بر اساس  یک تحقیق جامع که در موسسه ایمنی بزرگراه (IIHS) انجام شده، بیشترین آمار تلفات تصادفات خیابانی در ایالات متحده مربوط به خودروهای شاسی بلند است. این در حالی است که بازار کراس‌اورها و شاسی‌بلندها در جهان بسیار داغ شده و مردم تمایا بیشتری به خرید این نوع خودروها دارند. به گزارش صفحه اخبار خودرو مجله همراه مکانیک، براساس این تحقیق، میزان مرگ عابرین پیاده در برخورد با شاسی‌بلندها بسیار بیشتر از خودروهای سواری سنتی است.

دوست داری فروش خودرو تو هفت روز رو تجربه کنی؟اونم بدون پاسخ به یک تماس
خودروهای شاسی بلند مقصر اصلی تصادف با عابرین پیاده
خودروهای شاسی بلند مقصر اصلی تصادف با عابرین پیاده

در مطالعه اخیر موسسه ایمنی بزرگراه، داده‌های ۷۹ تصادف در سه منطقه میشیگان جمع‌آوری شد که پس از تحلیل داده‌ها نتایج به دست آمده حکایت از آن دارد خودروهای شاسی‌بلند که سرعتی بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت دارند صدمات جدی‌تری را نسبت به خودروهای معمولی بر روی عابرین پیاده وارد می‌کنند. در میان سرعت‌های ۳۰ تا ۶۳ کیلومتربرساعت، ۳۰ درصد تصادفات منجر به مرگ با خودروهای شاسی‌بلند بوده در حالیکه برای خودروهای معمولی این رقم ۲۳ درصد است.

تابحال به فروش خودرو خودت بدون یک ثانیه اتلاف وقت فکر کردی، اینجا کلیک کن تا با بالاترین سود ممکن خودروی خودت رو بفروشی

خودروهای شاسی بلند مقصر اصلی تصادف با عابرین پیاده
خودروهای شاسی بلند مقصر اصلی تصادف با عابرین پیاده
خلافی خودرو خودت رو رایگان همین الان بگیر

این اختلاف، زمانی بیشتر می‌شود که داده‌های مربوط به تصادفات با سرعت‌های ۶۴ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت مورد بررسی قرار می‌گیرند، شاسی‌بلندهای با این سرعت ۱۰۰ درصد منجر به مرگ عابرین پیاده شده‌اند در حالیکه این عدد برای خودروهای معمولی ۵۴ درصد بوده‌است. آنطور که خودروسازان بزرگ اعلام کرده‌اند، تلاش آن‌ها همواره در جهت افزایش ایمنی خودروها است؛ اما نکته حائز اهمیت اینجاست که سپر محکم‌تر و بزرگ‌تر فقط ایمنی مسافران داخل خودروها را حفظ می‌کند و آسیب بزرگ متوجه عابرین پیاده است. به گفته مهندس ارشد این تحقیقات، از آن‌جاییکه بیشتر خودروها در چند سال اخیر تبدیل به شاسی‌بلند شده‌اند، خودروسازان باید در طراحی خودروها تجدید نظر کنند و برای کاهش تلفات عابرین پیاده، طراحی خودروها را تغییر داده و بیشتر تلاش کنند..

منبع: زومیت

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

مشخصات فنی ولوو xc90

مشخصات فنی تیگو 7

مزایای گرند ویتارا

کارت خودرو 

محاسبه افت قیمت خودرو

آپشن های بسترن b30

مدل‌های لکسوس RX

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها