مقایسه کوییک و تیبا 2

فهرست مطالب

مقایسه کوییک و تیبا 2 این دو خودرو سایپایی بازار کشورمان مبحث این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک است. با توجه به بازه یکسان قیمت کوییک و تیبا، در این مطلب قصد داریم تا ضمن معرفی هر دو محصول سایپا، به مقایسه این دو خودرو از لحاظ ویژگی‌های فنی، امکانات و آپشن‌ها، طراحی داخلی و ظاهری، وضعیت ایمنی، تجربه رانندگی و شرایط بازار آن‌ها بپردازیم تا مشتریان بتوانند تحلیل بهتری در خصوص خرید این دو خودرو ملی داشته باشند. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا به تفاوت کوییک با تیبا 2 از تمامی جوانب پی ببرید.

طی چند دهه گذشته خودروسازان کشورمان تلاش کرده‌اند از طریق همکاری با سایر خودروسازان جهان، کیفیت و امکانات خودروهای تولیدی خود را بالا ببرند. شرکت سایپا به‌عنوان یکی از بزرگترین خودروسازان کشور در دهه 90 تلاش کرده تا نمونه‌هایی از خودروهای مناسب با شرایط خانوار متوسط ایرانی را به بازار داخلی ارائه بدهد که کوئیک و تیبا 2، دو نمونه معروف آن به‌شمار می‌روند. از آن‌جایی که این دو خودرو دارای ویژگی‌ها و مشخصات مشابه زیادی هستند، بسیاری از مشتریان در خصوص خرید یکی از این دو محصول سایپا تردید دارند؛ ضمن آن‌که تفاوت قیمت این دو خودرو نیز چندان نیست.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

معرفی کوئیک و تیبا 2

معرفی تیبا 2

در ابتدای مقاله مقایسه کوئیک و تیبا 2 به معرفی Tiba2 می‌پردازیم. انتقادات فراوان از شرکت سایپا به علت تولید طولانی‌مدت پراید و نبود نوآوری در محصولاتش، این شرکت را بر آن داشت که با عرضه برخی محصولات جدید به نیاز مشتریان خود پاسخ بدهد که تیبا یکی از این محصولات به شمار می‌رود. این خودرو در واقع نمونه هاچ‌بک تیبا است که به لحاظ ظاهری تفاوت محسوسی با تیبا دارد. این خودرو در سال 92 به بازار کشور عرضه شد و در این مدت با توجه به قیمت تیبا 2 توانست مشتریان خاص خود را داشته باشد.

به‌نظر می‌رسد مدیران سایپا، Tiba 2 را برای طیف خاصی از مشتریان که بیشتر جوانان هستند، تولید می‌کنند؛ چرا که ظاهر آن اسپرت‌تر و جذاب‌تر از نسخه اصلی صندوق‌دار تیبا است. حتی برخی اعتقاد دارند که این خودرو جز در برخی موارد ظاهری هیچ تفاوتی با نمونه صندوق‌دار خودرو تیبا ندارد. این خودرو که از آن به عنوان تیبا هاچ‌بک نیز یاد می‌کنند مجهز به پیشرانه 1.5 لیتری 4 سیلندر است و شباهت بسیار زیادی با دیگر محصولات سایپا مانند quick، تیبا صندوق‌دار و ساینا دارد.

سایپا کوئیک از سال 1397 به بازار ارائه شده و در این مدت طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. کوییک بیش از هر خودرویی به محصول دیگر سایپا یعنی ساینا شباهت دارد؛ با این تفاوت که در طراحی ظاهری این خودرو ظرافت بیشتری به کار رفته و البته نسبت به ساینا، تقریبا امکانات و آپشن‌های بیشتری دارد. حتی برخی این خودرو را مدل هاچ‌بک ساینا به‌شمار می‌آورند.

سایپا کوییک

بنابراین انتخاب بین کوییک یا Tiba2 می‌تواند انتخاب جذابی باشد؛ چراکه هر دو در کلاس خودروهای هاچ‌بک قرار می‌گیرند و معمولا طیف خاصی از مشتریان طرفدار این نوع خودروها هستند. quick دارای موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه و حجم موتور 1503 سی‌سی است. در ادامه به مقایسه کوئیک و تیبا 2 از نظر ویژگی‌های ظاهری و داخلی خواهیم پرداخت.

مقایسه کوییک و تیبا 2 از نظر طراحی

همانطور که گفته شد اولین و مهم‌ترین شباهت quick و Tiba 2 هاچ‌بک بودن این دو خودرو است. درواقع هر دو آن‌ها به اصطلاح جزء هاچ‌بک‌های کوچک شرکت سایپا هستند. در خصوص طراحی خارجی تیبا هاچ‌بک یا همان تیبا 2 باید گفت که این خودرو در قسمت جلو چندان طراحی جذابی ندارد و سادگی در آن موج می‌زند. طراحی ساده چراغ‌ها و جلوپنجره کوچک آن از نظر بسیاری از افراد جذاب و دلنشین به نظر نمی‌رسد و درواقع نمی‌توان این بخش از طراحی تیبا 2 را آن‌چنان عامه‌پسند دانست.

این در حالی است که QUICK در قسمت جلو طراحی زیباتر و اسپرت‌تری دارد؛ خصوصا طراحی جذاب سپر و چراغ‌های جلو باعث شده تا این خودرو در نمای روبه‌رو، ظاهری اسپرت‌تر داشته باشد. 

در بخش جانبی هر دو خودرو از طراحی جذابی برخوردار نیستند. از جمله معایب آن‌ها می‌توان به چرخ‌های کوچک و طراحی ساده جانبی اشاره کرد. در بخش عقبی خودروها نیز باید گفت که علی‌رغم شباهت‌هایی که دارند، اما به نظر می‌رسد که طراحی کوئیک جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر باشد.

البته ناگفته نماند که اضافه شدن باربند و زه پلاستیکی گلگیرها در جذاب شدن کوییک نسبت به تیبا 2 بی‌تاثیر نبوده و گویا سایپا قصد داشته با اضافه کردن این قطعات در طراحی ظاهری و همچنین افزایش ارتفاع این خودرو نسبت به تیبا هاچبک و درج واژه Cross زیر آینه‌ها، quick را در سگمنت هاچ‌بک‌های کراس قرار بدهد! به‌طور کلی در طراحی ظاهری، کوییک نمره بهتری از هم‌خانواده خود یعنی Tiba 2 خواهد گرفت.

اما در خصوص طراحی کابین کوییک و تیبا 2 باید گفت که به‌طور کلی در خودروهای مختلف محصولات سایپا تفاوت چندانی در طراحی داخلی وجود ندارد. طراحی ساده ویژگی‌ اصلی داخل کابین تیبا هاچ‌بک و کوییک به‌شمار می‌رود. هر چند برخی اعتقاد دارند که طراحی داخلی کوئیک اندکی بهتر از Tiba 2 بوده و تاحدودی جذاب‌تر به‌نظر می‌رسد.

مقایسه کوییک و تیبا 2 از نظر فنی

در ادامه مقایسه کوئیک و تیبا2 به بررسی تفاوت تیبا و کوییک از لحاظ فنی خواهیم پرداخت. باید گفت که چندان نمی‌توان تفاوت محسوسی را بین این دو خودرو برای خرید تیبا 2 یا کوییک مشاهده کرد و بیشتر تفاوت آن‌ها در طراحی ظاهری است.

 با این حال، برخی اعتقاد دارند که موتور کوئیک به‌علت برخی تغییرات نرم‌افزاری اندکی قدرتمندتر از محصول دیگر سایپا یعنی تیبا 2 است. برای مقایسه بهتر بخش فنی این خودروها، لطفا جدول زیر را مشاهده کنید.

مدل خودرو

کوییک

تیبا 2

پیشرانه

4 سیلندر خطی/ M15 دریچه گاز برقی

4 سیلندر خطی

حجم موتور

1503 سی‌سی

1503 سی‌سی

حداکثر قدرت

128 نیوتن‌متر در 4000 دور بر دقیقه

128 نیوتن‌متر در 4000 دور بر دقیقه

حداکثر گشتاور

87 اسب بخار در 5300 دور بر دقیقه

 87 اسب بخار در 5300 دور بر دقیقه

گیربکس

گیربکس پنج سرعته دستی/ CVT اتوماتیک

5 سرعته دستی

مصرف سوخت (ترکیبی)

 7.14 لیتر در هر صد کیلومتر (دنده دستی)/ 7.67 لیتر در هر صد کیلومتر(اتوماتیک)

6.53 لیتر در هر صد کیلومتر

شتاب صفر تا 100

13.6 ثانیه 

13 ثانیه

حداکثر سرعت

160 کیلومتر بر ساعت

170 کیلومتر بر ساعت

تفاوت کوییک با تیبا 2 از نظر امکانات رفاهی

در ادامه مقاله مقایسه کوییک و تیبا 2 به بررسی امکانات رفاهی این دو خودرو خواهیم پرداخت. بیشترین فرق کوییک و تیبا 2 را می‌توان در امکانات این دو خودرو مشاهده کرد. جایی که سایپا تلاش کرده تا در خودرو quick امکانات و آپشن‌های بیشتری را نسبت به تیبا هاچ‌بک ارائه دهد؛ به‌طوری‌که در کوییک برخی امکانات از قبیل وجود فرمان هیدرولیک و برقی وجود دارد. اگر بودجه کافی برای خرید خودرو موردنظر خود ندارید، از طرح خرید اقساطی کوییک شرکت همراه مکانیک استفاده کرده و بدون ضامن و با اقساط بلند مدت، اقدام به خرید اقساطی خودرو کنید.

آپشن‌های رفاهی  کوییک
آپشن‌های رفاهی کوییک

همچنین نمایشگر لمسی یکی دیگر از امکاناتی است که در یکی از تیپ‌های کوئیک وجود دارد. برای مقایسه بهتر آپشن‌های دو خودرو می‌توان جدول زیر را مشاهده کرد.

تجهیزات

کوییک

تیبا 2

چراغ

چراغ جلو هالوژن، چراغ مه‌شکن عقب و جلو، قابلیت تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلو، سیستم روشنایی در روز و چراغ بدرقه (در مدل اتومات)

چراغ جلو با تنظیم زاویه نور، مه‌شکن جلو و عقب، چراغ جلو هالوژن

سیستم‌های مولتی مدیا

4 اسپیکر و قابلیت پشتیبانی CD و USB

اسپیکر جلو و عقب و قابلیت پشتیبانی CD و USB و MP3

صفحه نمایش

نمایشگر لمسی 7 اینچی

رینگ ها

رینگ 14 اینچی آلومینیومی

رینگ 13 اینچی آلومینیومی 

آینه

آینه جانبی با تنظیم برقی

آینه‌های جانبی تاشو با قابلیت تنظیم از داخل

تهویه مطبوع

تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک

سیستم تهویه مطبوع دستی

صندلی

تنظیم 6 حالته دستی صندلی راننده و 4 حالته دستی سرنشین جلو (تنظیم برقی سفارشی)- صندلی عقب تاشو

تنظیم 6 حالته دستی صندلی راننده و 4 حالته دستی سرنشین جلو

شیشه

شیشه بالابر برقی جلو و عقب

شیشه بالابر برقی جلو

سیستم‌های هشدار دهنده

سیستم هشدار نبستن کمربند راننده- سنسور پارک دنده عقب- سنسور فشار باد تایر و هشدار سرقت با بوق خودرو (در مدل دنده اتومات)

سایر امکانات

دکمه‌های کنترلی روی فرمان، نویگیشن، دوربین عقب (نمونه اتومات)، باز شدن خودکار درب‌ها در هنگام تصادف، نمایش دمای محیط بیرون، بازکردن قفل درب صندوق عقب با ریموت کنترل، کروز کنترل و سیستم ورود به خودرو بدون سوییچ (در مدل اتومات) چراغ هشدار دهنده عیب‌یاب موتور، صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع، سنسور پارک خودرو در نمونه آپشنال

مقایسه کوییک و تیبا 2 از نظر ایمنی

مقایسه کوییک و تیبا 2 از نظر ایمنی

در ادامه مقایسه تیبا ۲ با کوییک به بررسی ایمنی این دو خودرو خواهیم پرداخت. این دو خودرو تفاوت زیادی به لحاظ ایمنی ندارند و می‌توان یکی از نقاط ضعف خودروهای داخلی را ایمنی ضعیف آن‌ها نام برد که محصولات سایپا نیز از آن مستثنی نیستند. با این حال به نظر می‌رسد در این بخش نیز اندکی وضعیت quick نسبت به هم‌خانواده دیگر خود بهتر باشد. برای مقایسه ایمنی دو خودرو برخی تجهیزات مربوط به ایمنی آن‌ها در جدول زیر نمایش داده شده‌است.

تجهیزات

کوئیک

تیبا 2

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

سیستم ضد سرقت (Immobilizer) و سیستم هشدار سرقت با بوق خودرو (VAS)

سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر

کیسه هوا

داراي 2 ايربگ (راننده و سرنشين جلو)

کیسه هوای راننده و سرنشین جلو

سیستم ترمز

سیستم ترمز ABS+EBD، سیستم کمکی ترمز BAS، ترمزهای جلو دیسکی، ترمزهای عقب کاسه‌ای

سیستم ترمز ABS، ترمزهای عقب کاسه‌ای

 تجربه رانندگی

مقایسه کوئیک و تیبا 2 را از نظر تجربه رانندگی ادامه می‌دهیم. هر دو خودرو به علت پیشرانه نه‌چندان قدرتمند ممکن است در برخی مسیرهای صعب‌العبور راننده را با مشکل مواجه سازند و توان کافی برای پیشروی تمام و کمال را نداشته باشند. همچنین نفوذ صدا به داخل کابین خودرو یکی دیگر از نقاط ضعف آن‌ها به هنگام رانندگی به شمار می‌رود.

در خصوص مصرف سوخت نیز اگرچه تفاوت چندانی با هم ندارند اما معمولا کوییک به میزان اندکی مصرف سوخت بیشتری دارد. به نظر می‌رسد دو محصول شرکت سایپا خودروهای بسیار مناسبی برای سفرهای درون شهری و رفت‌وآمد در مسیرهای پرترافیک کلان‌شهرها هستند. چرا که به علت طراحی و ابعاد جمع‌وجوری که دارند برای خیابان‌ها و اتوبان‌های ایران بسیار مناسب به‌نظر می‌رسند.

