در این مقاله از سری مقالات مقایسه ای همراه مکانیک قصد داریم سراغ قد بلندهای چینی برویم.مقایسه جک s5 و تیگو 5 موضوع این مقاله است که قصد داریم نکات فنی و آپشن‌های رفاهی این دو خودرو را با یکدیگر مقایسه کنیم.

با یک کلیک استعلام خلافی خودرو را بدون دغدغه از اینجا بگیرید

باز هم یکی دیگر از رقابت‌های چینی در بازار خودرو ایراناین بار دو برند چری و جک با دو خودروی کراس اوور شهری خود به رقابت می‌پردازند.دو برند جک و چری جزء خودروسازهای شناخته شده و بزرگ چین می‌باشند و تولیدات بسیاری را روانه بازار کرده‌اند. محصولات برند جک در ایرانتوسط شرکت کرمان موتور مونتاژ و به بازار عرضه میشوند و در مقابل برند چری توسط شرکت مدیران خودرو محصولات خود را به بازار ایران روانه میکند.

در این نوشتار به مقایسه جک S5 و چری تیگو 5 میپردازیمتا ببینیم کدام یک از این خودروهای قد بلند چینی خوش‌ظاهر و پر فروش در بازار ایران عملکرد مناسبتری دارند و از لحاظ پارامترهای مختلف گزینه مناسبتری برای خرید میباشندهر کدام از این خودروها دارای مزایا و معایب خود هستند و هرکدام دربخشهایی برتریهایی نسبت به دیگری دارند که با بررسی این نکات و آشنا شدن با آن‌ها میتوانیم پارامترهای مهم مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر اساسآن نسبت به انتخاب یکی از این دو خودرو اقدام نماییمبه نظر شما در پایان مقایسه جک S5 و چری تیگو ۵ کدام یک از این دو خودرو نسبت به دیگری برتریخواهد داشت؟

مقایسه طراحی  جک S5  و چری تیگو 5

مقایسه جک j5 و تیگو 5
مقایسه جک S5 و چری تیگو 5

این روزها در بازار ایران به نوعی میتوان به جنگ طراحی زیبا را از طرف خودروسازان چینی برای تصاحب بازار و جذب مشتریان بیشتر مشاهده کردکه اغلب این خودروسازان با اتکا به زیباییهای ظاهری و طرح‌های جذاب در صدد جذب خریداران هستند هر چند که شاید در پس این ظاهر زیبا و جذاب باطن قوی و مناسبی نداشته باشند.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

دوخودرو جک S5 و چری تیگوهردو از طراحیهای زیبا و مناسبی بهره میبرندجک S5 طراحی آن الهام گرفته از خودروهای شرکت هیوندای و منحصراً هیوندای توسان است. با اتکا به این کپی کاری طراحی از محصولات شناخته شده توانسته ظاهر مناسبی را ارائه کندو با دید فرم کلی بدنه میتوان تقریباً انسجام مناسبی را در بخشهای مختلف مشاهده کرد.

 در مقابل چری تیگو5 قرار دارد که شاید بتوان گفت که از لحاظ ظاهری میتوان این خودرو را دارای طراحی زیباتری از خودرو جک S5 دانست که المانهای بهروزتر و جذابتری را از طراحی بر روی بدنه این خودرو مشاهده میکنیم که یکی از نکات پرفروشبودن این خودرو در بازار ایران را میتوان به همین جذابیت خارجی چری تیگو5 نسبت داد. از لحاظ طراحی داخلی نیز در دید کلی به طرح داشبورد و شکلفرمان میتوان شباهتهایی را بین دو خودرو مشاهده کرد که البته شاید بتوان طراحی چری تیگو 5 را در این زمینه زیباتر ارزیابی کرد هرچند کیفیت مواداستفاده شده در داخل کابین جک S5 مناسبتر از چری تیگومیباشد.

مقایسه  فنی، کم اهمیت از دید بیشتر چینیها!

 شاید بتوان گفت یکی از معایب مشترک و اشکالات بزرگ خودروهای چینی را میتوان به ضعف در بخش فنی و پیشرانه این خودروها نسبت داد که به دلیلکم هزینه تر تمام شدن تولید خودرو سعی در کم کاری در بخش فنی خودرو میکنند و با استفاده از ظاهر جذاب سعی در پنهان کردن این ضعف نادیده از چشمخریداران میکننددر این بین اگر برخی از مدلهای این خودروهای چینی دارای پیشرانه‌های قویتری باشند میتوانند بازار فروش بهترین را تجربه کنند.

 جک S5 یکی از این خودروهاست که از لحاظ پیشرانه جز قوی ترین خودروهای چینی در بازار ایران محسوب میشودجک S5 مجهز به یک پیشرانه توربوشارژ با حجم ۲۰۰۰ سی سی می‌باشد که توانایی تولید ۱۷۴ اسب بخار قدرت را دارد و با توجه به این قدرت تولید پیشران جک S5 یکی از سریع‌ترین خودروهایچینی موجود در بازار است که کتاب مناسبی را ارائه میکند و حتی  از برخی محصولات ژاپنی و کرهای نیز عملکرد بهتری را به نمایش میگذارد. در مقابلچری تیگو5 نیز از یک موتور با حجم 2000 سیسی بهره میبرد با این تفاوت که با سیستم تنفس طبیعی این خودرو در حدود ۱۳۵ اسب بخار نیرو تولید میکند و با توجه به جسه­ی این خودرو و ابعاد بدنه آن که حتی از جک S5 نیز مقداری بزرگتر است، شتاب گیری بسیار کندی را از این خودرو شاهد هستیم.

 با مقایسه جک S5 و چری تیگو 5 در بخش گیربکسهای خودرو، مشاهده میکنیم که چری تیگو 5 از یک گیربکس هفت سرعته CVT استفاده میکند وجک S5 از یک گیربکس ۶ سرعته دو کلاچه  استفاده میکنندگیربکس‌های CVT حتی در محصولات خودروسازان مطرح جهانی نیز گاهی اوقات دچار مشکلهایی بعد از مدتی کارکرد میشوند که این مسئله در خودروهای چینی شدیدتر نیز هست.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

 با توجه به مقایسه جک S5 و چری تیگو 5 در بخش پیشرانهها وگیربکس‌های دو خودرو میتوان با قاطعیت گفت که در این بخش جک S5 برتری قابل توجهی را نسبت به چری تیگو 5 دارد.

مدل خودرو

چری تیگو5

جک S5 اتوماتیک

پیشرانه

4سیلندر تنفس طبیعی

4 سیلندرتوربوشارژ

حجم موتور

2000 سی سی

2000 سی سی

حداکثر قدرت

135 اسب بخار

174 اسب بخار

حداکثر گشتاور

182 نیوتن‌متر

265 نیوتن‌متر

گیربکس

هفت سرعته اتوماتیک CVT

6 سرعته دو کلاچه اتوماتیک

مصرف سوخت (ترکیبی)

8.4 لیتر

7.8 لیتر

شتاب صفر تا 100

14 ثانیه

حدود 11 ثانیه

حداکثر سرعت

175 کیلومتر بر ساعت

180 کیلومتر بر ساعت

مقایسه آپشن‌های رفاهی رقابت در آپشنها!

آپشن‌های تیگو 5
آپشن‌های تیگو 5

با مقایسه امکانات و آپشنهای ارائه شده بر روی دو خودرو میتوان گفت که جک S5 از امکانات بیشتری نسبت به رقیب بهره میبردهر چند با توجه بهآپشن‌های مناسب قرار گرفته بر روی خودروی جک S5 شاید بتوان گفت نبود کروز کنترل بر روی این خودرو در این رده قیمتی  یکی از معایب بزرگ این خودرومحسوب میشودچری تیگو5 جدید مجهز به کروز کنترل و دی لایت است که  که این آپشن‌ها در جک S5 وجود ندارد و در مقابل جک S5 مجهز بهامکاناتی مانند سنسور پارک جلو و صندلی دارای حافظه است که در تیگو5 جدید وجود ندارد.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

تجهیزات

چری تیگو5

جک S5 اتوماتیک

چراغ

ال ای دی و دیلایت

ال ای دی و دیلایت

سیستمهای مولتی مدیا

کنترل مالتی مدیا روی فرمان  USB  – صفحه نمایش 7 اینچی لمسی

سیستم صوتی و تصویری با پخش DVD و مجهز به بلوتوث و درگاه‌های USB ‌،‌Ipod و AUX به همراه نویگیشن فعال‌ با شش بلندگو

صفحه نمایش

7 اینچ لمسی

7 اینچ لمسی

رینگ‌ها

17 اینچ

18 اینچ

آینه

برقی وتاشو برقی با گرمکن-آینه وسط الکتروکرومیک

برقی وتاشو برقی با گرمکن

تهویه مطبوع

اتوماتیک

اتوماتیک دوگانه

صندلی

8 حالته برقی دارای گرمکن و دوحافظه

8 حالته برقی دارای گرمکن

شیشه

جلو وعقب برقی

جلو و عقب برقی

سیستم‌های هشدار دهنده

سنسور جلو و عقب،فشار باد تایرها

سنسور عقب،فشار باد تایرها

سایر امکانات 

گرمکن صندلی برای سرنشینان جلو  کمربند ایمنی سه نقطه ای برای کلیه سرنشینان  مجهز به سیستم هشدار دهنده و ضد سرقت ایموبلایزر- دوربین عقب به صورت داینامیک در تیپ اکسلنت و دوربین عقب استاتیک در تیپ لاکچری سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه ای نمایشگر درجه هوای محیط سیستم کروز کنترل  سانروف برقی  سیستم نمایش اطلاعات خودرو  کنترل سیستم صوتی بر روی غربیلک فرمان 

کیلس استارتر‌، سنسور نور‌، سنسور باران‌، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک‌، ترمز پارک برقی‌، صندلی راننده با تنظیمات برقی مجهز به حافظه‌، سانروف‌،  صندلی‌های چرمی به همراه گرمکن صندلی‌های جلو‌

کدام یک ایمنتر است؟

مقایسه جک S5 و چری تیگو 5
مقایسه جک S5 و چری تیگو 5

در بخش سیستمها و امکانات ایمنی، جک S5 دارای 4 کیسه هوا و ترمز کمکی هیدرولیکی HBA-سیستم پایداری الکترونیکی-سیستم کنترل سرعت خودرو در سر پایینی و سیستم کنترل ایستایی در سر بالایی HAC  است. و در مقابل چری تیگو5 از چهار کیسه هوا و سیستم‌های پایداری ،ASR،DTC،HHC استفاده میکند.که می‌توان گفت در بخش ایمنی نیز برتری با خودروی جک S5 است.

تجهیزات

چری تیگو5

جک S5 اتوماتیک

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

سیستم‌های پایداری- ESP-ASR-DTC-HHC-EBA

سیستم کنترل پایداری الکترونیکی‌، سیستم کنترل سرعت خودرو در شیب‌، سیستم کنترل ایستایی در سربالایی و سیستم ترمز کمکی هیدرولیکی

کیسه هوا

4 عدد

4 عدد

سیستم ترمز

ترمزهای ضد قفل ABS به همراه EBD

ترمز‌های چهار چرخ دیسک به همراه ABS چهار‌کاناله وEBD‌

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

جمع بندی مقایسه جک S5 و چری تیگو 5

 با مقایسه جک S5 و چری تیگو5 در بخش‌های مختلف می‌‌توان گفت که جک S5 از لحاظ قدرت موتور ،امکانات و آپشن ها، ایمنی و همچنین کیفیت ساخت و مصرف سوخت در شرایط مناسب‌تری قرار دارد و در مقابل چری تیگو5، تنها از ظاهر مناسب‌تری بهره می‌برد که با قاطعیت می‌توان گفت انتخاب جک S5 در این مقایسه انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
6 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
سیاوش
۱۳۹۸-۰۷-۲۶ ۰۱:۱۵

با احترام به سایت شما ولی نتیجه گیری شما صحیح نمیباشد.مزایا و برتری های تیگو ۵ به جک اس۵ رو براتون میشمارم: ۱.برند چری معتبرتر و شناخته شده تر از جک است. ۲.تیگو ۵ در چند کشور اروپایی به فروش میرسد با همین امکانات و کیفیت، ولی جک فقط در چین و ایران مشاهده میشود. ۳.موتور جک توربو و از نوع پرمصرف و فیک است و با بنزین داخل ایران حتی از نوع سوپر ناسازگاز است و هزینه های تعمیر بالایی دارد. ۴.باک جک کارایی کمتری دارد و به دلیل توربو بودن موتور مدام در صف پمپ بنزین هستید. ۵.از… بیشتر »

ali
۱۳۹۸-۰۷-۲۷ ۲۲:۱۵

کاملا مغرضانه

رضا
۱۳۹۸-۰۷-۲۸ ۱۲:۴۲

بنده با نظر آقا سیاوش موافقم.بین جک و تیگو اختلاف زیادی وجود ندارد ولی اگر بنا باشد یکی را بهتر از دیگری معرفی کنیم قطعا تیگو 5 به خصوص تیگو5 نیوفیس بهتر است. ضمنا مواردی که در مقاله ذکر شده دارای معایب و نقص هایی است لطفا اصلاح بفرمایید تا خوانندگان با آگاهی کامل انتخاب فرمایند: 1- مصرف سوخت تیگو5 به دلیل تنفس طبیعی بودن موتور کمتر از جک توربوشارژ است و این را همه فعالین صنعت خودرو می دانند لطفا در مقاله اصلاح بفرمایید. 2- سیستم مولتی مدیا هر خودرو یکسان میباشد و تیگو5 نیز دارای IPOD و USB… بیشتر »

[…] مقایسه جک S5و چری تیگو 5 […]