به گزارش صفحه اخبار خودرو همراه‌ مکانیک، براساس اعلام وزارت صمت، معدن و تجارت،  شرط نداشتن پلاک فعال خانوار برداشته شده‌است و تنها شرط داشتن پلاک‌فعال، برای  فرد متقاضی مطرح است و فرد متقاضی ثبت‌‌نام نباید پلاک فعال داشته باشد.

سهیل معمارباشی‌ مدیر کل صنایع حمل ‌و ‌نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: براساس مصوب آخرين جلسه کمیته خودرو، مبنی‌ بر اجرای طرح واگذاری حدود ۱۵۲ هزار خودرو تا پایان سال جاری و به صورت هر دو هفته یک‌‌بار، و اين که شرط داشتن پلاک خانوار برای‌ متقاضیان مشکل‌ساز شده بود، این شرط به سبب تسهیل ثبت‌نام متقاضیان، برداشته شد.

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید
تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

وی‌ افزود: اين طرح از درجهت تثبيت آرامش در بازار خودرو و با دستور سرپرست وزارت صمت و تصویب کمیته خودرو مقرر شده‌است. یکی از شروط واگذاری خودرو در این طرح‌ پرداخت ۱۰ درصد قیمت رسمی خودرو در هنگام ثبت‌نام خواهد بود که برای اطمینان از خرید خودرو توسط متقاضی و مدیریت تقاضا این شرط منعقد شده‌است.

قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا بروز شد (۰۶/۳۱)

اين مبلغ در هنگام ثبت‌نام بايد به حسابی‌ که توسط خودروساز اعلام می‌شود،  واريز شود. اين 10 درصد مبلغ خودرو در حساب اعلام شده که به عنوان حسابی‌ واسط عمل می‌کند، در یک حساب بانکی به نام فرد متقاضی‌ تا زمان اعلام قرعه کشی‌ باقی‌ خواهد‌ماند و در صورت برنده نشدن فرد متقاضی‌ اين مبلغ، که در حساب فرد بلوکه شده‌بود، قابل برداشت خواهد‌بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها