مقایسه هایما S7  توربو و جک S5 اتوماتیک موضوع مورد بررسی در این مقاله از سری مقالات مقایسه‌ای مجله همراه مکانیک است که قصد داریم ویژگی‌های فنی و آپشن‌های رفاهی دو خودرو را مورد بررسی قرار دهیم.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

معرفی هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیک

بازار گرم خودروهای چینی در ایران و رقابت داغ بین آن‌ها درکلاس‌های مختلف خودرویی جریان دارد. نمونه ای از این رقابت داغ، دو خودرو هموطن چینی هستند که هردو با کد پسوند “S” نامگذاری شده‌اند، که این روزها رقابت هیجان انگیز و نزدیکی را در کلاس خودروهای کراس اوور بازار خودرو ایران ایجاد کرده‌اند.

با یک کلیک استعلام خلافی خودرو را بدون دغدغه از اینجا بگیرید

هر دو خودرو دارای پیشرانه‌های مجهز به سیستم توربوشارژ یا پرخوران می‌باشند و از نظر قابلیت‌های فنی، ایمنی و امکانات و آپشن‌های رفاهی در سطح بسیار نزدیکی به هم قرار می‌گیرند. در یک سو هایما S7 توربو اتوماتیک قرار دارد، خودرویی که در سال ۹۶ و پس از عرضه ناموفق مدل تنفس طبیعی این خودرو، توسط شرکت ایران خودرو وارد بازار ایران شد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

راهنمای خرید خودرو دست دوم

تعویض پلاک خودرو

در سمت مقابل خودروی جک S5 اتوماتیک قرار دارد، که از سال ۱۳۹۳ در بازار خودرو ایران حضور دارد و در صدر پرفروش‌ترین خودروهای کراس اوور بازار ایران قرار دارد.که به دلیل قابلیت‌های فنی، طراحی جوان پسند و امکانات و آپشن‌های مناسب طرفداران بسیاری را با خود همراه کرده است. با توجه به پارامترهای نزدیک دو خودرو هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیک، می‌خواهیم ببینیم انتخاب و خرید کدام یک از این دو خودرو مناسب‌تر است؟ کدام یک از دو خودرو نسبت به دیگری برتری دارد، هایما S7 توربو یا جک S5 اتوماتیک؟


مقایسه طراحی ، بلند قامتان خوش خط وخال!


طراحی داخلی جک S5
طراحی داخلی جک S5


بررسی طراحی جک S5 اتوماتیک

در مقایسه هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیک باید بدانیم که عرضه جک S5 اتوماتیک در بازار ایران هرچند مربوط به پنج سال گذشته می‌باشد و طراحی قدیمی‌تری را نسبت به خودرو هایما S7 توربو دارد، ولی به دلیل طراحی به روز و تا حدودی عامه‌پسند در زمان عرضه، تاکنون این خودرو جذابیت‌های خود را برای مشتریان حفظ کرده و همچنان پرفروش‌ترین کراس اوور چینی بازار خودرو ایران است.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!


طراحی خودرو هرچند الهام گرفته از محصولات هیوندای و به خصوص هیوندای IX35 می‌باشد، اما به دلیل هماهنگی طراحی در این خودرو در نماهای مختلف و استفاده از ابعاد مناسب در قسمت‌های مختلف جذابیت مناسبی را در نمای خارجی این خودرو شاهد هستیم.

بررسی طراحی هایما S7 توربو

در مقابل خودرو هایما S7 توربو، خودرویی است که جدیداً توسط ایران خودرو عرضه شده و طراحی به روزتری را دارا می‌باشد. از طرفی شرکت هایما در طراحی خودرو S7 توربو سعی کرده تا با زبان طراحی خاص خود این محصول را به تولید برساند.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی


 با نگاه به طراحی ظاهری هایما S7 توربو اتوماتیک می‌توان مشاهده کرد که نسبت به مدل تنفس طبیعی آن تغییرات هرچند کوچک ولی جذابی را در بدنه خود تجربه کرده است که موجب بهتر شدن نمای خارجی خودرو و ارائه حس جذاب‌تری از آن شده است. هایما S7 توربو ابعاد بدنه ی بزرگتر، و ارتفاع بیشتری نسبت به جک S5 اتوماتیک دارد، که موجب می‌شود هایما S7 توربو در چشم خریداران بیشتر از جک S5 به یک خودروی کراس اوور نزدیک باشد.


طراحی داخلی هایما S7
مقایسه هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیکهمچنین در طراحی هایما S7 توربو از خطوط منحنی و مواج بیشتری استفاده شده و در طراحی چراغ‌های آن، از طرح‌های بزرگتر و شکیل‌تری بهره گرفته شده که ظاهری مناسب را از نمای خارجی این خودرو به عنوان یک کراس اوور تداعی می‌کند. با ورود به داخل کابین هر دو خودرو، مشاهده می‌کنیم که طراحان این خودروها، سعی در ارائه یک طراحی مدرن و کاربردی داشته‌اند.

هر دو خودرو را در بخش طراحی داخلی می‌توان نزدیک به هم ارزیابی کرد و از لحاظ کیفیت متریال مورد استفاده نیز هر دو خودرو در سطح نسبتاً یکسانی قرار دارند. در این میان می‌توان هایما S7 توربو را به دلیل طراحی جدید‌تر اندکی به روز‌تر است خودرو جک S5 اتوماتیک ارزیابی کرد.


مقایسه فنی هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیک


مقایسه جک S5  و هایما S7
مقایسه هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیک


 با مقایسه جک S5 اتوماتیک و هایما S7 توربو از لحاظ مشخصات فنی و قابلیت‌های حرکتی هر دو خودرو به واسطه استفاده از پیشرانه‌های توربوشارژ توانایی های تقریباً یکسانی را از خود نشان می‌دهند. جک S5 اتوماتیک دارای یک موتور ۲۰۰۰ سی سی توربو شارژ می‌باشد که توانایی تولید ۱۷۴ است بخار قدرت را دارد. جک S5  اتوماتیک قدرت تولیدی موتور را با استفاده از یک گیربکس ۶ سرعته دو کلاچه به چرخ های جلوی خودرو منتقل می‌کند.


در مقابل هایما S7 توربو از یک پیشرانه  مجهز به سیستم توربو شارژ با حجم ۱۸۰۰ سی سی بهره می‌برد که توانایی تولید ۱۷۰ اسب بخار قدرت را دارد.

هایما S7 به کمک یک گیربکس ۶ سرعته نیروی تولیدی پیشرانه خود را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. هر چند حجم موتور هایما S7 توربو نسبت به جک S5 اتوماتیک کمتر می‌باشد، اما موتور این خودرو با افزایش بوست توربو، حجم کمتر موتور را جبران کرده و با موتور کوچک‌تر قدرت تولیدی در حدود جک S5 اتوماتیک را ایجاد می‌کند. در بحث هندلینگ و سیستم تعلیق، هر دو خودرو از سیستم فرمان ارگونومیک بهره می‌برند و سیستم‌های تعلیق هر دو خودرو نیز به خوبی عمل می‌کنند و راحتی مناسبی را به راننده و سرنشینان القا می‌کند.    


مدل خودرو هایما S7 توربو جک S5 اتوماتیک
پیشرانه 4سیلندر توربوشارژ 4 سیلندرتوربوشارژ
حجم موتور 1800 سی سی 2000 سی سی
حداکثر قدرت 170 اسب بخار 174 اسب بخار
حداکثر گشتاور 230 نیوتن‌متر 230 نیوتن‌متر
گیربکس 6 سرعته اتوماتیک 6 سرعته دو کلاچه اتوماتیک
مصرف سوخت (ترکیبی) 9.6 لیتر 7.8 لیتر
شتاب صفر تا 100 حدود 11.5 ثانیه حدود 11 ثانیه
حداکثر سرعت 170 کیلومتر بر ساعت 180 کیلومتر بر ساعت


مقایسه آپشن‌های رفاهی جک S5 و هایما S7 ،رقابت در تجهیزات!


مقایسه جک S5  و هایما S7
مقایسه هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیک


 هر دو خودرو از طیف مناسبی از امکانات و آپشن‌های رفاهی و ایمنی بهره می‌برند که موجب شده با مقایسه هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیک، شهاد نزدیک بودن این دو خودرو به هم باشیم. این دو خودرو بسیاری از آپشن‌های مورد استفاده در خودروهای روز را دارا هستند و تنها برخی از آپشن ها در بین این دو خودرو متفاوت می‌باشد.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

جک S5 اتوماتیک دارای رینگ‌های ۱۸ اینچ، سنسور جلو و تهویه مطبوع دوگانه می‌باشد،  در مقابل خودروی هایما S7 توربو دارای رینگ‌های ۱۷ اینچی، کروز کنترل و دوربین ۳۶۰ درجه است.


تجهیزات هایما S7 توربو جک S5 اتوماتیک
چراغ ال ای دی و دیلایت ال ای دی و دیلایت

سیستم

مولتی مدیا

نمایشگر ۷ اینچی لمس،دوربین دیدعقب،پخش DVD، شش بلندگو سیستم صوتی و تصویری با پخش DVD و مجهز به بلوتوث و درگاه‌های USB ‌،‌Ipod و AUXبه همراه نویگیشن فعال‌ با شش بلندگو

صفحه

نمایش

7 اینچ لمسی 7 اینچ لمسی
رینگ  17 اینچ 18 اینچ
آینه برقی وتاشو برقی با گرمکن برقی وتاشو برقی با گرمکن

تهویه

مطبوع

اتوماتیک اتوماتیک دوگانه
صندلی 8 حالته برقی دارای گرمکن و دوحافظه 8 حالته برقی دارای گرمکن
شیشه جلو وعقب برقی جلو و عقب برقی

سیستم

هشدار دهنده

سنسور جلو و عقب،فشار باد تایرها سنسور عقب،فشار باد تایرها
سایر امکانات  آینه‌های جانبی برقی و مجهز به گرمکن هست،سیستم میزان باد لاستیک‌ها  TPMS، سیستم رهیاب ماهواره‌ای،فرمان برقی،صندلی راننده برقی در ۸ جهت مختلف قابل تنظیم، سیستم گرمکن صندلی و سرنشینان جلو، سان‌روف برقی،چراغ‌های LED،روکش چرمی‌صندلی‌ها،سیستم ورود بدون کلید یا KeyLess، دکمه استارت( در مدل اتوماتیک)و شیشه‌شوی عقب کیلس استارتر‌، سنسور نور‌، سنسور باران‌، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک‌، ترمز پارک برقی‌، صندلی راننده با تنظیمات برقی مجهز به حافظه‌، سانروف‌،  صندلی‌های چرمی‌به همراه گرمکن صندلی‌های جلو‌


مقایسه ایمنی ، تولید چینی، ایمنی چینی!


مقایسه جک S5  و هایما S7
مقایسه هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیک


 هر دو خودرو دارای ۵ ستاره از موسسه چینی تست تصادفات C-NCAP هستند. و هر دو خودرو مجهز به ۴ ایربگ و سیستم‌های کنترل پایداری می‌باشند.با مقایسه هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیک از لحاظ ایمنی می‌توان گفت که این دو خودرو، در بین خودروهای چینی شرایط مناسبی را دارا هستند.


تجهیزات هایما S7 توربو جک S5 اتوماتیک

تجهیزات

ایمنی و حفاظتی

سیستم کنترل کشش TCS، سیستم پایداری ESP سیستم کنترل پایداری الکترونیکی‌، سیستم کنترل سرعت خودرو در شیب‌، سیستم کنترل ایستایی در سربالایی و سیستم ترمز کمکی هیدرولیکی
کیسه هوا 4 عدد 4 عدد
سیستم ترمز ترمزهای دیسکی در هر ۴ چرخ،ترمز ضد قفل ABS+EBD، کمک ترمز BAS ترمز‌های چهار چرخ دیسک به همراه ABS چهار‌کاناله و EBD‌


 جمع بندی مقایسه هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیک


جک S5 اتوماتیک
جک S5 اتوماتیک


 با توجه به نکات بیان شده از دو خودرو جک S5 اتوماتیک و هایما S7 توربو می‌توان گفت که، دو خودرو چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ امکانات بسیار نزدیک به هم می‌باشند و عملکرد تقریباً یکسانی را از هر دو خودرو شاهد هستیم.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

شاید تفاوت برای خرید این خودروها در این باشد که، جک S5 اتوماتیک به واسطه شناخته شده‌تر بودن و پرطرفدار بودن این خودرو در چند سال اخیر، بازار خرید و فروش دست دوم بهتری دارد و در مقابل خودرو هایما S7 توربو با توجه به شبکه گسترده نمایندگی‌های ایران خودرو از لحاظ خدمات پس از فروش و تهیه قطعات یدکی شرایط بهتری را ارائه می‌کند.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید:

مقایسه جک S5 و هایما S7

جک S5 بخریم یا نخریم

مقایسه تیگو 7 و هایما S7

مقایسه جک S5 و چری تیگو 5

هایما S5 بخریم یا هایما S7

راهنمای خرید جک S5 دست دوم

3
دیدگاه بگذارید

2 تعداد نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
2 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از
عابدی۲

اقا گشتاور جک و هایما رو اشتباه نوشتید

[…] مقایسه هایما S7 توربو و جک S5 اتوماتیک […]