هر ‌سال در ماه ژانویه خودروی سال اروپا معرفی می‌شود و هیجانی دوباره صنعت خودرو را فرا می‌گیرد. امسال نیز فهرست نامزدهای نهایی خودروی سال 2021 اروپا اعلام شده است که در آن، نام محصولاتی مانند سیتروئن C4، فیات نیو 500، لندرور دیفندر، تویوتا یاریس و فولکس واگن ID.3 به چشم می‌خورد.

سیترون

بر اساس گزارش‌ها، از بین 38 نامزد اولیه‌، 29 خودرو انتخاب شدند و در نهایت، 7 مدل در فهرست نهایی قرار گرفته‌اند که می‌توانند برترین خودروی قاره‌ی سبز در سال 2021 باشند. نکته‌ی درخورتوجه برای واجدشرایط بودن به‌منظور شرکت در این رقابت، جدید بودن مدل است و این‌که هم‌اکنون یا قبل از پایان سال در پنج یا تعداد بیشتری از بازار کشورهای اروپایی فروخته شود.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

هفت نامزد نهایی خودرو سال 2021 به شرح زیر است:

1. سیتروئن C4

2. کوپرا فورمنتور

3. فیات نیو 500

4. لندرور دیفندر

5. اشکودا اکتاویا

6. تویوتا یاریس

7. فولکس واگن ID.3

شرکت فولکس واگن سه نامزد در این فهرست دارد، یعنی اشکودا، کوپرا و البته فولکس‌واگن. توجه به این نکته مهم است که در میان نامزدهای نهایی، دو مدل خودرو کاملاً الکتریکی وجود دارد: فولکس‌واگن ID.3 و فیات نیو 500.

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید
تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

نتیجه نهایی رأی‌گیری برای انتخاب «خودروی سال» پایان فوریه انجام می‌شود و برنده اول مارس 2021 به‌صورت آنلاین اعلام خواهد شد. سال گذشته، پژو 208 با پیشی گرفتن از خودروهایی مانند پورشه تایکان، بی‌ام‌و سری 1، تسلا مدل 3 و سه خودروی دیگر از برندهای بزرگ جهان به‌عنوان بهترین خودروی سال 2020 انتخاب شد. برندهٔ امسال را هیات‌منصفه‌ای متشکل از شصت نفر انتخاب می‌کند که روزنامه‌نگاران حوزهٔ خودرو از 23 کشور اروپایی هستند.

جالب است بدانید اولین برنده این جایزه، خودروی روور 2000 در سال 1964 بوده است.

منبع: زومیت

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها