میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد رای: 24

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

دهه نود خورشیدی، دوران هجوم گسترده خودروهای چینی به بازار ایران بود و در این ‌بین، کراس‌اوورهای چینی، نقش مهمی را در این تهاجم ایفا کردند. ایکس 60 به‌همراه ام وی ام X33، از پیشتازان این هجوم بودند که توسط «کرمان موتور» و «مدیران خودرو» به بازار کشور عرضه شدند. لیفان X60 در سه نمونه دنده‌ای، اتوماتیک و فیس‌لیفت در فاصله سال‌های 1391 تا 1397 توسط «کرمان موتور» تولید شد.هجوم خودروهای چینی به بازار ایران، آن‌چنان گسترده بود که حتی خودروسازان بزرگ کشور نیز نسبت به تولید محصولات مونتاژی چینی اقدام کردند. شکی نیست که اگر تحریم‌های بین‌المللی علیه صنعت خودروسازی مجددا وضع نمی‌شد، امروزه دیگر خبری از خودروهای کسل‌کننده داخلی نبود و تمامی آن‌ها با مشابه چینی خود، عوض شده بودند! در ادامه، به بررسی معایب لیفان x60 می‌پردازیم.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

معایب لیفان x60

تنوع خودروهای چینی سبب شد تا مشتری ایرانی بازه انتخاب گسترده‌تری داشته باشد؛ بنابراین، برندهای چینی برای جلب نظر بیشتر مصرف‌کنندگان ایرانی به رقابت با یکدیگر پرداختند. در نتیجه این رقابت، بسیاری از خودروهای چینی به حاشیه رانده شدند و شرکت‌هایی که پایگاه عملیاتی قدرت‌مندی در کشور نداشتند، بازار ایران را ترک گفتند. علت توقف تولید این خودرو نیز رفتن برند Lifan از کشور بود  که اکنون پس از دو سال غیبت و با لیفان X70 توسط خودروسازان، بار دیگر به کشور بازگشته است.

طراحی ظاهری لیفان ایکس 60

با توجه به این‌که حدود دو سال از توقف تولید لیفان x60 می‌گذرد، این اتومبیل اکنون یکی از گزینه‌های موجود در بازار خودروهای کارکرده است که مزیت استفاده از گیربکس اتوماتیک را در اختیار خریدار خود می‌گذارد. رقیب اصلی ایکس 60 نیز طی این سال‌ها، ام وی ام X33 بوده است و به‌خصوص رقابت این خودرو با نمونه اولیه و فیس‌لیفت اول X33 شدت بیشتری داشته و معایب x60 سبب شده است تا این خودرو، رقیب قدرت‌مندی برای دومین فیس‌لیفت ام وی ام X33 تلقی نشود.

از سوی دیگر، با افزایش شدید قیمت خودرو طی چند مدت اخیر، تمایل مصرف‌کنندگان ایرانی به خرید خودروهای کارکرده افزایش یافته است و خودروهای چینی کارکرده نیز، یکی از گزینه‌های موجود پیش روی آن‌ها هستند. به همین دلیل، لزوم شناخت مزایا و معایب لیفان ایکس 60 به‌ عنوان یک گزینه کراس‌اوور کارکرده، اهمیت دوچندان دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا معایب این خودرو را با نگاهی دقیق‌تر مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی مشکلات لیفان ایکس 60

عیب اول: خدمات پس‌ازفروش ضعیف x60

وضعیت ارائه خدمات پس‌ازفروش، همواره یکی از نکات مهم خرید خودروهای کارکرده و حتی صفرکیلومتر است و مشتریان معمولا به دنبال خودروهایی بی‌دردسر هستند که از خدمات پس‌ازفروش مناسبی برخوردار باشند. متأسفانه این مسئله، یکی از مشکلات لیفان x60 محسوب می‌شود؛ چراکه در زمان عرضه، تمامی نمایندگی‌های کرمان موتور خدمات یکسانی به این خودرو ارائه نمی‌دادند و اکنون نیز وضعیت این خودرو در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در زمان عرضه این خودرو توسط کرمان موتور، خدمت‌رسانی به این خودرو توسط نمایندگی‌های خدمات پس از فروش به‌خوبی صورت نمی‌گرفت و به‌خصوص در شهرستان‌ها، وضعیت انجام سرویس‌ها و تعمیرات به گفته مالکان چندان مطلوب نبود. کسری قطعات یدکی نیز، یکی دیگر از مشکلات وخیم این خودرو محسوب می‌شود که در زمان حیات این خودرو، همواره برای مالکان ملموس بوده است.

عیب دوم: بازار دست‌دوم کم رونق لیفان X60

یکی دیگر از معایب لیفان x60 بازار دست‌دوم کم‌رونق آن است. این خودرو در ابتدای ورود به بازار، به دلیل حس تازگی و قرارگرفتن در دسته کراس‌اوورها، توجه بخشی از مخاطبان را به خود جلب کرد؛ اما در ادامه و با عرضه همه‌جانبه انواع کراس‌اوورهای چینی، عرصه بر ایکس 60‌ تنگ شد و این خودرو به حاشیه بازار رانده شد.

این مسئله، تاثیر قابل‌توجهی بر بازار نسخه‌های کارکرده این خودرو گذاشت و تقاضا برای خرید این نسخه‌ها را کاهش داد. به همین دلیل، مشتریان در حضور گزینه‌هایی هم‌چون ام وی ام X33‌ و چانگان CS35، توجهی به  X60 نشان نمی‌دادند. چنین مشکلی با توقف تولید این خودرو شدت بیشتری یافت و امروزه، مالکان ایکس 60 هنگام فروش این خودرو با دردسرهای متفاوتی مواجه خواهند شد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

عیب سوم: کمبود امکانات رفاهی لیفان ایکس 60

این خودرو در دو نسخه دنده‌ای و اتوماتیک به بازار عرضه شد که نسخه دنده‌ای در فاصله سال‌های 1391 تا 1396 و نسخه اتوماتیک طی سال‌های 1395 تا 1397 به تولید رسید. همانند دیگر محصولات چینی کرمان موتور، امکانات رفاهی این خودرو در نسخه دنده‌ای کمتر از نسخه اتوماتیک است و این تیپ حتی از وجود تجهیزاتی همچون سیستم مالتی‌مدیا نیز محروم است که باید این مسئله را یکی از معایب لیفان X60 بدانیم.

بهتر است بدانید کمبود امکانات تنها به نسخه دنده‌ای لیفان X60 مربوط نمی‌شود و حتی نسخه اتوماتیک این خودرو نیز در مقایسه با رقبا، امکانات رفاهی کمتری دارد. حتی عرضه نسخه فیس‌لیفت این خودرو نیز تاثیر چندانی در افزایش تجهیزات رفاهی این خودرو نداشت و ایکس 60 نیوفیس در این بخش، نمی‌توانست نسبت به سایر رقبا حرف چندانی برای گفتن داشته باشد.

عیب چهارم: سرنوشت نامعلوم

این خودرو هم‌چون دیگر خودروهای Lifan در طول دهه نود خورشیدی، توسط کرمان موتور به تولید رسید و به‌همراه X50، جزو آخرین محصولات لیفان در ایران به شمار می‌آمد. از زمان توقف تولید این خودرو در سال 1397 تا به امروز، خبر جدیدی در خصوص آن منتشر نشده است و با وجود انتقال امتیاز تولید و عرضه محصولات لیفان به خودروسازان بم، گویا این شرکت برنامه‌ای برای عرضه مجدد این خودرو ندارد.

آینده نامعلوم تولید لیفان ایکس 60 | بررسی معایب لیفان x60

همین مسئله سبب شده تا آینده این خودرو در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد و سرنوشتی هم‌چون دوو سی ال او، سوزوکی کیزاشی و پژو 407 را در مورد این خودرو متصور باشیم. طبیعی است مشتریان ایرانی در شرایطی که انجام تعمیرات اساسی و خرید قطعات یدکی خودروهای معمول بازار نیازمند هزینه گزافی است، علاقه‌ای به دست‌وپنجه نرم‌کردن با دردسرهای یک چینی فراموش‌شده ندارند.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

عیب پنجم: کابین پرسروصدا

یکی دیگر از معایب لیفان x60 کابین پرسروصدای آن است. این خودرو در رده خودروهای اقتصادی چینی طبقه‌بندی می‌شود و به همین دلیل، کمپانی Lifan تا حد ممکن فرآیند ساخت این خودرو را مقرون‌به‌صرفه پیش برده است. نتیجه مستقیم این رویکرد، خلق کابینی پرسروصدا برای این خودرو بوده است که در مسیرهای طولانی، مخل آسایش سرنشینان خواهد بود و به‌عنوان یکی از معایب این خودرو مطرح است.

کابین لیفان ایکس 60 | بررسی معایب لیفان x60

بیشترین میزان ورود صدا به کابین لیفان X60، از ناحیه موتور و گیربکس این خودرو است. در نسخه‌های دنده‌ای، به دلیل ناهماهنگی موتور و گیربکس، شاهد افزایش فشار وارده بر پیشرانه هستیم که صدای آزاردهنده آن، به کابین خودرو وارد خواهد شد و البته تعویض دنده‌ها نیز چندان آرام نیستند. در نسخه‌های اتوماتیک نیز به دلیل وجود گیربکس CVT، همواره دور موتور در محدوده مشخصی نگه ‌داشته می‌شود که پیامد مستقیم آن، ورود صدای پیشرانه به کابین خودرو است.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

نتیجه‌گیری

امروزه ایکس 60 را می‌توان یکی از خودروهای شکست‌خورده دانست که بازار را به رقبایی هم‌چون ام وی ام X33 و جک S3 واگذار کرده است. شکی نیست که هم‌اکنون، معایب لیفان x60 بر مزایای آن برتری دارند و سبب می‌شوند مشتری به فکر خرید این خودرو نباشد.

برخی از معایب این خودرو در متن شرح داده‌ شدند که ممکن است از دیدگاه مخاطبان، معایب این خودرو بیشتر یا کمتر از موارد گفته‌شده باشد؛ با این وجود، کمبود قطعات یدکی و قیمت بالای آن‌ها، یکی از مشکلات لیفان ایکس 60 است که این خودرو را از لیست خرید مصرف‌کنندگان خارج می‌کند.

معایب لیفان x60

از سوی دیگر، x60 برای حدود یک دهه با ظاهری بدون تغییر به بازار ایران عرضه شد؛ درحالی‌که رقیب مستقیم این خودرو، یعنی ام وی ام X33‌، تاکنون در سه چهره به بازار عرضه شده است و چهره چهارم آن نیز به‌زودی به‌ دست مشتریان خواهد رسید. در سوی مقابل، کرمان موتور تنها در واپسین سال‌های تولید لیفان ایکس 60 به فکر عرضه نسخه فیس‌لیفت آن افتاد که اقدامی دیرهنگام بود و نتوانست موجب موفقیت این خودرو در بازار شود.

اگر علاقه شخصی به برند Lifan دارید یا به هر دلیلی X60 را خودرویی می‌دانید که ارزش خرید دارد، ممکن است برای مدتی کوتاه از تجربه مالکیت کراس‌اوور اقتصادی لیفان لذت ببرید. با این وجود، دردسرهای مختلف در زمینه تأمین قطعات یدکی و ارائه خدمات، هر خریدار مشتاقی را از ادامه مسیر خود با ایکس 60 منصرف خواهد کرد. طبیعی است که برای علاقه‌مندان به کراس‌اوورهای اقتصادی چینی، ام وی ام X33، ام وی ام X22 و جک S3‌ گزینه‌های مناسب‌تری هستند که دردسر کمتری برای مالکان به‌همراه خواهند داشت.

