در این مقاله از سری مقالات مقایسه ای همراه مکانیک قصد داریم به مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60 بپردازیم پس با همراه مکانیک همراه شوید تا این دوخودرو را از نظر آپشنهای رفاهی و ویژگیهای فنی بررسی کنیم.

مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60 ، مقایسه دو خودروی چینی که از لحاظ ویژگیهای خودرویی در یک کلاس قرار نمی‌گیرد ولی از لحاظ قیمتی نزدیک به یکدیگر هستند. برلیانس C3 ، یک خودرو کراس نام می‌گیرد که آن را میتوان نمونه قدبلندتر خودروی برلیانس H320 با اندکی تغییرات ظاهری دانست.

خودروهای برلیانس، مونتاژ شرکت پارس خودرو است که به دلیل سابقه مناسب شرکت پارس خودرو در عرضه خودروهای با کیفیت و همچنین طراحی خودروهای برلیانس با الگوهای شبیه به تولیدات شرکت بی ام و ، به سبب خریداری سهام شرکت خودروسازی بی ام و توسط برلیانس و استفاده از طراحان این شرکت، فروش مناسبی را تجربه کرده‌اند.

مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60

در مقابل خودروی لیفان X60 که در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و در سال ۱۳۹۲ توسط کرمان موتور به بازار ایران عرضه شد. دو خودرو تفاوتهای  تقریباً زیادی با یکدیگر دارد. که در ادامه به  بحث و بررسی تفاوت این  دو خودرو میپردازیم.

 

آیا میدانید با استفاده از خدمت فروش فوری خودرو همراه مکانیک در هر ساعتی از روز در کمتر از 30 دقیقه میتوانید خودرو خود را به مناسب ترین قیمت ممکن به فروش  برسانید.

برای اطلاع بیشتر از جزئیات این خدمت اینجا کلیک کنید.

مقایسه طراحی : ظاهر چینی در برابر شمایل آلمانی!

مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60

 خودروهای برلیانس به دلیل استفاده از طرحهای شرکت بی ام و در تولید این خودروها، از لحاظ ظاهری و طراحی بدنه خودروهای قابل قبول تری نسبت به سایر ساختههای چینی هستند.

خودروی برلیانس C3  یا  برلیانس کراس، در واقع مدل H320 برلیانس است که با استفاده از رینگهای بزرگتر، کمیارتفاع بیشتر، ریلهای سقفی، رکاب جانبی و دیفیوزر عقب، چهره ای قد بلند تر از این خودرو و نزدیک خودروهای کراس را ارائه داده و با نام برلیانس C3  به بازار عرضه میکند.

برلیانس C3 طراحی خارجی بدنه طراحی اسپرت و مناسبی را ارائه میدهد که در حالت کلی یک نمایش هماهنگ را از خودرو نشان میدهد، که با افزوده شدن المانهای اسپرت به این خودرو نسبت به مدلهاچ بک H320  شاهد جذابیت‌های بیشتر این خودرو بوده ایم.


مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60

 

درمقابل لیفان X60خودرو شاسی بلند سایزکوچک لیفان، از طراحی نامناسبی استفاده کرده است که درهیچ یک از بخشهای خودرو نمی‌توان هماهنگی و استایل مناسبی را ازخودرو مشاهده کرد. استفاده از جلو پنجره بزرگ در جلوی خودرو، استفاده از گلگیرهای حجیم در نمای جانبی و رینگهای نامتوازن با ابعاد خودرو و همچنین  طراحی چراغهای جلو و عقب بدون همخوانی نسبت به یکدیگر، چهره ناموزونی را از این خودرو به نمایش میگذارد. با مقایسه برلیانس C3 و لیفان X60 شاید بتوان به جرات گفت جز بدترین طراحیهای چینی است که فروش مناسبی را نیز تجربه نکرده است.

با مقایسه برلیانس C3 و لیفان X60، از لحاظ طراحی داخلی برلیانس C3 وضعیت مناسبی نسبت به لیفان X60  دارد و طراحی قابل قبول تر با  کیفیت مواد مناسب تری را ارائه میدهد.

هر چند در برخی قسمتهای داخلی خود را از پلاستیک خشک و بی کیفیت استفاده شده است،  اما در مقایسه با لیفان X60 شرایط بهتری را مشاهده میکنید. داخل کابین لیفان X60  هچون ظاهر خارجی آن دارای  طراحی بسیار نامناسبی است و با ترکیب نامناسب رنگهای مشکی و نقره ای،و طراحی سر درگم ، حس مناسبی را انتقال نمیدهد.

مقایسه فنی: عملکرد فنی کم فروغ!


مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60

در مقایسه فنی برلیانس C3 از یک موتور ۱۶۵۰ سی سی بهره می‌برد که توانایی تولید ۱۱۴ اسب بخار قدرت و ۱۵۴ نیوتن متر گشتاور را دارد و برای انتقال این نیروی تولیدی به چرخهای جلو از یک گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک استفاده میکند. خودرو برلیانس در ابتدا با یک موتور ۱۵۰۰ سی سی عرضه میشد که به واسطه عملکرد ضعیف این موتور، شرکت پارس خودرو تصمیم گرفت خودروهای تولیدی بعدی برلیانس را با موتور ۱۶۵۰ سی سی جایگزین کند، که برلیانس C3 نیز از این موتور استفاده میکنند.

در سوی دیگر لیفان X60  از یک موتور ۱۸۰۰ سی سی با توان تولید ۱۳۱ اسب بخار قدرت بهره میبرد که با استفاده از یک گیربکس CVT این نیروی تولیدی را به چرخهای جلو منتقل میکند.

لیفان X60  هرچند موتور قوی تری دارد ولی به لحاظ گیربکس نامناسب شتاب چندان بالایی را از این خودرو نمیتوان انتظار داشت.

از لحاظ کیفیت سواری نیز لیفان X60 عملکرد چندان مناسبی را ارائه نمی‌دهد و برلیانس C3 در مقایسه عملکرد بهتری دارد. البته خودروی لیفان X60  با یک گیربکس دستی نیز عرضه شده است که از لحاظ عملکردهای حرکتی شرایط بهتری را دارد.  

مدل خودرو

 برلیانس C3  

  لیفان X60

پیشرانه

 4 سیلندر

  ۴ سیلندر

حجم موتور

  ۱۶۵۰  سی سی

  ۱۸۰۰  سی سی

حداکثر قدرت

  ۱۱۴ اسب بخار

  ۱۳۱ اسب بخار

حداکثر گشتاور

 ۱۵۴ نیوتن متر

  ۱۶۸ نیوتن متر

گیربکس

  چهار سرعته اتوماتیک

  سی بی تی

مصرف سوخت (ترکیبی)

 7.6 لیتر

 8.3 لیتر

شتاب صفر تا 100

 –

  ۱۲ ثانیه

حداکثر سرعت

 ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت

  ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت

مقایسه آپشنهای رفاهی: داشتههای اندک امکاناتی و ایمنی!

مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60

با مقایسه برلیانس C3 و لیفان X60 از لحاظ تجهیزات رفاهی برلیانس C3 ویژگیهایی همچون :2 ایربگ، ترمز دیسکی چهار چرخ، ایموبلایزر، تنظیم ارتفاع نور چراغهای جلو، سانروف برقی سیستم ورود بدون کلید،  استارت بدون کلید و تهویه مطبوع اتوماتیک را دارا است. در مقابل لیفان X60  تجهیزاتی چون: دو عدد ایربگ، سیستم صوتی با ۶ عدد بلندگو، دوربین دنده عقب سانروف را در  در لیست امکانات خود دارد.

اگر قصد فروش خودرو خود را دارید مطالعه مقاله نکات فروش خودروهای کارکرده را از دست ندهید.

تجهیزات

 برلیانس C3

  لیفان X60

چراغ

معمولی

  معمولی

سیستمهای مولتی مدیا

سیستم صوتی و تصویری با قابلیت

GPS

 

رادیو mp3 CD– / شش عدد بلندگو

صفحه نمایش

7 اینچ لمسی

رینگها

16 اینچ

16 اینچ

آینه

برقی

برقی

تهویه مطبوع

تهویه اتوماتیک

کنترل دستی

صندلی

صندلی‌ها قابلیت تنظیم در 8 جهت

تنظیم دستی

شیشه

جلو وعقب برقی

شیشه بالابر جلو و عقب برقی

سیستمهای هشدار دهنده

سنسور دنده عقب

سنسور دنده عقب

سایر امکانات

فرمان برقی تقویت‌شده، ورود و استارت بدون کلید، سانروف برقي، تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو

روشن شدن اتوماتیک چراغهای جلو بر حسب نور محیط / مه شکن عقب و جلو

قفل مرکزی / ریموت کنترل / ایموبیلایزر

از لحاظ مقایسه برلیانس C3 و لیفان X60 به جهت ایمنی، هر دو خودرو از دو ایربگ و سیستم ترمزهای چهار چرخ دیسکی بی بی اس و ای بی دی بهره میبرند.هرچه با توجه به نبود دیگر امکانات ایمنی لیفان X60  از موسسه ایمنی خودروهای چینیC-NCAP  ستاره کسب کرده است .

برلیانس C3 تنها در بازار ایران عرضه شده است و تستهای ایمنی این خودرو در کشور دیگری مورد دسترسی ناست.البته با اعلام سایت رسمیشرکت برلیانس، مدل پایه این خودرو برلیانس H320 موفق به دریافت ۵ ستاره ایمنی از موسسه C-NCAP شده است.

 

تجهیزات

 برلیانس C3  

  لیفان X60  

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

 –

کیسه هوا

 2 عدد

2 عدد

سیستم ترمز

ترمز ABS به همراه EBD

ترمز ABS به همراه EBD

 جمع بندی

مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60

با توجه به موارد بیان شده از لحاظ طراحی و قابلیتهای فنی از هر دو خودرو، و مقایسه از جنبههای مختلف، خودرو برلیانس C3 نسبت به لیفان X60 ازتمامیزمینه‌ها برتر است و انتخاب قابل قبول تر و مناسبی چه از لحاظ طراحی بهتر مشخصات فنی خدمات پس از فروش و ایمنی و طراحی داخلی است.

آیا میدانید با همراه مکانیک بدون پاسخ به حتی یک تماس و بدون هیچ اتلاف وقتی میتوانید خودروی خود را به صورت سفارشی بفروشید.

برای اطلاع از جزئیات این خدمت اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط:

لیفان X60 بخریم یا نه

معایب برلیانس پارس خودرو

نگاهی به مدلهای مختلف برلیانس پارس خودرو

مقایسه برلیانس C3 و بسترن B30

دلیل برای اینکه C3 کراس نخریم

 

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از