تقریبا از لحاظ تجربه رانندگی تفاوت چندان محسوسی بین محصولات مختلف سایپا از جمله ساینا، تیبا و کوئیک وجود ندارد؛ البته اگر بخواهیم نمونه اتوماتیک کوییک را با tiba 2 مقایسه کنیم باید بگوببم کوییک پلاس (اتومات) به‌واسطه برخورداری از گیربکس اتوماتیک، کروز کنترل و سیستم مولتی مدیا می‌تواند به مراتب سواری لذت‌بخش‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهد که بسیار فراتر از سایر اعضای خانواده X200 خواهد بود.

تحلیل بازار و کلام آخر

به آخرین بخش از مقاله مقایسه کوئیک و تیبا 2 رسیدیم. از لحاظ قیمت و شرایط بازار باید گفت که کوییک معمولا با قیمت بیشتری به بازار عرضه می‌شود. به‌طوری‌که معمولا حدود 20 تا 30 میلیون تومان تفاوت قیمت با تیبا 2 دارد. برای خرید محصولات سایپا میتوانید از طرح فروش اقساطی سایپا که توسط شرکت همراه مکانیک ارائه می‌شود استفاده کنید.

مقایسه کوئیک و تیبا 2

کوییک به صورت کلی دارای امکانات و آپشن‌های بیشتری بوده و همچنین در طراحی ظاهری نیز دارای تفاوت‌هایی با دیگر محصول سایپا است. به گونه‌ای که این خودرو در ظاهر معمولا جذابیت بیشتری نسبت‌به تیبا 2 دارد. البته در نهایت این سلیقه و توان مالی مصرف‌کننده است که تصمیم نهایی را می‌گیرد. چراکه اگر برای مصرف‌کنندگان این اختلاف قیمت چندان مهم نباشد، آن وقت قطعا خرید کوییک انتخاب بهتری خواهد بود. امیدواریم به طور کامل با تفاوت کوییک با تیبا 2 آشنا شده باشید و توانسته باشیم شما را در انتخاب دقیق‌تر راهنمایی کرده باشیم. اگر سوالی در این زمینه دارید می‌توانید از طریق کامنت با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
99 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
اکبر
1398-10-18 15:37

بالاخره ندونستم کوییک ۱۶سوپاپه یا مثل تیبا و ساینا ۸ سوپاپ داره!!!!

محمودرحیمیان
1398-12-07 18:06
پاسخ به  اکبر

والا من که کاپوت تیبا ساینا و کوییک رو نگاه ظاهری کردم فرقی ندیدم حتی سیم کلاچ هم یکی بود

فتانه سیدی
1399-11-10 08:52

بدنه کوییک محکم تره. تیبا صندوق دار داشتم روی سرعت گیر یا دست انداز ک میرفتی صدای حلب روغن میداد. درب کاپوت و صندوق عقبش خیلیی سبک بود و نازک اما الان کوییک دارم فوق العاده است و صداشم کمتر از تیباست

بهروز
1400-12-06 19:11
پاسخ به  فتانه سیدی

دوست عزیز اینجا صحبت درباره تیبا 2 هست. نه تیبا صندوقدار

سالار
1401-03-07 09:15
پاسخ به  بهروز

حتما خودت تیبا صنوق دار داری که ناراحت شدی

ابوالفضل
1401-08-19 22:00
پاسخ به  فتانه سیدی

سلام صندلی تیبا۱ و کوئیک یکی هست؟میخوام از یکی روکش صندلی بخرم
برا همین میپرسم
اگه میشه جواب بدی
ممنون

میلاد
1399-08-16 15:55
پاسخ به  اکبر

سلام. 8 هست.موتور تیبا و کوییک و ساینا هیچ تفاوتی با هم ندارند.

محمد
1401-01-18 23:57
پاسخ به  اکبر

هشت سوپاپه عزیز

علیرضا امیری
1401-06-03 14:16
پاسخ به  اکبر

با درود تمام محصولات سایپا که با موتور m15 ارائه میشن ۸سوپاپ هستند دوست عزیز

امید فرهنگ
1401-08-06 17:27
پاسخ به  اکبر

هشت سوپاپه

....
1399-01-01 18:49

واقعا من فکر نمی کنم به همین تفاوت کم باشه من خودم چند سال پیش تیبا ۲ داشتم زیاد راضی نبودم اما الان ۱ ساله کوییک دارم خیلی راضیم تازه خرجشم از ۲۰۶ و…کم تره.

صادق
1399-09-07 11:44
پاسخ به  ....

چه فرقی داره که تورو راضی کرده؟

حمید
1399-09-12 13:40

سلام ایا موتور کوئیک دنده ای ۱۶ سوپاپ است یا با موتور تیبا فرقی دارد

سهراب
1400-02-02 22:48
پاسخ به  حمید

جفتش یکیه

جواد
1400-05-26 22:09
پاسخ به  حمید

درود بر شما ، موتور کوئیک هیچ فرقی با تیبا نداره هر دو هشت سوپاپ هستند

اورن ازاد
1401-02-02 01:47
پاسخ به  حمید

هیچ فرقی ندارن هردو هشت سوپاپ ام ۱۵ هستن

ایرج فرهنگ
1399-09-24 20:32

با سلام من خواهان کویک هستم میخوام بخرم فقط از نفوذ ثدای بیرون و به کابین ماشین هست که زیاده یا نه؟

حسنا
1399-10-10 13:13
پاسخ به  ایرج فرهنگ

نه

احسان
1399-10-19 23:49
پاسخ به  ایرج فرهنگ

اصلا صدای بیرون تو نمیاد ولی صدای موتور چرا

سهراب
1400-02-02 22:49
پاسخ به  ایرج فرهنگ

صدای بیرون زیاد نیست صدای موتور زیاده
کلا دوبل پراید صدا موتور داره

علی
1400-07-06 19:53
پاسخ به  ایرج فرهنگ

سلام زیاد نیست خیلی خوبه کویک از 206بهتره من داشتم الان کویک دارم راضی ترم

مجید
1401-05-17 19:57
پاسخ به  علی

عزیز جان ۲۰۶تیپ ۲ بله ولی تیوفایو ۱۶سوپاپ تیپ ۵سوار بشی اون وقت نمیگی کوییک بهتره

محسن
1401-08-04 09:06
پاسخ به  علی

آخه اصلا ۲۰۶ حتی تیپ۱ رو نمیشه با کوییک و ساینا و تیبا ۱و ۲ و ۳ و ۴ و ۵ و…‌مقایسه کرد،چه حرفیه آخه؟؟ماشین فرانسوی و با حلبی مقایسه نکنین،هم سواری و شتاب و سرعت هم راحتی سرنشین و ایمنی و کلاس.۲۰۶ و با هم رده خودش مثل مزدا ۲ هیوندای آی ۲۰،و دیگر هاچبک های هم رده مقایسه کنید،هر کسی تو ایران ماشین خوب مثل بنز و بی ام و و پورشه داره به عنوان ماشین دوم از ۲۰۶ استفاده میکنه،ولی اگر با دوچرخه بره سوار این حلبی ها نمیشه،التماس تفکر

احسان
1399-10-19 23:47

با سلام
نسبت به پولی که بابت خرید کوئیک میدیم خودروی خوبیه
و هرگز نباید با ال ۹۰_یا ۲۰۷- ۲۰۶ مقایسه بشه چون اونا بهترن
بزرگترین معایبش مصرف سوخت بالا
فرمان پذیری ضعیف
شعاع دور زدن بیشتر حتی نسبت به پراید
صدای بیش از حد موتور
دیسک و صفحه بسیار ضعیف
فنر بندی ضعیف
صدای بیش از حد فن بخاری نسبت به پرتاب باد

علی زارعی
1399-11-05 23:40

به نظر من تیبا 2 بهتره

علیرضا
1399-11-18 21:57

بسیار مفید بود .ممنون

اریا
1399-12-10 11:34

سلام .. ایا همه محصولات سایپا صدای موتور از داخل شنیده میشه ؟؟؟

M z
1400-01-28 01:32

از نظر موتوری گیربکس یکی هستند ولی ظاهر کوییک ساینا صددرصد بهتره

فواد
1400-01-31 02:15

فروش یا بازر کدوم یکی بهتره؟

حمید آقا
1401-05-14 20:13
پاسخ به  فواد

تیبا بازار بهتری داره مخصوصن الان که دیگه توقف تولید هم شده، قیمتش هر روز بالاتر میره

رحمت جعفری گلرودباری
1400-02-01 14:31

موتور کوییک ۴ سیلندر هشت سوپاپ میباشد نه ۱۶ سوپاپ!!!!!

رها
1400-02-09 00:49

سلام ما غروب یه صفرشو خریدیم کوئیک s تا خونه مارو نیاورد فیوزش قط شد… مونده تا فردا سایپا بیاد ببره

سید
1400-03-03 22:19
پاسخ به  رها

واویلا

محسن
1400-04-03 12:09
پاسخ به  رها

توقع بنز نداشته باشید
این ضعف مونتاژ هست، کوییک نسبت به قمیتش الان جز بهنرین انتخاب هاست.

عرفان
1401-08-13 22:10
پاسخ به  محسن

توقع چی داشته باشیم
این چه استدلال‌ آبکیه؟؟؟

احسان
1400-07-28 15:40
پاسخ به  رها

دمشون گرم با این نولیدشون

میلاد
1401-06-25 12:39
پاسخ به  رها

باطری ماشین شما احتمالا خوابیده بوده و تو راه دینام ماشین شما شروع بکار کرده و بعلت جریان بیش از اندازه شما فیوز برق اصلی سوزوند. مشکلی نیست که شما بخواهید اسمشو ایراد بذارید

سامان شعبانی
1400-03-08 16:17

سلام
هردو خودرو دارای موتور هشت سوپاپ هستند. لطفا تصحیح بفرمایید.

امین
1400-03-11 21:29

بسیار مفید بود

رضا دانش
1400-03-28 21:34

داداشا مصرف کوییک بسیار بالاست.من تیبا نداشتم نظر بدم.قبلش یه دونه ۱۱۱ داشتم.طلا بود…اشتباه کردم دادم رفت کوییک خریدم…با یک باک سیصدو هشتاد کیلومتر میره …. خودتون حساب کنید صدی چند میسوزونه….

تکروان
1400-07-21 11:12
پاسخ به  رضا دانش

باکش چقدر میگیره؟

فرشاد
1401-02-06 21:12
پاسخ به  رضا دانش

منم تیبا2 دارم با یک باک40لیتری 420کیلومتر میره

مونا
1401-04-16 23:58
پاسخ به  رضا دانش

واقعا ۱۱۱ طلا بود من دادم ۲۰۶ خریدم ولی ۱۱۱ یه چیز دیگه بود

میثم
1401-05-09 12:50
پاسخ به  رضا دانش

ماشینت مشکل داره کوییک من دنده ایه یک باک 40 لیتری 550 تا 600 تامیره

داریوش
1401-05-20 04:44
پاسخ به  میثم

والا من تیبا هم داشتم تهش با یه باک ۵۰۰ بره کوییک وزنش بیشتره در نتیجه مصرفش بالاتره

علی
1401-07-05 05:48
پاسخ به  داریوش

کوییک چقدر از تیبا ۲ وزنش بیشتره؟

محمدحسین
1401-06-24 13:11
پاسخ به  میثم

سلام میثم
چی کار می‌کنی که کوییکت انقد میره؟؟؟
چرا کوییک ما کمتر میره

بهروز
1401-08-08 20:04
پاسخ به  محمدحسین

روغن sm یا sn بریز و شمع نوو باکیفیت و فیلتر هوای تمیز . تنظیم باد لاستیک و رانندگی بدون شتاب ناگهانی و دور موتور بالا و ترمز های شدید و مداوم. نرم رانتدگی کنید

بهروز
1401-08-08 20:02
پاسخ به  میثم

درسته منم همین قدر میرم

meysam
1401-08-09 16:29
پاسخ به  میثم

من پرایدصبا۸۶ دارم با۳۰لیتر۵۰۰کبلومترمیرم

بهروز
1401-08-08 20:01
پاسخ به  رضا دانش

من داخل شهر با ۳۸ لیتر ۵۲۰ کیلومتر رفتم

احمد
1401-08-09 01:57
پاسخ به  رضا دانش

سلام دوست گرامی من کوئیک اس دارم با یک باک بنزین حداقل ۵۰۰ کیلومتر رانندگی می کنم ، حتما خودرو شما نقص فنی داره ، بد نیست نمایندگی ببرید

حمید
1400-05-06 04:52

سلام، آیا امکان دوگانه کردن کوییک هست؟ میدونم در صورت دوگانه کردن صندوق رو از دست میدی، اما آیا ضعف دیگه ای مانع این اتفاق میشه؟؟

شادو
1401-02-29 09:37
پاسخ به  حمید

بله میشه

کاوه
1400-05-13 12:43

من دو سال تیبا دارم تنها عیبش ارتفاع کمشه که حواست نباشه زود گیر میکنه به زمین،سوختش اندازه پرایده سرعت و کولر و بخاری عالیه

کاوه
1400-05-13 12:44

تیبا در کل عالیه

بود
1400-06-07 15:12

از نقط نظرشما که بسیاردقیق بود تشکر خیلی جامع پسند بود من تیبا۲ دارم خواستم تبدیل به احسن کنم وتنوع داشته باشم برم بامید خدا ی کوئیک بخرم.

معصومه شیخ‌‌مرادی
1400-06-11 11:30
پاسخ به  بود

ممنون دوست گرامی
برای خرید می‌تونید از سایت همراه مکانیک کمک بگیرید.

علیرضا
1401-07-18 21:41

میشه لینک سایت رپ بفرستید

سردبیر
1401-07-19 09:09
پاسخ به  علیرضا
بود
1400-06-07 15:20
امتیاز دهی :
     

باسلام من ازتیبا۲ خیلی راریم.تیپش هم به۲۰۶ میخوره.

تکروان
1400-07-21 11:13
پاسخ به  بود

او مای گاد

مجید
1401-05-17 20:01
پاسخ به  بود

از اون حرفا بودا

محمد
1400-06-27 06:08
امتیاز دهی :
     

سلام کوییک دنده یکش خیلی زور نداره این یکی از معایبش هست جعبه عقب با دکمه سویچ باز میشه ولی اگه سویچ خراب بشه دکمه بازکن جعبه عقب مثل پراید وتیبا نداره که بازش کنی

احمد
1401-08-09 02:00
پاسخ به  محمد

دکمه برقی داره

نامشخص
1400-08-03 09:03

اصلان ۲۰۶ بهترین کمی استهلاک بالاست ولی ماشین کلاس داره
ماشینا اشغالی سایپا را سوار نمی شی بعد دوست عزیز سواد مقاله نویسی نداری ننویس!!!!،

مگه زورت کردن بعدشم موتور کویک و پراید ساینا همه همه ۸ سوپاپ هستن که میان موتور را کمی تغیر خیلی ریز‌می دن در جواب دوستانی که می گن ۲۰۶ بده شما برین همین کوکی هم بخرین از سرتون زیاده!
۲۰۶ یک ماشین با اصالت است

عباسعلی
1400-11-23 06:46
پاسخ به  نامشخص

۲۰۶ یک محصول پر خرج است والبته از رده خارج اروپا مردم اون نوع اروپایی اش را به علت اینکه در اروپا به لاک پشت معردف شده بود کنار زدند وای به حال سویه ایران خودرویی اش

مجید
1401-05-17 20:03
پاسخ به  عباسعلی

مثلا کوییک و تیبا خوشگله و رده داره

مسعود
1401-06-15 01:24
پاسخ به  مجید

اره داره

علی اصلی
1400-12-27 17:39
پاسخ به  نامشخص

همین دویست شش که میگی با اصالت از لحاظ ایمنی خودرو که خود پژو تولید میکرد نه تولید ایران‌خودرو بدترین ماشین به لحاظ ایمنی اروپا انتخاب کن همین دویست شش ایران خودرو هم از حلبی ساختن من چند ماهه تیبا دو دارم ماشین صفر خودم با ماشین صفر دویست شش معاوضه نمیکنم چون تیبا دو از دویست شش بهتره

مجید
1401-05-17 20:04
پاسخ به  علی اصلی

شما داری ۲۰۶رو با اروپا مقایسه می‌کنی تیبا رو با ایران دیگه هیچ حرفی نمیمونه

سالار
1401-03-07 09:27
پاسخ به  نامشخص

دوست عزیز شما که دارین غلط املایی از دیگران میگیرین داخل همین نوشتهای خودت حداقل سه کلمه اشتباه نوشتی

سهیل
1401-04-22 13:37
پاسخ به  نامشخص

اگه ۲۰۶ تیپ پنج باشه قابل مقایسه به هیچ عنوان نیست هم آپشن هم سواری. ولی اگه ۲۰۶ تیپ دو باشه مفتش گرونه. خستتون میکنه موتورش و استهلاکش همون کوییک یا تیبا بگیرین بهتره.

حسین
1401-06-01 01:48
پاسخ به  سهیل

داداش قیمتشم در نظر بگیر

مسعود
1401-06-15 01:27
پاسخ به  سهیل

کاملا درسته تیپ پنج عالیه ولی تیبا ساینا کوئیک از تیب دو هم از لحاظ موتوری هم فنی کلا سواریش خیلی بهتره

مسعود
1401-06-15 01:23
پاسخ به  نامشخص

اقا یا خانوم ناشناس لطفا توهین نکن.شما با۲۰۶حال میکنی ی عده با تیبا ی عده با کوئیک.من خودم پراید داشتم سمند داشتم پرشیا داشتم الان تیبا۲دارم من واقعا از تیبا ۲ راضی ام.ی ذره حرف دهنت بفهم اسکول

مهدی
1401-07-04 16:34
پاسخ به  مسعود

افرین

سعید
1401-08-02 09:44
پاسخ به  مسعود

منم می‌خوام تیبا ۲ بخرم چطور ماشینیه؟

بهروز
1401-08-08 20:14
پاسخ به  مسعود

اینها که توهین میکنن یا گارد میگیرن راجع به یه ماشین به نظر میرسه اصلا ماشین نداشتن یا ندارن چون هر خودرویی یکسری معایب و مزایا در مقایسه با هم داره این دیگه گارد گرفتن نداره مثلا کسی که پراید داره با ۲۰۶ مقایسه بکنی باز هم مزایایی داره که نمیشه انکار کرد . مثلا برای داخل شهر و خرید روزانه و ترافیک شهری پراید بهتره یا یه ماشین بزرگ و گران قیمت . پس هر کس با ماشینی که داره حال میکنه و انشالله چرخ ماشین همه عزبیان به سلامتی خودتون و خانوادهاتون بچرخه .

بهروز
1401-08-08 20:07
پاسخ به  نامشخص

دوست عزیز ۲۰۶ ماشین خوبیه اما کوییک و تیبا از لحاظ لوازم و خرج نزدیک به پراید هستن اما ۲۰۶ هم رده دنا و پژو پارس هست از لحاظ خرج و …

سامان
1401-08-19 18:56
پاسخ به  بهروز

من سمند EF7 دوگانه‌سوز مدل 92 دارم قصد دارم بفروشم تیبا دو یا کوییک بگیرم بنظر شما اشتباه نمیکنم؟

عرفان
1401-08-13 22:18
پاسخ به  نامشخص

آفرین تازه پورشه هم کلاس 206 رو نداره

علی
1400-12-16 12:03
امتیاز دهی :
     

تشکر

شادو
1401-02-29 09:26

کوییک یکم بهترع

پوریا
1401-03-25 05:13

کوییک به خوشدست بودن تیبا۲ نیست.
از بابت بقیه چیز ها کاملا بهتره.

احمد
1401-04-11 00:56

باسلام،ماشین کوییک ظاهرش خیلی قشنگه ،ولی مصرف بنزین بالاست وکولرپرتابش ضعیفه،اگرایراداتی که گرفته شودوقیمتش هم کمی ارزان شودهمه مردم مشتریش میشن باسپاس

الیاس عظیمی
1401-04-23 16:27
امتیاز دهی :
     

مقایسه آپشن هاشون اشتباه بود تیبا ۲ EXمانیتور داره ولی اینجا زده نداره

ارسی
1401-06-23 15:49
پاسخ به  الیاس عظیمی

اره

یزدان
1401-05-11 02:43

کامنت هارو میخونم چقد گیر دادین ب صدای موتور، خوبه ک حالا وسط سبقت گرفتن یکم هم صدای یه هشت سوپاپ خسته رو بشنوی
چرا انقدر سخت میگیرین؟

مانی
1401-06-16 00:14

من تیبا مدل ۹۳ اینه دستی داشتم بد بود پدرشو در اومد ، بعد مدل ex گرفتم سال 96 برای خواهرم موتورش اون سلل مونتاژ ریو بود اون خیلی شتاب و قدرت خوبی داشت، و اشتباه کردم فروختم فکر کردم جدیداش همونه ،الان کوییک و مدل های جدید تیبا رو گرفتم اصلا جون و نداره اگر میگیرید واسه سال ۹۴ تا ۹۷ کم کاکرد رو بگیرید جوش هم بیاره هیچیش نمیشه. راحت و نرم تو جاده ۱۷۰ ۸۰ تا رو میره
این تولیدای جدید سریع به صدا و جوش اوردن میارن.

داریوش
1401-06-23 00:42

اولا دورغ تحویل مردم نده هم کوییک هم تیبا دو موتور m15هستن حتی شاهین هم موتورش ام ۱۵ توربو هستش مهندس دریچه گاز برقی هم فقط مربوط به ساینا اس میشه

نیلوفر
1401-07-01 15:06
پاسخ به  داریوش

سلام وقت بخیر من میتسوبیشی گالانت دارم مدل 92 ماشین خیلی خوبیه ولی هرکس بلد نیست تعمیر کنه و عمرش هم کرده چند روز دارم بررسی میکنم حدود دویست تومن چی بخرم ساینا ، تیبا 2, یا کوئیک وقتی نظرات رو خوندم و از اونجایی که تا حالا فقط پشت همین ماشین نشستم حیرت زده شدم از عیب و ایراد ماشین های صفر ایرانی لطفا نظر بدید بین تیبا2و کوئیک کدوم رو بخرم ممنون

ارسی
1401-06-23 15:48

این مقاله بعضی جاهاش اشتباهه

علی
1401-06-27 13:12

هر دو عین همن فقط مونده به سلیقت

ایلیا
1401-06-29 23:27

از دست شماها لطفا حرف عاقلانه بزنید ۲۰۶ ایران رو با تیبا و کوییک مقایسه کنید ۲۰۶ ایران طبیعتا بهتره تیبا و کوییک هستش . ۲۱ سال از ورودش به ایران میگذره همچنان اسپرت بودنش و خاص پسندش بجاست.وقعا کوییک و تیبا در حد ۲۰۶ نیستن.

حصار
1401-07-29 22:15

دوسته عزیز نویسنده چرا اینقدر تعارف میکنی؟؟؟ یک کلام بگو کدوم بهتره…! من به امید مقایسه واقعی اومدم این مقاله رو خوندم ولی انگار تو رو در بایستی مونده بودی که بگی کدوم بهتره

حصار
1401-07-29 22:17

دوستانی که کوییک دارن خواهشا منو راهنمایی کنن،
من بین تیبا ۲ ex و کوییک معمولی گیر کردم،خیلیا از کوییک تعریف خوبی نمی کنن و انگار راضی نیستن،خواهشا از تجربه تون بگین کدوم بهتره
تیبا ۲ ex یا کوییک
من کاری به ماشینای دیگه ندارم

مهدی
1401-08-06 06:58
پاسخ به  حصار

کوییک مصرفش بالاست و صفحه کلاجش زود توموم میشه

سعید
1401-08-13 02:04

سلام. بنده کوییک دارم با 70لیتر 1200کیلومتر میرم. مسیر شیراز . گیلان. مصرف سوختش با پراید تفاوت چندانی نداره با پراید همین مسیر رو با 65لیتر میرفتم.خداییش رانندگیش اصلا قابل قیاس با پراید نیست و به نظر بنده واسه جاده از 206بهتره . مثلا تو جاده خیلی از ماشین های سبک وزن در مقابل باد و به خصوص باد منجیل لرزش دارن ولی کوییک عملکردش خوبه. واز نظر فنی تا حالا 9000کیلومتر راه رفتم و به مشکلی تا حالا بر نخوردم. و امکانات رفاهیش از 206بیشتره و فضای داخلیش بیشتر از 206هست و فاصله صندلی جلو و عقب خوبه و… بیشتر »