مقایسه کوئیک و ساینا

فهرست مطالب

طی سال‌های گذشته، پراید خودرویی پربرکت برای سایپا به شمار می‌رفت؛ چراکه نه‌تنها فروش بسیار بالایی در ایران داشت، بلکه پلتفرم آن نیز توسط مهندسان این شرکت به‌روزرسانی شد و چندین مدل جدید بر اساس شاسی آن به مرحله تولید رسید که ازجمله، می‌توان به تیبا، ساینا و کوئیک اشاره کرد. در این مطلب از سری مقالات مقایسه‌ای همراه مکانیک، دو خودروی هم‌خانواده پراید را به میدان می‌آوریم‌ و به مقایسه کوییک و ساینا می‌پردازیم. اگر شما هم قصد خرید کوییک یا ساینا را دارید در ادامه همراه ما باشید.

معرفی کوئیک

کوییک یک هاچ‌بک کوچک شهری است که سایپا در سال ۱۳۹۵ با افتخار تمام از آن رونمایی کرد و با افزودن برخی جزئیات ظاهری به‌اضافه اندکی افزایش ارتفاع، سعی داشت آن را تحت عنوان یک کراس اوور کوچک به بازار کشور معرفی کند. این خودرو درواقع نمونه فیس‌لیفت تیبا هاچ‌بک به شمار می‌رود که از نظر کارشناسی خودرو بر پلتفرم ایکس ۲۰۰ سایپا استوار شده است و ازلحاظ فنی، تفاوت چندانی با سایر اعضای خانواده ایکس ۲۰۰ ندارد. با این حال، طراحی ظاهری آن نسبتا جذاب‌تر به نظر می‌رسد و بهره‌مندی از برخی امکانات بیشتر، سبب می‌شود پرداخت مبلغ بالاتر در ازای خرید این خودرو نسبت به تیبا ۲، تا حدی منطقی به نظر برسد.

معرفی ساینا

شرکت سایپا حدود ۱۵ سال پس از شروع تولید پراید، اندکی دست جنباند و محصولی جدید را بر پایه پلتفرم ارتقایافته پراید موسوم به ایکس ۲۰۰ روانه میدان ساخت. این خودرو در ابتدا مینیاتور و سپس تیبا نامیده شد. عرضه تیبا در سال ۸۸ کلید خورد و حسب انتظار، مورد استقبال مشتریان دل‌خسته از پراید قرار گرفت. اما تیبا درواقع آغازگر خواب شیرین سایپا برای دوران پساپراید بود و در این راستا، شرکت سایپا طی سال ۹۵ نسخه فیس‌لیفت این خودرو را تحت عنوان ساینا وارد بازار کرد.

معرفی ساینا

با توجه به قیمت ساینا، این خودرو به‌عنوان یک محصول جذاب‌تر از تیبا و به‌مثابه رقیبی در بازه قیمتی پژو ۴۰۵ ایران خودرو پا به میدان گذاشت و به دلیل طراحی ظاهری خوشایندتر، خیلی زود توجه مشتریان را به سوی خود جلب ساخت. لازم به یادآوری است که در این مقاله به مقایسه ساینا دنده‌ای با کوئیک دستی پرداخته خواهد شد.

مقایسه کوئیک و ساینا از نظر طراحی 

ازآن‌جایی‌که هر دو خودروی ساینا و کوئیک به نوعی فیس‌لیفت تیبا صندوق‌دار و هاچ‌بک به شمار می‌روند، بنابراین فرم کلی نمای جانبی آنها تفاوتی با یکدیگر ندارد و صرفا برخی تزیینات بیشتر در نمای جانبی کوئیک منجر به اسپرت‌تر جلوه‌کردن بدنه این خودرو شده است. با این حال، در نمای روبه‌روی کوئیک، می‌توان شاخصه‌های جوان‌پسندانه بیشتری را مشاهده کرد؛ به‌ویژه طرح شش‌ضلعی دریچه هواکش روی سپر و حالت لبه‌دار پایین آن که یادآور قطعه اسپلیتر در خودروهای اسپرت است، می‌تواند هیجان بیشتری را در مشتریان جوان به وجود آورد.

در سمت دیگر، خودروی ساینا طراحی محافظه‌کارانه‌تری را در پیش ‌گرفته و از این حیث، شاخصه‌های خانوادگی را بیشتر سرلوحه کار خود قرار داده است. البته طرح درپوش موتور، گلگیرها و چراغ‌های ساینا، تفاوت قابل‌توجهی با کوئیک ندارند و از این جهت تمایز خاصی بین این دو خودرو مشاهده نمی‌شود. اما طراحی نمای پشت کوئیک که شباهت‌هایی به برخی محصولات ب‌ام‌و دارد، نسبت به ساینا جذاب‌تر به نظر می‌رسد و درکل، به‌واسطه فرم هاچ‌بک خود موفق شده است زیبایی بیشتری را بیافریند.

 طرح نمای عقب ساینا نیز در قیاس با تیبا بسیار جذاب و امروزی‌تر جلوه می‌کند؛ اما نسبت به کوئیک اندکی متواضع‌تر احساس می‌شود و متانت نهفته در آن، قادر است مشتریان بازار کم تنوع ایران را با خود همراه سازد.

 درمجموع، باید گفت که نمی‌توان به طور دقیق یکی از این دو خودرو را از لحاظ طراحی ظاهری بر دیگری برتر دانست؛ چراکه ساینا شاخصه‌های طراحی خانوادگی بیشتری ارائه می‌دهد؛ اما کوئیک بر معیارهای موردنظر جوانان تاکید افزون‌تری کرده است و سعی دارد مشتریان کم سن و سال‌تر خودروهایی مانند پژو ۲۰۶ را به سوی خود بکشاند.

در حوزه طراحی داخلی نیز با وجود آنکه تفاوت‌ها به حداقل می‌رسد، اما با این وجود، خودروی کوئیک از برخی به‌روزرسانی‌ها به‌ویژه در بخش غربیلک فرمان و تریم داخلی سود می‌برد که درمجموع، نمای کابین آن را در مقایسه با ساینا دل‌نشین‌تر جلوه می‌دهد. با این حال، به طور کلی باید گفت که کابین هر دو خودرو درواقع از یک نوع ادوات ساخته شده است و از این لحاظ، تفاوت چندان قابل‌توجهی به ‌جز غربیلک فرمان در این بین مشاهده نمی‌شود.

پلاستیک خشک، ماده اصلی تشکیل‌دهنده ادوات کابین هر دو مدل است و در هر دو خودرو، با سطح کیفی نسبتا نامرغوب ظاهر شده است. همچنین اختلاف ابعاد کابین این دو برادر چندان زیاد نیست اما با این وجود، عرض بیشتر کوئیک سبب می‌شود تا سرنشینان ازلحاظ فضای شانه‌ها فراغت بیشتری را تجربه کنند. به طور کلی، می‌توان گفت که گرچه اختلاف زیادی میان سطح کیفی و نوع طراحی کابین این دو محصول سایپا احساس نمی‌شود، اما کابین کوئیک از به‌روزرسانی‌های بیشتری بهره‌مند شده است و درمجموع، دل‌نشین‌تر به نظر می‌رسد.

مقایسه کوییک و ساینا از لحاظ فنی

این دو خودرو از لحاظ فنی تفاوتی با یکدیگر ندارند و هر دو از پیشرانه M15 یا همان موتور ارتقایافته پراید نیرو دریافت می‌کنند. حداکثر توان خروجی این پیشرانه ۱۵۰۳ سی‌سی برابر با  ۸۷ اسب‌بخار قدرت و ۱۲۸ نیوتن‌متر گشتاور است که به ترتیب، در دور موتور ۵۳۰۰ و ۴۰۰۰ آر پی ام به دست می‌آیند. یک گیربکس ۵ سرعته دستی نیز وظیفه انتقال نیروی این پیشرانه را به سوی چرخ‌های جلو بر عهده‌ گرفته است.

ناگفته نماند که شرکت سایپا ساخت مدل‌های اتوماتیک دو خودرو را نیز در برنامه جای داده و چند دستگاهی نیز روانه بازار کرده است؛ اما تاکنون شاهد حضور گسترده آنها در بازار نبوده‌ایم. مطالعه جدول زیر، تمامی مشخصات فنی را در مقایسه کوئیک و ساینا در اختیار شما می‌گذارد:

ساینا

کوئیک

مدل خودرو

4سیلندر خطی-M15

یورو4

4سیلندرخطی M15 یورو4

پیشرانه

1503 سی‌سی

1503 سی‌سی

حجم موتور

87 اسب‌بخار

87 اسب‌بخار

حداکثر قدرت

128 نیوتن‌متر

128 نیوتن‌متر

حداکثر گشتاور

دستی پنج‌سرعته

دستی پنج‌سرعته

گیربکس

7.02

7.14

مصرف سوخت (ترکیبی)

لیتر در 100کیلومتر

12.8 ثانیه

13 ثانیه

شتاب 0 تا 100

41 لیتر

41 لیتر

ظرفبت باک سوخت

175 km/h

160 km/h

حداکثر سرعت

مقایسه کوییک و ساینا از نظر امکانات رفاهی

عموما محصولات ارزان‌قیمت سایپا و ایران خودرو سبد امکانات رفاهی خود را تقریبا تهی نگه داشته‌اند و از این حیث، به هیچ وجه بخشنده ظاهر نمی‌شوند. با این حال، تغییر سلیقه مشتریان به‌علاوه ورود خودروهای چینی نسبتا پرآپشن و ارزان‌قیمت به بازار، سبب شد تا دو خودروساز بزرگ داخلی نیز دستی به سروگوش امکانات رفاهی محصولات اقتصادی خود بکشند. در همین راستا، شرکت سایپا در حال حاضر دو مدل معمولی و آپشنال ساینا دنده‌ای را در لیست تولیدات خود جای داده است که مدل آپشنال این خودرو امکانات نسبتا قابل‌قبولی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما همراهان عزیز می‌توانید از خدمات خرید اقساطی کوییک شرکت همراه مکانیک برای خرید ماشین مورد انتخاب خود استفاده کنید.

 از طرف دیگر، خودروی هاچ‌بک کوئیک با دو مدل دستی و اتوماتیک در سبد تولیدات سایپا حضور دارد که در این بین، مدل اتوماتیک امکانات بیشتری را در دسترس مشتریان می‌گذارد. با این حساب، باید گفت مدل‌های پایه این دو حریف از لحاظ امکانات رفاهی، برتری خاصی بر یکدیگر ندارند و هر دو تقریبا در یک سطح ظاهر شده‌اند. با این وجود، نمونه آپشنال ساینا نسبت به کوئیک دنده‌ای از آپشن‌های بیشتری هم‌چون دوربین عقب، سامانه مالتی‌مدیا و… بهره می‌برد.

کوئیک MT

ساینا آپشنال

خودرو

چراغ جلو هالوژن باقابلیت تنظیم ارتفاع/ چراغ مه‌شكن جلو و عقب

چراغهای جلو هالوژن با قابليت تنظيم ارتفاع / چراغ مه‌‎شکن جلو و عقب

چراغ

رادیوپخش USB

مولتی‌مدیا

سیستم صوتی

صفحه نمايش (MFD)

صفحه نمایش

رینگ فولادی 185/60R14

رینگ فولادی یا آلومینیومی 185/60R14

رینگ ها

آینه جانبی برقی

 

آینه‌ جانبی برقی

آینه

تهویه مطبوع نیمه‌اتوماتیک

تهویه مطبوع نیمه‌اتوماتیک

تهویه مطبوع

صندلی راننده شش‌حالته دستی، صندلی سرنشین جلو 4 حالته دستی، صندلی عقب تاشو

صندلی راننده شش‌حالته دستی، صندلی سرنشین جلو 4 حالته دستی، صندلی عقب تاشو

صندلی

 گرم‌کن شیشه عقب / شیشه بالابر برقی جلو و عقب

گرم‌کن شیشه عقب / شیشه بالابرهای برقی جلو وعقب

شیشه

 سنسور پارک دنده عقب

سنسور پارک دنده عقب

سیستم هشدار دهنده

بازکردن قفل درب صندوق عقب با ریموت کنترل، دماسنج، طراحی شده برمبنای استاندارد محافظت از عابر پیاده

کليد مجهز به ريموت / پشت سری تيلتدار صندلی جلو /  دوربین عقب/ طراحی شده برمبنای استاندارد محافظت از عابر پیاده / نمايش دمای محيط بيرون

سایر امکانات

مقایسه بیمه شخص ثالث کوئیک و ساینا

قیمت بیمه شخص ثالث بر اساس میزان دیه در ماه حرام مشخص می‌شود. دیه را قوه قضائیه اعلام و سازمان بیمه‌ مرکزی به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌کند. اما میزان قیمت آن برای هر خودرویی بر اساس تعداد سیلندر و سال تولید متفاوت می‌شود.
بر همین اساس خودروها به چهار دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:
3سیلندر
4 سیلندر پرایدی
4 سیلندر غیر پرایدی
6 سیلندر
برای تعیین قیمت ابتدا تعداد سیلندر محاسبه می‌شود تا نرخ پایه به دست بیاید. بعد میزان کهنگی و استهلاک و در مرحله بعد تشدید مدل کاربری محاسبه می‌شود. دست آخر تخفیف‌ بیمه اعمال و قیمت نهایی مشخص می‌شود. بر تمامی این موارد باید جریمه دیرکرد را هم اضافه کرد.
محاسبه حق بیمه ثالث برای خودروهای صفر کیلومتر راحت‌تر است. چرا که در این مورد بر اساس تعداد سیلندر قیمت پایه مشخص است. در مرحله بعد با در نظر گرفتن تخفیف بیمه ثالث مخصوص خودروهای صفر کیلومتر، قیمت نهایی به دست می‌آید.
مطابق با تعیین قیمت بر اساس تعداد سیلندر خودرو، قیمت پایه بیمه ثالث به این ترتیب است:
۴ سیلندر غیر پرایدی
3.263.000
۴ سیلندر پرایدی
۲.۷۷۶.۰۰۰
۶ سیلندر
3.652.000
۳ سیلندر
2.344.000
از آنجا که ساینا و کوئیک در دسته خودروی ۴ سیلندر غیر پرایدی دسته‌بندی می‌شوند حدود قیمت پایه بیمه آن‌ها یکسان خواهد بود.

مقایسه کوئیک و ساینا از نظر ایمنی

از آنجا که ساختار ساینا و کوئیک تفاوتی با یکدیگر ندارد و هر دو نمونه‌های به‌روزرسانی‌شده پلتفرم پراید به شمار می‌روند، بنابراین هیچ‌یک از این دو بر دیگری برتری ملموسی از لحاظ ایمنی ندارد و با توجه به سطح امنیت خودروی پراید، می‌توان گفت که سطح ایمنی ساینا و کوئیک گرچه بالاتر است اما در حد خودروهای روز برآورد نمی‌شود.

با این حال، ادعا شده است که در ساخت محصولات پلتفرم X200، از پنل‌های مستحکم و ساختار مقاوم‌تری استفاده شده و ایمنی این دست محصولات نسبت به خانواده پراید بهبود پیدا کرده است. جدول زیر را مطالعه کنید تا با تمامی جزئیات و تجهیزات ایمنی ساینا و کوئیک آشنا شوید:

کوئیک MT

ساینا

خودرو

سیستم ضدسرقت / قفل مرکزی / کمربند ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع

 سیستم ضدسرقت / قفل مرکزی / قفل ایمنی کودک درب‌ها / کمربند ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

راننده و سرنشین جلو

راننده و سرنشین جلو

کیسه‌هوا

ABS و EBD

ABS و EBD

سیستم ترمز

مقایسه کوئیک و ساینا از نظر تجربه رانندگی

مجدداً باید تاکید کنیم که این دو خودرو درواقع ازلحاظ باطنی و فنی، تفاوتی با یکدیگر ندارند؛ بنابراین تجربه رانندگی آنها نیز مشابه یکدیگر است و نمی‌توان اختلاف سواری مشهودی بین ساینا و کوئیک یافت. البته تفاوت ابعاد بدنه باعث شده است تا راننده در کابین کوئیک حس بهتری داشته باشد؛‌ به‌ویژه ارتفاع بیشتر کوئیک از سطح زمین، رانندگی خوشایندتری را پدید آورده و میزان تسلط بر جاده را به میزان اندکی ارتقا بخشیده است. همچنین نوع غربیلک فرمان کوئیک با طراحی ظاهری اسپرت، باعث می‌شود تا حس و حال راننده پشت فرمان این خودرو نسبت به ساینا با هیجان و لذت بیشتری همراه شود.

مقایسه کوئیک و ساینا از نظر تجربه رانندگی

در بحث شتاب و چالاکی نیز هر دو خودرو تقریبا مشابه ظاهر می‌شوند و به‌جز انجام مانورهای معمول رانندگی، نباید انتظار بیشتری از آن‌ها داشت. عملکرد سیستم تعلیق هر دو محصول سایپا وجود ارائه هندلینگ و پایداری قابل‌قبول در رانندگی‌های عادی، میزان کوبش و ورود ضربات ناشی از سطح جاده به درون کابین چندان رضایت‌بخش نیست و موجب ناخرسندی نسبی سرنشینان خواهد شد. عملکرد ترمزها نیز برای رانندگی عادی شهری یا جاده‌ای مناسب ارزیابی می‌شود؛ اما به هیچ وجه نباید در مسیرهای پرپیچ‌وخم کوهستانی و به‌ویژه در شرایط نامساعد جوی، روی توان این سیستم حساب ویژه‌ای باز و از سرعت مطمئن تخطی کرد. شما میتوانید برای خرید اقساطی ساینا از خدمات فروش اقساطی شرکت همراه مکانیک استفاده کنید.

مقایسه کوئیک و ساینا از نظر شرایط بازار 

 خودروهای نسبتا اقتصادی بازار ایران، معمولا مشتریان دست‌به‌نقد فراوانی دارند و از این لحاظ، با مشکلی در بحث فروش مواجه نیستند. ساینا و کوئیک هم هرکدام بازار خریدوفروش مخصوص به خود را دارد و از این حیث، باید گفت که رونقی مناسب و تقریبا مشابه را در بازار ایران تجربه می‌کنند. با توجه به قیمت کوییک که در بازه اقتصادی بازار ایران قرار دارد، همواره از بازار خرید و فروش مناسبی برخوردار است.

جمع‌بندی

 این دو محصول سایپا ازلحاظ فنی، کیفی، تجهیزات و غیره اختلاف زیادی نسبت به یکدیگر ندارند و از این منظر نمی‌توان برتری خاصی برای یکی نسبت به دیگری در نظر گرفت. مهم‌ترین تفاوت میان این دو خودرو، طراحی ظاهری و نوع بدنه آن‌ها است؛ بر این اساس، اگر یک خودروی خانوادگی مجهز به صندوق‌عقب تقریبا جادار با طراحی ظاهری عامه‌پسند را مدنظر دارید، خرید ساینا انتخاب بهتری برای شما خواهد بود؛ اما درصورتی که به دنبال یک هاچ‌بک با طراحی ظاهری اسپرت و جوان‌پسندانه‌تر هستید، قطعا کوئیک می‌تواند گزینه مطلوب‌تری برای شما باشد.

بیشتر بخوانید

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
76 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
Mahdi
1402-06-02 16:45

چرا در جدول تون نوشتین که سرعت ساینا ۱۷۰ کیلومتر ولی کوییک فقط ۱۶۰ تا سرعت داره . این یعنی چی! مگه موتورشون یکی نیست . پس چجوری اون ۱۷۰ می‌ره. ولی اون یکی ۱۶۰ تا

فراهانی مجید
1402-08-14 14:27
پاسخ به  Mahdi

بدلیل طراحی در کمک فنرها ی کوییک وارتفاعش ازسطح زمین در سرعت بالای 140کیلومتر کوییک راننده دچار استرس میکنه ازین رو برنامه ایسیو جوری تنظیم کردن سرعت نهایی کوییک بالاتر از 160نره که با هزینه 350تومن این برنامه باز میکنن، من انجام دادم

سعید
1402-09-06 12:11

بیا ی فیلم برات بفرستم ببینی 200 تا راه می‌ره کوییک

خودم
1402-10-03 15:08
پاسخ به  Mahdi

این گفته موتورشون یکیه، شما هنوز تفاوت و کار موتور و گیربکس رو نمیدونید، بعد ایراد هم میگیرید

جاسم
1402-05-22 09:15

من بین ساینا و کوییک ، تیبا دو را انتخاب میکنم

محمدرضا
1402-04-29 18:38

سلام
من ساینا اس اتومات نوشته بودم برام دعوتنامه اومد ک کوئیک اتومات پلاس هم میتونین انتخاب کنید
کدوم بهتره انتخاب کنم؟

آصف
1402-05-20 09:59
پاسخ به  محمدرضا

یکیشو انتخاب کن لطفا

فراهانی مجید
1402-08-14 14:24
پاسخ به  محمدرضا

هیچ اختلافی باهم ندارند فقط بازار فروش کوییک اتومات کمی بهتر از ساینا اتوماتیکه چون قاعدتا ساینا اقایون میخرن اما در مشتریهای کوییک خانمها هم اضافه میشن

محمود
1402-10-22 03:14
پاسخ به  محمدرضا

صندوق عقب ساینا جادارتره ….براخانواده ها بهتره
کوییک هم برا جوونترا ومجردا

رویا
1402-12-09 15:33
پاسخ به  محمود

من دنبال همین جواب بودم مرسی

علی نجمی
1402-04-17 12:12

سلام دوستان من فقط کوییک تآیید میکنم
هر دومدل .داشتم.براساینا مدام نمایندگی بودم
الان ٨ماهه بهاش همه شهرها مسافرت میکنم
شتاب عالی بدون نقص و ایراد
نظرشخصی منه

علی نجمی
1402-04-17 12:10

سلام من فقط کوییک تآیید میکنم
هر دومدل .داشتم.براساینا مدام نمایندگی بودم
الان ٨ماهه بهاش همه شهرها مسافرت میکنم
شتاب عالی بدون نقص و ایراد
نظرشخصی منه

درسا
1402-04-17 12:09

سلام من فقط کوییک تآیید میکنم
هر دومدل .داشتم.براساینا مدام نمایندگی بودم
الان ٨ماهه بهاش همه شهرها مسافرت میکنم
شتاب عالی بدون نقص و ایراد
نظرشخصی منه

حامد
1402-03-27 14:48

سلام
ساینا اس‌دوگانه بهتره یا کوییک اس؟

فراهانی مجید
1402-08-14 14:22
پاسخ به  حامد

هیچ برتری بهم ندارند تنها اختلاف این دوخودرو صندوقه وبس

محمد
1402-11-07 20:24
پاسخ به  حامد

ساینا اس دوگانه دریچه گاز سیمی و صندوقدار با کمک و فنر غقب محکم تر و تعادل بیشتر در پیچ ها ، کوییک اس صفحه کیلومتر زیبا و امکانات بیشتر از دوگانه .

جعفری
1402-03-15 22:03

سلام ساینا اس چرا کنترل صوتی رو فرمان نداره

فراهانی مجید
1402-08-14 14:21
پاسخ به  جعفری

برای تعدادی خودرو ساینا وکوییک گذاشتن اما الان در تولیدات جدید نه تنها کنترل حذف شد خود فرمان هم شانسی شده کاملترین کوییک بازار هم اکنون اس مدل آر هست که هم آپشنهای اس داره وهم آر اما مانیتور کلا حذف شده وفرمان هم شانسی شده در بعضی فرمان تیبا یی هست وبعضی دی شکل

محمد
1402-02-15 08:15

ساینابخر دوستام توکار ماشین میگن فقط ساینا

آرش
1402-02-11 19:03

سلام کوییک بهتره. زیبایی . تعادل .ارتفاع . ایمنی. .من کوییک ثبت نام کردم تو نمایندگی بهم گفتن عوضش کن با ساینا اس و ۳۰ تومان سر بده اوردم بازار ۵ تومان بیشتر از ساینا اس فروختم!!!!

بهزاد
1402-02-07 21:44

اقا من یه پراید٨۴ دارم ١١ساله سوار میشم هیچیش خراب نشده حتی کولر. فقط مصرفیهاش.
بنظرتون بفروشم سایناS بخرم یا همینو نونوار کنم؟؟

محمد
1402-02-10 12:07
پاسخ به  بهزاد

داداش اینم همونه دیگه یکم بدنش کشیدن و چندتا آپشن بهش اضافه کردن مطمئن باش بخاط قیمت خیلی چیزاش هم ضعیف مثل رنگ بدنه

مهراد
1402-02-11 21:30
پاسخ به  بهزاد

سلام..بفروش یه کوییک صفر بخر ..درسته ماشینت سالمه ولی عمر خودشو کرده به نظرم ..منم هشتادو شش دارم پراید دوگانه ولی دارم همین کارو می کنم .

صحرا
1402-05-05 17:45
پاسخ به  بهزاد

پراید ۸۴ جزو‌بهترین مدل پرایده

کسا
1401-12-21 00:12

عالی مرسی

محسن
1401-08-29 16:13

سلام…نظر شخصی من که دوو سیلو دارم ..و قصد خرید ساینا رو داشتم بعد از تحقیق متوجه شدم ماشین خودم درسته مدل پایین ولی بهتر و مطمن تره..‌‌

محمد
1402-07-03 22:21
پاسخ به  محسن

قطعا بهتره. دوو رو با سایپا مقایسه میکنی

فراهانی مجید
1402-08-14 14:18
پاسخ به  محسن

منم دوو دارم، رفتم یه کویبک خریدم وشانس اوردم با شرایط کنونی بازار سیلوم نخریدن یماه سوارکوییک شدم دیدم دوو کجا کوییک کجا دوو سالم خیلی بهتر از کوییکه تنها مشکل ماشین من افتاب سوختگیه، الان کوییک گذاشتم فروش ودر اولین فرصت سیلو رنگ میکنم حالش میبرم تا العان همش فکر این بودم ماشینم 100%بیرنگه حیفه اما الان به این نتیجه رسیدم رنگش کنم ترو تمیز حالش ببرم

احسان
1401-08-22 01:30

من ساینا اس گرفتم خیلی راضیم نمای زیبا داشپورت زیبا وسیستم بروز من راضیم در مقایسه با کویک و٢۰۶تیپ ٢ و۴۰۵

امید
1402-01-02 09:17
پاسخ به  احسان

فنرهای عقب ساینا اس خیلی ضعیفه وبانشستن دو نفر ماشین روی زمینه….چاره چیه؟!

علی
1402-04-03 04:01
پاسخ به  امید

سلام فنر تقویت کن . من پراید 132 تک سوز داشتم اومدم دوگانه دستی کردم اومد پایید بردمش کمک ساز گفت فنر خاور بگیر البته اسمش فنر خاور هست ولی برا پرایده گذاشتم عالی عالی شد اندازه قبلشه وقتی کپسول گاز توش نبود . تازه چندتا دوست قول هم دارم سوار میکنم همه بالا 100 کیلو هستن بازم نمیخوابه فنرها تو دست اندازم خیلی نرمه

رضا
1402-06-03 23:28
پاسخ به  علی

دستت درد نکنه ما 110 کیلوییم قولیم؟

محمدرضا
1402-07-11 05:00
پاسخ به  رضا

غول

فراهانی مجید
1402-08-14 14:14
پاسخ به  رضا

دقیقا مشکل من بالای 120هستم وفنربندی پراید اذیتم میکرد از فنر پراید دوگانه سوز در پراید بنزینی با کمک فابریک خودش استفاده کردم عالی شد سالها هم زیرپام بود حتی سبب شد اسیب به فنرها نرسه وسالها کارکنه

محمدرضا
1402-07-11 04:59
پاسخ به  علی

غول

مهدی شاهمیری برزکی
1402-11-23 21:27
پاسخ به  امید

سلام فنر دو لول ببند خوبمیشه منم همین مشکل رو داشتم

علیرضا گلزا رذاکر
1402-12-01 00:01
پاسخ به  احسان

۴۰۵ و با کوییک و ساینا مقایسه نکن درسته اصطلاکش مقداری بالاتره ولی با هم اصلا قابل مقایسه نیستن

رضا
1401-06-14 11:55

بطور استاندارد هر سواری که چرخ با قطر بیشتر و ارتفاع صندلی کمتری داشته باشد سواری لذت بخش تری دارد.البته نرمی خودرو در این شرایط مهم است. اما در متن بالا کاملا برعکس مطرح کرده

سیدمحمد
1401-06-10 19:28
امتیاز دهی :
     

باسلام
بنده ثبت نام ماشین داشته و کوئیک آر دو رنگ واسم درآمده، حال در دعوت نامه های پیشنهادی بین این خودرو با ساینا اس نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم؟!!
به نظرتون کدومش بهتره؟ ساینا اس یا کوئیک آر؟!

جواد
1401-06-26 00:47
پاسخ به  سیدمحمد

ساینا اس

حمید
1401-12-02 02:46
پاسخ به  سیدمحمد

ساینا اس

علی
1401-12-02 22:07
پاسخ به  سیدمحمد

ساینا s

فاطمه
1402-02-21 14:09
پاسخ به  علی

چرا

حسین
1402-04-22 22:01
پاسخ به  سیدمحمد

ساینا سر تره

فراهانی مجید
1402-08-14 14:12
پاسخ به  سیدمحمد

من ساینا sدارم وخانمم کوییک اس آر که پر ابشنترین نوع کوییک هست نوک سوزن باهم تفاوت ندارند فقط در جاده اگر اهل سرعت خیلی بالا هستید بدلیل فاصله کمتر ساینا تا زمین کمی استرس کمتری داره البته تا سرعت 120هم مشابه هم هستند

میر
1401-06-05 16:56

من کوییک خریدم فعلا که راضی هستم و به نظر من خوبه

رضا
1401-04-26 01:37

فقط ریو….با ریو سوار پژو میشی با خرج پراید…مدل ۹۰ ش رو دارم و با کارکرد یازده ساله هنوز هم از این داخلیها سرتره

برازجان
1401-05-10 16:28
پاسخ به  رضا

ریو ماشین خوبیه. کم استهلاک. حیف که نمونه مدل بالاش گیر نمیاد

بهزاد
1402-02-07 22:47
پاسخ به  برازجان

من شنیدم ریو در صورتیکه تسمه تایم پاره کنه هزینه خیلی سنگینه رو میطلبه

فراهانی مجید
1402-08-14 14:06
پاسخ به  بهزاد

صحبت سر ریو نیست تقریبا تمامی خودروها درصورت بریدن تسمه تایم سوپاپ کج میکنند تنها خودرو یی که این حالت براش پیش نمیاد پراید تا مدل 89هست که مدلهای بعد 89نیز همچنین هستند

امیر زواره
1401-04-18 09:43

سلام یه ساله کوییک دنده ای دارم هر روز تو راه نمایندگی ام مزخرف و آشغاله یه پراید ۸۵ فرمون هیدرو لیک داشتم بدون هیچ خرج و دردسری ۱۲ سال کار کرد متاسفانه فروختم کوییک بدرد نخور رو خریدم اگه یه ال۹۰ تمیز دست دوم یا یه ماشین قبل از سال۹۰ سایپا بخرید بهتره به هیچ نحو این ماشینای جدید سایپا رو نخرید که پایین ترین کیفیت رو دارن هر روز خرابن و کیفیت رنگ بدنه در پایین ترین حد وگیربکس آشغال دندها بد جا میرن سنسور اکسیژن بالا و پایین از همون اول خراب بود و باکلی مکافات و… بیشتر »

امینه
1400-11-27 08:31

سلام.ما که ساینا خریدیم صفر__بعد سه ماه کل بدنه ماشین زنگ زد__کل بدنه بصورت نقطه های ریز زنگ ___شرکت سایپا داره با زحمت کشیده ما گردن خودشو کلفت میکنه __با آهن کهنه ماشین میسازن_اگه من یه کاره ای بودم در شرکت سایما رو تخته میکردم تا بفهمه چی باید دست مردم کشورش بده”””آشغال میدن دست مردم ،مردمم که پول ندار مجبورن ازشون بخرن ___انشالله که همه ی این ناحقیا تو جونشون در بیاد

احمد
1402-09-17 16:38
پاسخ به  امینه

اینطور هم نیست رنگش زنگ بزنه چی فرض کردی مردم رو

پیروز
1400-11-23 10:52

سلام.سپر‌‌ ‌جلو‌کوییک و‌ میشه رو ساینا نصب کرد

محسن
1400-07-27 22:40

سلام. من کوییک معمولی دارم . تصمیم دارم ساینا s بخرم. نظر شما چیه؟

سردبیر
1400-08-13 15:17
پاسخ به  محسن

سلام خدمت شما
درحقیقت این دو خودرو کاملا یکسان هستند و تفاوت‌های آن‌ها تنها در ظاهر خلاصه می‌شود. با خرید ساینا s تنها یک صندوق‌بار بزرگتر نسبت به کوئیک دراختیار خواهید داشت. اگر این مورد برای شما مهم است، این کار را انجام دهید، در غیر این صورت با خرید ساینا s عملا مزیت خاصی نسبت به کوئیک دنده‌ای دریافت نخواهید کرد.

امیرعلی
1401-01-18 18:19
پاسخ به  محسن

کوییک آر سقف مشکی بگیر۱۸۰تا برو باهاش
ما آر سقف مشکی داریم عالیه

Zary
1401-03-01 00:11
پاسخ به  امیرعلی

ببخشید دوست گلم باهاش تا خارج از شهر و سر بالایی رو خوب عمل میکنه مشکلی نداره؟

Amin Armin
1401-09-06 17:01
پاسخ به  Zary

ساینا بهتره ماهی دودفعه از تهران میرم خوزستان ساینا دارم عالیه بدون کوچک ترین ایراد فنی

محمد حافظ
1402-01-18 05:07
پاسخ به  Amin Armin

هنوز ۵ساله نشدن،بزار کمی بزرگ بشن عل وتلشون در میاد…

فاطمه
1402-08-20 10:30
پاسخ به  امیرعلی

من بین کوییک و ساینا، حاج قاسم رو انتخاب میکنم

محمد
1402-11-25 18:48
پاسخ به  فاطمه

تو خیلی بیشعوری

حمید
1401-07-05 10:45
پاسخ به  محسن

سلام منم همین نظرو دارم کوییک معمولی دارم ساینا s میخام بگیرم و شنیدم شتاب اولیه ساینا بهتره ولی کوییک که خودم دارم شتاب اولیه ضعیفی داره

حمید
1401-12-02 02:42
پاسخ به  محسن

مخای خر رو بدی یابو سوار شی هیچ فرقی تو زیر پا ندارن فقط کوییک یکم تعادل بهتری داره

امیرعلی قاسمی
1402-02-27 16:14
پاسخ به  محسن

کوییک خیلی تنبله

کامران
1400-06-30 21:55
امتیاز دهی :
     

کوئیک قشنگ تره هاچ بگ و نمای زیباتری داره بنظرمن کوئیک از ساینا بهتره و سرتره

ماشین باز
1400-03-31 00:37

🙂

Last edited 2 years ago by ماشین باز
محمد
1400-07-07 12:35
پاسخ به  ماشین باز

سلام آقا من کویک دنده ای در اومدم به نظرتون خوبه

پژمان
1400-02-20 12:00

سلام هر دو ماشین خوب هستن و اقتصادی اما کوییک نسخه به روز تری هستش ولی اگه ماشین خوب کمتر از ۲۰۰ ملیون می‌خواین اونم صفر ساینا اس بهتر ه که ۱۶۰ یا ۱۷۰ ملیون هستش ولی کوییک اتومات بالای ۲۰۰ هستش

محسن
1400-07-27 22:38
پاسخ به  پژمان

سلام. شما ساینا اس دارید یا کوییک؟

مصطفی
1399-11-20 19:08

رودربایستی و میذاشتی کنار یکی شو میگفتی بهترع

حمید
1398-08-22 03:29

داداش شما اشتباه مقایسه کردی. شما باید ساینا دنده ای رو با کوییک دنده ای مقایسه کنی نه اتومات.انوقت بهتر متوجه میشی که برای کوییک دنده ای، داری هزینه اضافی میدی .

محمد رحیمیان
1398-08-25 15:47
پاسخ به  حمید

ببینید این مقایسه بیشتر برای این بود که به این نتیجه برسیم که هیچ کدوم ارزش خرید نداره و اینکه فایده نداره این هزینه برای این دوتا بدید مقایسه با اتومات هم برای همینه که بتونیم یه سمت مقایسه رو برنده نشون بدیم

مهدی
1398-11-06 22:12

بریم پس 206 یا 405 پر خرج بخریم که واشر بزنه یا هزینه بالای نگهداری 206؟؟ بیست میلیون بیشتر از ساینا بدی برا 206 تیپ دو ؟؟ با موتور ضعیف تر از ساینا با 75 اسب ؟ جای کمتر سواری خشکتر هزینه بیشتر ؟؟ اون ماشین ایمنمون که سمند باشه شبکه منوتو تست کرد دو ستاره بزور میگیره تازه لشه ماشین داخلی همش یچیزه

علیرضا
1401-11-27 22:08
پاسخ به  مهدی

چخبر

سید مهدی موسوی امجد
1402-11-07 14:34
پاسخ به  مهدی

پژو پارس بخر