هایما S5 بخریم یا هایما S7 موضوع این مقاله از مجله خودرو همراه است که قصد داریم در این مقاله ویژگی های طراحی و آپشن‌های رفاهی این دو خودرو را مورد بررسی قرار دهیم و در انتها وضعیت بازار و تجربه رانندگی این دو مقاله را بررسی خواهیم کرد.

هایما S5 و هایما S7 هر دو از شرکت خودروسازی چینی هایما وارد بازارهای جهانی شده اند. اولین باری که این دو مدل به دیده عموم قرار گرفته شد در نمایشگاه 2015 واقع در چین بود که در همان نمایشگاه جایزه طراحی برتر در میان خودروهای چینی را دریافت نمودند. البته قاعدتاٌ این دو خودرو عیب و ایرادات و نکات مثبتی دارد که در ادامه مقاله هایما S5 بخریم یا هایما S7 به تمامی آن­ها خواهیم پرداخت.

همین حالا اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کن و از تغییر قیمت خودرو های خارجی اولین نفر با خبر شو.

مقایسه طراحی هایما S5 و S7

خوب است ابتدا مقاله هایما S5 بخریم یا S7 را با مقایسه طراحی دو خودرو آغاز کنیم.با توجه به این­که هر دو خودرو از خانواده هایما هستند، تفاوت‌­های زیادی در طراحی خود ندارند و هردو برادر نیز طراحی خاص و زیبایی دارند که در بین رقبای دیگر یک سر و گردن بالاتر هستند اما برای هایما S5 بخریم یا هایما S7 از دید ظاهری کار مقداری سخت می­شود. به قدری هر دو مورد خوب هستند که حداقل برای ظاهر فضای بیرونی می­توان کاملا سلیقه­ ای نتیجه گرفت اما اگر بخواهیم یک برنده اعلام کنیم با توجه به خشن بودن بیشتر ظاهر هایما S5، این خودرو کمی در بحث ظاهر فضای بیرونی موفق­تر بوده است.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

طراحی فضای داخلی و بازهم هایما S5

فضای داخلی هایما s5
فضای داخلی هایما s5

در دید اول با توجه به جاگذاری بهتر مانیتور هایما S7، احساس بهتری به سرنشین می­دهد. اما با کمی دقت و مقایسه بیشتر این هایما S5 است که توانسته است با خط­های روی داشبرد، زیبایی بیشتر در طراحی فرمان، ظاهر مدرن­تر روی درب­ها و صفحه کیلومترشمار بسیار زیباتر نسبت به برادر رقیب خود یعنی هایما S7، رضایت بیشتری از مشتری را کسب نماید.

فضای داخلی هایما S7
فضای داخلی هایما S7

مقایسه فنی، هایما S7، بدون هیچ حرف و حدیث

مقایسه فنی
مقایسه فنی

اگر بخواهیم در هایما S5 بخریم یا هایما S7 در بخش فنی برند­ه­ای اعلام کنیم، بدون هیچ حرف و حدیثی این برادر بزرگ­تر خانواده است که برنده این جدال است. مخصوصا برای موضوعاتی مانند حجم موتور و حداکثر توان موتور که بدون شک و با حسابی سرانگشتی این هایما S7 است که قاعدتاٌ موفق­تر است. حال همراه مکانیک به طور خلاصه، هایما S5 بخریم یا هایما S7 در بخش فنی را در جدول زیر آورده است :

کلیک کن و بی دغدغه با کمک همراه مکانیک هایما دست دوم بخر

مدل خودرو هایما S7 هایما S5
حجم موتور 1795 1497
حداکثر قدرت 170 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه 161 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 230 نیوتون متر تا 4500 دور 223 نیوتون متر تا 4000 دور دقیقه
گیربکس 6 دنده اتوماتیک اتوماتیک CTV
مصرف سوخت (ترکیبی) 9.6 لیتر در صد کیلومتر 8 لیتر در صد کیلومتر
شتاب صفر تا 100 10 9.6
حداکثر سرعت 180 کیلومتر در ساعت
وزن خالص 1545 1435

البته از این نکته نباید گذر کرد که با توجه به وزن بسیار بیشتر هایما S7، از آن قدرت موتور بیشتری نسبت به هایما S5 انتظار می­رود که این انتظار نیز توسط هایما برآورده شده است و در نهایت این هایما S7 است که در این بخش موفق­تر ظاهر شده است اما برادر کوچک­تر خود نیز با توجه به ابعاد و وزن خود از موتور قدرتمندی بهره­مند هست.

مقایسه آپشن­‌ها و امکانات رفاهی، برادر کوچک­تر و موفق­تر

آپشنها و امکانات رفاهی
آپشنها و امکانات رفاهی

هایما S5 بخریم یا هایما S7 در بخش امکانات رفاهی و آپشن­ها، بخشی جذاب و پرجدال است که برادر کوچک­تر از هایما S7 نیز پیشی گرفته است و توانسته است رفاه بیشتری برای سرنشینان خود به ثمر رساند. حال در جدول زیر که توسط همراه مکانیک تهیه شده است به بررسی و مقایسه این دو غول هایما پرداخته­ایم :

تجهیزات هایما S7 هایما S5
چراغ چراغ روز، مه­شکن جلو و عقب چراغ روز، مه­شکن جلو و عقب
سیستمهای مولتی مدیا صفحه نمایش 7 اینچی لمسی، 6 بلندگو، GPS، کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان صفحه نمایش 7 اینچی لمسی، 6 عدد بلندگو، GPS، کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان
صفحه نمایش 7 اینچی لمسی 7 اینچی لمسی
آینه آیینه های جانبی برقی تاشونده راهنمادار و گرمکن دار،‌ آیینه میانی با قابلیت نمایش فاصله عقب تا مانع، آیینه وسط با قابلیت نمایش میزان باد لاستیک آیینه های جانبی برقی تاشونده گرمکن دار دارای راهنما
رینگ­ها آلومینیومی آلومینیومی
تهویه مطبوع اتوماتیک اتوماتیک
صندلی صندلی راننده 8 حرکته برقی و صندلی شاگرد 4 حرکته دستی، حرکت صندلی راننده بصورت برقی، کمر پرکن صندلی راننده، صندلی های عقب تاشو دو تکه صندلی راننده ۶ حرکته برقی و صندلی شاگرد ۴ حرکته برقی، صندلی­های عقب تاشو، روکش چرمی
شیشه شیشه­ های بالابر برقی شیشه­ های بالابر برقی
سیستم های هشدار دهنده سنسور دنده عقب، دوربین دید عقب، سامانه کنترل باد لاستیک، قطع صدای سیستم­های صوتی در هنگام دنده عقب، اخطار سرعت بالا دوربین 360 درجه، قطع خودکار سوخت هنگان تصادف،اخطار باز بودن درها، اخطار باز بودن کمربند راننده
سانروف برقی برقی
سایر امکانات استارت بدون سوئیچ، تنظیم نور کیلومترشمار، قفل خودکار حساس به سرعت، سوئیچ تاشو کلید کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان، کامپیوتر سفری، قفل کودک درب­ها، ایموبیلایزر

البته پیروزی برادر کوچک­تر، به معنی باخت هایما S7 نیست و این خودرو نیز همچنان جزو خودروهای مناسب برای امکانات رفاهی و آپشن­ها است.

مقایسه ایمنی، موفق­تر برادر کوچک

هایما S5 نسبت به برادر بزرگتر خود یعنی هایما S7، برتری کوچکی دارد؛ اما در مجموع هردو خودرو از یک میزان ایمنی برخوردار هستند و تست مشخصی برای امتیازدهی که تایید شده باشد پیدا نشده است اما با توجه به اطلاعات هر دو خودرو، هایما S5 کمی موفق­تر هست. این اطلاعات به شرح زیر می­باشد :

کلیک کن و ببین خرید خودرو از بزرگترین نمایشگاه خودرو انلاین کشور اونم کارشناسی شده چه مزیت هایی داره مطمئن باش خیلی جذابه!!!

تجهیزات هایما S7 هایما S5
تجهیزات ایمنی و حفاظتی سیستم هشدار دهنده، ورود و استارت بدون سوئیچ، ایموبیلایزر سیستم هشدار دهنده، ورود و استارت بدون سوئیچ، ایموبیلایزر
کیسه هوا 4 عدد- کیسه هوا برای راننده و سرنشین، کیسه هوای جانبی 6 عدد- کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلو، کیسه هوای جانبی و پرده­ای
سیستم ترمز سیستم ترمز ضدقفل (ABS)، سیستم کمک ترمز (BAS)، سیستم کمک در سربالایی، سیستم کنترل کشش، سیستم کنترل پایداری سیستم ترمز ضدقفل (ABS)، سیستم کمک ترمز (BAS)، سیستم کمک در سربالایی، سیستم کنترل کشش، سیستم کنترل پایداری

همان­طور که در جدول بالا مشاهده فرمودید هر دو خودرو تا حد بسیار زیادی برابر هستند اما اگر برای هایما S5 بخریم یا هایما S7 در بخش ایمنی، برنده­ای اعلام شود این هایما S5 است که می­توان آن را به عنوان پیروز این بخش نام برد.

تجربه رانندگی، جدالی بدون پیروز

در بخش­های قبلی به هایما S5 بخریم یا هایما S7 در بخش­های ظاهری، ایمنی و امکانات رفاهی و آپشن­ها پرداختیم و در هر کدام از این بخش­ها هر دو خودرو رضایت بخش بودند و یک خودرو نیز برنده اعلام شد. اما رسیدیم به نقطه ضعف هر دو خودرو که این مساله نشان دهنده این است که به طور کل هایما باید بیشتر به این مساله بپردازد.

هایما s5
هایما s5

هنگامی که سوار خودرو می­شوید همه چی مناسب و عالی است. اما بعد از روشن کردن خودرو و حرکت کردن باید این فکر که سوار ماشین شاسی­ بلندی شده­اید را از سرتان بیرون کنید. اگر هایما S5 و هایما S7 را یک سدان معرفی می­کردیم تجربه رانندگی­اش رضایت بخش بود اما با توجه به انتظار راننده از خودروی شاسی­ بلند، آن چنان رضایت بخش نیست.

هایما s7
هایما s7

مورد دیگری که نمی­توان به آن اشاره نکرد سرعت کم هر دو خودرو است. نهایت سرعت این دو خودرو حدود 175 الی 180 می­باشد که برای شاسی­ بلند و در این محدوده قیمت اصلاٌ رضایت بخش نیست. البته نکته مثبتی که در هر دو خودرو هست و نمی­توان از آن عبور کرد بی­صدا بودن موتور است که حتی در دور موتورهای بالا نیز صدایی از موتور شنیده نمی­شود و حس آرامش خاصی در هنگام رانندگی به راننده منتقل می­شود.

اگر نیاز به پول نقد دارید و می‌خواهید فورا ماشین خود را بفروشید اینجا کلیک کنید

تحلیل شرایط بازار

همان­طور که در بخش­های بالا مشاهده فرمودید هایما S5 بخریم یا هایما S7 رقابتی تنگنا بود که هر دو برادر قدرت خود را به رخ همدیگر کشاندند. حال با توجه به بازار عجیب خودرو در ایران نمی­توان به طور دقیق اعلام کرد که ارزش خودرو چقدر است اما چیزی که مشهود است، این مساله هست که اگر ابعاد کمی کوچک­تر برایتان مساله­ ای ندارد، هایما S5 از لحاظ قیمتی به­ صرفه ­تر است و با توجه به قیمتی که پرداخت می­کنید رضایت بیشتری خواهید داشت. البته به طور معمول قیمت هایما S7 نزدیک به 20 درصد بالاتر از برادر کوچک­تر از خود است که دلیل این مساله نیز قدرت موتور بهتر و ابعاد بزرگ­تر است.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

جمع بندی مقایسه

در این مقاله با همراه مکانیک همراه بودید تا به هایما S5 بخریم یا هایما S7 که دو خودروی نسبتاٌ موفق چینی در بازار نامتعادل ایران است پرداختیم. هر دو خودرو نقاط قوت و ضعف بسیاری داشتند و نمی­توان اعلام کرد که در مجموع کدام خودرو بهتر است ولی به هر حال اگر قدرت موتور و مسائل فنی برای شما مهم­تر است، هایما S7 گزینه مناسب­تری برای شما می­باشد.

اما اگر امکانات رفاهی و ایمنی و این مساله که نسبت به پولی که پرداخت خواهید کرد امکانات مناسب­تری دریافت کنید، این برادر کوچکتر این مقایسه یعنی هایما S5 است که به شما پیشنهاد می­شود.

اگر قصد خرید هایما دارید مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

مقایسه هایما S7 و رنو داستر

مقایسه هایما S5 و ام وی ام X22

چرا هایماS7  نخریم

بهترین خودرو اتومات در شرایط کنونی

شاسی بلند های چینی

راهنمای خرید خودرو چینی دست دوم

چرا خودرو چینی نخریم

معایب هایما S7

راهنمای خرید هایما S5 دست دوم

مقایسه هایما S7 و جک S5

مقایسه هایما S5 و لیفان X60

مقایسه سانگ یانگ تیوولی و هایما S5

مقایسه چانگان cs35 با هایما s5

مقایسه سانگ یانگ تیوولی و هایما S5

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

4
دیدگاه بگذارید

4 تعداد نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
0 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از

[…] هایما S5 بخریم یا هایما S7 […]

[…] هایما S5 بخریم یا هایما S7 […]

[…] هایما S5 بخریم یا هایما S7 […]

[…] هایما S5 بخریم یا هایما S7 […]