Image default
مقایسه خودروها

مقایسه رنو ساندرو اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک

مقایسه رنو ساندرو اتوماتیک و پژو 207 ، مقاله مقایسه ای دیگر از همراه مکانیک است که در آن سراغ جوان ترهای بازار رفته ایم  تا با دیدی متفاوت از نظر فنی و سایر جنبههای رفاهی آنها را بررسی کنیم.

ساندرو از رنو و 207i از پژو دو خودرویهاچبک هستند که این‌ روزها به تعداد زیادی در خیابان‌های سرتاسر ایران دیده می‌شوند. شاید افزایش قیمت نجومیخودروهای خارجی و از دسترس خارج شدن این خودروها برای قشر وسیعی از جامعه، به این ازدیاد کمک زیادی کرده باشد (گرچه قیمت این دو خودرو هم دیگر پایین نیست). هردوی این خودروها به‌ظاهر فرانسوی هستند؛ اما این موضوع در اصل حقیقت ندارد. رنو ساندرو تولید کمپانی داچیا در رومانی است که از زیرشاخه‌های رنو محسوب می‌شود. در مورد پژو 207 هم باید بگوییم که فقط نام 207 را دارد و ارتباطی به مدل 207 که توسط پژو به بازار عرضه شد ندارد. پژو 207 تولیدی توسط ایران‌خودرو به نام +206 شناخته می‌شود. 206 با تغییراتی جزئی. به‌هرحال مقاله‌ای در مورد مقایسه رنو ساندرو اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک برای شما آماده کرده‌ایم.

رنو ساندرو در کشور ما توسط پارس‌خودرو که به نسبت دیگر خودروسازی‌های موجود در کشور خوش‌نام‌تر است تولید می‌شود. انحصار تولید پژو 207i هم مانند تمامیپژوها در اختیار ایران‌خودرو است.

زیر کاپوت ساندرو  و پژو 207  چه خبره؟

در ساخت ساندرو اتوماتیک از موتور K4M 696 استفاده‌شده است که پیش‌تر از آن برای به حرکت انداختن تندر 90 استفاده‌شده بود. حجم موتور ذکرشده 1598 سی‌سی است که 4 سیلندر خطی و 16 سوپاپ دارد. این موتور 105 اسب بخار در دور موتور 5750 دور بر دقیقه قدرت دارد و گشتاور تولیدی آن 142 نیوتون متر در دور موتور 3750 دور بر دقیقه است. نهایت سرعتی که ساندرو به کمک این موتور در مدل اتوماتیک خود می‌تواند به آن دست پیدا کند 170 کیلومتر بر ساعت و مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا از حالت ایستا به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد 11.5 ثانیه است. این موتور و پیشرانه کیفیت و توان خود را بر روی تندر 90 اثبات کرده است.

اما ایران‌خودرو برای پژو 207i مانند اکثر محصولات دیگر خود از موتور مشهور و معروف TU5 استفاده کرده است که البته موتور بسیار باکیفیتی است. موتوری که 1587 سی‌سی حجم دارد و 4 سیلندر خطی و 16 سوپاپِ است. قدرت این موتور 105 اسب بخار در 5800 دور بر دقیقه و گشتاور آن 142 نیوتون متر در دور موتور 4000 دور بر دقیقه است. رسیدن به سرعت 100 از حالت سکون برای پژو 12.6 ثانیه زمان می‌برد که نسبت به ساندرو 1.1 ثانیه طولانی‌تر است؛ اما حداکثر سرعت 207i 190 کیلومتر بر ساعت است که در این زمینه پژو بهتر از رنو عمل کرده است.

در کل تفاوت زیادی در نوع موتور دو خودرو و قدرت و توان آن‌ها وجود ندارد.

گیربکس اتومات: آرامش در ترافیک

گیربکس اتوماتیکی که بر روی رنو ساندرو استفاده‌شده است از کیفیت مطلوبی برخوردار است. رنو قبلاً از این نوع گیربکس در مگان 2000 و داستر استفاده کرده. گیربکسی که نشان داده تا مدت‌ها نیاز به تعمیر ندارد. حالا از این گیربکس که مورد اصلاحاتی برای بهتر شدن هرچه بیشتر هم قرارگرفته است، برای انتقال قدرت در رنو ساندرو استفاده‌شده است. هرچقدر آن را تحت‌فشار قرار دهید ناامیدتان نخواهد کرد و با بهترین عملکرد ممکن، جوابگوی نیاز شما است.

نقطه‌ی مقابل گیربکسی که راجع به آن صحبت کردیم، گیربکس AL4 است. گیربکسی که ایران‌خودرو برای 206، 207، 206SD و پارس اتوماتیک از آن استفاده کرده بود. گیربکسی که باوجود مشکلات فراوان همچنان حتی بر روی خودروهای در حال تولید هم قرار داده می‌شود. سیاست همین‌ که هست! بهترین تعریفی که با زبان عامیانه و رایج می‌توان در مورد این گیربکس داشت 2 کلمه است: خیلی خنگِ! مثالی که برای ملموس کردن مسئله می‌‌توان از آن استفاده کرد در مورد معکوس کشیدن است. شما پایتان را به‌شدت بر روی پدال گاز فشار می‌دهید و بعد از 2 ثانیه تازه گیربکس می‌گوید: آها، معکوس.

در قسمت گیربکس بدون شک و با چشم‌ بسته ساندرو بهتر از 207i است.

 آیا میدانید 48 درصد از پژو 207های کاشناسی شده توسط کارشناسان متخصص همراه مکانیک  دارای عیب فنی یا بدنه بوده اند.

اگر قصد خرید خودروی کارکرده را دارید خدمت کارشناسی 209 نقطه ای خودرو همراه مکانیک را  بهترین انتخاب برای شما است.

 

این صف پمپ‌بنزین عذاب‌آور

ساندرو باکی با ظرفیت 50 لیتر بنزین دارد. مصرف سوخت ساندرو 9.4 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر در شهر، 5.5 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر در جاده و مصرف ترکیبی آن 8.3 لیتر در هر 100 کیلومتر است. همچنین استاندارد آلایندگی این خودرو یورو 4 است.

207i هم 50 لیتر بنزین در باک خود جای می‌دهد. 9.9 لیتر در شهر، 5.5 لیتر در جاده و 7.1 لیتر به‌صورت ترکیبی در هر 100 کیلومتر بنزین می‌سوزاند.

207i به‌صورت نامحسوسی کم‌مصرف‌تر از ساندرو محسوب می‌شود.

طراحی جذاب، طراحی ساده، طراحی افتضاح

ساندرو در اصل نسخه‌ی توسعه‌یافته و به‌روز شده‌ی تندر 90 است.(بدلیل افتضاح بودن طراحی ساندرو عکس این خودرو در تصویر بالا نیامده است)

اگر نگوییم همه‌ی مردم، باید بگوییم که اکثر افراد، متفق‌القول معتقدند که تندر 90 علیرغم کیفیت فنی بسیار خوب، طراحی ظاهری افتضاحی دارد. چه خارج ماشین در بدنه، چه داخل آن در اتاق. به‌گونه‌ای که اگر تندر 90 و تلیسمان را کنار هم ببینید اولین سؤالی که به ذهنتان خطور می‌کند این است که چگونه ممکن است هر دو فرزند 1 پدر باشند؟

طراحی قسمت بیرونی ساندرو به میزان چشم‌گیری پیشرفت کرده است. شاید ظاهر آن عالی نشده باشد اما بدون شک بهتر از تندر است. با اختلافی فاحش؛ اما هنگامی‌که وارد اتاق شوید متوجه می‌شوید که آش همان آش است و کاسه همان کاسه. احتمالاً طراحی داخل کابین تندر و پس‌ازآن ساندرو، توسط کودکی 5 ساله انجام‌شده که پس از انتخاب به‌عنوان بدترین طراحی برای اجرا انتخاب‌شده است.

در قسمت طراحی بدون شک پژو 207i بسیار بهتر از ساندرو عمل کرده است. بااینکه طرح اولیه مربوط به 206 و سال 1998 است، همچنان جزو محبوب‌ترین خودروها بین جوانان کشورمان محسوب می‌شود.

تنها برتری‌ای که ساندرو نسبت به 207i در این قسمت دارد مربوط به جادارتر بودنش است.

ایمن در حادثه‌ها

ترمز جلوی ساندرو دیسکی و ترمز عقب آن کاسه‌ای است. همچنین این خودرو مجهز به ABS و توزیع الکترونیکی ترمز است.

207i، ترمز جلوی دیسکی خنک شونده و ترمز عقب دیسکی توپر دارد. علاوه بر ABS این خودرو به EBD, EBA هم مجهز است.

هردوی خودروها 2 کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلو دارند.

نقطه قوت ساندرو در این بخش مربوط به 4 ستاره‌ای است که موفق به کسب آن‌ها در تست ایمنی NCAP اروپا شده است. 207i این تست را پشت سر هم نگذاشته، چه برسد به کسب ستاره.

مجهز یا غیر مجهز

در مورد تجهیزات و لوازم جانبی و یا آپشن، از خودروهایی که طراحی آن‌ها مربوط به بیش از 10 سال پیش هستند، با علم به این‌که این خودروها برای قشر متوسط جامعه ساخته‌شده‌اند نباید توقع زیادی داشته باشیم.

اما خودروی برتر این بخش 207i است. چراکه ایران‌خودرو بیشترین تغییرات را برای تبدیل 207 به 207i، در بخش تجهیزات و امکانات جانبی اعمال کرد. از نمایشگر 7 اینچی لمسی و تجهیزات صوتی گرفته تا کروز کنترل و نور روز (Day Light)

جدول مقایسه فنی رنو ساندرو و پژو 207

پژو207رنو ساندرو
حجم موتور1587CC1598CC
قدرت موتور105 اسب بخار در 5800 دور105 اسب بخار در 5750 دور
تعداد سیلندر/سوپاپ4/164/16
جعبه دنده4 سرعته اتومات4 سرعته اتومات
شتاب صفر تا صد(ثانیه)12.611.5ثانیه
ماکزیمم سرعت KM/H190170
مصرف سوخت ترکیبی لیتر7.18.3
حجم باک50 لیتر50 لیتر
تجهیزات ایمنی و امنیتیسيستم ترمز ضد قفل (ABS و EBD ‌و EBA), ترمز جلو ديسكي با سيستم خنك شونده, ترمز عقب ديسكي توپر-کیسه هوای راننده و سرنشین جلو – مجموعا 2 کیسه هوا-چراغ مه شكن جلو و عقب

 

ترمزهای جلو دیسکی و عقب کاسه ای – ترمز ضدقفل ABS بهمراه توزيع الكترونيكي ترمز-

كيسه هواي راننده و سرنشین جلو

 

امکانات رفاهیفرمان هیدرولیكی – كلیدهای كنترل روی فرمان (MFC) – قابلیت تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو از داخل خودرو – چراغ جدید عقب – چراغ جلو مجهز به چراغ روز – آینههای جانبی برقی راهنما دار هم رنگ بدنه – شیشه بالابر برقی درهای جلو و عقب – ایموبیلایزر – قفل مركزی با ریموت – كمربندهای ایمنی سرنشینان جلو 3 نقطه ای با قابلیت تنظیم ارتفاع – كمربند سرنشینان عقب 3 نقطه ای – صندلی عقب مجهز به ایزوفیكس – سنسور دنده عقب – دوربین دنده عقب – رینگ 14 اینچ آلومینیومی- صندلی راننده و سرنشین با قابلیت تنظیم4جهت بصورت دستی – پشت سری جلو وعقب قابل تنظیم – كروز كنترل-سيستم مالتي مديا با صفحه نمايش 7 اينچي لمسي، GPS،DVD،پورت USB ، بلندگو درهاي جلو و عقب ، تيوتر صوتي جلو، بلوتوثكنترل سيستم صوتي زير فرمان – سيستم صوتي (راديو + سي دي (پخش فشرده)+USB+4بلندگو)- رینگ 15 اینچی آلومینیومی- سيستم تهويه مطبوع با كنترل دستي – چراغ مه شكن جلو – آينههاي جانبي همرنگ بدنه

طالب کدام بیشتر است؟

ساندرو خودروی خوش فروشی است و به میزان قابل‌توجهی در معاملات بازار خودرو حضور دارد؛ اما در این بخش رقیب بسیار سرسختی دارد.

به‌طور کل هر خودرویی که به خانواده‌ی پرجمعیت و شلوغ 206‌ها مربوط شود، چه خود 206 در تیپ‌های مختلف، چه 207، چه صندوقدار و چههاچبک و … هرچقدر هم بی‌کیفیت باشد بازهم محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا می‌کند و در مدت‌زمانی کم جای خود را در بازار پیدا می‌کند.

همان‌طور که گفتیم ساندرو هم با توجه به موفقیت و ذهنیت خوب مردم از تندر 90 در این زمینه موفق عمل کرده و می‌کند؛ اما درنهایت 207i با اختلافی جزئی نسبت به ساندرو خوش‌معامله تر است.

 

 ایا میدانید طبق گزارش کارشناسان متخصص همراه مکانیک شرایط بدنه و فنی 60 درصد از خودروها ی کارکرده با ادعای مالک تطبیق ندارد.

پس با مراجعه به نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک از یک خرید مطمئن لذت ببرید و از مزایای ویژه این فروشگاه استفاده کنید

برای ورود به فروشگاه خودروهای کارکرده همراه مکانیک اینجا کلیک کنید

 

 

مقالات مرتبط:

مقایسه مزدا 2 با رنو ساندرو ، کوچکهای بلند پرواز وارد میشوند.
برزخ حواله های ساندرو و ساندرو استپ وی در بازار
خرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی
کدام خودروها قدرت نقدشوندگی بالاتری دارند؟

مقایسه ساندرو و ساندرو استپ وی
در شرایط کنونی خرید خودروی اتومات انتخاب درستی است؟
بیشترین و کمترین افت قیمت خودروهای داخلی
H30 کراس رقیب سرسخت پژو 207

مطالب جدید

پنج دلیل برای اینکه رنو ساندرو نخریم

محمد رحیمیان

چرا پژو 207 بخریم

هادی اشرف

مقایسه رنو ساندرو و کوییک

هادی اشرف

2
دیدگاه بگذارید

0 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
0 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید