Image default
معرفی خودرو

معایب جک S5، در حرف قوی، در عمل ضعیف

در این مقاله از سری مقالات معرفی خودرو همراه مکانیک قصد داریم سراغ چینی محبوب بازار ایران برویم. معایب جک S5 موضوع این مقاله می باشد که قرار است با نگاهی متفاوت معایب این خودرو را به شما نشان بدهیم تا اگاهانه تر اقدام به خرید خودرو کنید.

این روزها برندهای چینی با محصولات و خودروهای مختلف در کلاس های متفاوتی در حال پیشروی در بازار خودرو هستند که برندهای ناشناخته و اسامی عجیب و غریب چینی ها در زمینه خودروسازی را می توانیم مشاهده کنیم. شرکت خودروسازی جی ای سی چین معروف به جک در ایران یکی از برندهای تقریباً قدیمی چینی محسوب می شود که در ابتدا در زمینه تولید خودروهای سنگین فعالیت داشته و سپس به حیطه تولید خودروهای سواری وارد شده است.

جک یکی از برندهای شناخته شده چینی در بازار خودرو ایران است و مدل های مختلفی از این  خودروساز در خیابان های ایران به چشم می خورد. جک S5 یکی از تولیدات این برند خودروسازی چینی می باشد که از سال ۱۳۹۳ در بازار ایران حضور دارد و توسط شرکت کرمان موتور با دو گیربکس دستی و اتومات به بازار عرضه می شود. این خودرو یک کراس اور شهری دیفرانسیل جلو می باشد که از یک موتور توربوشارژ2000CC  استفاده می‌کند که قدرت و شتاب مناسبی را به این خودرو می دهد.

 در کنار طراحی نسبتاً قابل قبول می توان گفت که بازار خرید و فروش  نسبتاً مناسبی را در بین خودروهای چینی دارد و البته در بازار خودروهای ایران موافقان و مخالفان خاص خود را دارد. موافقان، راضی از قدرت موتور و امکانات خودرو! مخالفان، کم کیفیت بودن مواد استفاده شده در ساخت خودرو، کمیاب بودن قطعات در بازار از معایب جک S5 می دانند! بررسی کنیم تا ببینیم که آیا مخالفان این خودرو نظر صحیحی در رابطه با معایب جک S5 دارند؟

 

 جک S5 ،چینی در لباس کره ای!

معایب جک S5

باطنی تقریباً کم جان، در پس ظاهری جذاب! برندهای خودروسازی چینی که چند سالی است به شکل قوی تری در بازار خودرو حضور دارند و تولیدات خودرویی زیادی را به بازار عرضه می کنند. همانند سایر تولیدات این کشور طراحی وتولید محصولات خود را با کپی برداری از سایر برندهای خودروسازی انجام می دهند. جک S5 نیز از این قاعده مستثنا نیست و با طرحی که از خودرو توسان تولیدی شرکت هیوندای کره جنوبی الهام گرفته در طراحی این خودرو و در ابعاد کلی خودرو و فرم کلی بدنه، شکل درب ها و طراحی زاویه پشت خودرو می توان مشابهت این خودرو با هیوندای توسان را مشاهده کرد. همچنین از لحاظ طراحی چراغ های پشت این خودرو نیز می توان شباهت هایی را با خودرو آئودی Q5 دید.

با این تفاسیر شاید بتوان گفت که همچون سایر خودروهای چینی، معایب جک S5 نیز در طراحی و ظاهر آن نباشد مسئله ای که وجود دارد قسمت پنهان از دید خریداران می باشد که بیشترین معایب را می توان به آن بخش وارد دانست. هرچند که می توان گفت این خودرو از لحاظ کیفیت رنگ بدنه کیفیت مناسبی را دارا نمی باشد و یکی از معایب جک S5 که خریداران این خودرو بیان می‌کنند، همین مورد می باشد. همچنین با وارد شدن به داخل کابین خودرو و مشاهده در راهی و مواد استفاده شده در تولید قطعات داخلی می‌توان به چینی بودن این خودرو پی برد!

 جک S5 در میدان عمل،  ضعیف و ناهماهنگ!

معایب جک S5

جک S5 اتومات که از یک موتور۲۰۰۰ سی سی توربو شارژ بهره می‌برد و توانایی تولید ۱۷۴ اسب بخار قدرت را دارا می باشد شاید با دیدن این مشخصات از خودرو در روی کاغذ بتوان گفت که با خودرو قوی و پر شتابی سر و کار داریم. هرچند که در سایت شهری و مسیرهای صاف بتوان گفت که ذهنیت بیراهی نیست. اما با تحت فشار قرار گرفتن خودرو در شرایط غیرعادی میتوان گفت که این خودرو چندان که در روی کاغذ قوی است در عمل مناسب عمل نمی کند.

شاید بتوان گفت که یکی از معایب جک S5 اتومات رامی توان گیربکس اتوماتیک این خودرو قلمداد کرد که، در تعویض دنده ها گاهی اوقات واکنش سریعی را نشان نمی دهد و همچنین تعویض دنده پر سر و صدایی را دارد. و سیستم توربوشارژ این خودرو نیز عملکرد چندان مناسبی را از خود ارائه نمی دهد.

یکی دیگر از معایب و مشکلات جک S5، مصرف بالای سوخت آن می باشد. هرچند در کاتالوگ این خودرو و اعداد و ارقام ارائه شده از سوی سازنده مصرف پایین‌تری ذکر شده است، اما در عمل و به اذعان مالکان این خودرو مصرف این خودرو در برخی موارد تا ۱۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر نیز گزارش شده است که رقم بسیار بالایی برای یک خودرو دیفرانسیل جلو و کراس اور سایز شهری می باشد!

امنیت تایید شده در چین!

معایب جک S5

جک S5 اتومات یک خودرو کراس اور و در ابعاد بزرگ می باشد که با امکانات مختلفی عرضه شده و قیمت تقریباً بالایی را نیز دارا می باشد. جک S5 اتومات از ۴ کیسه هوا بهره می برد و به سامانه های پایداری نیز مجهز می باشد.

 شاید بتوان یکی از معایب جک S5 را نداشتن تست های فنی در مراکز معتبر و بین المللی تست ایمنی خودرو عنوان کرد. هر در موسسه تست ایمنی خودروهای چینی سی ان سی پنج ستاره ایمنی را دریافت کرده است ولی  نتایج و تأییدات این موسسه در سطح بازارهای بین المللی چندان قابل اتکا نیست.

جک S5 ارزش خرید دارد یا نه

معایب جک S5

 با چندین سال حضور جک S5 اتومات در خیابان های ایران شاید بتوان گفت این خودرو نیز همچون دیگر خودروهای هم وطن خود دارای معایب و مشکلات متعددی هست که کیفیت و مشخصات فنی ضعیف ، که در پس ظاهری به روز، جذاب و امکانات زیاد پنهان می شود. شاید برخی از افراد، از عملکرد فنی در شتاب و سرعت  این خودرو را از برند های دیگر بهتر بدانند ولی بحث استفاده از خودرو در کارکردهای بالا و بلند مدت مهم می باشد که با توجه به کیفیت کلی ساخت و مونتاژ خودرو نمی‌توان انتظار کارکرد مناسبی همچون روزهای اول این خودرو را پس از چند سال و چند ماه استفاده از این خودرو انتظار داشت.

 در صورت خرید این خودرو باید با مشکلات جک S5 نظیر؛ عملکرد ضعیف گیربکس، کیفیت پایین رنگ بدنه، مصرف سوخت بالا، کیفیت ساخت و مونتاژ پایین و همچنین بازار فروش دست دوم نامناسب این خودرو کنار آمد.

 بر اساس تجربیات بدست امده در همراه مکانیک 50 درصد از کارشناسی های انجام شده منجر به قرار داد و معامله خودرو می شود.

اگر نمیخواهید هزینه زیادی برای کارشناسی متعدد خودرو بپردازید. نمایشگاه خودرو های کارشناسی شده بهترین انتخاب برا شما می باشد.

برای مشاهده خودرو های نمایشگاه اینجا کلیک کنید.

 

مقالات مرتبط:

شاسی بلند های چینی در بازار ایران

جک S5 بخریم یا نه؟

مقایسه جک S5  و برلیانس V5

راهنمای خرید جک S5 دست دوم

مطالب جدید

بررسی شاسی بلند لوکس 7 نفره جک S7،رقیب جدید تیگو 7 وBYD S7

مقایسه جک j4 و چری آریزو 5

هادی اشرف

شرایط فروش جک S3 کرمان موتور ویژه خردادماه 98

محمد رحیمیان

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید