راهنمای خرید هایما S5 دست دوم

فهرست مطالب

هایما S5؛ خودرویی که همراه با برادرش حضوری گرمی در ایران دارد. این خودرو برخلاف اکثر خودروهای چینی، با اصالت محسوب می‌شود. به دلیل استقبال گرمی که از این خودروی چین شد تصمیم گرفتیم راهنمای خرید هایما S5 دست دوم موضوع مقاله امروز مجله خودرو همراه مکانیک باشد. 

با یک کلیک استعلام خلافی خودرو را بدون دغدغه از اینجا بگیرید

امیدواریم پس از مطالعه این مقاله بتوانید اطلاعات جامعی  برای انتخاب مناسب تر از آن داشته باشید. با ما همراه باشید.

مقدمه‌ای بر چگونگی ورود هایماS5 به ایران

حال اوضاع ایران خودرو که وظیفه عرضه هایما S5 در چند سال اخیر دارد را بررسی کنیم. ایران خودرو پس از توافقات هسته‌ای و برجام توانست راه‌های ارتباطی خوبی با شرکت پژو داشته باشد. پژو و رنو با کیفیت مناسب و قیمت نسبتا خوب وارد بازار ایران شده بودند. اما پس از تحریم‌های ظالمانه آمریکا، دست ایران خودرو از خودروهای با کیفیت کوتاه مانده بود.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#88b71e” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”http://hamrah-mechanic.com/hmechanic.apk” width=”” target=”_blank”] با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.[/inbound_button]

این کوتاه ماندن دست ایران خودرو نسبت به خودروی با کیفیت دوام زیادی نداشت. زیرا شرکت هایما که یکی از زیرشاخه‌های غول خودروسازی چینی، فاو است توانست به توافق با ایران برسد. شرکت ایران خودرو، سایت تولیدی خود در مشهد را به عنوان محلی برای تولید هایما S7 تعیین کرد. پس از فیدبک و گزارش مردم که حاکی از رضایتشان بود، پای برادر کوچکتر یعنی هایما S5 نیز به بازار ایران باز شد.

تکلیفتان را مشخص کنید؛ آفرود یا شهری

راهنمای خرید هایما S5 دست دوم
راهنمای خرید هایما S5 دست دوم

هایما S5 خودرویی با ابعاد متوسط در بین شاسی‌بلندها محسوب می‌شود. از همین رو هم می‌تواند شما را در شهر و هم در طبیعت همراهی کند. اما قبل از خرید باید از مشخصات این خودرو مطلع شوید تا دچار مشکل نشوید. به یاد داشته باشید که سیستم تعلیق هایما S5 از نوع مک فرسون برای قسمت جلو و از نوع چند اتصاله برای قسمت عقب است و این یعنی حداقل انتظار خودرویی آفرودی، برآورده شده است. اما در کل با توجه به مشخصات دیگر این خودرو، هایما S5 بهتر است برای استفاده شهری خریداری شود.

اگر قصد خرید خودرو دارید مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

 تعویض پلاک خودرو

 راهنمای خرید خودرو دست دوم

صندلی و روکش‌هایش را چک کنید

هایما S5
هایما S5

هایما S5 دارای روکش‌های جذاب و هماهنگ با تودوزی درب‌هاست. اما تجربه نشان داده است که این روکش‌ها از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. حال یکی از موارد راهنمای خرید هایما S5 دست دوم این است که نگاهی به روکش‌های صندلی بیندازید. روکش صندلی نباید پاره شده باشد و اگر جلای خود را از دست داده بود می‌توانید از قیمت خودرو کم کنید.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#88b71e” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/car-sell/” width=”” target=”_blank”] کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی [/inbound_button]

از طرفی دیگر باید در نظر داشته باشید که هایما S5 هرچقدر هم خوب باشد در بین رقبای چینی خود بهترین است و این بدین منظور است که خبری از صندلی‌های با کیفیت عالی نیست. صندلی‌ها مخصوصا صندلی راننده را چک کنید. بر روی صندلی بنشینید و به غیر از آگاهی از سلامت بخش زیرین صندلی، چندبار صندلی را در حالت‌های مختلف تنظیم کنید تا از سلامت صندلی‌ها مطمئن شوید. مقاله راهنمای خرید هایما S5  دست دوم را ادامه می‌دهیم.

حواستان را جمع کنید !

خودروهای چینی به اصطلاح دیاگ‌خورشان خوب است. یعنی به راحتی دیاگ می‌خورند و به طرز عجیبی کیلومترشان عوض می‌شود. از همین رو اگر استهلاکی بر روی صندلی راننده احساس کردید بهتر است حتما کارشناسان متخصص  هایما S5 موردنظر را بررسی کنند.

مشکلات رایج برقی

راهنمای آینه‌ها را چک کنید

آینه جانبی
آینه جانبی

هایما S5 در بعضی از موارد دچار مشکل برق می‌شوند. از همین رو برق‌کاران خودرو مشتری‌های زیادی دارند که خودرو هایما S5 شان دچار مشکل می‌شود. حال یکی از رایج‌ترین مشکلات هایما S5، سوختن و اتصالی راهنمای آینه‌های جانبی این خودروست. بهتر است چندباری این مورد را چک کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#0286ea” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/” width=”” target=”_blank”] با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!![/inbound_button]

بالابر برقی

بالابر برقی
بالابر برقی

مشکل دیگر این خودرو بالابر برقی شیشه‌های هایماست. همان‌طور که اطلاع دارید S5 خودرویی نسبتا موفق است که هم از ظاهر خوبی برخوردار است و هم با موتور قوی خود سایر رقبا را کنار می‌زند. اما در بعضی از ریزکاری‌ها دقت زیادی نشده است. یکی از این بخش‌ها بالابر برقی است که بسیاری از مواقع موتور این بخش می‌سوزد. دقت کنید که در هنگام خرید این خودرو این بخش سالم باشد.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#0286ea” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/quick-car-sell/” width=”” target=”_blank”] تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی[/inbound_button]

دکمه‌های کنترل سیستم صوتی

راهنمای خرید هایما S5 دست دوم
راهنمای خرید هایما S5 دست دوم

یکی دیگر از بخش‌هایی که به راحتی برق آن  دچار مشکل می‌شود، دکمه‌های روی فرمان است که وظیفه کنترل سیستم صوتی را دارد. در هنگام خرید این خودرو حتما نمایشگر را تست کنید و پس مطمئن شدن، تمامی دکمه‌های روی فرمان  را امتحان کنید تا خیال خودتان را از سلامتشان راحت کنید.

سانروف برقی

یکی از موضوعاتی که دوست داشتیم در مقاله راهنمای خرید هایما S5 دست دوم به آن اشاره کنیم سانروف است!

سانروف؛ آپشنی که تمامی ایرانیان عاشقش هستند. اما تمامی خودروهای چینی که هایما S5 نیز از آن مستثنا نیست، دچار مشکلاتی در این آپشن می‌شوند. پس حتما بگذارید سانروف کامل باز و بسته شود.

چراغ‌های هایما

راهنمای خرید هایما S5 دست دوم
چراغ هایما S5

چراغ‌های هایما هم ظاهر بسیار شیکی دارند و هم قیمت بالایی؛ حواستان جمع باشد که چراغ‌های هایما S5 با تمامی آپشن‌هایی که بر روی آن‌هاست به خوبی کار کنند زیرا با توجه به کمبود قطعات، برای فراهم کردن دوباره چراغ  دچار دردسر خواهید شد.

نکته مهم راجع به مشکلات برق هایما S5

در نظر داشته باشید که شاید مشکلات برقی، مشکلات کوچکی محسوب شوند. اما هر یک از این موارد ممکن است با توجه به کمبود قطعات، خرج زیادی روی دستتان بگذارند پس به همین دلیل این موارد را جدی بگیرید.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#0286ea” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://t.me/officialhamrahmechanic” width=”” target=”_blank”]کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی[/inbound_button]

بازنده همیشه، فروشنده هایما S5

 هایما S5 در چند ماه اخیر قیمت نجومی گرفته است. اما در هر حالت این امر باعث خوشحالی دارنده این خودرو نمی‌شود. زیرا S5 به قدری در زمان فروش افت قیمت دارد که صاحب خودرو در هر حالت ضرر زیادی می‌کند. پس از همین رو یکی دیگر از موارد راهنمای خرید هایما S5 دست دوم این است که اگر قیمتی نزدیک به صفر این خودرو پیشنهاد شد، بدون یک سوال رد کنید. در کل نیز پیشنهاد می‌شود اگرخودروی دست دوم تمیز و سالمی از این خودرو سراغ دارید دیگر سمت هایما S5 صفر نروید زیرا باید آماده یک ضرر چند میلیونی باشید.

بهترین راه برای خرید هایما S5 دست دوم چیست؟

همان‌طور که در مقاله ” راهنمای خرید هایما S5 دست دوم ” مطلع شدید، این خودرو در عین تمام نکات مثبت و جذابی که دارد، نکات ریز منفی نیز دارد که در صورت بررسی نکردن و یا مطلع نشدن از آن‌ها ممکن است هزینه‌های زیادی روی دستتان بگذارد. به همین دلیل است که باید سراغ یک منبع  برای پیدا کردن خودروی بی‌دردسر باشید.

راه حل بسیار آسان است. تمامی این مواردی که در این مقاله ذکر شد همراه با بررسی‌های دیگر، توسط نیروهای متخصص همراه مکانیک صورت می‌گیرد و پس از تایید تمامی موارد این خوروها در داخل سایت همراه مکانیک گذاشته می‌شود. از همین رو می‌توانید با خیال راحت به خرید هایما S5 دست دوم سالم اقدام کنید.

جمع بندی، این چینی مرموز

با همراه مکانیک همراه بودید و به راهنمای خرید هایما S5 دست دوم پرداختیم. موضوعی که بیشتر از نکات واضح، دارای نکات ریزی بود که در صورت رعایت نکردن، خریدار را دچار مشکل می‌کند. حال شما نیز تجربه خود از خرید و فروش هایما S5 و میزان رضایت خود از این خودرو را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

مقایسه هایما S5 و جک S3

مقایسه چانگان cs35 با هایما s5

مقایسه هایما S5 و لیفان X60

با هایما S5 آشنا شویم

مقایسه هایما S5 و ام وی ام X22

چرا هایما S5 بخریم

هایما S5 بخریم یا هایما S7

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
10 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها