علائم خرابی سنسور اکسیژن چیست؟

فهرست مطالب

سنسور اکسیژن چیست؟ علائم خرابی سنسور اکسیژن چیست؟ موضوعاتی که در این مقاله از سری مقالات مجله خودرو همراه مکانیک قصد داریم به بررسی آن‌ها بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا سنسور اکسیژن، علائم خرابی آن، راه‌های تشخیص خرابی و زمان تعویض سنسور اکسیژن را برایتان شرح دهیم.

سنسور اکسیژن قطعه‌ای الکترونیکی و کوچک است که در بعضی از خودروها برروی منیفولد اگزوز یا ابتدای مسیر لوله اگزوز قرار می‌گیرد؛ البته ناگفته نماند که برخی از خودروها یک سنسور اکسیژن و برخی دیگر چند سنسور دارند و این بستگی به مدل خودرو دارد. حسگر اکسیژن یک عنصر اساسی در موتور خودرو است. اگر چیزی باعث عدم کارآیی درست سنسور اکسیژن شود، می‌تواند در کل فرآیند احتراق داخلی اختلال ایجاد کند. وقتی چنین اتفاقی رخ دهد، علائم خرابی سنسور اکسیژن آشکار می‌شود. خوشبختانه نشانه‌های خرابی سنسور اکسیژن به‌راحتی قابل تشخیص هستند و مالک خودرو می‌تواند به سرعت مشکل را برطرف کند. در ادامه سنسور اکسیژن را توضیح خواهیم داد.

سنسور اکسیژن چیست؟

سنسور اکسیژن چیست؟

سنسور اکسیژن (O2 Sensor) توسط کمپانی رابرت بوش در دهه 1960 معرفی شد و به سرعت به یکی از مهم‌ترین فناوری‌های مسئول جهت کاهش انتشار گازهای خروجی از اگزوز تبدیل شد. امروزه این دستگاه در طیف گسترده‌ای از اتومبیل‌های آسیایی، اروپایی و آمریکایی تعبیه می‌شود و کار اصلی‌ آن نظارت بر میزان اکسیژن موجود در اگزوز است. 

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

انواع مختلفی از حسگرهای اکسیژن وجود دارند که شامل سنسورهای کلاسیک هستند و جزو مدل‌های قدیمی محسوب می‌شوند؛ همچنین حسگرهای نسبت سوخت به هوا یا AFR که در دسته پیشرفته‌ترین آن‌ها قرار می‌گیرند. سنسورهای مدرن AFR، توانایی تشخیص مقدار دقیق اکسیژن موجود در اگزوز را بدون تأخیر و در زمان واقعی دارند.

سنسور اکسیژن معیوب، می‌تواند به خودرو و محیط‌زیست آسیب برساند؛ زیرا با وجود ترکیب اشتباهی از سوخت و اکسیژن در موتور، آلاینده‌های بیشتری از اگزوز خارج می‌شوند. مبدل کاتالیزوری همچنین می‌تواند آسیب بزرگی را متحمل شود؛ زیرا به منظور داشتن عملکردی صحیح، به ترکیب خاصی از اکسیژن متکی است.

سنسور اکسیژن چگونه کار می‌کند؟

سنسور اکسیژن چگونه کار می‌کند؟

درصد اکسیژن موجود در موتور به بسیاری از عوامل مانند دمای موتور، فشار فشارسنج و ارتفاع بستگی دارد. سطح اکسیژن پایین، نتیجه ترکیبی قوی است؛ به این معنا که مقدار زیادی از سوخت پس از احتراق باقی می‌ماند. از طرف دیگر میزان بالای اکسیژن، نتیجه ترکیبی ضعیف و سوخت ناکافی در سیستم است. هردو نتیجه نامطلوب هستند و سنسور اکسیژن از آن آگاه است و بلافاصله سیگنال را به واحد کنترل موتور (ECU) ارسال می‌کند تا مقدار سوخت ورودی موتور را تنظیم کند.

به عبارتی دیگر سنسور اکسیژن موجود در خودرو، میزان اکسیژن موجود در گازهای خروجی از موتور را اندازه‌گیری می‌کند. این اطلاعات توسط ماژول کنترل نیرو (PCM) بررسی می‌شوند تا نسبت میزان هوا به سوخت مناسب برای موتور، در زمان واقعی تعیین شود. این سنسور در سیستم اگزوز قرار دارد و این امکان را می‌دهد تا موتور به شکلی کارآمد کار کند، که این امر به کنترل آلایندگی کمک می‌کند.

سنسور اکسیژن، داده‌ها را به PCM وسیله‌نقلیه منتقل می‌کند تا نسبت بهینه میزان هوا به سوخت، برای موتور حفظ شود. یک سنسور اکسیژن معیوب، ممکن است تاثیر منفی بر انتشار گازهای آلوده‌کننده هوا و عملکرد موتور داشته باشد.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

هنگام اندازه‌گیری میزان اکسیژن، موقعیت مکانی بسیار مهم است و به‌همین‌دلیل است که این سنسورها در دو مکان مختلف در داخل وسیله‌نقلیه قرار می‌گیرند. سنسورهای اکسیژن پایین‌دست، بین مبدل صدا خفه‌کن و مبدل کاتالیزوری قرار دارند، در حالی‌که سنسورهای بالادست، بین مانیفولد اگزوز و مبدل قرار می‌گیرند. موقعیت مکانی دوم پیشرفته‌تر است، زیرا وظیفه آن ارسال سیگنال‌های سطح اکسیژن به ECU است. مبدل پایین دست، نقش کاملاً متفاوتی دارد و وظیفه‌ آن اندازه‌گیری راندمان خود مبدل کاتالیزوری است.

علائم خرابی سنسور اکسیژن

علائم متداول خرابی سنسور اکسیژن شامل موارد زیر هستند:

1- روشن شدن چراغ چک و بررسی آن

اگر سنسور اکسیژن معیوب باشد یا نارسایی در آن وجود داشته باشد، چراغ چک موتور روشن می‌شود. به‌محض روشن شدن این چراغ، خودروی خود را نزد مکانیک مجرب ببرید. این چراغ می‌تواند بنابر دلایل مختلفی روشن شود، بنابراین مهم است که توسط یک متخصص که می‌تواند به‌درستی علت دقیق آن را تشخیص دهد، بررسی شود. اگر وسیله‌نقلیه‌ای دارید که مسافت طولانی را پیموده است، احتمالاً سنسور اکسیژن معیوب آن، نیاز به تعویض دارد.

سنسور اکسیژن معیوب

2- مسافت پیموده شده گاز معیوب و بوی تخم مرغ فاسد!

اگر سنسور اکسیژن خراب شود، سیستم‌های انتقال سوخت و احتراق سوخت خاموش می‌شوند. اگر سنسور اکسیژن معیوب، ترکیب نسبت هوا به سوخت را قطع کند یا سوخت زیادی به موتور تزریق کند، مسافت پیموده شده گاز خودرو، کاهش می‌یابد. این سوخت اضافی در موتور، می‌تواند بویی نظیر تخم مرغ فاسد شده و گوگرد ایجاد کند و حتی ممکن است دود سیاهی را از اگزوز خارج کند. اگر خودتان بیشتر اوقات مخزن گاز را پُر می‌کنید، یادداشت کنید که چند گالن استفاده کردید و چند مرتبه آن را پُر کردید. اگر بیش از حد طبیعی باشد، باید یک مکانیک حرفه‌ای پیدا کنید تا سنسور اکسیژن را بررسی کند.

3-  عملکرد نادرست موتور

هنگامی‌که سنسور اکسیژن خودرو در حال خراب شدن است، ممکن است متوجه شده باشید که وسیله نقلیه به شکلی ناهنجار، ناامیدکننده یا به‌طور نامنظم کار می‌کند. همچنین ممکن است سایر مشکلات عملکرد موتور مانند کم‌شدن قدرت و توقف را نیز مشاهده کنید. از آنجایی‌که خروجی سنسور اکسیژن به کنترل زمان موتور، فواصل احتراق و نسبت میزان هوا به سوخت کمک می‌کند، یک سنسور معیوب، می‌تواند این کارکرد‌های صحیح را مختل کند و باعث عملکرد نادرست موتور یا متوقف‌کردن آن و سایر موارد مرتبط با آن شود.

4- رَد شدن در تست آلایندگی

اگر در شرایطی زندگی می‌کنید که به‌طور منظم خودروی خود را تحت تست‌های آلایندگی قرار می‌دهید، پس اگر سنسور اکسیژن خراب باشد ممکن است در آزمایش شکست بخورید! حسگر اکسیژن خراب، موجب انتشار مقادیر زیادی کربن می‌شود که نیمی از تست‌های آلایندگی را رَد می‌کند؛ بنابراین درصورت عدم موفقیت در آزمایش، می‌توان حدس زد که حسگر اکسیژن خراب ‌شده‌است. این مورد لزوماً ممکن است با سنسور اکسیژن در ارتباط نباشد، اما به محض بررسی مشکل اصلی آشکار می‌شود.

نشانه های خرابی سنسور اکسیژن

5- مکث کردن موتور در هنگام شتاب

یک سنسور اکسیژن معیوب باعث می‌شود تا واحد کنترل الکترونیک (ECU)، به سختی میزان سوخت مورد نیاز در هنگام شتاب ناگهانی را تنظیم کند. این امر می‌تواند به‌دلیل سنسور حسگر باشد که به‌طور مداوم در حلقه باز (Open Loop) کار می‌کند و میزان اکسیژن دقیق را در هنگام شتاب فراهم نمی‌کند؛ همچنین می‌تواند منجر به شتاب پایین ماشین هنگام فشردن پدال گاز شود.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

6- بالا بودن دور موتور در زمان توقف خودرو

نرخ عادی دور موتور RPM در زمانی که خودرو در سطح صاف (تراز) متوقف است، زیر 1000 است، اما اگر برای مثال دور موتور خودروی شما حداکثر تا 2000 یا 3000 بالا ‌رود، با یک مشکل جدی مواجه هستید. این مورد می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات خودرو از جمله حسگر اکسیژن باشد. از آنجا که خروجی سنسور اکسیژن به کنترل زمان موتور، فواصل احتراق و نسبت هوا به سوخت کمک می‌کند، یک سنسور خراب می‌تواند کارکردهای صحیح خودرو را مختل کرده و باعث نامنظم شدن ریتم موتور شود.

چگونه می‌توان خرابی سنسور اکسیژن را تشخیص داد؟

اگر ابزار صحیحی برای تشخیص سنسور اکسیژن معیوب در اختیار دارید، می‌توانید به تنهایی مشکل را تشخیص دهید. این دستگاه‌ها شامل یک رابط و اسکنر OBD2 (دستگاه دیاگ) و یک ولت‌سنج دیجیتالی هستند و از یک پِراب اکسیژن در کنار ولت‌سنج استفاده می‌شود تا مستقیماً سنسور اکسیژن را آزمایش کند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که سیم‌هایی که سنسور را احاطه می‌کنند را بررسی کنید که آیا هنوز در شرایط خوبی قرار دارند یا خیر؟ پس از اتمام این مرحله باید موتور را روشن کنید و منتظر گرم شدن آن باشید. رانندگی با ماشین به مدت حدود بیست دقیقه به اندازه کافی موتور را گرم می‌کند. پس از گرم شدن کافی خودرو می‌توانید آن را خاموش کنید تا تشخیص انجام شود.

چگونه می‌توان خرابی سنسور اکسیژن را تشخیص داد؟
دستگاه دیاگ

بسته به جایی که سنسور معیوب در آن قرار دارد، با استفاده از جک، کف ماشین را بلند کنید تا با خیال راحت وسیله نقلیه را در جای خود به شکلی ثابت نگه دارید. هنگام اندازه‌گیری احتیاط کنید، چون منیفولد و لوله‌های خروجی داغ هستند و در نتیجه ممکن است دچار سوختگی شوید.

کنتور مجهز به کاوشگر، قرمز و سیاه است. اگر سنسور دو یا سه سیم داشته باشد، باید کاوشگر قرمز را به سیم سیگنال وصل کنید و کاوشگر سیاه را به پایه مناسبی در موتور خود وصل کنید، اما اگر سنسورهای اکسیژن دارای چهار سیم باشند، لازم است کاوشگر سیاه را به سیم پایه سنسور وصل کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در این فرآیند، حتماً دفترچه تعمیر خودرو خود را به‌همراه داشته باشید.

پس از برقراری همه اتصالات، موتور را راه‌اندازی کرده و سیگنال‌های ولتاژ را بر روی ولت‌سنج خود بررسی کنید. ولتاژ سنسور باید در محدوده 0.1 تا 0.9 ولت باشد. یک سنسور معیوب، یک سیگنال کاملاً متفاوت تولید می‌کند که یا خیلی بالا یا خیلی پایین است.

دو تست دیگر نیز وجود دارند که فرد را قادر می‌سازند که سنسورهای اکسیژن را چک کند. تست اول، پاسخ حسگر اکسیژن را به وضعیت سوخت بدون چربی بررسی می‌کند و آزمایش دوم به فرد این امکان را می‌دهد تا واکنش حسگر را در یک وضعیت سوخت قوی بررسی کند. اگر سنسور مورد نظر به هر دو تست به‌طور صحیح پاسخ دهد، ممکن است یک مؤلفه دیگر برای افت راندمان سوخت وجود داشته باشد (مشکل دیگری وجود دارد).

چه موقع باید سنسور اکسیژن معیوب را تعویض کرد؟

چه موقع باید سنسور اکسیژن معیوب را تعویض کرد؟

سن اتومبیل نیز در طول عمر سنسور اکسیژن، از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال، خودروهایی که بین سال‌های 1976 و اوایل دهه 1990 ساخته شده‌اند، نیاز به تعویض سنسور در هر 50000 تا 80000 کیلومتر دارند. سنسورهای اکسیژن نسل اول که در اواسط دهه هشتاد تا میانه دهه نود بر روی خودروها تعبیه شدند، باید هر 100000 کیلومتر تعویض شوند. در خودروهای مدرن نیز، سنسور در هر 160000 کیلومتر تعویض می‌شود.

جمع‌بندی بررسی علائم خرابی سنسور اکسیژن

به‌طور خلاصه نگه‌داشتن سنسور اکسیژن در شرایط سالم و تعویض آن در طی فواصل تعیین شده، باعث صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌شود. این امر همچنین به معنای کاهش انتشار آلاینده‌های موجود در اگزوز و کاهش خطر آسیب دیدن به مبدل کاتالیزوری است. همه این‌ها به تشخیص درست علائم خرابی سنسور اکسیژن وابسته است. اگر شما بتوانید چنین نشانه‌هایی را سریعاً تشخیص دهید، می‌توانید از به‌وجود آمدن مشکلات دیگر و از همه مهم‌تر صرف هزینه‌های هنگفت جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید:

عضویت در خبرنامه

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
81 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
رضا
۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۴:۰۱

با سلام، ماشین من” پراید دوگانه مدل ۷۸ است” چند وقتی است که صبح ها وقتی روشن می کنم مدت زیادی موتور ۳ کار می کند.بعد از حدود ۱۰ دقیقه کار کردن اوضاع عادی میشه.و می توانم به cngانتقال بدم آیا اشکال از همین سنسور هوا است؟

علی
۱۴۰۰-۰۵-۲۶ ۱۶:۳۷
پاسخ به  رضا

سلام دوست عزیز ماشین من هم همین جور میشد سانسور اکسیژن رو جدا کردم برای تست دیدم ماشین درست کار میکنه .مشکل از سانسور اکسیژن هست

علی
۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۶:۲۶
پاسخ به  رضا

شانگهای رگلاتور چک کن

اذذد
۱۴۰۰-۱۲-۱۴ ۰۹:۳۹
پاسخ به  رضا

خیر واشر زده ماشین

پوریا
۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۲۳:۴۷
پاسخ به  رضا

سلام مغزی پمپ بنزین رو چک کن

محمد
۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۹:۰۲

ممنون از اطلاعاتی که دادید

ندا تبریزی
۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۱۱:۰۷
پاسخ به  محمد

سپاس از همراهی شما

مصطفی عبدالمحمدی
۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۱۱:۵۵

با سلام به همه دوستان و تشکر از اطلاعات مفیدی که ارائه کردید. واقعا کاربردی و بدرد بخور هستند

ندا تبریزی
۱۴۰۰-۰۳-۰۶ ۱۴:۲۹

متشکریم

اباسط
۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۲۰:۳۴

سانسور اکسیژن پژوه با سوخت گاز درست کار نمی کند

مهدی
۱۴۰۱-۰۲-۱۴ ۱۲:۴۹
پاسخ به  اباسط

سلام من شاید بالای ۱۰بار به نمایندگی شماره ۲ مراجعه کردم ولی مشکل ماشینمو نتونستم حل کنن ماشین من جوش میاره و ریپ میزنه چند سری رفتم نمایندگی مشکلشون تونستن حل کند موتور باز کردن رادیات و تعویض کردند دینام خودرو رو تعویض کردن کامپیوتر خودرو چک کردن ولی مشکلشو نتونستم پیدا کنم و دیگه هر دفعه به نمایندگی مراجعه می کنند به من پیشنهاد می کنند ماشین رو بفروشم خودم را راحت کنم مدل ۱۳۹۹ خودم خریدم در سال ۱۴۰۰ لطفاً اگه کسی میدونه خود را چه مشکلی داره به من پاسخ بده

Foad
۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۰۳:۰۹
پاسخ به  مهدی

ماشین چیه

هاشمی
۱۴۰۰-۰۱-۲۷ ۲۰:۲۹

اگه سنسور اکسیژن حذف کنیم برای ماشین مشکلی پیش میاد ؟

مهدی
۱۴۰۰-۰۳-۰۸ ۱۸:۵۵
پاسخ به  هاشمی

تو ماشین های که دوتا سنسور دارن میشه سنسور اکسیژن پایین رو حذف کرد،من خودم اینکار و انجام دادم و مشکلی هم پیش نمیاد

میثم
۱۴۰۰-۰۵-۰۵ ۰۱:۱۱
پاسخ به  مهدی

پراید یورو چهار رو میشه اینکار رو انجام داد ؟

سید
۱۴۰۰-۰۸-۱۸ ۰۸:۴۸
پاسخ به  مهدی

سلام چه جوری میشه سنسور اکسیژن پایین را حذف کرد

سینا
۱۴۰۱-۰۳-۱۷ ۱۶:۳۷
پاسخ به  مهدی

من حذف کردم. استارت سرد ماشین نامنظم شد

علی
۱۴۰۰-۰۵-۲۶ ۱۶:۳۸
پاسخ به  هاشمی

سلام من حذف کردم مشکلی پیش نیومد

محمد
۱۴۰۰-۱۲-۲۰ ۲۱:۰۳
پاسخ به  هاشمی

سلام دوست عزیز بعضی مواقع سنسور اکسیژن مشکی نداره به خصوص خودروی که ای سیو ان زیمنس هست از خود فیش ریلی که به روی ای سیو جدا میشه داخل اون ریل پایه هاش گشاد میشه و باعث میشه خطا بزنه و چراغ چک بر روی صحفه میاد بالا و انگاری ماشین دچار مشکل کشش خودرو در سربالای و در شتاب بالا میشه

مسعود
۱۴۰۱-۰۵-۲۱ ۰۰:۵۸
پاسخ به  هاشمی

موقتی نه

سعید رستمی
۱۴۰۰-۰۲-۱۰ ۰۷:۴۴

درود بر شما .من سه مرتبطه معاینه فنی رد شدم . و دقیقه جواب خودم را در این مطالب پیدا کردم امیدوارم به کمک شما بتوانم این مشکل را برطرف کنم

ندا تبریزی
۱۴۰۰-۰۲-۱۵ ۲۰:۳۱
پاسخ به  سعید رستمی

متشکریم

احمد
۱۴۰۰-۰۲-۲۸ ۰۰:۲۷

سلام به نظر شما چه سنسور اکسیژنی در نیسان خوب جواب میده و کار میکنه؟ممنون اگه پاسخ بدین

