگاه آیا شما از کولر خودروی خود راضی هستید؟" بیشتر »

سلام من مزدا 3 هاچبک دارم واقعا ازش بعیده کولرش ضعیفه

حامد
1399-06-01 09:31

با سلام فن رادیاتور که باعث خنکی موتور می شود در خنک شدن کولر بسیار موثر است.مخصوصا در خورو پراید اگر از فن پاترول و یک آفتامات استفاده شود نتیجه خوبی دارد

1399-06-02 13:26
پاسخ به  حامد

ممنون از حسن توجه شما مخاطب گرامی

سهیل
1399-07-02 12:16

با عرض ادب ، سلام و خسته نباشید
عذر میخوام مزاحمتون شدم
بنده ساکن بوشهر و دارای s350 هستم دو هفته هست که یکدفعه کولر کاملا از کار افتاده ، سه جا بردمش نتونستن درستش کنم
لطفا راهنمایی کنید که دارم کباب میشم
ممنون

مهدی
1400-03-11 11:02

فیات سی ینا دارم پارسال رفتم گاز زدم با 250تومان کلی خنکتر شدش
فقط بااینکه خودرو کم مصرفی ولی تو شهر مصرف سوخت لحظه ای ش خود ماشین بالاتر نشون میده تو اوتوبانه داخل شهر هم که معمولا اگر خیلی سر بالا سر پایین نباشه اگر مصرفش 5 باشه با کولر با سرعت 80تا حدود 6به بالاست نشون میده البته خودرو من 340هزار تا کیلومتر داره که با توجه به کارکردش به نظرم با بنزین 1500خیلی هم بد نیست خنک میشی در صورتی که دلستر 1لیتری 13500تومانه☺☺♻

شاهرخ
1400-04-18 02:03

باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت شمارو آن.مدتی فن کولر چری آریزو۵ کارنمیکردوگفتن پنل کولرسوخته حالا که پنل خریدم روی کمپرسور نمیوفته؛نمایندگی هم بردم درست نشدممنون میشم راهنمایی کنید