در صورتی که شما نیز مصرف کننده خودرو باشید خودتان و یا پدرتان خودروی پژو تولید شرکت پژو فرانسه را به خوبی می شناسید. در صورتی که به یک نسل قبل مراجعه کنید خواهید دید که شرکت پژو فرانسه در ایران از استقبال و همچنین توجه بسیار خوبی برخوردار بوده و همچنان این استقبال و اقبال عمومی در بازار ایران برای خودروهای شرکت پژو فرانسه موجود می‌باشد.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

خودروهای مختلف و متنوعی از شرکت تولید خودروی پژو فرانسه وارد بازار ایران شده اند و همگی نیز مورد توجه قرار گرفته است. یکی از این خودروها را می توان خودروی پژو 207 دانست. اما واقعیت اینجاست که خودروی پژو 207 در سال‌های اخیر با مشکلات زیادی روبرو بوده است که از آن جمله می توان به کیفیت پایین تولیدات ساخته شده ایرانی اشاره کرد که حتی می تواند شما را تبدیل به یک مشتری ناراضی شرکت پژو نماید.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

چرا پژو 207 بخریم

پژو 207 صندوقدار بخریم یا نه؟

مقایسه پژو 206 و پژو 207

در ادامه مقاله ” معایب پژو 207 ” از مجله همراه مکانیک به بررسی برخی از نکاتی خواهیم پرداخت که می‌تواند شما را از خریدن خودروی پژو 207 منصرف نماید.

معایب پژو 207 که شما را ناراضی خواهد کرد

خودروی پژو 207 که با کاهش یافتن فروش خودروی پژو ۲۰۶ بازار عرضه گردید ولی نتوانست به خوبی جای خودروی پژو ۲۰۶ را در بازار ایران را از آن خود کند و آن هم دلایل مختلفی داشت که یکی از آنها را می‌توان به قیمت بسیار بالای این خودرو و دیگر دلایل آن را به ایرادات و معایبی مربوط دانست که باعث شده است این خودرو نتواند جای پژو ۲۰۶ را در بازار ایران برای خود کسب نماید.

مشکلات فنی پیشرانه و جعبه دنده

معایب پژو ۲۰۷
مشکلات فنی پیشرانه و جعبه دنده

پیشرانه خودروی پژو 207 که یک پیشرانه ۱۶۰۰ سی سی ۱۶ سوپاپ است همچنان مشکل واشر سرسیلندر رایج در تمامی مدل های پژو را به همراه خود دارد و در صورتی که در دمای بالای موتور نسبت به شرایط موتور خودروی خود حساس نباشید به احتمال زیاد بایستی با تعمیرگاه رابطه زیادی برقرار نمایید.

همان‌طور که می دانید در جریان تحریم ها قطعات بسیار زیادی از خودروهای پژو در اختیار شرکت سازنده داخلی یعنی ایران خودرو قرار نگرفت و شرکت ایرانی به جای تلاش برای ساخت داخلی این قطعات، از بازار ارزان قیمت تری یعنی بازار چین استفاده کرده و قطعات ارزان قیمت چینی با کیفیت کاملا غیر قابل قبول را بر روی خودروهای پژو مونتاژ نمود. این کار باعث گردیده تا کیفیت خودروهای پژو در ایران به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

کیفیت هم جزو معایب پژو 207 است

خودروی پژو 207 نیز از این مسئله مستثنی نبوده و کیفیت قطعات مصرفی در این خودرو به خصوص در قسمتهای فنی مانند موتور و جعبه دنده از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است. به احتمال زیاد مدت زمان بسیار اندکی پس از خرید خودرو بایستی برخی از این قطعات را تعمیر و یا تعویض نمایید.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

جعبه دنده خودروی پژو 207 یکی از نکات بسیار مهم است که بایستی به آن توجه کافی داشته باشید. جعبه دنده این خودرو یک جعبه دنده بسیار نامناسب است که در مدل دستی با سر و صداهای عجیب و غریب در زمان تعویض دنده رو به رو خواهید شد و در خودروی نو مدل اتوماتیک نیز همخوانی مناسبی بین پیشران و جعبه‌دنده وجود ندارد و صدا های عجیب و غریب و همچنین تاخیر در تعویض دنده و به خصوص در معکوس این جعبه دنده به خوبی مشاهده می‌گردد.این مسایل و مشکلات می تواند تجربه نامناسبی در زمینه رانندگی برای شما فراهم آورد.

شتاب، یکی از مهم‌ترین معایب پژو 207

علاوه بر این‌ها نکته قابل توجه دیگر در خودروی پژو 207 مسئله شتاب و مصرف سوخت آن است.خودروهای پژو ۲۰۶ و پژو 207 جزو خودروهای پرشتاب بازار ایران هستند ولی واقعیت این است که در صورتی که با نمونه‌های خارجی و رقبای خارجی مقایسه شوند متوجه خواهید شد که که شرایط شتاب و مصرف سوخت این خودرو چندان نیز مناسب نخواهد بود . شتاب اعلام شده از سوی شرکت سازنده برای خودروی پژو 207 در حدود ۱۲ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود و مصرف سوخت اعلام شده نیز معادل ۶.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

البته واقعیت اینجاست که مصرف سوخت ترکیبی این خودرو در واقعیت بسیار بیشتر از این خواهد بود و حداقل در شرایط بسیار مناسب و مطلوب و در صورتیکه رانندگی آرامی داشته باشید حداقل یک تا دو لیتر بیشتر از این عدد را تجربه خواهید کرد.

پیشرانه این خودرو موفق نشده است استاندارد آلایندگی یورو ۵ را برای خود کسب نماید و این خودرو همچنان با استاندارد آلایندگی یورو ۴ به بازار عرضه می گردد که این نیز یکی از معایب و نقاط ضعف این خودرو خواهد بود.

فضای کابین نامناسب

معایب پژو ۲۰۷
فضای کابین نامناسب

فضای کابین خودرو چه از نظر متریال و چه از نظر حجمی که در اختیار راننده و سرنشینان قرار می دهد کاملاً کم و نامناسب خواهد بود. دقت داشته باشید در صورتی که راننده و سرنشین جلوی خودرو از افراد قد بلند باشند و نیاز باشد که صندلی خود را به عقب حرکت دهند،فضای جای پا برای نفرات عقب در صورتی که بالغ هم باشند بسیار کم و آزار دهنده خواهد بود و فقط صندلی های عقب خودروی پژو 207 را در این شرایط می‌توان برای کودکان در نظر گرفت.

صندلی، ارتفاع سقف و … معایب پژو 207 تمامی ندارد

ایراد دیگر در قسمت صندلی های عقب خشک و ناراحت بودن این صندلی ها به خصوص برای سفرهای طولانی افراد بزرگسال است. این صندلی ها می توانند در سفرهای طولانی مدت شما را اذیت کنند بنابراین سعی کنید برای سفرهای برون شهری با یک خانواده پرجمعیت خودرو 207 را انتخاب نکنید. علاوه بر این ارتفاع سقف در قسمت صندلی عقب نیز مسئله دیگری است که در صورتی که یک فرد بالغ بنشیند به احتمال زیاد با آن مشکل خواهد داشت.

این مسئله در مقایسه با رقیب بسرسخت فعلی بازار ایران یعنی خودروی ساندرو نیز دچار ضعف بسیار زیادی است و خودروی ساندرو یعنی رقیب پژو ۲۰۶ و هفت از وضعیت بهتری در قسمت صندلی های عقب برخوردار است.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

حال که به وضعیت داخلی کابین پرداختیم بهتر است متریال داخلی را نیز با هم بررسی نماییم. طراحی داشبورد خودروی پژو 207 آنچنان زیبا نیست، ولی می‌توان آن را قابل قبول و مناسب دانست ولی واقعیت اینجاست که متریال استفاده شده در داشبورد و درب های خود را از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است و همچنین کیفیت پایینی مونتاژ این خودرو در شرکت ایرانی شده است تا اندک زمانی پس از خرید خودرو با سر و صداهای عجیب و غریب در قسمت داشبورد و درهای خود را روبه رو باشید.

آپشن‌های نامناسب و دردسر ساز

معایب پژو ۲۰۷
آپشن های نامناسب و دردسر ساز

خودروی پژو 207 را می توان در مقایسه با محصولات ایرانی یک خودروی نسبتاً مناسب در قسمت آپشن ها و امکانات رفاهی دانست؛ ولی در صورتی که این خودرو را با رقبای خارجی اش مقایسه کنیم متوجه خواهید شد که آپشن ها و امکانات رفاهی از وضعیت چندان مناسبی نیز برخوردار نیستند؛ اما نکته اینجاست که در صورتی که همین آپشن ها و امکانات نوعی خرابی و یا درست کار نکردن را تجربه کنند می تواند برای شما دردسر های بسیار زیادی را فراهم نماید.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

چرا که شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش به خوبی پشتیبانی آنها را انجام نمی دهد. از مسائل و مشکلات شایع در خودروی پژو 207 در قسمت آپشن ها می توان به خرابی صفحه نمایشگر و همچنین درست کار نکردن سیستم کروز کنترل اشاره کرد که در ادامه با آنها مشکل خواهید داشت.

تجربه سواری نامناسب

معایب پژو ۲۰۷
تجربه سواری نامناسب

تجربه سواری به خصوص برای سرنشینان در خودروی پژو 207 را نمی توان یک تجربه سواری مناسب و خوب دانست. تجربه سواری به خصوص در صندلی های عقب این خودرو یک تجربه سواری بسیار خشک و ناراحت خواهد بود. البته خاطر داشته باشید که با افزایش سن خود روی شما و مستهلک شدن فنرهای عقب اندکی از این مشکل حل خواهد شد ولی در زمانی که خودروی شما تازه تحویل گرفته شده است خودروی پژو 207 کوبش بسیار زیادی در قسمت عقب دارد.

نرم نبودن و خشک بودن سیستم زیر و بند خودرو با مشکل لاستیک های ایرانی دو چندان شده است. خشک بودن خودرو و همچنین سر و صدای زیاد جاده ها مشکلی است که با لاستیک های ایرانی خواهید داشت می توانید برای بهتر شدن شرایط خودروی خود این لاستیک ها را با لاستیک های خارجی تعویض نمایید.

قیمت و شرایط بازار

معایب پژو ۲۰۷
قیمت و شرایط بازار

خودروی پژو 207 از بدو ورود به بازار ایران قیمت بالایی را تجربه می‌کرد این قیمت بالا با افزایش ناگهانی قیمت ها به یکباره زیاد شد. با توجه به امکانات و کیفیت این خودرو به جرأت می‌توان گفت که قیمت فعلی خودروی پژو 207 واقع ارزش خرید این خودرو را محدود کرده است و بهتر است به جای پرداخت مبالغ بسیار سنگین برای خرید خودروی پژو 207 از سایر گزینه ها استفاده نمایید.

علاوه بر قیمت بالا خودروی پژو 207 قرار بود جایگزینی باشد برای خودروی پژو ۲۰۶ ولی واقعیت اینجاست که اگر چه خودروی پژو 207 از خودروهای نسبتاً پر فروش بازار است ولی استقبال عمومی مردم نسبت به پژو 207 برای این خودرو بسیار پایین خواهد بود و نمی توانید آن را به شدت ای که پژو ۲۰۶ یک خودروی نقد محسوب می شود حساب کنید. این مسئله با ورود خودروهای رنگارنگ و متنوع چینی با آپشن‌های بسیار بیشتر افزایش هم یافته و خودرو های چینی سهم بازار پژو 207 را تا اندازه‌ای محدود کرده اند.

با توجه به مسایلی که دربالا به ان ها اشاره شد توصیه می شود به جای انتخاب خودروی پژو 207 از گزینه مشابه دیگ استفاده نمایید .

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

H30 کراس رقیب سرسخت پژو 207

مقایسه رنو ساندرو اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک

مقایسه پژو 207 با H30 کراس

مقایسه پژو 207 با mvm x22

مقایسه پژو 207 صندوقدار با بسترن B30

مقایسه پژو 207 و برلیانس H320

مقایسه پژو 207 صندوقدار با دنا پلاس

مقایسه پژو 207 صندوق دار و رنو تندر 90 پلاس

اپلیکیشن همراه مکانیک

یا اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

1
دیدگاه بگذارید

1 تعداد نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
0 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از

[…] با معایب پژو 207 آشنا شوید […]