شرکت خودروسازی سیتروئن فرانسه از محصولی اقتصادی و تمام‌الکتریکی با نام امی (Ami) رونمایی کرده که شما را به وجد خواهد آورد. به گزارش مجله همراه مکانیک، جدیدترین محصول این خودروساز فرانسوی، یک خودرو الکتریکی با الهام از مدل CV2 یا ژیان طراحی شده است. هدف سیتروئن از تولید این محصول جذاب، توسعه استفاده از ماشین‌های الکتریکی در میان تمامی ردها‌ی سنی و طبقات اجتماعی است. به نظر می‌رسد امی می‌تواند راه‌حلی ارزان و بدون آلودگی برای حل یکی از معضلات بزرگ قرن بیست و یکم باشد.

تابحال خرید خودرو دست دوم با گارانتی اونم از بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودرو در کشور رو تجربه کردی؟ برای کسب تجربه بی نظیر اینجا کلیک کن

سیتروئن امی
سیتروئن امی

 اما نکته جذاب و قابل توجه این خودرو جمع و جور آن است که با توجه به قوانین برخی کشورهای اروپایی و خصوصا فرانسه، برای راندن امی نیازی به گواهینامه نیست و حتی نوجوانان (در بعضی کشورها بالای 14 و در بعضی کشور بالای 16 سال سن) هم می‌توانند آن را سوار شوند. از اقدامات قابل تحسین تیم طراحی سیتروئن، تلاش برای کاهش هزینه ساخت خودرو است که به نظر موفقیت آمیز هم بوده؛ از تعداد قطعات خودرو تا حد امکان کاسته شده و با کاهش آپشن‌ها، هزینه تمام شده خودرو بسیار معقول و در دسترس برای همه افراد است. در طراحی امی سیتروئن وفاداری به CV2 کلاسیک (نسل اول ژیان) بسیار رعایت شده و به جز شیشه‌های جلو و عقب، اکثر پنل‌ها در این خودرو مشترک است. امی اگرچه جندان پرسرعت نیست اما با هر بار شارژ می‌تواند تا ۷۰ کیلومتر حرکت کند و حداکثر سرعتش ۴۵ کیلومتر در ساعت است؛ بدین ترتیب بسیاری به دلیل هزینه پایین خودرو از همین حالا طرفدار آن شده‌اند. این خودرو الکتریکی سیتروئن، با کاستن هزینه‌های ساخت، قیمت بسیار پایین‌تر از حد انتظار را پیش روی مردم گذاشته که بر این اساس. امی را می‌توان به قیمت شش هزار یورو خرید یا آن را اجاره کرد. بخش هیجان انگیز دیگر امی آنکه هزینه اجاره این خودرو چیزی در حدود ۲۰ یورو در ماه (حدود ۲۲ دلار) است.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

مشکل شاسی خودرو

سیستم برق خودرو

همه چیز در مورد طرح ترافیک

جعبه فیوز تندر 90

جعبه فیوز پژو 206

جعبه فیوز پژو پارس

 شکایت به خلافی خودرو

خاموش شدن موتور خودرو در حال حرکت

دریافت کارت سوخت

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از