با 100 میلیون چه ماشینی بخرم؟

فهرست مطالب

با 100 میلیون چه ماشینی بخرم؟ اگر این سوال هنگام خرید خودرو برایتان پیش آمده و بودجه شما برای خرید محدود است، خواندن این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک را از دست ندهید. در این مطلب به بررسی خودروهای کارکرده با بودجه 100 میلیون تومان می‌پردازیم.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

گران شدن قیمت ماشین‌ باعث شده که محدوده قیمتی زیر 100 میلیون تومان دیگر مثل قبل دربردارنده مدل‌های مختلف تولیدات داخلی نباشد و تنها می‌توان نمونه‌های کارکرده محصولات ارزان‌قیمت ایران خودرو یا سایپا را در این بازه خریداری کرد. در ادامه به سوال ” با 100 میلیون چه ماشینی بخرم؟ ” پاسخ خواهیم داد.

با 100 میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟

پراید ۱۳۲ مدل ۹۴

با 100 میلیون چه خودرویی بخریم؟
پراید 132

در ابتدای مقاله ” با 100 میلیون چه ماشینی بخرم؟ ” به سراغ مدل بالاترین ماشینی که می‌توان با 100 میلیون تومان خرید یعنی پراید ۱۳۲ SE می‌رویم. قیمت پراید 132 SE مدل ۹۴ در حال حاضر در حدود 100 میلیون تومان در بازار برآورد شده‌است. پراید ۱۳۲ اس ای مسلما امنیت مورد تاییدی ندارد، اما ظاهری نسبتا قابل‌قبول‌تر در قیاس با مدل‌های قدیمی‌تر پراید ارائه می‌دهد و از همه مهم‌تر هزینه نگهداری آن در مقایسه با اکثر خودروهای موجود در بازار پایین‌تر خواهد بود؛ چراکه هم هزینه تعمیرات و هم قیمت لوازم یدکی و لوازم بدنه آن نسبتا ارزان بوده و از این جهت مشکل زیادی برای مالک به وجود نمی‌آورد.

از نظر کیفیت فنی هم باید گفت که گرچه انتظار زیادی نمی‌توان از این محصول سایپا داشت، اما به هر حال استهلاک کلی این خودرو نسبت به محصولات خانواده پژو 405 پایین‌تر بوده و بنابراین سدان مناسبی برای خانواده‌های کوچک با توان مالی نه‌چندان بالا به‌حساب می‌آید.

پراید ۱۳۲ اس ای یک موتور ۴ سیلندر ۸ سوپاپ ۱.۳ لیتری به همراه گیربکس ۵ سرعته را به خدمت گرفته تا قدرتی برابر با ۷۱ اسب بخار و ۱۰۸ نیوتن متر گشتاور را به محور چرخ‌های جلو برساند. شتاب صفر تا ۱۰۰ آن حدود ۱۳.۴ ثانیه بوده و میانگین مصرف سوختش هم برابر ۶.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اندازه‌گیری شده‌است. بنابراین خرید پراید ۱۳۲ می‌تواند یک گزینه مناسب و نسبتا کم استهلاک در بازه قیمت زیر ۱۰۰ میلیون تومان ویژه خانواده‌های کم‌جمعیت و برای مصارف شهری باشد.

[hm_buy_form_inline]

تیبا مدل ۹۲ تیپ sx

تیبا SX

اگر نمی‌خواهید پراید بخرید، می‌توانید به خرید تیبا sx مدل 92 فکر کنید. تیبا sx قدرت موتور بالاتری نسبت به پراید دارد، سواری آن آسایش بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد، صندلی‌های ردیف عقب این خودرو جادارتر از پراید است و طراحی ظاهری و داخلی آن نیز تقریبا نسبت به پراید جذاب‌تر به نظر می‌رسد. بنابراین تیبا sx مدل ۹۲ گزینه مناسبی برای مصارف شهری یا حتی مسافرتی خواهد بود. 

این ماشین ایرانی از موتور ۱.۵ لیتری هشت سوپاپ خود قدرتی برابر با ۸۷ اسب بخار و گشتاور ۱۲۸ نیوتن متر دریافت می‌کند، گیربکس این خودرو پنج دنده است و حداکثر سرعت آن نیز به ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. شتاب صفر تا صد تیبا حدود ۱۳ ثانیه برآورد شده‌است و به طور متوسط در هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۶.۹ لیتر بنزین مصرف می‌کند. استهلاک کمتر از خانواده پژو ۴۰۵، ایمنی بالاتر از پراید، کابین تقریبا جادار، قطعات یدکی ارزان‌قیمت و صندوق عقب با فضای کافی، از جمله نقاط قوت تیبا هستند که باعث می‌شود ما این خودرو را در بازه زیر صد میلیون تومان به شما توصیه کنیم.

قیمت تیبا SX صفر کیلومتر در حال حاضر حدود 150 میلیون تومان است که مدل 92 این خودرو را می‌توانید با بودجه 100 میلیون تومان بخرید.

پژو ۴۰۵ مدل ۸۸

با 100 میلیون چه ماشینی بخرم؟
پژو 405

یکی دیگر از خودروهایی که در مقاله ” با 100 میلیون چه ماشینی بخرم؟ ” می‌توان به آن اشاره کرد پژو 405 است. بسیاری از مشتریان خیلی از قد و قواره پراید و تیبا خوششان نمی‌آید و دوست دارند که یک سدان خانوادگی بزرگتر با توان فنی بالاتر زیر پایشان باشد. این افراد بهتر است در بازه زیر ۱۰۰ میلیون تومان به فکر خرید پژو ۴۰۵ جی ال ایکس بنزینی مدل ۸۸ باشند. البته ناگفته پیداست که پژو ۴۰۵ استهلاک و مصرف سوخت بالاتری نسبت به پراید و تیبا دارد و هزینه تعمیرات آن به‌ویژه در بحث سوختن واشر سرسیلندر می‌تواند بیشتر از پراید و تیبا باشد، اما با این حال کیفیت سواری بهتر، قدرت موتور بالاتر، شتاب بیشتر، کابین جادار، صندوق عقب بسیار وسیع و کیفیت متریال داخلی بالاتر، در دسته مزیت‌های پژو ۴۰۵ نسبت به پراید و تیبا قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند که بسیاری از مشتریان این نقاط قوت را بر استهلاک بالاتر پژو ۴۰۵ ترجیح ‌دهند و آن را خریداری کنند.

جهت اطلاع باید بدانید که پژو ۴۰۵ جی ال ایکس از موتور xu7 هشت سوپاپ به حجم 1761 سی‌سی توانی برابر با ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۵۳ نیوتن متر گشتاور دریافت می‌کند. شتاب صفر تا صد آن حدود ۱۱ ثانیه است و میانگین مصرف سوختش هم برابر ۹ لیتر به ازای پیمودن ۱۰۰ کیلومتر مسافت تعیین شده‌است. قیمت پژو 405 GLX مدل 88 نیز در حال حاضر 100 میلیون تومان است.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

سمند LX معمولی مدل ۸۷

با 100 میلیون خودروی کارکرده چی بخرم؟
سمند LX معمولی

در انتهای مقاله ” با 100 میلیون چه ماشینی بخرم؟ ” به سراغ خودروی سمند می‌رویم. همین ابتدای کار باید بگوییم که پلتفرم سمند و ۴۰۵ یکی است و از لحاظ فنی و ساختاری تفاوتی بین این دو خودرو وجود ندارد، اما می‌شود گفت که سمند طراحی ظاهری زیباتری دارد و نمای داخلی و بیرونی خانوادگی‌تری را ارائه می‌دهد. بنابراین افرادی که از ظاهر ساده و قدیمی پژو ۴۰۵ خوششان نمی‌آید، می‌توانند خرید سمند LX معمولی مدل 86 یا 87 را در بازه زیر ۱۰۰ میلیون تومان مدنظر خود داشته باشند. ویژگی موتور و گیربکس سمند ال ایکس معمولی با پژو ۴۰۵ جی ال ایکس دقیقا یکی است، اما به دلیل وزن بیشتر و مسائل آیرودینامیکی، شتاب سمند نسبت به پژو کندتر خواهد بود؛ به نحوی که شتاب صفر تا صد سمند ال ایکس معمولی حدود ۱۳.۱ ثانیه اندازه‌گیری شده و نهایت سرعتش برابر ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. ضمن آنکه امکانات رفاهی سمند نیز نسبت به پژو 405 برتری دارد. ناگفته نماند که قیمت سمند LX معمولی صفر کیلومتر در حال حاضر 248 میلیون تومان است که مدل 86 یا 87 این خودرو در رنج قیمتی 100 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

ناگفته نماند که در بازه قیمت زیر 100 میلیون تومان می‌توانید مدل‌های بسیار پایین پژو ۲۰۶ یا دیگر خودروهای تمام رنگ با مدل بالاتر را هم مدنظر داشته باشید که البته بهتر دیدیم از ذکر نام آن‌ها در این مقاله خودداری کنیم تا صرفا خودروهای بی‌رنگ و با مدل ساخت بالاتر را معرفی کرده باشیم.

بیشتر بخوانید

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
4 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
-_-
1400-06-21 13:26
امتیاز دهی :
     

با همین هزینه میتونم ریو و گل و سی یلو بخرم اینا چیه

سعید
1400-06-22 00:48
امتیاز دهی :
     

دستتون درد نکنه بابت مطالبی که گذاشتین. و خدا نگذره از کسایی که باعث شدن ما به این روز بیفتیم و پراید آرزو شه برامون

اردلان
1400-07-27 00:44

ریو چی با ۱۰۰ تومن گزینه خوبی هست؟ نسبت به پراید ۱۳۲ یا تیبا؟

سردبیر
1400-07-27 01:52
پاسخ به  اردلان

درود اردلان جان
اگر سلامت فنی داشته باشه و بدنش در نقاط حساس رنگ و صافکاری نشده باشه بله گزینه بهتری هست. البته لوازم یدکی ریو کمی گرون نایاب هست نسبت به پراید و تیبا. تیبا از هر جهت ماشینی بین پراید و ریو محسوب میشه.