بیشتر بخوانید

ضعف گیربکس لیفان ایکس 60 چیست؟

مانند سایر گیربکس‌های CVT، عملکرد کندی را از خود به نمایش می‌گذارد و در اغلب مواقع تعویض دنده‌ها با تاخیر انجام می‌شود.

معایب لیفان x60 اتوماتیک شامل چه مواردی است؟

امکانات رفاهی کمتر نسبت به رقبا، چالاکی نسبتا ضعیف مخصوصا در نمونه اتوماتیک و کیفیت ساخت پایین.

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد رای: 24

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
46 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
جواد
۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۲۳:۱۰

من که دو ساله x60 مدل ۹۴ خریدم و راضی هستم . از شمال تا جنوب ایران باهاش گشتم و یک بار هم کشور آذربایجان رفتم. به نظر من نسبت به قیمت، کیفیت خوبی داره .

ارمان
۱۳۹۹-۰۸-۱۳ ۰۰:۰۸
پاسخ به  جواد

داداش اینا میخوان محصولات بی‌کیفیت خودشونو بفروشن، برای همین تبلیغ بد میکنن، وگرنه خودرو لیفان ایکس60 در حد خودش بهترین ماشینه، من 4 ساله دارم خیلی راضیم با هیچ ماشین ایرانی هم حاضر نیستم عوضش کنم

kamran mahbobi
۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۰۲:۰۶
پاسخ به  ارمان

سلام من لیفان میخوام بخرم دنده ای بخرم یا اتومات

رحیم عظیمی
۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۶

موتور لیفان x60 ساخت کجاست؟

اسماعیل
۱۴۰۱-۰۱-۱۸ ۰۵:۵۷
پاسخ به  رحیم عظیمی

سلام موتور لیفان ایکس ۶۰ ساخت کمپانی ریکاردو انگلیس هست. سگش می ارزه به موتورهای پژو.دنا .وغیره.
به روایتی کپی موتور رافورتویوتا نسل اوله

مرادی
۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۷

لیفان x60 ساخت کدام کشور است؟

شعبانی
۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۸

سلام. بررسی لیفان x60 رو به طور کامل میخواستم.

Saeed
۱۳۹۹-۱۰-۳۰ ۲۳:۲۰

ماشین خوبی نیست کیفیت رنگ افتضاح خدمات بعد از فروش صفر

حسن
۱۴۰۱-۰۳-۲۸ ۱۳:۱۱
پاسخ به  Saeed

واقعا ماشین عالیه هستش نسبت به قیمتش
من ۸ ساله دارم هیچ خرجی نداره

احمد
۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۰۹:۲۷

سلام من 4ساله که لیفان ایکس60 دارم.. وهنوز هزینه ای براش نکردم.. نسبت به ماشینهای پارس وسمند و405 که داشتم خیلی بهتره. ورانندگی باهاش خسته کننده نیست.. وکل ایران رو باهاش دور زدم

صدفیان
۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۱۷:۱۷

سلام خودرو x60 به ویژه مدل ۹۶ و ۹۷ در مقایسه با خودرو های هم قیمت خود بسیار عالی است باید مدتی از این خودرو استفاده کرد تا بتوان قضاوتی درست داشت .

محمد
۱۳۹۹-۱۲-۰۳ ۱۱:۲۶

محسنات لیفان
SUV
مصرف سوخت کم
امکانات نسبتا خوب
ایرادات
پیشرانه ضعیف نسبت به بدنه
کمبود لوازم یدکی
مشکل رنگ و کیفیت پایین آن
خدمات پس از فروش مزخرف
سروصدای کابین

Majid Aslani
۱۳۹۹-۱۲-۱۷ ۰۸:۱۰

سلام. بنده ۵سال x60اتومات دارم ، خیلی راضیم. و از ماشینهای داخلی خیلی بهتره.

فرهاد
۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۲۳:۲۵

من هم ۵ ساله لیفان x60 دنده اتومات دارم و نسبت به قیمت بسیار راضی هستم و مشکلی هم در تعمیرات و خدمات پس از فروش نبوده

nima
۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۰:۱۵

لیفان ایکس 60 جز بهترین کراس اور های بازار هست و فروش خوبی در برزیل و روسیه داشته. اگه ماشین خوبی نبود نسخه جدید و ایکس 70 و80 عرضه نمیشد . درحالی که چانگان و جک اس 3 پشتیبانی ضعیف و قطعات کمیاب و گرون تری دارن. از نظر امکانات هم ماشینی با حدود 250 الی 300 میلیون قطعا نباید امکانات ماشین 1 میلیاردی رو داشته باشه نسبت به قیمت پرداختی بهترین امکانات رو داره بخصوص در مقایسه با خودرو های ایرانی هم قیمت .از نظر تعمیرات و تامین قطعات هم باید گفت که نباید به دست نمایندگی ها داد… بیشتر »

ندا تبریزی
۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۱:۳۷
پاسخ به  nima

تمامی خودروها دارای معایب و مزایای خاص خود هستند. این مطلب صرفا بررسی معایب خودروی مربوطه است دوست عزیز

محتشم
۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۰۰:۳۵

سلام من قصد خرید لیفان x60رو دارم .سر رشته ای از ماشین ندارم .شنیدم قطعات بد گیر میاد .خواهش میکنم هر کس تجربه داره در اختیارم بزارن .ممنون میشم .

حمید رضا
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۰۱:۲۵
پاسخ به  محتشم

اتفاقا قطعاتش گیر میاد کافی تو سایت ها سرچ کنی تمام قطعاتش هست نهایتا یک روز صبر میکنی از تهران برات میفرستن یه سری تو همین دیجی کالا هم موجود الکی میگن قطعاتش نیست تازه هم قیمت دنا و پژو 207و … هستند

Zahra
۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۱۸:۰۱
پاسخ به  حمید رضا

قطعات x50 هم پیدا میشه؟

عبدالله
۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۰۰:۲۷

موتور خودرو تویوتا کرولا هستش واقعا موتوری با کیفیتی داره زنجیر تایم هستش و خیلی خیلی از ماشین های ایرانی سرتر و کم خرج تر هستش و به لحاظ ایمنی و هندلینگ هم بهتر از ماشین های ایرانی هستش با اینکخ من فروختم ولی ماشین بسیار خوبی هستش

حمید رضا
۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۲۱:۳۶

سلام بین h30 کراس و x33و لیفان x60 کدام را پیشنهاد میکنید.

عرفان
۱۴۰۰-۰۴-۰۶ ۲۳:۳۸
پاسخ به  حمید رضا

لیفان X60مدل 96یا مدل97

حسین
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۲۱:۱۴

اینا همش حرفه.من از سال ۹۳ ایکس شصت سوارم و ازش لذت میبرم واقعا حرف نداره هیچ خرجی نداشته و مصرف بسیار عالی ،هیچگونه صدای اضافی نداره اتاقش،بنظر من این طرفی که اینارو نوشته پراید رو با ایکس شصت اشتباه گرفته،شایدم حالش خوب نبوده

Azta
۱۴۰۰-۰۶-۰۵ ۱۱:۵۶

من لیفان ایکس ۶۰ مدل ۹۴ تحویل گرفتم و هنوز دارم
سوخت و استهلاک خیلی کم
بدون هیچ صدایی داخل کابین
اصلا خراب نشده که نیاز به نمایندگی داشته باشه
نسبت به قیمتش کارایی فوق العاده داره
فقط قدرتش در سربالاییهای تند کمه
ولی در کل ازش راضی هستم

محراب
۱۴۰۰-۰۶-۱۵ ۱۵:۲۸
پاسخ به  Azta

بله ماشین خوبیه ولی فروشش خیلی سخته

سعید
۱۴۰۱-۰۱-۱۹ ۲۰:۳۲
پاسخ به  Azta

عالیه ماشین در حد خارجیا ماشین فوق‌العاده هست من 5ساله دارم

ابوالفضل جدیدی
۱۴۰۰-۰۶-۱۳ ۱۴:۳۷
امتیاز دهی :
     

من از سال ۱۳۹۳ این ماشین رو دارم و کاملا راضی هستم ، هیچ مورد خاصی در خدمات نمایندگی ها نداشته و هر ۵ هزار کیلومتر سرویس کرده ام ، خیلی هم شیک و مناسبه و از لحاظ ظاهری هم خیلی خوشگله ، x33چیه با اون ظاهر کوچک و چرندش

peyman
۱۴۰۰-۰۷-۰۲ ۲۰:۳۶

سلام به همه این ماشین و امسال این ماشین الان که 1400 هستیم بیشتر از 7 8 ساله که دارن تو جاده ها راه میرن مردم میخرن و میفروشن و استفاده میکنن. نمیدونم چه داستانی هستش که هر جا سرچ میکنی لیفان/…. چنان این ماشین و میکوبونن که انگار فلوکسیه تو جمع بنز و بی ام و. داداش من با این پول یعنی 350 تا 400 ملیون سال 1400 البته… یا باید دنا بخری یا 207 یا x33 و x22 . بعد اینا به نظرت خیلی بهترن؟ نظر منو بخای دویست و شیش تیپ 2 مدل 88 بخر از همه… بیشتر »

مهران
۱۴۰۰-۰۶-۱۴ ۱۶:۱۶

آقا میگه تولیدش متوقف شده متوجه هستید؟ یعنی چند سال دیگه صاحب اول آخرش خودتونید مثل دوو سیلو قطعاتش نجومی میشه.

محسن
۱۴۰۰-۱۲-۱۴ ۱۰:۵۴
پاسخ به  مهران

ما هم x60داریم هم لیفان ۵۲۰که میگن نخرید و قعطه نداره هرجارفتیم هم قطعه داشته هم نسبت به خودروهای داخلی قیمتش بهتر بوده …لیفان ۵۲۰هم تولید نمیشه .موتورش تویوتا کرولا ۱۹۹۸هستش لوازم زیاد داره

محمد حسن
۱۴۰۰-۰۷-۲۲ ۲۱:۳۵
امتیاز دهی :
     

ماشین عالی پر قدرت و کم استهلاک هست من که از 93تا حالا دارم راضی هستم

مرتضی
۱۴۰۰-۰۷-۲۳ ۲۳:۴۵
امتیاز دهی :
     

خودروی بسیار اقتصادی است و من چهار ساله دارم ،حتی یک لامپشم هم نسوخته،هنوز حتی یک قرون هم خرج نداشته…. مصرف هم تو جاده از یک پراید کمتر میسوزونه،میشه خیلی از آپشنها مثل کروز کنترل،دیلایت،فلاپ جلو و عقب ،رکاب بغل و… با هزینه کم اضافه کنید

محمد سلطانعلی
۱۴۰۰-۰۷-۲۸ ۰۹:۵۹

ببینید ما میخواین لیفان بخریم فامیل میگه داشتم خوب نبود
بعد تو سایت بزن حجم موتور شتاب گیری از پرشیا صفر بهتر بخاطر کابین سنگین و وزن سنگین ک دارع بیشتر از 140 به بالا خودش بکشه بازم با مقایسه با ماشین ایرانی بهتر

شاهمرادي
۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۱:۵۶

ما 8 سال ايكس 60 داريم ماشين بدي نيست تو كفي و مسافرت خيلي خوب ميره رانندگي راحتي داره جلو داشبورد زيبايي داره موتور بي صدا و نرم راحتي تعويض روغن و فيلترها كه من قط در مدلهاي بي ام و ديدم . مشكلش كم لطفي كرمن موتور بود كه كاتاليست بد گذاشته بود و ديسك و صفحه بي كيفيتخودم اينارو عوض كردم و مشكلش حل شد. جاداره در كل ماشين بدي نيست متاسفانه به اين ماشين كم لطفي شد.

محمد
۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۰۶:۲۸
پاسخ به  شاهمرادي

سلام دنبال مدل ۹۷ اتوماتش هستم به نظرتون ارزش خریدشو داره؟

Affgn
۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۰۵:۳۸
پاسخ به  محمد

والله ماشین خوبین بخر عالیه

سید سعید
۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۲۲:۱۶
امتیاز دهی :
     

من درسال 95یک دستگاه x60صفرگرغتم تاحالا هیچ خرجی رودستم نگذاشته فقط کاتالیزورآن خراب شده .(اولیه) اما ازلحاظ اتاق بایدبگم هیچ سروصدایی ندارد ونسبت به x33و x22خیلی بهتره مصرف سوختش هم صد به هفته ازنظرموتوری تاالان هیچ ایرادی پیدا نکرده کسانی که این خودرو نداشته اند نظر ازمن درآوردی میدن تنها مشکل آن صفحه کلاجش است

احسان تاجی
۱۴۰۱-۰۱-۰۸ ۲۲:۳۰
پاسخ به  سید سعید

سلام صفحه کلاجشون چشه

علی
۱۴۰۰-۰۸-۱۷ ۲۰:۲۸
امتیاز دهی :
     

اینا سیاستشونه بهترین ماشین از 206 پارشیا تیو فایو بهتره

حسین
۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۲۱:۵۶

سلام من لیفانx60مدل ۹۴ دارم تازه خریدم روغن کم میکنه و رو گاز ۵۰۰۰ هزار احساس میکنم یه کمی دود داره میتونید کمک کنید

حمید
۱۴۰۱-۰۱-۱۵ ۰۸:۴۶

تا زمانی که دیدگاه مردم یک جامعه این باشه که یک خودرو اگر چندین دهه تولید بشه خودروی خوبی است وضعیت همینه (30 سال و اندی خودرو پیکان )در صورتیکه باید کارخانه ها با تولیدات جدید بتونن بازار را درد دست بگیرنددر تمامی دنیا یه خودرو اگر بهترین هم در مدل خودش باشه فقط 5 الی 10 سال تولید میشه

Kamran
۱۴۰۱-۰۱-۲۴ ۲۲:۴۸

سلام . من یک ساله x60 سوارم. جدیدا ماشینم بعد از یکی دو ساعت رانندگی ک خاموش میکنم باز میخوام استارت بزنم استارت میخوره ولی روشن نمیشه. لطفا راهنمایی کتید

محمد شامل
۱۴۰۱-۰۲-۰۳ ۰۰:۴۲

سلام وقت بخیر میخواستم لیفان x60 مدل ۹۶ یا ۶۷ بگیرم دوستان گفتن سربالا یی کم میاره واقعیت داره علت چیه

حسین
۱۴۰۱-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۶

سلام
من 7 سال هست لیفان ایکس60 دارم و خیلی راضی هستم. اینگونه متن و محتوا به درخواست شرکتهای رقیب تهیه و منتشر میشوند.

عباس شفیعی
۱۴۰۱-۰۳-۳۱ ۱۹:۵۸

نسبت به قیمتش عالیه واقعا ارزش خرید داره

Farhad
۱۴۰۱-۰۴-۰۴ ۰۱:۱۵

من x60 اتوماتیک 95دارم نسبت به قیمتش عالیه برای مسافرت بسیار خوب وکم مصرف در سر بالایی کم نمی آره و روغن هم تا حالا کم نکرده و هیچ خرج اضافی هم نداره فقط بعضی ها کم لطفی میکنم