صفر تا صد پیگیری کارت خودرو و مدارک ماشین

فهرست مطالب

پیگیری کارت خودرو: شاید برای شما هم پیش آمده که خودرویی خریداری کرده‌اید اما بنا به دلایل مختلف کارت ماشین را دریافت نکرده‌اید و به دنبال علت نیامدن آن هستید؛ استعلام کارت خودرو به شیوه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. به دلیل اهمیت زیاد این موضوع در این مقاله، قصد داریم صفرتاصد پیگیری کارت و مدارک ماشین را برای شما شرح دهیم و به بررسی هزینه صدور کارت ماشین و مراحل گرفتن آن اشاره خواهیم کرد. امیدواریم اگر در حال انتظار برای دریافت کارت ماشین خود و تجربه آن حس شگفت‌انگیز هستید، این مطلب بتواند راهنمای مناسبی برای حل مشکل شما باشد. همان‌طور که می‌دانید، اطلاعات مربوط به خودرو در کارتی ثبت می‌شود که با آن، مالکیت شما نسبت به ماشین خریداری‌شده اثبات می‌شود. اگر تابه‌حال خودرویی را خریداری کرده باشید، حتما می‌دانید که وقتی کارت ماشین را برای اولین ‌بار در دست می‌گیرید، چه حس لذت‌بخشی را تجربه می‌کنید؛ اما زمانی‌که در پروسه گرفتن کارت وقفه‌ای بیفتد یا کارت دیر به ‌دست شما برسد، قطعا حس خوشایندی نخواهید داشت و مجبور خواهید شد از روش‌های متعددی برای استعلام کارت ماشین استفاده کنید.

پیگیری کارت خودرو یکی از مواردی است که در خرید خودرو با آن مواجه می‌شوید. این کارت به محل سکونت مالک خودرو ارسال خواهد شد. گاهی ممکن است کارت ماشین به دستتان نرسد در این صورت کارت ماشین برگشتی محسوب می‌شود. برای استعلام کارت خودرو روش‎‌های متعددی وجود دارد؛ مثلا می‌توانید به سایت اداره پست مراجعه و یا از کد دستوری USSD استفاده کنید.

کارت خودرو چیست؟

کارت خودرو چیست؟

قبل از رهگیری کارت خودرو، می‌خواهیم استارت این مقاله را با آشنایی کلی با کارت خودرو بزنیم. کارت ماشین، نشان‌دهنده مالکیت شما است که باید همیشه آن را به‌همراه داشته باشید. همان‌طور که می‌دانید، این کارت شامل تمام اطلاعات و مشخصات خودرو، ازجمله موارد زیر است:

 • شماره پلاک
 • شماره VIN خودرو
 • نوع و مدل خودرو
 • رنگ و مشخصات فنی
 • مشخصات مالک ازجمله نام، کد ملی، نام پدر و کدپستی

به‌همراه‌داشتن دائمی کارت ماشین باعث می‌شود تا شما در هر لحظه قادر به احراز هویت خودرو و مالک آن باشید. زمانی ‌که تخلفی صورت گرفته است و پلیس از شما می‌خواهد تا مدارک ماشین را ارائه دهید، نداشتن کارت ماشین، قطعا دچار دردسر خواهید شد. درصورتی‌که خودرو توقیف و به پارکینگ فرستاده شود، برای ترخیص نیز خودرو ارائه کارت ماشین الزامی ‌است. 

اما این کارت مهم بلافاصله پس از خرید خودرو صادر نمی‌شود و برای این‌که به‌دست مالک برسد، باید مراحلی را طی کند. در ادامه، به ‌نحوه‌ پیگیری کارت خودرو خواهیم پرداخت.

مدت زمان صدور کارت خودرو

شاید کارت ماشین شما هم با تاخیر صادر شده است و به‌دنبال مواردی هستید که می‌تواند علت تاخیر در صدور کارت خودرو باشد. مرکز صدور این کارت  تقریبا در مدت ده روز کارت را صادر می‌کند. گاهی ممکن است به دنبال پیگیری صدور این کارت باشید اما کارت شما صادر گردیده باشد و باید دنبال پیگیری کارت ماشین باشید نه پیگیری صدور آن. تجربه نشان داده است که حتی امکان دارد پروسه رسیدن کارت ماشین به دست مالک، تا دو ماه هم طول بکشد.

28
شما چند روزه کارت ماشین خود را دریافت کرده‌اید؟x

نحوه استعلام کارت خودرو

این مساله خصوصا برای کسانی ‌که برای اولین ‌بار صاحب خودرو شده‌اند، دغدغه مهمی است. در ادامه، راه‌های پیگیری آن را شرح می‌دهیم:

پیگیری کارت ماشین از اداره پست

اولین روش برای پیگیری کارت ماشین ، سایت اداره پست است. ارسال آن توسط اداره پست انجام می‌شود. این کار باعث می‌شود تا داده‌های بانک اطلاعاتی پلیس راهور نیز تصحیح و تایید شود. به‌ همین دلیل، موظف هستید برای دریافت آن، اطلاعات دقیقی از محل سکونت خود را ثبت کنید. اگر بپرسید که بهترین راه برای دریافت آسان کارت ماشین چیست، باید بگوییم که درج دقیق و بی‌نقص اطلاعات شخصی در فرم درخواست، بهترین راه برای جلوگیری از هر دردسری است.

پیگیری کارت ماشین از اداره پست

زمانی‌‌که به مراکز تعویض پلاک مراجعه می‌کنید، باید اطلاعاتی شامل آدرس محل سکونت و کدپستی را در فرم درخواست کارت خودرو وارد کنید. باید آدرس را بدون کوچک‌ترین اشتباه و ابهامی، با ذکر دقیق خیابان، کوچه، پلاک و کدپستی درج کنید. تا بعدا برای پیگیری کارت ماشین بعد از تعویض پلاک با مشکل مواجه نشوید. در این مراکز، خریدار باید هزینه پست را پرداخت کند تا کارت را در آدرس پستی خود دریافت دارد.

شاید فکر کنید که برای پیگیری کارت ماشین لزوما باید به اداره پست مراجعه کنید؛ اما صبر کنید! قبل از این‌که برای رفتن به اداره پست آماده شوید، یک امکان دیگر نیز مهیا است؛ اداره پست مدت زیادی است که فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات اینترنتی آغاز کرده ‌است. برای استفاده از این خدمات، باید وارد سایت اداره پست شوید. در این سایت، خدمات زیادی ازجمله پیگیری کارت خودرو ارائه می‌شود.

وقتی وارد این سایت می‌شوید، در قسمت راست صفحه و در ستون «خدمات الکترونیکی پست» باید روی «رهگیری مرسولات سازمانی» کلیک کنید. از طریق سامانه رهگیری مرسولات سازمانی، می‌توان موارد زیادی مثل کارت سوخت، گواهی‌نامه، شناسنامه، ابلاغیه‌ها و مرسولات مختلف را پیگیری کرد. پس از ورود به سامانه، در قسمت جست‌وجو باید گزینه «کارت خودرو» را انتخاب کنید. مرحله بعدی، واردکردن شماره پلاک خودرو است که با درج آن و ثبت کد کپچا (کد امنیتی) می‌توانید از روند ارسال کارت ماشین خود مطلع شوید.

پیگیری از طریق سایت اداره پست

پیگیری کارت خودرو از طریق تماس با اداره پست

پیگیری تلفنی کارت ماشین نیز امکان‌پذیر است. گر به هر دلیلی نتوانستید از طریق سایت اداره پست نسبت به پیگیری کارت اقدام کنید، می‌توانید با برقراری تماس وارد عمل شوید. شماره تلفن پیگیری 84470000-021 واحد ارتباط با مشتریان شرکت پست تماس بگیرید و اقدام به پیگیری کارت ماشین کنید.

پیگیری کارت ماشین از طریق کد دستوری USSD

روش دیگر پیگیری کارت خودرو، از طریق USSD است. می‌توانید از طریق شماره‌گیری کد دستوری #110*، اقدام به پیگیری آن از طریق پلیس 10+ کنید.

مطالعه این مقالات را از دست ندهید:

تعویض پلاک

استعلام خلافی خودرو

راهنمای خرید خودرو دست دوم

پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک(SMS)

اگر شما هم دنبال شماره‌ای هستید تا از طریق ارسال پیامک بتوانید پیگیری کارت ماشین را انجام دهید، باید بدانید که چنین شماره‌ای وجود ندارد. برای انجام خدمات زیادی مانند استعلام خلافی خودرو شماره پیامکی اعلام شده‌است؛ اما برای پیگیری کارت ماشین چنین شماره‌ای وجود ندارد. درنتیجه، برای انجام این کار باید یکی از روش‌های موجود را انتخاب کنید.

برگشت‌خوردن کارت خودرو

برگشت‌خوردن کارت خودرو

همان‌طور که در مطالب بالا اشاره کردیم، حتما در ثبت آدرس و اطلاعات خود بسیار دقت کنید تا بسته پستی بدون دردسر به ‌دست شما برسد؛ اما درصورتی‌که کارت  به هر دلیلی به ‌دست مالک آن نرسد، چه خواهد شد؟ در این حالت، کارت ماشین برگشت می‌خورد. اگر آدرس‌ پستی دقیق نباشد یا زمانی‌‌که مامور پست به آدرس مربوطه مراجعه می‌کند، شخصی در محل حضور نداشته باشد، پستچی موظف است 3 مرتبه مرسوله را به ‌همان آدرس ببرد. اگر بسته بعد از سه بار ارسال باز هم برگشت بخورد، کارت ماشین تا 3 ماه در اداره‌ پست نگه‌داری خواهد شد. در این مدت، مالک باید فقط با مراجعه حضوری به باجه‌های‌ اداره‌پست، نسبت به دریافت کارت ماشین اقدام کند. اگر در این مدت سه‌ماهه کارت دریافت نشود، اداره پست دیگر پاسخگو نخواهد بود و مالک باید مراتب را از طریق ناجا پیگیری کند. برای این‌کار، وی باید به یکی از ادارات پلیس+10 مراجعه کند و از وضعیت کارت ماشین مطلع شود.

مطابق گفته‌های معاون فني مهندسي و خدمات ترافيك پليس راهور ناجا، اگر از زمان صدور سند کمتر از 6 ماه گذشته باشد، کارت خودرو مجددا چاپ و توسط پست به آدرس مربوطه ارسال می‌شود؛ اما چنان‌چه این زمان بیشتر از 6 ماه باشد، باید مالک یا نماینده قانونی او به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه کند. (در گذشته؛ این کار از طریق مراجعه به شهرک آزمایش انجام می‌شد.) در زمان مراجعه به این مراکز، مالک باید وسیله نقلیه و مدارک مالکیت و احراز آدرس خود را به‌همراه داشته باشد.

مراکز تعویض پلاک تهران را قبلا در مقاله‌ای به تفصیل بیان کرده‌ایم؛ اما مدارک لازم برای احراز آدرس مالک (سکونت یا فعالیت) چیست؟


برای خرید راحت و امن خودرو و مشاوره در این زمینه به لینک نمایشگاه آنلاین خودرو همراه مکانیک مراجعه کنید.


مدارک احراز آدرس خریدار خودرو

برای احراز محل سکونت یا فعالیت خود، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید و با ارائه مستندات زیر، نسبت ‌به دریافت پلاک، سند و کارت خودروی خود اقدام کنید:

 • اگر مالک خودرو صاحب منزل مسکونی است، می‌تواند با ارائه سند مالكيت خود همراه با یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • اگر مالک خودرو مستاجر است، با ارائه سند اجاره‌نامه (سند با كد ره‌گيری و هولوگرام ) منزل مسكونی به نام خود، همراه با یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • اگر مالک خودرو دارای جواز کسب معتبر است، می‌تواند با ارائه اصل جواز كسب به‌همراه یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • ارائه گواهي اشتغال به‌تحصيل فرزندان مالک ماشین با ذكر آدرس محل سكونت والدين كه آموزش‌وپرورش منطقه آن را تائيد کرده‌ است، روش بعدی است.
 • اگر مالک خودرو کارمند نیروهای مسلح یا کارمند دولت است، می‌تواند از محل خدمت خود معرفی‌نامه معتبر همراه با آدرس دقیق محل سکونت خود را جهت ارائه تهیه کند.
 • اگر مالک خودرو در منزل والدين ساکن است، می‌تواند با ارائه سند (ملكی، استيجاری) به ‌نام پدر يا مادر همراه با یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • اگر مالک خودرو در منزلی ساکن باشد که به نام همسر او است، می‎تواند با ارائه سند واحد مسكونی به نام همسر خود همراه با یکی از قبوض آب، برق یا گاز معتبر به تاریخ روز، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • اگر هیچ‌یک از مدارک فوق قابل ارائه نبود، مالک می‌تواند بر اساس محل صدور شناسنامه خود همراه با یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • علاوه ‌بر تمامی راه‌های ذکرشده، مالک می‌تواند با دفترچه تامین اجتماعی معتبر مربوط به شهرستان محل اخذ کد پلاک همراه با یکی از قبوض آب، برق یا گاز به تاریخ روز، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.

مدارک احراز آدرس خریدار خودرو

 • اگر خریدار خودرو ساکن یکی از شهرها و روستاهای مرزی است که در زمان جنگ به شهرهای دیگر منتقل شده‌ و با محل تولد وی مغایر است، می‌تواند با تایید شورای محل یا روستای مربوطه، نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • اگر خریدار خودرو ساکن یکی از منازل اوقافی و روستایی است، با تایید شورای محل یا روستا و هم‌چنین با نامه رسمی از ادارات عشایر و امور روستایی سازمان جهاد کشاورزی برای عشایر، می‌تواند نسبت به احراز آدرس اقدام کند.
 • برای سازمان‌ها، كارخانجات و شركت‌ها نیز بر طبق مندرجات اساس‌نامه و بريده روزنامه رسمي، (باید حداكثر دو سال از تاريخ ثبت در روزنامه سپری شده باشد) می‌توان نسبت به احراز آدرس اقدام کرد.

علاوه ‌بر تمامی مطالب گفته‌شده، تغییر آدرس محل سکونت نیز مشکل دیگری است که ممکن است پیش بیاید. سالانه، بسیاری از آدرس‌های محل سکونت یا فعالیت مردم به ‌دلیل جابه‌جایی تغییر می‌کند. در این مواقع، این سوال پیش می‌آید که آدرس جدید را باید کجا و از چه طریقی اعلام کرد؟ افرادی نیز ‌که هنگام ثبت اطلاعات خود اشتباه کرده‌اند، دنبال راهی برای اصلاح آن هستند. باید بگوییم که جای نگرانی نیست؛ چراکه در سایت پلیس راهور، گزینه‌ای برای اصلاح و ویرایش اطلاعات وجود دارد و می‌توانید با مراجعه به این سایت، تمامی اطلاعات خود ازجمله آدرس و کدپستی را اصلاح کنید. توجه داشته ‌باشید که هنگام ورود به سایت پلیس راهور، از فیلترشکن استفاده نکنید.

مدارک لازم برای صدور کارت خودرو المثنی

در ادامه مقاله پیگیری کارت خودرو به بررسی مدارک لازم برای صدور کارت المثنی خواهیم پرداخت. در صورتی که کارت ماشین گم شده باشد، برای کارت‌ ماشین هوشمند مفقودشده باید چه اقدامی کرد؟ در اینصورت باید درخواست صدور المثنی بدهید. برای درخواست کارت المثنی، حضور مالک خودرو (یا نماینده قانونی او) همراه با خودرو الزامی است  اما مدارکی نیز برای گرفتن کارت المثنی لازم است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • اصل مدارک شناسایی مالک خودرو شامل کارت ملی و شناسنامه (اصل وکالت‌نامه برای نماینده قانونی وی همراه با مدرک شناسایی معتبر)
 • اصل سند فروش کارخانه سازنده برای خودروهای تولید داخل
 • اصل سند مالکیت صادرشده توسط پلیس راهور ناجا

مدارک لازم برای صدور کارت خودرو المثنی

 • مالک خودرو باید یک نوبت آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار را مبنی بر فقدان شناسنامه مالکیت خودرو درج کند و تا 10 روز پس از تاریخ انتشار آگهی، صبر کند. مالک باید در این مدت، تمام مسئولیت کشف فساد احتمالی را بپذیرد.
 • در صورت عدم پرداخت وجوه جرائم معوقه توسط مالک، ارائه گواهی مفاصاحساب اجرائیات الزامی است.
 • گام بعدی، واریز فیش بانکی با مبلغ تعیین‌شده به شماره حساب 0100801426004 بانک ملی بابت هزینه صدور کارت المثنی است.
 • در انتها، پرداخت هزینه پستی با مبلغ تعیین‌شده بابت ارسال کارت خودرو به آدرس مالک ضرورت دارد.

مدارک کارت المثنی مشخصات خودرو

 • حضور مالک یا نماینده قانونی وی به همراه خودرو جهت سیر مراحل قانونی.
 • اصل مدارک شناسایی معتبر شامل کارت ملی یا شناسنامه یا وکالت‌نامه برای نماینده قانونی وی به همراه مدارک شناسایی.
 • اصل سند خودرو صادر شده توسط پلیس راهور ناجا.
 • مدارک احراز سکونت مالک در آدرس اعلامی.
 • ارائه بیمه نامه شخص ثالث معتبر.
 • تاییدیه معاینه فنی 
 • ارائه گواهی مفاصا حساب از اجرائیات در صورت عدم پرداخت وجوه جرائم معوقه.
 • اخذ تعهد کتبی از مالک و یا نماینده قانونی.
 • پرداخت مبلغ مصوب بابت هزینه خدمات ارائه شده.

سوالات متداول

کارت خودرو شامل چه مواردی است؟

شامل تمام اطلاعات و مشخصات خودرو مانند شماره پلاک، شماره VIN، نوع و مدل خودرو، رنگ و مشخصات فنی خودرو و همچنین مشخصات مالک خودرو از قبیل نام، کد ملی، نام پدر و کدپستی است.

نحوه پیگیری کارت خودرو به‌چه‌صورتی است؟

-سایت اداره پست
-تماس با اداره پست
-کد دستوری #110*
-SMS

کارت ماشین خود را گم کرده‌ام؛ چیکار کنم؟!

اگر شما به هردلیلی کارت خودروی خود را گم کرده‌اید باید درخواست صدور المثنی بدهید. برای درخواست کارت المثنی حضور مالک خودرو(یا نماینده قانونی او) همراه با خودرو الزامی است، اما چه مدارکی لازم است؟ در مجله همراه مکانیک به آن می‌پردازیم.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
135 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
محسن
1402-09-12 09:43

سلام؛ کارت خودرو ۴ ماهه نیومده به اداره پست مراجعه کردم میگن چنین چیزی نیومده تو سایت ناجا استعلام میزنم میگه تا کنون ارسال نشده و … الان دقیقا من چه کنم به کجا مراجعه کنم ۴ ماه دیگه باید کارت میومد ؟؟

طاهرسلطانی
1402-09-05 19:25
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

۱۴روز

لطفی
1402-08-04 09:05

علت اینکه کارت خودرو همزمان با برگ سبز ( سند مالکیت قطعی ) صادر نمی‌شود این است که پلیس راهور پس از تعویض پلاک و استعلام‌های اولیه، تمامی مدارک ارایه شده را ( مدارک شناسایی خریدار و فروشنده و وکالت‌نامه و غیره را بصورت کامل از اداره ثبت اسناد و …استعلام میکند تا صحت وکالت نامه، اثر انگشت مطابق با کد ملی طرفین و دیگر اطلاعات اثبات شود، اگر کوچکترین تخلف یا مغایرتی در مدارک ارایه شده وجود داشته باشد کارت خودرو صادر نمیشود، هنگامی مالکیت قطعی شما بر خودروی خریداری شده تضمین میگردد که کارت مالکیت خودرو به دستتان… بیشتر »

علی
1402-07-27 13:16

پنجشنبه هفته پیش تعویض پلاک کردم ، این پنجشنبه پستچی آورد دقیقا یک هفته تاریخ ۲۷ مهر ۴۰۲

میلاد
1402-06-14 06:49
امتیاز دهی :
     

تعویض پلاک میگه کارت رو ارسال کردیم پست میگه دست ما نرسیده ارسال نکردن این میگه اونا دروغ میگن اونا میگن اینا دروغ میگن مردم رو اسکل خودشون کردن با این کارت صادر کردنشون ۲ ماهه هنوز یه کارت نیومده این هم شده مثل کارت ملی دادنشون از فضا هم اگه قرار بود بیاد تا الان رسیده بود

لطفی
1402-08-04 09:06
پاسخ به  میلاد

گاها تا دو ماه کاری نیز طول میکشد. اگر مدارک ارایه شده هنگام تعویض پلاک مشکلی نداشته، جای هیچ نگرانی نیست.

میلاد
1402-06-14 06:44

باید در تعویض پلاک رو گل گرفت هم پول پست کارت و هم پول صادر کردن رو همون لحظه میگیرن ولی الان دو ماهه کارت نیومده مگه یه کارت صادر کردن چقدر طول میکشه هیچ کس هم پاسخ گو نیست ما مردم خیلی بدبختیم هر بلایی سرمون میارن هیچ جایی‌ هم نیس پاسخ گو باشه یا برخورد کنه باهاشون تا مردم رو انقدر اذیت نکنن هرکس هرکاری دوست داره تو مملکت ما میکنه برخورد هم نمیکنن

دلیران
1402-03-05 23:29
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

سلام مابرج۹ماشین تحویل گرفتیم ولی کارت سوخت نیومده

مقدادسلامت
1402-02-31 22:58
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

۶ ماه

رحمت الله عرفانی جزی
1402-02-16 08:21
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

سلام ۴ماه میشه

نیما علی پور
1402-02-13 08:40

با سلام
من بیشتر از یک ماه میشه که همزمان با تعویض پلاک درخواست کارت خودرو دادم ، ولی هنوز تحویل اداره پست نگردیده ، چطور میتونم پیگیری کنم ؟

پوریا
1402-02-01 01:37

سلام.من چهار سال پیش خودرویی را خریداری کردم. اما هیچ وقت کارت ماشین به دستم نرسید. پدر مادر من فوت کردن و من با خواهرم زندگی میکنم و خونه ما به نام خواهرم هست اما برای تعویض پلاک از من درخواست سند خونه یا قولنامه یا اجاره نامه خانه ای کردن که یا بنام خودم باشد یا بنام پدر مادرم. به همین دلیل من مجبور به ساخت نامه ای ساختگی شدم که از محل کارم ببرم برای تعویض پلاک و متن نامه گواهی میداد که من در آن کارخانه کار میکنم و محل زندگیم هم در محل کارم هست. از… بیشتر »

محمد
1402-01-26 18:31

همش چرت و پرته ۴ روز کاری طول کشید تا رسید به دستم

لطفی
1402-08-04 09:09
پاسخ به  محمد

بستگی به جواب استعلام‌های درخواست شده دارد
تا صحت مدارک برای پلیس راهور اثبات سود.‌ اگر کلیه مدارک کامل و بدون اشکال باشد حداکثر دو هفته با چهارده روز کاری بطول میکشد ، البته در شهرهای بزرگ مثل تهران بیشتر بطول میکسدبخصوص اگر ماشین خریداری شده قبلاً پلاک شهرستان دیگری را داشته باشد.

عرفان
1401-12-19 17:53

سلام.حدود10ماه پیش تعویض پلاک رفتم ولی کارت ماشین نیومده.به هردری زدم که بیاد نیومد.

اشکان
1401-12-08 15:19

من 4 ماه هست ماشین گرفتم اما کارت ماشینم هنوز نیومده در سایت پیگری کردم زده بود (مرسوله اي با مشخصات وارد شده تا کنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است) از چه طریق باید پیگیری کنم؟

محمد شیراز
1401-12-05 00:14

سلام ببخشید من کارت ماشینم رو گم کردم و ماشین هم موتور سوخته و قابل حرکت هم نیست. از طرفی مشتری دارم و میخام بفروشم ماشین رو. میشع راهنمایی کنید؟ ایا امکان این هست که خریدار بعد از تعمیر ماشین با وکالت از بنده برای کارت ماشین اقدام کنند؟

محمود
1401-12-01 08:53
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

50ماه میش

احمد کرد
1401-11-25 17:17

سلام دوستان خاستم تجربه خودم رو بهتون بگم امیدوارم مفید باشه براتون من ماشین صفر ثبت نام کرده بودم و هیچ کدوم از روش های مرسولات سازمانی پست و ستاره ۱۱۰ مربع و سایت راهور نتیجه ای نداشتن تنها راه حل که برای خودم جواب داد برنامه اندروییدی پلیس من بود که از بازار و روبیکا میتونید دانلود کنید تو قسمت خدمات راهور گزینه پیگیری کارت و سند خودرو رو که بزنید بعد از پرداخت کارمزدش بارکد پستی کارت ماشین و برگ سبز رو بهتون نشون میده که با وارد کردنش تو سایت پست میتونید رهگیری کنی اگه پیام مرسوله… بیشتر »

محمود
1401-11-09 19:21
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

دریافت نکردم ۴ ماه میشه

احمد
1401-10-23 01:02

همراه مکانیک جان سلام ! توروخدا جواب بدید من سر در نمیارم :
من j4 صفر ثبت نام کرده بودم و یک هفته است که وضعیت خودرو تو سامانه نوشته (ارسال پلاک و مدارک) .
مگه پلاک رو ماشین نیست ؟ با مدارک جدا میاد ؟! بعدش باید ببرم مرکز تعویض پلاک !!؟ حدودا فاصله ارسال مدارک تا تحویل خودرو چقد زمان میبره؟؟؟؟؟ یکی به من بگه روندش چیه؟ (هی میام کامنتارو چک میکنم)

احمد کرد
1401-11-25 17:21
پاسخ به  احمد

ماشین پلاک شده تحویل میشه داداش

رضازاده
1401-10-20 23:38
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

با سلام.
بیش از یک ساله کارت ماشین نیومده. نه پست درست جواب میده نه پلیس

احمد
1401-10-15 17:19

لطفا در مورد کارت سوخت توضیح بدید چکار کنیم؟

Last edited 11 months ago by احمد
لطفی
1402-08-04 09:11
پاسخ به  احمد

با مدارک کامل ،( اصل کارت ماشین ، کارت ملی ) به پلیس بعلاوه ۲۰ مراجعه کنید.

معصومه
1401-06-18 00:50

سلام کارت ماشینم اومده ولی یه شماره از کارت ملیم کمه. الان باید چیکار کنم. من که مدارکمو به متصدی تحویل دادم سهل انگاری از ایشونه. آیا کاری میتونم انجام بدم. راهنمایی لطفا

سردبیر
1401-06-19 10:10
پاسخ به  معصومه

سلام متاسفانه مجددا باید وقت تعویض پلاک بگیرید و برای اصلاح مدارک اقدام کنید.

armin
1401-04-25 23:04

سلام من رفتم بیمه ایران برای تمدید بیمه که قبلا تو بیمه آسیا بیمه شده بود توسط مالک قبلی . تمام مشخصات ماشین من درست بود و مشکلی نداشت در مرحله نهایی شما vinخوردروی من با یکی دیگه که سابقه بیمه تو بیمه ایران دارد یکی بود ومانع بیمه شد. ۱_ایا اون شرکت بیمه گذار اشتباهی زده هست ؟ و در صورت بیمه کردن چرا سیستم برای اون شخص خطای تکراری بودن مشخصات با نام من را نداده؟ ۲_بنظرتون مشکل کجاست مگر پلیس موقعی که کارت را صادر میکن مراقبت یا فیلتر این را ندارد که شماره وین قبلا برای… بیشتر »

شهریار عظیمی
1401-04-06 13:43
امتیاز دهی :
     

درصودت نتیجه گرفتن ،،،عالیه

رضا
1401-03-23 19:36

ماشین خریداری شده کارت ماشین مفقود بود در تعویض پلاک تعهد گرفتن و ماشین تعویض پلاک انجام شد ولی الان نزدیک ۸ ماه رد کرده هیچ کارت جدیدی بعد تعویض پلاک ارسال نشده سایت پست هر هفته چک می کنم همچین کارتی صادر نشده الان چکار باید کرد

سردبیر
1401-03-24 09:02
پاسخ به  رضا

سلام از پست پیگیری نکنید دیگه. برای پیگیری از اداره راهنمایی و رانندگی منطقه و یکی از مراکز تعویض پلاک پیگیری کنید.

الناز
1401-03-12 19:07

سلام من ماشین صفر گرفتم کارت ماشین و‌کارت سبز پست نشده برگشته از کارت سبز۸ماه کارت ماشین سه ماه میگذره چیکار باید بکنم کجا برم؟
بعدم خونم که اجاره کردم کد رهگیری نداره

سردبیر
1401-03-16 11:54
پاسخ به  الناز

سلام باید به مرکز پلیس راهنمایی رانندگی منطقه خود مراجعه کنید.

احسان
1401-03-05 06:40

سلام خسته نباشید من برج هفت پارسال تعویض پلاک کردم تا الان که چهارم برج سه هست کارتم نیامده چکار کنم

سردبیر
1401-03-16 12:24
پاسخ به  احسان

سلام حتما از طریق پلیس راهنمایی و رانندگی منطقه پیگیری کنید

شهرام
1401-03-04 14:52

سلام ، دوستان ، منم مثل شما بودم ، برید اَپ برنامه پلیس من رو دانلود کنید و رو گزینه راهور بزنید ، برید گزینه اخر استعلام کارت و سند خودرو رو بزنید ، اولش از اون بالا سه خط بالای برنامه کیف پولتون رو به مبلغ 5200 شارژ کنید و برید همون گزینه هایی رو که گفتم بزنید و با شماره پلاکتون ببینید که آیا براتون ناجا به پست ارسال کرده یا خیر ، در صورت ارسال کد رهگیری پستی رو بهتون میده که بغلش جستجو رو بزنید سایت پست و کد رهگیری رو که کپی کردین بزنید و… بیشتر »

ایوب
1401-02-17 11:16

سلام وقت بخیر خوبین من۴ماه هست ماشین پلاک زدم هنوز نه کارت ماشین نه کارت سوخت هیچکدوم نیومده ازکجا باید پیگیری کنم ؟
این سامانه رهگیری مرسوله سازمانی هم میزنم چیزی نمیاره یعنی هنوز به پس تحویل داده نشده ممنون میشم راهنماییم کنید

محمد
1401-01-28 22:02

سلام من کارت ماشینم بعد از ۵۰ روز اومد اما اطلاعات نوع ماشین اشتباهه
تو سند کارخانه زده سمند lx و در کارت قبلی هم همین بود
اما تو کارت جدید زده سمند x7
الان بابد چه کار کنم. لطفا راهنمایی کنید با تشکر

محمد رجبی
1401-01-21 13:07

واقعا برای تعویض پلاک متاسفم کارت من سه ماه شده نیومده

اکبر صدقی
1401-01-17 10:17
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

کارت ماشین نیومده

محمد
1401-01-16 08:19

سلام چطوری میشه فهمید مدارک ماشین صفر کجا رفته

محمد جواد سینایی اصفهانی
1400-12-19 23:25

سلام من دو ماه تعویض پلاک کردم هنوز کارت بدستم نرسیده به سایت پست مراجعه کردم هنوز ناجا ارسال نکرده چه باید کرد

ندا علیجانی
1400-12-19 10:00
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

دوماه کارت هنوز دریافت نکردم

عباس
1400-12-17 22:40

سلام
من هم تاریخ ۱۰/۱۱ تعویض پلاک کردم چیتکر هنوز بعد از ۶۵ روز نیومده زنگ زدم به پلیس راهور چک کرد گفت هنوز چاپ نشده خیلیا هم این مشکل رو دارن معلوم هم نیست چه قدر طول بکشه خوب مگه مجبورن یه کارت عادی بزنن مثل قبل مشکلیم نداره وقتی نمیتونید تامین کنید واقعا مایه تاسفه این شرایط
روز به روز زندگی رو تو این کشور حال به هم زن تر میکنن

مینا
1400-12-14 14:07

سلام
من هم کارت خودرو و کارت شناسایی و…گم کردم درخواست المثنی که درست. من دنبال سایت مدارک پیدا شده ام میشه بهم کمک کنید

حمیدرضا شریفی نژاد
1400-12-04 21:57
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

هنوز دریافت نکردم

حسین عباسی
1400-11-30 22:22

سلام کارت ماشین وکارت سوختم هنوز هم نیامده

نادر ایمانزاده
1400-07-29 03:28

سلام من برج ده سال ۹۹ پلاک ماشین رو عوض کردم تا حالا کارت ماشین نیومده چند بار هم رفتم پست که میگن اینجا نیست از کجا باید پیگیر بشم به خاطر کارت ماشین دو بار هم جریمه شدم نمیدونم چیکار کنم

سردبیر
1400-08-05 11:19

سلام آقای ایمانزاده عزیز اگه کارت خودروتون چندین بار اومده باشه درب منزل و خونه نبودید درنتیجه برگشت خورده به پست، وارد «سامانه رهیگیری مرسولات سازمانی» بشید، در قسمت جستجو، گزینه‌ی کارت خودرو رو انتخاب کنید و با وارد کردن شماره پلاک خودرو می تونید از نتیجه پیگیری کارت مطلع بشید که در این صورت پست مسئول پاسخگویی به شماست. اما اگه از این طریق هم نشد و اصلا پست میگه به دست ما نرسیده، شاید لازم باشه با مدارکتون به مراکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا (تعویض پلاک) مراجعه کنید. پیشنهاد می‌کنم پیش از مراجعه، (#110*) رو هم امتحان… بیشتر »

پیمان
1400-07-24 22:01
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

سلام بنده ۳۹ روزه

آرش دهقان
1400-07-21 22:06
امتیاز دهی :
     

سلام خسته نباشید من درتارخ ۱۸/۹/۱۳۹۸تعویض پلاک کردم تقریباً دوماه دیگه میشه دوسال کارت سوخت آمده اما کارت خودرونیومده هم پست هم پلیس+۱۰هم تعویض پلاک رفتم ولی همه میگن همچین شماره ای ثبت نشده ورسید فاقد اعتبار می‌باشد اتفاقاً دوباره هم جریمه شدم اما توسیستم خلافی ثبت نشده
به نظر شما باید چیکار کنم

فيروزپور
1400-07-06 01:15
امتیاز دهی :
     

نزديك به يك ماه است تعويض پلاك انجام داده ام ولي كارت خودرو نيامده.
نظرات ساير هم وطنان را كه مي بينماحتمال مي دهم كه دير آمده كارت و يا نيامدن آن عمدي در كار است .لذا مسئولين پليس راهور بايد پيگيري كنند

حسین
1400-06-02 13:26

سلام علیکم
خودرو و مدارک آن را البته به استثناء کارت خودرو تحویل گرفتم ولی کارت آن نیامده از طریق پست پیگیر شدم به آنجا واصل نگردیده چگونه و از کجا پیگیری کارت خودرو بشوم تشکر

امیریان
1400-04-20 01:58

سلام من ساکن جزیره کیش هستم ، پلاک کیش با پلاک ملی فرق داره و من نمیتونم برای رهگیری کارت خودرو از طریق سامانه پست اقدام کنم چون فقط فرمت پلاک ملی رو میگیره ،،، باید چیکار کنم

یاسر محمدی
1400-04-10 18:49
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

25روز

حسین
1400-03-30 12:02

سلام اگر ناجا مرسولات پستی را تحویل پست نداده باشد چگونه پیگیری کنیم؟ بعد از گذشت 4 ماه پیگری می کنم کارت خودرو و برگ سبز خودرو می نویسد هنوز ناجا تحویل پست نداده است

یکتا
1400-03-20 08:18

من چهار ماهه تقریبا کارت خودرو برام نیومده تو سایتم میزنه از طریق ناجا مرسوده ای با این مشخصات تحویل پست داده نشده دو هفته پیش رفتم تعویض پلاک پیگیری کردم دوباره پرینت کرفت تو پرینت کاغذی کارتم زده شخصی سازی
تعویض پلاکم گفت هنوز کارت ماشینت چاپ نشده
دلیلش چیه؟ و
اولا شخصی سازی ینی چی
بعدش چرا کارت ماشین نمیاد بعد ۴ماه؟

حسن نوری
1400-03-06 06:34
بازخورد روی دیدگاه صدور کارت ماشین تقریبا ده روز زمان لازم دارد؛ البته گاهی ممکن است به‌دلایل متعددی زمان انتظار شما اندکی افزایش…" بیشتر »

من رفتم تعویض پلاک قرار بود تا ۱۰ .۱ .۱۴۰۰ کارتم رو تحویل بدن الان ۴ .۳ .۱۴۰۰ هست هیچ کسی جواب گل نیست.
چکار باید بکنم

یکتا
1400-03-04 15:04

سلام من ۲۹بهمن ۱۳۹۹ تعویض پلاک کردم یه برگه جای کارت ماشینم دادن، امروز ۴ خرداد ۱۴۰۰ هست، هنوز کارت ماشین نیومده پیگیری مرسوله ام هرچی میزنم میگه هنوز چنین خرسوله ایی تحویل نشده، نیمه دوم فروردینم رفتم تعویض پلاک گفتن خورده به تعطیلات، منتظر باش میاد، الان میخام ببینم طبیعیه و خیلی ها این مشکل تاخیر صدور کارت خودرو رو دارن یا فقط منم؟