با 100 تا 150 میلیون چه ماشینی بخریم؟

فهرست مطالب

با 100 تا 150 میلیون چه ماشینی بخریم؟ اگر بودجه‌ای محدود دارید و این سوال ذهنتان را درگیر کرده که در این رنج قیمتی چه خودروی صفر کیلومتر یا کم کارکردی می‌توان خرید؛ در ادامه مقاله مجله خودرو همراه مکانیک همراه ما باشید تا به بررسی این خودروها بپردازیم.

راهنمای خرید خودرو با 100 تا 150 میلیون تومان 

گران شدن خودروها باعث شده تا در بازه 100 تا 150 میلیون تومان تنها بتوان نسخه‌های صفر کیلومتر یا کم‌کارکرد پراید و خانواده تیبا را تهیه کرد. در ادامه به طور دقیق‌تر به معرفی گزینه‌های این رنج قیمت می‌پردازیم تا بدانید که بهتر است با 100 تا 150 میلیون تومان چه ماشینی بخریم؟

تیبا صندوق‌دار ‏مدل‏ 1400 صفر

در ابتدای مقاله ” با 100 تا 150 میلیون چه ماشینی بخریم؟ ” به سراغ تیبا می‌رویم. در دسترس‌ترین گزینه در بازه قیمت 100 تا 150 میلیون تومان تیبا صفر کیلومتر است که به دلیل طراحی ظاهری جذاب‌تر از پراید، همچنین کیفیت سواری بهتر به‌علاوه امنیت تقریبا اطمینان‌بخش‌تر می‌تواند به گزینه اول شما با بودجه ۱۵۰ میلیون تومان تبدیل شود. این خودرو از موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی هشت سوپاپ M15 سایپا توانی برابر با 87 اسب بخار و گشتاور 128 نیوتن متر دریافت می‌کند و به‌واسطه گیربکس 5 دنده دستی خود چرخ‌های جلو را به حرکت درمی‌آورد.

تیبا صندوق‌دار ‏مدل‏ 1400 صفر

همچنین فضای صندلی‌های ردیف عقب کابین تیبا نیز نسبت به پراید جادارتر بوده و درنتیجه این سدان کوچک گزینه بهتری برای خانواده‌های کم‌جمعیت خواهد بود. تیبا حدود ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر سوخت مصرف می‌کند و شتاب صفر تا صد آن معادل ۱۳ ثانیه ارزیابی شده‌است. قطعات یدکی تیبا نیز به طور گسترده در بازار با قیمت مناسب وجود دارد و درمجموع خودرویی نسبتا کم استهلاک به شمار می‌رود و خرید تیبا می‌تواند در صدر گزینه‌های موجود در بازه ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان قرار بگیرد.

همچنین قیمت تیبا صندوقدار صفر کیلومتر در حال حاضر حدود 140 میلیون تومان است.

پراید 111 ‏مدل‏ 1399

یکی دیگر از خودروهایی که در پاسخ به سوال ” با 100 تا 150 میلیون چه ماشینی بخریم؟ ” می‌توان به ان اشاره کرد پراید 111 یا همان پراید هاچ بک است. این خودروی کوچک همان‌طور که احتمالا می‌دانید به درد زوج‌های جوان و خانواده‌های کم‌جمعیت می‌خورد و شاید به اندازه تیبا در جاده و برای مسافرت‌های بین‌شهری مناسب نباشد. اما به هر حال ظاهر نسبتا اسپرت آن باعث شده تا در بازار طرفداران بیشتری به‌خصوص میان جوانان داشته باشد.

پراید 111 ‏مدل‏ 1399

موتور هشت سوپاپ ۱.۳ لیتری به قدرت 71 اسب بخار و گشتاور 108 نیوتن متر وظیفه تامین قدرت این هاچبک کوچک را بر عهده دارد؛ بنابراین شاید ابتدا احساس ‌شود که توان فنی آن بسیار محدودتر از خانواده تیبا باشد، اما باید گفت که پراید ۱۱۱ تنها 905 کیلوگرم وزن دارد و بنابراین توان فنی آن به‌ویژه برای زوج‌های جوان نسبتا قابل قبول خواهد بود. مصرف سوخت 6.5 لیتر در ۱۰۰ کیلومتر، شتاب صفر تا صد 14 ثانیه و حداکثر سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت، کارنامه فنی پراید ۱۱۱ را به اطلاع شما می‌رسانند.

دو کیسه هوا، ترمز ضد قفلABS ، اسپیکرهای جلو و عقب، سیستم تهویه دستی، صندلی‌های جلو با تنظیم دستی و صندلی عقب تاشونده، مهم‌ترین تجهیزات پراید ۱۱۱ مدل 99 را تشکیل می‌دهند. بازار دست دوم قوی، تعمیرات و قطعات یدکی ارزان، استهلاک نسبتا پایین از جمله نقاط قوت این هاچبک کوچک سایپا به شمار می‌روند و باعث می‌شوند تا بتوان خرید پراید 111 را به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب رنج قیمت 100 تا 150 میلیون تومان در نظر بگیریم. ناگفته نماند که قیمت پراید 111 مدل 99 در حدود 130 میلیون تومان برآورد شده‌است.

[hm_buy_form_inline]

پراید 131 مدل 1399

پراید 131

پراید ۱۳۱ یکی دیگر از گزینه‌های پیش روی شما در بازه قیمت 100 تا 150 میلیون تومان است که از لحاظ فنی نسبت به مدل 111 اندکی افزایش توان پیدا کرده و موتور ۴ سیلندر ۱.۳ بهینه‌سازی شده آن می‌تواند ۷۱ اسب بخار قدرت به‌علاوه ۱۰۸ نیوتن متر گشتاور تولید و آن را به گیربکس ۵ دنده دستی برساند. دارا بودن صندوق عقب باعث شده تا این خودرو گزینه مناسب‌تری برای خانواده‌های کم‌جمعیت باشد و ارزانی قطعات یدکی و هزینه نگهداری پایین آن موجب می‌شود تا پراید ۱۳۱ در میان اقشار کم‌توان جامعه طرفداران فراوانی به دست آورد و برای خرید پراید 131 اقدام کنند. پراید ۱۳۱ تیپ SE از لحاظ امکانات تفاوتی با پراید ۱۱۱ مدل 99 ندارد. همچنین در حال حاضر قیمت پراید 131 مدل 99 در حدود 125 میلیون تومان است.

کوییک دنده ای R ‏مدل‏ 1398

کوییک R

اگر به دنبال یک هاچبک جدید و شکیل‌تر هستید، مسلما خرید کوییک آر دنده ای مدل ۹۸ می‌تواند بهترین انتخاب شما در بازه قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان باشد.

کوییک آر از لحاظ پلتفرم تفاوت چندانی با تیبا ندارد، اما طراحی ظاهری جذاب آن سبب می‌شود تا پرستیژ ظاهری این خودرو بسیار بالاتر از تیبا باشد. این خودرو از موتور ۱.۵ لیتری M15 سایپا قدرتی برابر با ۸۷ اسب بخار و گشتاور ۱۲۸ نیوتن متر دریافت می‌کند و آن را از طریق گیربکس ۵ دنده دستی به چرخ‌های جلو می‌رساند.

کوییک آر دنده ای دارای شتاب صفر تا صد 13 ثانیه است و می‌تواند تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد. در این بین نیز به طور میانگین و در سیکل ترکیبی حدود ۷ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر بنزین مصرف می‌کند. این هاچبک ۱۰۶۵ کیلوگرمی دارای باک سوخت ۴۱ لیتری است و گزینه ای مطلوب برای خانواده‌های جوان و کم‌جمعیت به حساب می‌آید.

سنسور پارک عقب، ترمز کمکی، ترمز ضد قفل و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، چراغ‌های مه‌شکن جلو، فرمان هیدرولیک، سیستم صوتی با چهار اسپیکر، usb و سی دی، دو کیسه هوا، تهویه دیجیتال، تنظیم دستی صندلی‌های جلو، آینه جانبی برقی، مهم‌ترین آپشن‌های این هاچبک ایرانی را تشکیل می‌دهند. از آنجایی که قیمت کوییک r دنده ای مدل 98 در حدود 150 میلیون تومان است و اگر طراحی ظاهری نسبتا شیک و مهیج برای شما اهمیت بالایی دارد، به نظر می‌رسد کوییک دنده ای R مدل ۹۸ بهترین انتخاب در بازه 100 تا ۱۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

ساینا دنده ای EX مدل 1398

سایپا ساینا

ساینا از دیگر خودروهایی است که در پاسخ به سوال ” با 100 تا 150 میلیون چه ماشینی بخریم؟ ” می‌توان به آن اشاره کرد. ساینا در واقع فیس‌لیفت تیبا است و از لحاظ فنی تفاوت زیادی با آن ندارد، اما از طراحی ظاهری زیبا و جذاب‌تری بهره می‌برد و اکثر خانواده‌ها ترجیح می‌دهند این خودرو را به جای تیبا خریداری کنند و از شمایل زیباتر آن لذت ببرند. نمای داخلی این خودرو نیز نسبت به تیبا تغییر کرده و از داشبورد مشابه کوکیک استفاده می‌کند.

از لحاظ فنی تفاوت چندانی میان تیبا، کوییک و ساینا وجود ندارد و همان موتور و گیربکس در اینجا نیز به خدمت گرفته شده‌اند. همچنین ساینا دنده ای از امکاناتی مثل سنسور عقب، ترمز ضد قفل، توزیع نیروی ترمز، مه‌شکن‌های جلو، فرمان هیدرولیک، اسپیکرهای جلو-عقب، usb، دو عدد کیسه هوا، کمربند ایمنی پیش کشنده، تهویه دیجیتال، صندلی ۶ حالته دستی راننده، صندلی سرنشین جلو چهار حالته دستی، ایزوفیکس صندلی عقب و آینه‌های جانبی با تنظیم برقی بهره می‌برد. همچنین قیمت ساینا ex مدل 1400 در حدود 150 میلیون تومان است و از آنجایی که ساینا می‌تواند نیاز خانواده‌های کوچک و اصطلاحا کارمندی را بسیار بهتر از تیبا تامین کند و ظاهری شکیل‌تر را به شما ارائه دهد، می‌توانید به خرید ساینا بیندیشید.

در پایان باید اشاره کنیم که در بازه 100 تا 150 میلیون تومان می‌توانید به سراغ نمونه‌های کارکرده پژو پارس، سمند و پژو ۲۰۶ نیز بروید اما ترجیح دادیم تا مدل‌های صفر کیلومتر یا کم کارکرد را در این مقاله به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
2 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
صبوری
1398-12-01 13:09

سلام – خسته نباشید . به نظر شما تا 270 میلیون چه ماشینی بخریم؟

محمد رحیمیان
1398-12-03 09:07
پاسخ به  صبوری

ساندرو استپ وی رو میتونید بخرید