Image default
خانه » مقالات » مقایسه خودروها » مقایسه آریزو 5 توربو و سایپا سراتو ، توربو سوار های چینی وارد می شوند
مقایسه خودروها

مقایسه آریزو 5 توربو و سایپا سراتو ، توربو سوار های چینی وارد می شوند

مقایسه آریزو 5 توربو و سراتو سایپا مقاله ای دیگر از سری مقالات مقایسه ای همراه مکانیک می باشد که در آن قصد داریم آریزو 5 توربو و سراتو سایپا را از نگاهی دیگر بررسی کنیم. با ما همراه در مقایسه آریزو 5 توربو و سراتو سایپا همراه باشید.


در این مقاله از همراه مکانیک قصد مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو را داشته و به این فرنگی‌های جاده‌های ایران نگاهی عمیق و دقیق خواهیم داشت.

با همراه مکانیک همراه شوید تا ببینیم سلطه چینی‌های تازه وارد بر وضعیت بازار خودروی کشورمان تا اندازه وخیم بوده و این کشور چه برنامه‌های برای کنار زدن دیگر رقبای خود از ایران خواهد داشت. با مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو، علاوه بر بررسی ویژگی‌های منحصر به فرد این دو خودرو و ارزش معاملاتی آن‌ها،  شاهد نبرد خودروسازان یا بهتر است بگوییم مونتاژ کنندگان داخلی با سلاح‌های فرنگی نسبتا جدید خود نیز خواهیم بود. مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

اگر قصد خرید خودرو دارید اما خودرو مناسب با شرایط خود را پیدا نمی کنید.

می توانید با تماس با مشاوران متخصص همراه مکانیک به بهترین انتخاب ممکن و متناسب با شرایط خود دسترسی پیدا کنید.

برای تماس با مشاوران متخصص همراه مکانیک اینجا کلیک کنید.

کابین سراتو بوی پلاستیک خشک ایرانی می‌دهد!

مقایسه آریزو 5 توربو و سراتو سایپا


اجازه دهید مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو را با بررسی وضعیت طراحی داخلی این دو خودرو آغاز کنیم. همان‌طور که از نام سایپا سراتو با می‌آید، مونتاژ قطعات این خودرو توسط شرکت سایپا انجام شده و معرفی آن به بازار کشورمان نیز در سال ۹۳ اتفاق افتاد. سراتو که برای بار اول در کره طراحی و تولید شده بود در همان سال‌های اولیه ورود خود به جاده‌های کره، توجه خودروسازان داخلی ما را نیز به خود جلب کرده و در وهله اول به شکل وارداتی به خریداران ایرانی عرضه شد.

اما اگر در مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو بخواهیم به مبحث طراحی داخلی و کابین سایپا سراتو نگاهی داشته باشیم، همه چیز رنگ و بوی پلاستیک خشک ایرانی به خود خواهد گرفت. بله سایپا باری دیگر خلاقیت بی‌حد و مرز خود را روی کابین سراتو خالی کرده و برای قالب فضای آن پلاستیک خشک خاکستری را انتخاب کرده است. البته داستان به همین‌جا نیز ختم نمی‌شود و افزوده شدن کیفیت پایین مونتاژ و جنس مواد بکار گرفته شده داخل سراتو، آن را به نمونه‌ای از یأس و نومیدی در عرصه خودروسازی تبدیل کرده است.

سراتو همچنین آپشن‌های رفاهی خاصی را نیز به خریداران خود ارائه نکرده وظاهرا از آن‌ها انتظار دارد  پس از پرداخت ۱۸۳ میلیون تومان به همین چند دکمه بی‌مصرف کنار صفحه نمایش قانع باشند. در واقع طراحی داخلی سایپا سراتو با توجه به قیمت آن، چیزی فراتر از یک شکست بوده و به طرز طعنه آمیزی می‌بایست بگوییم که تنها نکته مثبت کابین آن تریم دو رنگ‌اش است!

اما در مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو از نظر طراحی داخلی برتری «چری» کاملا واضح بوده و ترکیب خطوط منحنی و شکسته، به شکلی هماهنگ با بدنه این خودرو نشا از هوش بالای طراحان آن دارد. تریم آریزو ۵ توربو به شکل زیبایی تقسیم‌بندی شده است و تنها نکته منفی بارز آن را می‌توان در عدم وجود هرگونه نوآوری نسبت به آریزو ۵ معمولی خلاصه کرد.

مدیران خودرو که وظیفه مونتاژ قطعات محصولات‌ چری در ایران را بر عهده دارد، در زمینه کیفیت ساخت عملکرد نسبتا خوبی داشته و اگر قیمت این خودرو بالای صد میلیون تومان نبود بدون شک توجه منتقدان و خریداران بیشتری را نیز به خود جلب می‌کرد. اما متاسفانه این چینی‌زادهٔ تازه وارد جاده‌های ایران اکنون قیمتی معادل ۱۵۳ میلیون تومان داشته و همه نکات مثبت ذکر شده‌اش را زیر سوال می‌برد.

به هر حال، اگر مبحث قیمت‌های ناعادلانه بازار خودروی ایران را در نظر نگیریم، چری آریزو ۵ توربو به دلیل ارائه امکانات رفاهی (آپشن) بیشتر و زیبایی بصری، در بخش طراحی کابین نسبت به رقیب کره‌ای خود برتری دارد.

جدال مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو از بیرون برابر به نظر می‌رسد

مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو


حال در مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو زمان فرا رسیده است که بدنه و طراحی خارجی این دو خودروی فرنگی را بررسی‌ نماییم. گرچه رعایت برخی اصول ابتدایی در قواعد طراحی بدنه سایپا سراتو نمره قبولی را برای سازندگان آن به ارمغان آورده است، اما با گذشت بیش از چهار سال از حضور این خودرو در بازار کشور و روی کار آمدن رقیبان جدیدی که جلوه‌های بصری بیشتری نسبت به سراتو به خریداران خود ارائه می‌دهند موجب بروز برخی انتقادات منفی در رابطه با نحوه طراحی بدنه این اتومبیل کره‌ای شده است.

قسمت جلویی و عقبی سایپا سراتو را می‌توان با یکدیگر هماهنگ خواند اما اگر بپرسید که این هماهنگی از کجا نشأت گرفته است، می‌بایست بگوییم که منشأ آن در سادگی و عدم اعمال هرگونه خلاقیت، نوآوری و دقت نهفته است. با یک نگاه اجمالی به ظاهر سایپا سراتو نیز می‌توان فهمید که این خودرو زمان زیادی را از مهندسان طراح نگرفته و احتمالا مراحل تکمیل فرآیند طراحی خارجی آن ظرف چند روز صورت گرفته است. در واقع، باید اذعان داشت که چراغ‌های کشیده در جلو و عقب و اندک خطوط شکسته‌ای که روی قسمت‌های جانبی سراتو تعبیه شده‌اند، توانایی نجات این خودرو را نداشته و چری آریزو ۵ توربو در این زمینه نیز برتر از سراتو است.

چری در طراحی آریزو ۵ خود هوشمندانه عمل کرده و در جهت ایجاد جلوه‌ای مدرن گام برداشته است. البته نقد اصلی وارده در این‌جا را می‌توان عدم وجود هرگونه تفاوت در بدنه نسخه توربو و معمولی آریزو ۵ دانست و از این بابت، طراحان آن را مورد سرزنش قرار داد. اما نسخه توربو از همان ابتدای کار نیز صرفا با هدف جبران نواقص فنی برادر بزرگ‌تر خود (آریزو ۵ معمولی) وارد بازار شده و از همین روی لزومی در تغییر نکات بصری خود احساس نکرد. اما به هر روی وجود خطوط تقسیم‌کننده منحنی و ترکیب آن‌ها با شکستگی‌های بجای قسمت پشتی، همگی این خودرو را از نظر ظاهری به گزینه‌ای جذاب حداقل در قیاس با سراتو تبدیل کرده است.

سایپا سپر به سپر چری

مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو


حال که در مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو از نظر ظواهر داخلی و خارجی‌ شاهد برتری نسبی محصول جدید چینی‌ها بودیم، وقت‌اش است که کاپوت این دو خودرو را نیز بالا زده و ببینیم چه چیزهایی در چنته خود پنهان کرده‌اند. موتور بکار رفته در سراتو در دو نسخه ۱.۶ و ۲.۰ لیتری روانه بازار شد که در مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو، ما نسخه دو لیتری را مد نظر قرار داده‌ایم.

البته سراتو به طور کلی در قالب چهار نسخه به بازار عرضه شد که یعنی علاوه بر موارد ذکر شده، می‌توان شاهد حضور سراتو ساده و آپشنال نیز در بازار بود. قدرت موتور دو لیتری کار گذاشته شده در قلب سراتو ۱۵۶ اسب بخار قدرت داشته و با گشتاور ۱۹۴ نیوتن متر مربعی خود، از جعبه دنده ۶ سرعته‌ای میز جهت انتقال قدرت بهره می‌گیرد.

این در حالی است که نسخه توربوی آریزو نیز همچنان در برابر سراتو ضعیف عمل کرده و با ۱۴۷ اسب بخار و ۲۱۹ نیوتن متر گشتاور نیز همچنان می‌بایست در تعقیب کره‌ای‌های مونتاژ شده در ایران بوق بزند!

مقایسه فنی آریزو 5 توربو و سایپا سراتو

 

آریزو 5 توربو

سایپا سراتو اپشنال 2000

حجم موتور

1499CC

1998CC

قدرت موتور

147 اسب بخار در 5500دور

156 اسب بخار در 6200 دور

تعداد سیلندر/سوپاپ

4 سیلندر /16 سوپاپ

4/16

جعبه دنده

CVT

6 سرعته اتومات

شتاب صفر تا صد(ثانیه)

10.5 ثانیه

ماکزیمم سرعت KM/H

185

190

مصرف سوخت ترکیبی لیتر

7.7

حجم باک

48 لیتر

52 لیتر

تجهیزات ایمنی و امنیتی

 

ترمزهای دیسکی ABS – EBD – ترمز کمکیEBA – سیستم ضد لغزش TCS – ESP – سیستم کمک در سربالایی HHC-کیسه هوا برای سرنشینان جلو – کیسه هوای پرده ای – کیسه هوای جانبی (جمعاً 6 کیسه هوا)- MP3 – صفحه نمایش 7 اینچی

ترمز جلو دیسکی و عقب کاسه‌ای – ABS – EBD

کیسه هوای سرنشینان جلو

 

امکانات رفاهی

نمایش میزان باد لاستیک ها TMPS – استارت بدون کلید – سیستم ورود بدون کلید – کروز کنترل – سانروف – روکش چرمی صندلی ها و فرمان – سنسور دنده عقب – چراغ مخصوص روز

سيستم صوتي و مجهز به راديو و CD PLAYERباقابليت پخش MP3 ,ورودي USB+ AUX+IPOD مجهز به 6بلندگو-

فرمان هیدرولیک – کلیدهای کنترلی روی فرمان – چراغ‌های مه‌شکن جلو و عقب – شیشه‌های بالابر برقی – آینه‌های جانبی برقی مجهز به چراغ راهنما – چراغ هشدار دهنده عیب موتور

کروز کنترل – غربیلک فرمان و دسته دنده چرمی – سنسور نور – سیستم تهویه مطبوع خودکار – رینگ 16 اینچی آلومینیومی

چرا چری نخریم؟ چرا چری بخریم؟

مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو


حضور چینی‌ها در سال‌های اخیر را می‌توان به شکلی کاملا ملموس در بدنه اقتصادی کشورمان حس کرد و مقایسه آریزو ۵ توربو و سایپا سراتو نیز در واقع نشانه‌ای از شاخ و شونه کشیدن محصولات این کشور برای خودروهای موجود در ایران است. اما از آن‌جایی که عده کثیری معتقدند کیفیت ساخت آریزو ۵ توربو از نظر فنی ضعیف بوده و هزینه تعمیرات آن نیز بار سنگینی را روی دوش خریداران میگذارد، توجه مردم نسبت به ای خودرو کمتر شده و توصیه‌های اغلب فعالان حوزه خرید و فروش خودرو نیز در همین راستا است.

یعنی اگر قصد صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۳ میلیون برای خرید یک خودروی چینی نسبتا متعادل را داشته و صرفا گول ظاهر زیبای آن را خورده‌اید، بهتر است اندکی بیشتر به خرید خود اندیشیده و در صورت امکان از کمک یک مشاور متخصص در این زمینه‌ بهره بگیرید. از سویی دیگر قیمت نجومی سایپا سراتو نیز توصیه کردن آن را به امری غیر ممکن مبدل ساخته و تنها می‌توان اذعان داشت که هزینه‌های نگهداری و بازار خرید و فروش آن به نسبت آریزو ۵ توربو در وضعیت بهتری به سر می‌برد. لذا انتخاب عمیقا با شماست!

طبق گزارش کارشناسان خودروعدم قیمت گذاری صحیح یکی از عوامل دیر به فروش رفتن یا روش نرفتن خودرو می باشد.

با استفاده از خدمت گواهینامه ارزش گذاری خودرو ،قیمت واقعی خودرو خود را با هر وضعیتی بدست بیا ورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و بدست آوردن قیمت خودرو خود اینجا کلیک کنید.

در پایان از همراهی شما همراهان همیشگی کمال تشکر را داریم،شماهم می توانید تجربیات خود از رانندگی این دو خودرو و نکات مد نظرتان را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط:

مقایسه لیفان 820 و سراتو

رنو مگان بخرم یا کیا سراتو

در شرایط کنونی خرید خودروی اتومات انتخاب درستی است؟

مقایسه النترا و سراتو

مقایسه مزدا 3 جدید و سراتو سایپا

چرا از سایپا سراتو نخریم

مقایسه پژو 2008 و سراتو سایپا

 

 

1
دیدگاه بگذارید

0 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
0 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید