به نقل از تسنیم، نیره پیروزبخت؛ رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در نشستی خبری درمورد خودروهای خارجی باقی‌مانده در گمرک ضمن اشاره به این‌که استاندارد فقط یکی از دلایل وارد نشدن خودروهاست تاکید کرد حتی اگر این کالاها استاندارد باشند، بدون پیروی از قوانین و مقررات موجود نمی‌توانند وارد کشور شوند. او در ادامه افزود: «ورود این خودروها به کشور مستلزم عمل به قوانین و مقررات موجود است، حتی اگر استانداردهای 85 گانه مد نظر سازمان ملی استاندارد را بگذرانند.»

خودرو

پیروزبخت تصریح کرد: «بسیاری از این خودروها در زمان ممنوعیت ثبت سفارش خودرو وارد کشور شده یا قوانین گمرکی را طی نکرده‌اند. در بعضی موارد حجم موتور بیش از 2500 سی‌سی است یا برخی خودروها آمریکایی هستند و مطابق فرمان‌ رهبر معظم انقلاب اجازه ورود ندارند.»

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

او در ادامه از آمادگی این سازمان آمادگی برای ورود خودروهایی خبر داد که محدودیت‌های یادشده را ندارند و در عین ‌حال استانداردهای 85 گانه را می‌گذرانند، همچنین تاکید کرد همکاری و اجازه سایر دستگاه‌های ذی‌ربط نیز در این مورد لازم است.

ترخیص خودرو از گمرک
ترخیص خودرو از گمرک

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران درمورد واردات نهاده‌های دامی بی‌کیفیت به کشور خاطرنشان کرد: «پس از جلوگیری از ورود محموله 140 هزارتنی ذرت دامی به دلیل اهمیت سلامت مردم، جلوی تخلفات بعدی نیز گرفته شد و واردکنندگان جرات واردات چنین محصولاتی را به خود ندادند.»

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید
تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو
»

نیره پیروزبخت درمورد رسوب کالاها در گمرک‌ها گفت: «سازمان ملی استاندارد ایران جزو دستگاه‌هایی است که کمترین مشکل را دارد و آزمایش‌های مربوطه را به‌سرعت انجام می‌دهد. البته دلایل اصلی رسوب طولانی‌ مدت کالاها در گمرک‌ها مشکلات ثبت سفارش، تخصیص نیافتن ارز یا مشکلات بانکی است.»

منبع: تسنیم

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها