اگر می‌خواهید با قدرت و میزان پیشرفت آسیای شرقی آشنا شوید، بهتر است مقاله ” مقایسه کیا سورنتو و تویوتا راو4 ” از مجله خودرو همراه مکانیک را با دقت مطالعه کنید. در این مقاله با دو خودرو از کره جنوبی و ژاپن روبه‌رو هستیم که هر دو با کیفیت  محسوب می‌شوند. این دو خودرو را می‌توان غرق در نکات مثبت دانست. حال قبل از هر موردی بهتر است بیوگرافی خودروها را بازگو کنیم.

در این مقاله موارد زیر را مطالعه خواهید کرد

معرفی خودرو

مقایسه فضای داخلی

مقایسه فضای بیرونی

مقایسه فنی

مقایسه آپشن‌ها

مقایسه ایمنی

مقایسه تجربه رانندگی

مقایسه ارزش بازار

معرفی کوتاه دو خودرو

ابتدا به بررسی نماینده کره بپردازیم؛ کیا سورنتو آوازه بلندی در ایران دارد که در این مقاله به بررسی جدیدترین نسل از این شاهکار کره‌ای خواهیم پرداخت. این خودرو، شاسی‌بلند سایز بزرگ محسوب می‌شود که نزدیک‌ترین رقیبش، هیوندای سانتافه می‌باشد. از طرفی دیگر در آن سوی رینگ با تویوتا راو4 روبه‌رو هستیم. خودرویی که مثل کیا سورنتو، جدیدترین نسلش را بررسی می‌کنیم و با توجه به ابعاد کوچک‌تر خود نسبت به کیا سورنتو، اکثر مواقع با اسپرتیج، توسان و … مقایسه می‌شود. 

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

مقایسه فضای داخلی، دو برنده تمام عیار

 مقایسه کیا سورنتو و تویوتا راو4 را با مقایسه فضای داخلی شروع می‌کنیم .در بدو ورود به کیا سورنتو، فضای بزرگ و دلنشین رضایت قلبی ما را در همان ابتدا به‌دست می‌آورد. یکی از بزرگ‌ترین دلایل این رضایت، سقف پاناروماست که با توجه به ابعاد بزرگ خودرو، دلنشین محسوب می‌شود. از طرفی دیگر با تجربه کاربری عالی‌ای از کیا روبه‌رو هستیم. یعنی با یکبار نشستن پشت فرمان کیا سورنتو، راحتی استفاده از دکمه‌ها و آپشن‌ها برایتان مسئله‌ای آسان به‌نظر می‌رسد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید دست دوم

استعلام خلافی خودرو

کیا سورنتو
کیا سورنتو

از زیبایی داشبورد نیز نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. داشبورد کیا سراتو، داشبورد اسپرت و کلاسیک محسوب می‌شود که دریچه کولر جذابی سمت شاگرد دارد که خاص بودن این خودرو را نشان می‌دهد. از هماهنگی بین تودری و روکش‌های صندلی نیز می‌توان به خوبی یاد کرد. در آخر نیز می‌توان به فرمان و صفحه کیلومترشمار زیبا اشاره کرد که کیا سراتو رسالت ظاهر خوب برای مشتری را، کاملا تداعی کرده است.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

 

تویوتا راو4
تویوتا راو4

حال وقت آن رسیده که نگاهی به نماینده ژاپن بیندازیم؛ تویوتا راو4 دارای ابعاد کوچک‌تری نسبت به کیا سورنتو است اما این دلیل نمی‌شود که جلوی رقیب خود کم بیاورد. رنگ‌بندی فضای داخلی تویوتا راو4 اولین مسئله‌ایست که متوجه آن  می‌شوید. هماهنگی و سادگی رنگ‌های استفاده شده در داخل کابین این خودرو را می‌توان یک نقطه قوت دانست.

حال کمی به فضای جلویی کابین نگاه کنیم. داشبورد تویوتا راو4، داشبوردی منحصربه‌فرد و زیبا محسوب می‌شود که در کنار نمایشگر بزرگ و دریچه‌های کناریش، نوید یک خودروی ایده‌آل را می‌دهد. در انتها نیز می‌توان به سردنده این خودرو اشاره کرد که زیبایی را بار دیگر معنی کرده است.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

مقایسه فضای بیرونی، پیروزی‌ها تداوم دارد

در بخش فضای داخلی مشاهده کردید که با بی‌نقص بودن هر دو خودرو، مجبور شدیم دست هر دو را به عنوان پیروز بالا بیاوریم. همین مسئله در بخش فضای بیرونی از مقایسه کیا سورنتو و تویوتا راو4 هم دیده می‌شود. با اینکه حتی کلاس‌های بدنه‌شان با هم متفاوت است اما همچنان نقص، تنها کلمه‌ای است که این دو خودرو با آن ناآشنا هستند.

حالا در مقاله مقایسه کیا سورنتو و تویوتا راو4 می‌خواهیم با ذره بین معروف همراه مکانیک، مو را از ماست بکشیم بیرون؛ ابتدا به کیا سورنتو می‌نگریم؛ در قسمت جلویی این خودرو با جلوپنجره خاص اما محبوبی روبه‌رو می‌شویم. با نگاهی ساده به کناره این جلوپنجره، چراغ‌های بزرگ و خشن این خودرو به چشم‌ می‌خورد که در مجموع با مه‌شکن‌های جلو، جلوه زیبایی به خودرو داده است. از طرفی دیگر تویوتا راو4 کمی سبک ظاهریش با رقیبش فرق دارد. چراغ‌های مرموز در کنار جلوپنجره و کاپوت منحنی شکل، از ویژگی‌های این شاسی‌بلند جذاب است.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

در بخش کناری و پشتی اما، این دو خودرو شبیه هم هستند و تنها تفاوتی که به چشم می‌خورد، ابعاد بزرگ‌تر کیا سورنتو است. چراغ‌های بزرگ و باله عقب از جمله مواردیست که در انتها می‌توان به آن اشاره کرد تا باز هم دست هر دو خودروی درون رینگ، به نشانه پیروزی بالا بیاید.

مقایسه فنی، برنده‌ای که دقت کافی ندارد

مقایسه فنی
مقایسه فنی

برای مقایسه کیا سورنتو و تویوتا راو4 از لحاظ فنی، کارمان برای قضاوت راحت‌تر است. کیا سورنتو با توجه به قدرت و گشتاور خود، عملکرد بهتری ثبت کرده است اما در بعضی از مواقع مانند مصرف سوخت و حداکثر سرعت از تویوتا راو4 کم می‌آورد. در کل برنده این بخش کیا سورنتو است اما این مسئله دلیلی برای ضعیف بودن تویوتا راو4 ندارد و این خودرو را می‌توان در بعضی مواقع موفق‌تر از نماینده کره محسوب کرد که شاید نشان از بی‌دقتی کارشناسان کیا دارد. برای مقایسه دقیق این دو خودرو از لحاظ فنی می‌توانید جدول زیر را مشاهده نمائید :

 

مدل خودرو

کیا سورنتو

تویوتا راو4

پیشرانه

4 سیلندر 16 سوپاپ

4 سیلندر 16 سوپاپ

حجم موتور

2.3 لیتر

2.4 لیتر

حداکثر قدرت

188 اسب بخار

177 اسب بخار

حداکثر گشتاور

241 نیوتون متر

223 نیوتون متر

گیربکس

6 دنده اتوماتیک تریپ ترونیک

6 دنده تیپ ترونیک

مصرف سوخت (ترکیبی)

9.4 لیتر

9 لیتر

شتاب صفر تا 100

9.8 کیلومتر بر ثانیه

9.3 کیلومتر بر ثانیه

حداکثر سرعت

189 کیلومتر بر ساعت

200 کیلومتر بر ساعت

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

مقایسه آپشن‌ها و امکانات رفاهی، کیا سورنتو و اولین پیروزی قاطع

کیا سورنتو
کیا سورنتو

احتمالا تا به اینجای مقاله مقایسه کیا سورنتو و تویوتا راو4 متوجه این مسئله شده‌اید که هر دو خودرو در بخش‌های مختلف، موفق عمل کرده‌اند. اما در این بخش که به آپشن‌ها توجه می‌شود، پیروزی کیا سورنتو کمی محسوس‌تر از قبل است. برای مقایسه دقیق این دو خودروی آسیایی، بهتر است نگاهی به جدول زیر بیندازید :

تجهیزات

کیا سورنتو

تویوتا راو4

چراغ

چراغ های زنونHID، چراغ های مه شکن جلو  ، سیستم انطباق روشنایی چراغ با چرخش فرمان  ، چراغ جلو و عقب LED

زنون جلو ،چراغ های روز ،تنظیم ارتفاع نور به صورت برقی ،مه شکن جلو ، روشن شدن اتوماتیک چراغ های جلو

سیستمهای مولتی مدیا

هندزفری، بلوتوث

سیستم صوتی با قابلیت قابلیت پخشAM ،FM ،CD ،USB ،AUX ،DVD  ، با 6 بلندگو ،دوربین عقب  ،بلوتوث ،هندزفری تلفن ،نشانگر باد تایر ها

صفحه نمایش

صفحه نمایشگر 5 اینچ لمسی

صفحه نمایشگر 7 اینچ لمسی

رینگ ها

19 اینچی آلومینیومی

18 اینچ

آینه

آینه های جانبی تاشوی برقی با گرمکن

آینه های برقی، گرمکن، تاشوندگی برقی ، آینه وسط الکتروکرومیک

تهویه مطبوع

سیستم تهویه مطبوع دوگانه، خروجی تهویه مطبوع برای سرنشینان عقب

اتوماتیک دوگانه

صندلی

صندلی راننده با تنظیم در 10 جهت و سردکن  ، صندلی سرنشین جلو با تنظیم در 8 جهت و سردکن، گرمکن صندلی‌های جلو و ردیف دوم، صندلی‌های تاشو عقب

برقی در 6 جهت، گرمکن، کمربند های پیش کشنده جلو ،صندلی اسپرت

شیشه

سولار، بالابر برقی

شیشه دودی عقب

سیستم‌های هشدار دهنده

هشدار نقطه کور، سنسور برخورد از

دوربین عقب

سایر امکانات 

عقب سیستم تعلیق همراه با قابلیت ثابت نگه داشتن ارتفاع هنگام انتقال بار، سفق پارونامیک

صندوق پران برقی، سانروف

مقایسه ایمنی، کیا قهرمانی‌اش را قطعی می‌کند

با مقایسه ایمنی دو خودروی مقاله ما، برتری‌های کیا سورنتو نسبت به تویوتا راو4 بیشتر هم می‌شود. این برتری را فقط برای سیستم ترمز و آپشن‌های ایمنی است وگرنه از لحاط بدنه هر دو خودرو بهترین عملکرد را داشته اند.

 

تجهیزات

کیا سورنتو

تویوتا راو4

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

سیستم هشدار نقاط کور ،سنسور برخورد از عقب، سیستم کمکی پارک هوشمند، ورود و استارت بدون کلید

قفل مرکزی با ریموت، قفل کودک، ایموبلایزر، ورود بدون کلید

کیسه هوا

6 کیسه هوا

5 کیسه هوا

سیستم ترمز

ABS، EBD، VSC، HAC، TRC، DAC

 ABS، EBD، HAC، VSM

مقایسه تجربه رانندگی، بالاخره نقطه ضعف پیدا کردیم

تعویض دنده در تویوتا راو4 و شتاب اولیه در کیا سورنتو، تنها نقاط ضعف این دو خودرو در بخش تجربه رانندگی هستند؛ در سایر موارد اعم از سیستم تعلیق، قرمان‌پذیری، کیفیت داشبورد،عدم صدای موتور و … بهترین عملکرد را احساس کردیم تا در این بخش از مقایسه کیا سورنتو و تویوتا راو4 هم مساوی، نتیجه رقابت باشد.

ارزش خرید خودرو

تویوتا راو4
تویوتا راو4

کیا سورنتو از آپشن‌های بیشتر و ایمنی بالاتری برخوردار است؛ اما میزان کمی از تویوتا راو4 گران‌تر است که همین موضوع حاکی از مقرون به‌صرفه‌تر بودن محصول کیا دارد.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

کیا سورنتو
کیا سورنتو

در کل با توجه به اوضاع حاکم بر بازار، هر دو خودرو قیمت نجومی دارند اما در مقایسه با رقبا، بدون شک خرج کم‌تری دارند.

جمع بندی، نمره بیست به آسیای شرقی

با همراه مکانیک همراه بودید تا به مقایسه کیا سورنتو و تویوتا راو4 پرداختیم؛ دو خودرویی که نشان‌گر عملکرد عالی آسیای شرقی در صنعت خودروسازی بودند. این دو خودرو به‌قدری از نکات مثبت بهره می‌برند که حرفی برای گفتن نگذاشته‌اند و بهترین تعریف برایشان، نام خودشان است.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

چرا تویوتا راو 4 بخریم؟

معرفی نسل‌های کیا سورنتو

5 دلیل برای اینکه کیا سورنتو بخریم

مقایسه هیوندای توسان و تویوتا راو4

مقایسه تویوتا راو4 و کیا اسپورتیج

مقایسه تویوتا راو4 و فولکس واگن تیگوان

مقایسه سورنتو و اوتلندر 2016

مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو

 

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها