رئیس اتحادیه فروشندگان در خصوص قیمت‌های خودرو در بازار گفت: به طور کلی روند بازار به صورت کاهشی بوده ضمن این که قیمت مونتاژی‌ها بین ۷۰ الی ۱۳۰ میلیون تومان کاهش داشته است.

به گزارش خودروتک ، سعید موتمنی،‌ رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو  در خصوص قیمت‌های بازار اظهار کرد: در هفته اخیر روند قیمت خودرو در بازار کاهشی و به صورت لحظه‌ای بوده است و لازم به ذکر است که در این بازار خریدار وجود ندارد. طی روزهای گذشته با توجه به کاهش نرخ ارز به این مسئله بیشتر دامن زده شد و خریدار به بازار مراجعه نمی‌کند. برخی از افراد با قیمت بالا خریداری کردند و برخی دیگر نیز تصور می‌کنند که قیمت خودرو دوباره بالا می‌رود.

اپلیکیشن همراه مکانیک رو همین حالا نصب کن و از آخرین تغیرات قیمت خودرو در بازار با خبر شو.

کاهش قیمت انواع خودروها

5 دلیل فنی افت قیمت خودرو
نحوه محاسبه افت قیمت خودرو

وی در رابطه با قیمت انواع خودروها در بازار گفت: اگر قیمت خودروهای مونتاژ را بررسی کنید بین 70 الی 130 میلیون تومان کاهش صورت گرفته است. به عنوان مثال هیوندای اکسنت از 375 به 290 میلیون تومان و پژو 2008 از 480 به 350 میلیون تومان رسیده است و حتی با این وجود نیز خریدار وجود ندارد. این شرایط برای محصولات داخلی و وارداتی نیز وجود دارد و به طور کلی می‌توان گفت قیمت تمامی خودروها با کاهش مواجه شده است. در حال حاضر قیمت‌های کاذب کاملا فروکش کرده و دلیل گرانی‌های اخیر خودرو نیز دستکاری قیمت‌ها بود.

عدم نظارت بر قیمت خودروسازان

200 هزار نفر خودرو دار می شوند

موتمنی درباره قیمت‌گذاری خودروسازان اعلام کرد: ما شورای رقابت را کنار گذاشیتم و نظارتی بر قیمت‌ها و عملکرد خودروسازانوجود نداشت. بر همین اساس خودروساز نیز تلاش می‌کرد تا کالای خود را با بالاترین قیمت بفروشد. در ادامه خودروساز فروش خود را متوقف می‌کند و ورودی را می‌بندد تا قیمت‌ها در بازار افزایش پیدا کند و بعد از آن محصولات خود را با پنج درصد کمتر از حاشیه بازار به فروش برساند. این مورد منطقی نیست و یک سری نیز از طرح ذکر شده حمایت می‌کردند. قیمت تمام شده کالا باید مشخص شده باشد و پس از آن اقدام به فروش کنند.

با همراه مکانیک خودرو خود را به بهترین قیمت بفروشید

خودرو صفر و کم کارکرد خودم رو میخوام بصورت سفارشی بفروشم

نیاز ضروری به پول نقد دارم و قصد دارم خودروی خودم رو به منطقی ترین قیمت بفروشم

شورای رقابت ورود پیدا کند

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران در پایان گفت: قیمت هر کالایی را بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌کند و ما شرایط رقابتی نداریم. در حال حاضر در زمینه خودرو انحصار داریم و باید درصد سود مشخص شده باشد. برای نمایشگاه‌دارن درصد سود تعیین شده است و در صورتی که خودرو با قیمت بالاتر فروخته شود، فروشنده باید جریمه پرداخت کند. زمانی التهابات فروکش می‌کند که خودرو در بازار وجود داشته باشد و در صورتی که قیمت بالا برای یک خودرو تعیین شود، خریدار که به سایت مراجعه می‌کند اقدام به خرید آن خودرو نخواهد کرد. شورای رقابت باید ورود پیدا کند و قیمت تمام شده خودروها مشخص شود.

مقالات مرتبط:

مقایسه پژو 2008 و سانگ یانگ تیوولی

مقایسه پژو 2008 و سراتو سایپا

مقایسه پژو 2008 و نیسان جوک

مقایسه پژو 2008 و سیتروئن C3

مقایسه پژو 2008 و جک S5

مقایسه پژو 2008 و رنو کپچر

 

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از