صفر تا صد پیگیری کارت خودرو و مدارک ماشین

[ratemypost]

پیگیری کارت خودرو: شاید برای شما هم پیش آمده که خودرویی خریداری کرده‌اید اما بنا به دلایل مختلف کارت ماشین را دریافت نکرده‌اید و به دنبال علت نیامدن آن هستید؛ استعلام کارت خودرو به شیوه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. به دلیل اهمیت زیاد این موضوع در این مقاله، قصد داریم صفرتاصد پیگیری کارت و مدارک ماشین را برای شما شرح دهیم و به بررسی هزینه صدور کارت ماشین و مراحل گرفتن آن اشاره خواهیم کرد. امیدواریم اگر در حال انتظار برای دریافت کارت ماشین خود و تجربه آن حس شگفت‌انگیز هستید، این مطلب بتواند راهنمای مناسبی برای حل مشکل شما باشد. همان‌طور که می‌دانید، اطلاعات مربوط به خودرو در کارتی ثبت می‌شود که با آن، مالکیت شما نسبت به ماشین خریداری‌شده اثبات می‌شود. اگر تابه‌حال خودرویی را خریداری کرده باشید، حتما می‌دانید که وقتی کارت ماشین را برای اولین ‌بار در دست می‌گیرید، چه حس لذت‌بخشی را تجربه می‌کنید؛ اما زمانی‌که در پروسه گرفتن کارت وقفه‌ای بیفتد یا کارت دیر به ‌دست شما برسد، قطعا حس خوشایندی نخواهید داشت و مجبور خواهید شد از روش‌های متعددی برای استعلام کارت ماشین استفاده کنید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

پیگیری کارت خودرو یکی از مواردی است که در خرید خودرو با آن مواجه می‌شوید. این کارت به محل سکونت مالک خودرو ارسال خواهد شد. گاهی ممکن است کارت ماشین به دستتان نرسد در این صورت کارت ماشین برگشتی محسوب می‌شود. برای استعلام کارت خودرو روش‎‌های متعددی وجود دارد؛ مثلا می‌توانید به سایت اداره پست مراجعه و یا از کد دستوری USSD استفاده کنید.

کارت خودرو چیست؟

قبل از رهگیری کارت خودرو، می‌خواهیم استارت این مقاله را با آشنایی کلی با کارت خودرو بزنیم. کارت ماشین، نشان‌دهنده مالکیت شما است که باید همیشه آن را به‌همراه داشته باشید. همان‌طور که می‌دانید، این کارت شامل تمام اطلاعات و مشخصات خودرو، ازجمله موارد زیر است:

 • شماره پلاک
 • شماره VIN خودرو
 • نوع و مدل خودرو
 • رنگ و مشخصات فنی
 • مشخصات مالک ازجمله نام، کد ملی، نام پدر و کدپستی

به‌همراه‌داشتن دائمی کارت ماشین باعث می‌شود تا شما در هر لحظه قادر به احراز هویت خودرو و مالک آن باشید. زمانی ‌که تخلفی صورت گرفته است و پلیس از شما می‌خواهد تا مدارک ماشین را ارائه دهید، نداشتن کارت ماشین، قطعا دچار دردسر خواهید شد. درصورتی‌که خودرو توقیف و به پارکینگ فرستاده شود، برای ترخیص نیز خودرو ارائه کارت ماشین الزامی ‌است. 

اما این کارت مهم بلافاصله پس از خرید خودرو صادر نمی‌شود و برای این‌که به‌دست مالک برسد، باید مراحلی را طی کند. در ادامه، به ‌نحوه‌ پیگیری کارت خودرو خواهیم پرداخت.

مشخصات درج شده روی کارت خودرو

مدت زمان صدور کارت خودرو

شاید کارت ماشین شما هم با تاخیر صادر شده است و به‌دنبال مواردی هستید که می‌تواند علت تاخیر در صدور کارت خودرو باشد. مرکز صدور این کارت  تقریبا در مدت ده روز کارت را صادر می‌کند. گاهی ممکن است به دنبال پیگیری صدور این کارت باشید اما کارت شما صادر گردیده باشد و باید دنبال پیگیری کارت ماشین باشید نه پیگیری صدور آن. تجربه نشان داده است که حتی امکان دارد پروسه رسیدن کارت ماشین به دست مالک، تا دو ماه هم طول بکشد.

21
شما چند روزه کارت ماشین خود را دریافت کرده‌اید؟x

نحوه استعلام کارت خودرو

این مساله خصوصا برای کسانی ‌که برای اولین ‌بار صاحب خودرو شده‌اند، دغدغه مهمی است. در ادامه، راه‌های پیگیری آن را شرح می‌دهیم:

پیگیری کارت ماشین از اداره پست

اولین روش برای پیگیری کارت ماشین ، سایت اداره پست است. ارسال آن توسط اداره پست انجام می‌شود. این کار باعث می‌شود تا داده‌های بانک اطلاعاتی پلیس راهور نیز تصحیح و تایید شود. به‌ همین دلیل، موظف هستید برای دریافت آن، اطلاعات دقیقی از محل سکونت خود را ثبت کنید. اگر بپرسید که بهترین راه برای دریافت آسان کارت ماشین چیست، باید بگوییم که درج دقیق و بی‌نقص اطلاعات شخصی در فرم درخواست، بهترین راه برای جلوگیری از هر دردسری است.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

زمانی‌‌که به مراکز تعویض پلاک مراجعه می‌کنید، باید اطلاعاتی شامل آدرس محل سکونت و کدپستی را در فرم درخواست کارت خودرو وارد کنید. باید آدرس را بدون کوچک‌ترین اشتباه و ابهامی، با ذکر دقیق خیابان، کوچه، پلاک و کدپستی درج کنید. تا بعدا برای پیگیری کارت ماشین بعد از تعویض پلاک با مشکل مواجه نشوید. در این مراکز، خریدار باید هزینه پست را پرداخت کند تا کارت را در آدرس پستی خود دریافت دارد.پیگیری از طریق اداره پست

شاید فکر کنید که برای پیگیری کارت ماشین لزوما باید به اداره پست مراجعه کنید؛ اما صبر کنید! قبل از این‌که برای رفتن به اداره پست آماده شوید، یک امکان دیگر نیز مهیا است؛ اداره پست مدت زیادی است که فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات اینترنتی آغاز کرده ‌است. برای استفاده از این خدمات، باید وارد سایت اداره پست شوید. در این سایت، خدمات زیادی ازجمله پیگیری کارت خودرو ارائه می‌شود.

وقتی وارد این سایت می‌شوید، در قسمت راست صفحه و در ستون «خدمات الکترونیکی پست» باید روی «رهگیری مرسولات سازمانی» کلیک کنید. از طریق سامانه رهگیری مرسولات سازمانی، می‌توان موارد زیادی مثل کارت سوخت، گواهی‌نامه، شناسنامه، ابلاغیه‌ها و مرسولات مختلف را پیگیری کرد. پس از ورود به سامانه، در قسمت جست‌وجو باید گزینه «کارت خودرو» را انتخاب کنید. مرحله بعدی، واردکردن شماره پلاک خودرو است که با درج آن و ثبت کد کپچا (کد امنیتی) می‌توانید از روند ارسال کارت ماشین خود مطلع شوید.

پیگیری از طریق سایت اداره پست

پیگیری کارت خودرو از طریق تماس با اداره پست

پیگیری تلفنی کارت ماشین نیز امکان‌پذیر است. گر به هر دلیلی نتوانستید از طریق سایت اداره پست نسبت به پیگیری کارت اقدام کنید، می‌توانید با برقراری تماس وارد عمل شوید. شماره تلفن پیگیری 84470000-021 واحد ارتباط با مشتریان شرکت پست تماس بگیرید و اقدام به پیگیری کارت ماشین کنید.

پیگیری کارت ماشین از طریق کد دستوری USSD

روش دیگر پیگیری کارت خودرو، از طریق USSD است. می‌توانید از طریق شماره‌گیری کد دستوری #110*، اقدام به پیگیری آن از طریق پلیس 10+ کنید.

مطالعه این مقالات را از دست ندهید:

تعویض پلاک

استعلام خلافی خودرو

راهنمای خرید خودرو دست دوم

پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک(SMS)

اگر شما هم دنبال شماره‌ای هستید تا از طریق ارسال پیامک بتوانید پیگیری کارت ماشین را انجام دهید، باید بدانید که چنین شماره‌ای وجود ندارد. برای انجام خدمات زیادی مانند استعلام خلافی خودرو شماره پیامکی اعلام شده‌است؛ اما برای پیگیری کارت ماشین چنین شماره‌ای وجود ندارد. درنتیجه، برای انجام این کار باید یکی از روش‌های موجود را انتخاب کنید.

برگشت‌خوردن کارت خودرو

همان‌طور که در مطالب بالا اشاره کردیم، حتما در ثبت آدرس و اطلاعات خود بسیار دقت کنید تا بسته پستی بدون دردسر به ‌دست شما برسد؛ اما درصورتی‌که کارت  به هر دلیلی به ‌دست مالک آن نرسد، چه خواهد شد؟ در این حالت، کارت ماشین برگشت می‌خورد. اگر آدرس‌ پستی دقیق نباشد یا زمانی‌‌که مامور پست به آدرس مربوطه مراجعه می‌کند، شخصی در محل حضور نداشته باشد، پستچی موظف است 3 مرتبه مرسوله را به ‌همان آدرس ببرد. اگر بسته بعد از سه بار ارسال باز هم برگشت بخورد، کارت ماشین تا 3 ماه در اداره‌ پست نگه‌داری خواهد شد. در این مدت، مالک باید فقط با مراجعه حضوری به باجه‌های‌ اداره‌پست، نسبت به دریافت کارت ماشین اقدام کند. اگر در این مدت سه‌ماهه کارت دریافت نشود، اداره پست دیگر پاسخگو نخواهد بود و مالک باید مراتب را از طریق ناجا پیگیری کند. برای این‌کار، وی باید به یکی از ادارات پلیس+10 مراجعه کند و از وضعیت کارت ماشین مطلع شود.

مطابق گفته‌های معاون فني مهندسي و خدمات ترافيك پليس راهور ناجا، اگر از زمان صدور سند کمتر از 6 ماه گذشته باشد، کارت خودرو مجددا چاپ و توسط پست به آدرس مربوطه ارسال می‌شود؛ اما چنان‌چه این زمان بیشتر از 6 ماه باشد، باید مالک یا نماینده قانونی او به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه کند. (در گذشته؛ این کار از طریق مراجعه به شهرک آزمایش انجام می‌شد.) در زمان مراجعه به این مراکز، مالک باید وسیله نقلیه و مدارک مالکیت و احراز آدرس خود را به‌همراه داشته باشد.

مراکز تعویض پلاک تهران را قبلا در مقاله‌ای به تفصیل بیان کرده‌ایم؛ اما مدارک لازم برای احراز آدرس مالک (سکونت یا فعالیت) چیست؟


برای خرید راحت و امن خودرو و مشاوره در این زمینه به لینک نمایشگاه آنلاین خودرو همراه مکانیک مراجعه کنید.


مدارک احراز آدرس خریدار خودرو

برای احراز محل سکونت یا فعالیت خود، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید و با ارائه مستندات زیر، نسبت ‌به دریافت پلاک، سند و کارت خودروی خود اقدام کنید:

 • اگر مالک خودرو صاحب منزل مسکونی است، می‌تواند با ارائه سند مالكيت خود همراه با یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • اگر مالک خودرو مستاجر است، با ارائه سند اجاره‌نامه (سند با كد ره‌گيری و هولوگرام ) منزل مسكونی به نام خود، همراه با یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • اگر مالک خودرو دارای جواز کسب معتبر است، می‌تواند با ارائه اصل جواز كسب به‌همراه یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • ارائه گواهي اشتغال به‌تحصيل فرزندان مالک ماشین با ذكر آدرس محل سكونت والدين كه آموزش‌وپرورش منطقه آن را تائيد کرده‌ است، روش بعدی است.
 • اگر مالک خودرو کارمند نیروهای مسلح یا کارمند دولت است، می‌تواند از محل خدمت خود معرفی‌نامه معتبر همراه با آدرس دقیق محل سکونت خود را جهت ارائه تهیه کند.
 • اگر مالک خودرو در منزل والدين ساکن است، می‌تواند با ارائه سند (ملكی، استيجاری) به ‌نام پدر يا مادر همراه با یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • اگر مالک خودرو در منزلی ساکن باشد که به نام همسر او است، می‎تواند با ارائه سند واحد مسكونی به نام همسر خود همراه با یکی از قبوض آب، برق یا گاز معتبر به تاریخ روز، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • اگر هیچ‌یک از مدارک فوق قابل ارائه نبود، مالک می‌تواند بر اساس محل صدور شناسنامه خود همراه با یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • علاوه ‌بر تمامی راه‌های ذکرشده، مالک می‌تواند با دفترچه تامین اجتماعی معتبر مربوط به شهرستان محل اخذ کد پلاک همراه با یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • اگر خریدار خودرو ساکن یکی از شهرها و روستاهای مرزی است که در زمان جنگ به شهرهای دیگر منتقل شده‌ و با محل تولد وی مغایر است، می‌تواند با تایید شورای محل یا روستای مربوطه، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • اگر خریدار خودرو ساکن یکی از منازل اوقافی و روستایی است، با تایید شورای محل یا روستا و هم‌چنین با نامه رسمی از ادارات عشایر و امور روستایی سازمان جهاد کشاورزی برای عشایر، می‌تواند نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • برای سازمان‌ها، كارخانجات و شركت‌ها نیز بر طبق مندرجات اساس‌نامه و بريده روزنامه رسمي، (باید حداكثر دو سال از تاريخ ثبت در روزنامه سپری شده باشد) می‌توان نسبت به احراز آدرس اقدام کرد.

علاوه ‌بر تمامی مطالب گفته‌شده، تغییر آدرس محل سکونت نیز مشکل دیگری است که ممکن است پیش بیاید. سالانه، بسیاری از آدرس‌های محل سکونت یا فعالیت مردم به ‌دلیل جابه‌جایی تغییر می‌کند. در این مواقع، این سوال پیش می‌آید که آدرس جدید را باید کجا و از چه طریقی اعلام کرد؟ افرادی نیز ‌که هنگام ثبت اطلاعات خود اشتباه کرده‌اند، دنبال راهی برای اصلاح آن هستند. باید بگوییم که جای نگرانی نیست؛ چراکه در سایت پلیس راهور، گزینه‌ای برای اصلاح و ویرایش اطلاعات وجود دارد و می‌توانید با مراجعه به این سایت، تمامی اطلاعات خود ازجمله آدرس و کدپستی را اصلاح کنید. توجه داشته ‌باشید که هنگام ورود به سایت پلیس راهور، از فیلترشکن استفاده نکنید.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

پیگیری از طریق سایت پلیس راهور

مدارک لازم برای صدور کارت خودرو المثنی

در ادامه مقاله پیگیری کارت خودرو به بررسی مدارک لازم برای صدور کارت المثنی خواهیم پرداخت. در صورتی که کارت ماشین گم شده باشد، برای کارت‌ ماشین هوشمند مفقودشده باید چه اقدامی کرد؟ در اینصورت باید درخواست صدور المثنی بدهید. برای درخواست کارت المثنی، حضور مالک خودرو (یا نماینده قانونی او) همراه با خودرو الزامی است  اما مدارکی نیز برای گرفتن کارت المثنی لازم است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • اصل مدارک شناسایی مالک خودرو شامل کارت ملی و شناسنامه (اصل وکالت‌نامه برای نماینده قانونی وی همراه با مدرک شناسایی معتبر)
 • اصل سند فروش کارخانه سازنده برای خودروهای تولید داخل
 • اصل سند مالکیت صادرشده توسط پلیس راهور ناجا
 • مالک خودرو باید یک نوبت آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار را مبنی بر فقدان شناسنامه مالکیت خودرو درج کند و تا 10 روز پس از تاریخ انتشار آگهی، صبر کند. مالک باید در این مدت، تمام مسئولیت کشف فساد احتمالی را بپذیرد.
 • در صورت عدم پرداخت وجوه جرائم معوقه توسط مالک، ارائه گواهی مفاصاحساب اجرائیات الزامی است.
 • گام بعدی، واریز فیش بانکی با مبلغ تعیین‌شده به شماره حساب 0100801426004 بانک ملی بابت هزینه صدور کارت المثنی است.
 • در انتها، پرداخت هزینه پستی با مبلغ تعیین‌شده بابت ارسال کارت خودرو به آدرس مالک ضرورت دارد.

مدارک کارت المثنی مشخصات خودرو

 • حضور مالک یا نماینده قانونی وی به همراه خودرو جهت سیر مراحل قانونی.
 • اصل مدارک شناسایی معتبر شامل کارت ملی یا شناسنامه یا وکالت‌نامه برای نماینده قانونی وی به همراه مدارک شناسایی.
 • اصل سند خودرو صادر شده توسط پلیس راهور ناجا.
 • مدارک احراز سکونت مالک در آدرس اعلامی.
 • ارائه بیمه نامه شخص ثالث معتبر.
 • تاییدیه معاینه فنی 
 • ارائه گواهی مفاصا حساب از اجرائیات در صورت عدم پرداخت وجوه جرائم معوقه.
 • اخذ تعهد کتبی از مالک و یا نماینده قانونی.
 • پرداخت مبلغ مصوب بابت هزینه خدمات ارائه شده.

سوالات متداول

کارت خودرو شامل چه مواردی است؟

شامل تمام اطلاعات و مشخصات خودرو مانند شماره پلاک، شماره VIN، نوع و مدل خودرو، رنگ و مشخصات فنی خودرو و همچنین مشخصات مالک خودرو از قبیل نام، کد ملی، نام پدر و کدپستی است.

نحوه پیگیری کارت خودرو به‌چه‌صورتی است؟

-سایت اداره پست
-تماس با اداره پست
-کد دستوری #110*
-SMS

کارت ماشین خود را گم کرده‌ام؛ چیکار کنم؟!

اگر شما به هردلیلی کارت خودروی خود را گم کرده‌اید باید درخواست صدور المثنی بدهید. برای درخواست کارت المثنی حضور مالک خودرو(یا نماینده قانونی او) همراه با خودرو الزامی است، اما چه مدارکی لازم است؟ در مجله همراه مکانیک به آن می‌پردازیم.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
106 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
مهدی
۱۳۹۹-۰۱-۱۰ ۱۱:۳۸

من میخوام ادرس محل سکونت رو عوض کنم چون خونه رو عوض کردیم حالا چطور میتونم ادرس رو عوض کنم؟البته بنده یه خودروی صفر گرفتم و کارتش رو ندارم که vin کارت رو در سایت راهور۱۱۰ وارد کنن

محمد رحیمیان
۱۳۹۹-۰۱-۱۰ ۱۲:۱۶
پاسخ به  مهدی

ببینید برای این امور فکر میکنم باید به پلیس +10 مراجعه کنید

امید
۱۳۹۹-۱۱-۱۸ ۲۲:۳۳
پاسخ به  مهدی

منم همین مشگل رو داشتم..امروز رفتم تعویض پلاک ..غرفه استعلام…انجام شد

محمد
۱۳۹۹-۰۱-۲۸ ۱۲:۲۴

سلام
سایت راهور کدسریال 9 رقمی که برا کارت های جدید هسش رو نمیپزیره اگر ممکنه در این رابطه راهنمایی کنید.
تشکر

محمد رحیمیان
۱۳۹۹-۰۱-۲۹ ۱۸:۲۷
پاسخ به  محمد

حتما پس از پیگیری این موضوع اطلاعات کامل رو به مقاله اضافه میکنیم

پریسا
۱۳۹۹-۰۳-۱۳ ۰۲:۵۹

سلام ببخشید من کارت ماشینم گم کردم اما شماره ۸ رقمی ر یادم نمیاد فقط شماره وین ر دارم چطور میتونم پیدا کنم؟
ممنون

محمد رحیمیان
۱۳۹۹-۰۳-۱۳ ۰۸:۵۴
پاسخ به  پریسا

برای اینطور موارد باید به پلیس +10 مراجعه کنید راهنماییتون میکنن

غالبی
۱۳۹۹-۰۳-۲۲ ۱۴:۱۰

سلام چند سال پیش که تهران سکونت داشتم به دلیل حضور نداشتن موفق به گرفتن کارت ماشینم نشدم، الان در شهرستان زندگی میکنم چطوری میتونم کارت ماشینم رو بگیرم ؟ می تونم از همین جا اقدام کنم؟ راحت تر نیست که المثنی بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید، البته اصلا دوست ندارم پلاکم عوض شه

محمد رحیمیان
۱۳۹۹-۰۳-۲۴ ۰۷:۵۳
پاسخ به  غالبی

باید تشریف ببرید پلیس +10 اقدام به دریافت مجدد کنید یا اگر هم کارتون رو انجام ندن راهنماییتون میکنن که باید چکار کنید

قادر عباسی
۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۱۱:۴۲
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

کارت ماشین من که 14 روزه اومد

رز هلندی
۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۱۶:۲۷

بهترین کار برای پیگیری کارت خودرو مراجعه به سایت اصلی عه

یاسر هاشمی
۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۱۶:۲۸
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

من دو ماه طول کشید تا کارت ماشین رو بهم بدن

شادي
۱۳۹۹-۰۴-۱۴ ۲۲:۲۴

ماشين ساندرو استپ وي مدل ٩٩ را خريدم
گفتن ده روزه پلاك مياد الان شده ٤٠ روز
واقعا چرا

مریم پورصادق
۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۰۴:۴۵
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

از اواخر اسفند ماه پلاک ماشینو بنام خودم زدم تا الان منتظر کارت ماشینم که نیامده نمید.نم کجا برم پیگیری کنم؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۹-۰۵-۰۲ ۱۲:۰۵

ببینیذ مسیر پیگیری شما از وب سایت پست هستش اول از اونجا باید پیگیری کنید
بعد برید تعویض پلاک پیگیر بشید که اطلاعات شمارو رد کرد به درستی یا خیر و در نهایت پلیس راهور که ببینید کارت خودرو شمارو چکار کردن

اصغر اسدزاده
۱۳۹۹-۰۵-۰۷ ۱۸:۲۳

با سلام از اواخر اسفند 97 کارت ماشین برای من صادر نشده

اصغر اسدزاده
۱۳۹۹-۰۵-۰۷ ۱۸:۲۵

از اواخر اسفند 97 تا الان برای من کارت ماشین صادر نشده

اسماعیل
۱۳۹۹-۰۵-۱۵ ۱۰:۰۱
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

کارت ماشین من ۵ ماه اومد
خیلی بد کار میکنن

حمیدوطنی
۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۲۰:۵۶

سلام کارت سوخت یکسال گذشته ولی برای من ارسال نشده است

محمد
۱۴۰۰-۰۲-۲۴ ۱۰:۴۸
پاسخ به  حمیدوطنی

سلام به شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیریر ارتباط با اپراتور رسید پستی بهتون میده احتمالا کارتتون اداره پست منطقتون هست

آرش
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۱۲:۴۸

کارت ماشین من الان یک ساله که نیومده چیکار کنم عجب گیری افتادیم ها

۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۳:۲۶
پاسخ به  آرش

از سامانه پیگیری مرسولات سازمانی پیگیری کردید؟

فرشیدخجسته
۱۳۹۹-۰۶-۰۴ ۰۹:۳۹
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

سلام
از سوم خرداد تعویض پلاک انجام شده تا امروز ۴شهریور هنوز نیومده !!

سرطاوی
۱۳۹۹-۰۶-۰۴ ۱۱:۳۶

سلام برای تقاضای المثنی کارت خودرو به کجا مراجعه کنیم پلیس +۱۰ یا مراکز تعویض پلاک

امیر
۱۳۹۹-۰۶-۱۵ ۱۶:۵۶

کارت ماشین من رو تو رهگیری پستی زده تحویل گیرنده شده! اما چیزی دریافت نکردم هنوز!

تبسم
۱۳۹۹-۰۶-۱۸ ۱۱:۰۶
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

بعد از دو ماه و نيم هنوز تحويل نگرفته ام

شعله
۱۳۹۹-۰۶-۱۸ ۱۵:۱۱
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

سلام هر کدوم ازین روشهایی که گفتین رو انحام دادم ولی هیچ کدوم جوابگو نبودند

محمد عسکر
۱۳۹۹-۰۶-۲۷ ۱۹:۴۳

سلام.دوسه روز دیگه ثبت نام لاستیک .کارت ماشین رو دیروز گم کردم چه راهی هست که بتونم ثبت نام کنم؟؟؟

اسماعیل طالبی
۱۳۹۹-۰۷-۰۹ ۰۹:۱۸

سلام کارت ماشینم برگشت خورده.

mojiiii
۱۳۹۹-۰۷-۱۳ ۱۵:۰۶

ظاهرا در همکاری مثال زدنی پلیس راهور واداره پست کارت یا سند خودرو رو بدن اعلام یا اخطار به پلیس راهور برمیگردونن وامحاء میکنن ومجدد باید به تعویض پلاک مراجه کرده ودرخواست بدید.واقعا باید به این هماهنگی در ضرر رساندن به وقت و هزینه ارباب رجوع از این دو ارگان تشکر کرد.

هادی
۱۳۹۹-۰۷-۱۳ ۱۶:۰۷
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

الان سه ماه و نیم گذشته و هنوز نیومده

اسماعیل روحانی
۱۳۹۹-۰۷-۲۰ ۰۹:۱۰

باسلام و تشکر بابت راهنمایی های بسیار عالی
بنده حدود دو هفته است که تعویض پلاک انجالم دادم ولی هنوز پلاک ثبت نشده از طرفی زمان معاینه فنی ماشینم به پایان رسیده و مرکز معاینه فنی میگه حتما باید پلاکت ثبت بشه تا بتونیم معاینه رو انجام بدیم سوال من اینه که:
1- آیا به دلیل نداشتن معاینه فنی جریمه میشم؟
2-از کجا میتونم بفهمم که پلاکم ثبت شده یا نه؟
راه هایی که شما گفتید رو امتحان کردم پیغاام میده که هنوز به اداره پست تحویل نشده است.

جلال
۱۳۹۹-۰۷-۲۳ ۱۵:۱۰

سلام
من امروز رفتم تعویض پلاک هیچ کد رهگیری برای کارت خودرو به من ندادن
نمیدونم باید چیکار کنم دیر متوجه شدم
لازمه که برم واسه پیگیری؟

محمد میرزائی پور
۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۱۸:۵۴

سلام من در صورت نبودن، دوخط تلفن برای هماهنگی پست گذاشتم. چون تایم آمدن مشخص نیست. بهتر نبود پستچی محترم هماهنگ می کرد با من؟

علیرضامحمودی
۱۳۹۹-۰۸-۰۴ ۱۱:۴۵

برای دریافت کارت خودرو المثنی اقدام کردم هنوزبعد یکماه به دستم نیومده اداره پست مراجعه کردم گفتند هنوز به دست ما نیومده

احد محمدی
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۶:۲۶

با درود فراوان . کارت خودرو من که بهمن 98 تحویل گرفتم هنوز به دستم نرسیده هر بار که به اداره پست مراجعه کردم گفتن کارت شما هنوز نیامده . وقتی به شماره گذاری شیراز مراجعه کردم گفتند اسفند 98 کارت تحویل پست گردیده . وقتی مجددا به اداره پست مراجعه کردم . و شماره مرسوله را به ایشان نشان دادم گفتن شما مراجعه نکردی و کارت به تهران عودت داده شده است . هنوز هم وقتی به سایت اداره پست رجوع میکنم و شماره خودرو را وارد میکنم مینویسه هنوز از ناجا کارت تحویل اداره پست نشده است .… بیشتر »

حسن
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۰:۳۶
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

من بیست روز نیومده

فرشته صالحی
۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۳:۱۳

ازتاریخ۱۵مهرماه ۹۹تا اکنون درخواست کارت ماشین کردم هنوز خبری نشده

علی
۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۰۹:۳۵
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

الان 50 روز شده و کارت ماشین به پست نرسیده

حسین رضایی
۱۳۹۹-۰۸-۲۴ ۲۳:۵۱

با سلام کارت خودرو ماشین قبل از تحویل اداره پست مفقود گردیده چه کنم

علی
۱۳۹۹-۰۹-۰۴ ۱۶:۰۴

سلام حدود ۵ یا ۶ هفته هست ماشین از ایران خودرو تحویل گرفتم و مدارک رسیده ولی کارت ماشین و کارت سوخت هنوز نیومده بعد از سایتی که تو توضیحات بالا آمده است کارت ماشین و پیگیری کردم این پیام و میده که مرسوله اي با مشخصات وارد شده تا کنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است من باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید خیلی ممنون

حسین
۱۳۹۹-۰۹-۰۵ ۰۰:۴۷

یک ماهه تعویض پلاک کردم هنوز کارت ماشین نیومده

سعید پورآصف
۱۳۹۹-۰۹-۰۶ ۱۵:۵۹
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

سلام وقت بخیر ، بنده الان یک‌ماه است تعویض پلاک کردم ولی کارت ب دستم نرسیده ، لطفاً راهنمایی بفرمایید

سعید پورآصف
۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۱۴:۰۱
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

باسلام بنده الان یک‌ ماه ار تعویض پلاک‌ گذشته ولی کارت خودرو هنوز ب دستم نرسیده

سید علی
۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۱۰:۵۰
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

من 25 روزه درخواست دادم هنوز نرسیده دستم شماره مرسوله پستی هم میزنم میگه هنوز از طرف ناجا به پست ارسال نشده

جاوید
۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۰۸:۳۸

سلام بسیار مفید بود. سپاسگزارم

علی تمجیدی تمر
۱۳۹۹-۰۹-۱۷ ۰۸:۵۲

با سلام من اردیبهشت ماه سند زدم ولی الان که آبان ماه هستیم هنوز کارت به دستم نرسیده

حسن بهارلو
۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۲۱:۵۱

سلام کارت خودرو خودم رو گم کردم

ابوالفضل
۱۳۹۹-۰۹-۲۱ ۲۳:۵۵

من الان ۶ ماه کارت ماشینم نیومده چیکار باید کنم
رفتم پلیس ۱۰ گفتش باید بری تعویض پلاک

علی
۱۳۹۹-۰۹-۲۲ ۲۰:۴۲

تعویض پلاک انجام شده الان دوماه نیم هنوز کارت ماشین نیومده

احمد رضا حیدرزاده
۱۳۹۹-۰۹-۲۴ ۱۹:۱۸

کارت خودرو من کجاست

احمد رضا حیدرزاده
۱۳۹۹-۰۹-۲۴ ۱۹:۲۱

کارت خودرو من گم شده بود و من رفتم شماره‌گذاری درخواست دادم ولی هنوز به دستم نرسیده

مهدی میرزایی
۱۳۹۹-۱۰-۱۶ ۱۳:۱۱
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

از تاریخ 24/8کارت ماشین دریافت نکردم

مهدی
۱۳۹۹-۱۰-۱۹ ۱۷:۳۳

سلام
پلاک ماشینم چند ماهی است عوض کرده ام کارت ماشین هنوز نیامده

یوسف
۱۳۹۹-۱۰-۱۹ ۱۹:۲۵

سلام مدارک لازم جهت تعویض کارت مالکیت موتور سیکلت بفرمایید

مصطفی موری
۱۳۹۹-۱۱-۰۱ ۱۴:۳۱

۱ سال و ۵ ماهه کارت ماشین رو تحویلم ندادن. چیکار باید انجام بدم و از کجا پیگیری کنم؟

علیرضا سعیدی
۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۲۱:۵۷

من دوباربه اداره راهنمایی رانندگی مراجعه کردم،اونقدربداخلاقندکه نه اطلاع رسانی میکنند ونه پاسخگوهستند که چه خاکی باید به سرمون بریزیم…..آخه کارت خودرو که نمیشه یک تیکه کاغذ موقت باشه که….واقعا مزخرفه اداره راهنمایی رانندگی گرگان… نمیدونم شهرهای دیگه همینطوره یانه…بهرحال این وضع نمیشه

انور ایرانپور
۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۲:۴۰

کارت خودرو شماره ۱۱ -۵۳۶-۵۸ مدت یکسال ونیم نیامده

[hm_buy_form]
[hm_sell_form]