عاطفه
۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۲۲:۴۸

سلام پراید مدل ۸۹ دارم
تو خط سبقت بودم ماشین گاز نخورد و خاموش شد ماشین چراغ چک روشن شد یدک اومد گفت شاید بنزین نداره بنزین زدیم باز روشن نشد.بردن یه تعمیرگاهی گفت واشر زده سرسیلندرو عوض کردن ماشین باز روشن نشد .سوزن های بنزین عوض کردن گفتن تو بنزین آب بوده روشن شد.بعد دوباره ۱۰دقبقه بعد خانوش شده ماشین افتامات بلبرینگ دینام عوض کردن
الان ماشین صبح ها بد روشن میشه،ریپ میزنه،گاز میخوره خفه میکنه’اگزوز صدای پت پت میده ماشین لرزش داره
یه جا دیگه ام بردیم سر درنیاورد.تو رو خدا کمک کنید

ابراهیم امیری
۱۴۰۱-۰۲-۱۱ ۰۳:۴۹
پاسخ به  عاطفه

منم همین مشکلو دارم پژو ۴۰۵.موتور تعمیر اساسی کردم برقیاشو کلا عوض کردم بازم ریپ میزنه گاز میخوره و شمع یکی از سیلندراش خیس میشه ک باعث میشه موتور لرزش پیدا کنه هرجا میبرم فقط میگن باید موتور باز شه تا حالا ۳ بار موتور باز شد ی دنیا خرج افتاد دستم ولی ماشینم ماشین نشد!شما فهمیدی ایراد کار ماشینت از کجاس؟

بهادر
۱۴۰۱-۰۴-۱۷ ۱۷:۰۷

دینام ماشینو چک کنید

وحید
۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۰۲:۱۴

سلام اگه سرسیلندر تعمیر یا تعویض نشده حتما باید اقدام کنی چون سرسیلندرت تاب داره ولی اگر تعویض یا تعمیر شده اونوقت باید به فکر بلوک سیلندر باشی چون احتنالا اونم تاب داره

Foad
۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۰۳:۱۵
پاسخ به  عاطفه

هنوز درست نشده

سیروس
۱۴۰۱-۰۲-۲۷ ۲۳:۲۵
پاسخ به  عاطفه

وقتی چراغ چک روشن شده چجوری یدک کش گفته شاید بنزین نداره ؟

مهیار
۱۴۰۱-۰۵-۲۰ ۰۱:۴۱
پاسخ به  عاطفه

باسلام سنسور مپ خودرو تو عوض کن

Hosein
۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۲۱:۵۸

سلام ، ماشین پارس tu5 اتومات ایسیو بوش هست ، دور موتور نوسان داره ، وقتی ماشین سرده روشن میکنم دور موتور میاد پایین و میلرزه و خودش میکشه بالا ، موتور گرم میشه این مورد کمتر میشه ولی دور موتور بین زیر و بالای ۸ نوسان داره ، مپ سنسور عوض کردم فایده ای نداشت ، دریچه گاز و کوئل و شمع تست و عوض کردم فایده ای نداشت ، از چی میتونه باشه؟ خسته شدم انقدر مکانیک ها متوجه مشکل نشدن و حلش نمیکنن

صابر
۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۱۰:۲۶
امتیاز دهی :
     

سلام
من دنا پلاس دارم
تو حرکت تو 100-120 سرعت یکدفعه دور موتور میاد 2 ، کلا قفل میشه، دیگه هرچی گاز بدی بالا نمیره
باید یک بار خاموش روشن کنم، مشکل موقتی تا چند ساعت حل میشه
این مشکل تو مناطق مرتفع و کوهستانی بیشتره
چراغ چک هم روشن شده
بردم دستگاه زدن، میگن شاید مشکل دریچه گاز یا شاید سنسور اول یا سنسور دوم باشه

مشکل چیه که برم سراغ اون؟

جواد
۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۹:۵۴
پاسخ به  صابر

سلام. شما دوست عزیز سنسور دور موتور خودروتونم چک کنید ببینید ایا بازهم تو سرعت ۱۰۰کیلو دورموتور از ۲بالاتر میره یا نه.
احتمالا سنسور دورموتور یا سنسور استپرموتور چک شود

ناصر مجنونلو
۱۴۰۱-۰۳-۱۸ ۰۱:۵۳
پاسخ به  صابر

سلام‌ال نود من هم همین مشکل رو داره ، شما تونستین ایراد رو پیدا کنین ؟

سعید یادگاری
۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۲۳:۰۸
امتیاز دهی :
     

سلام می خواستم بدونم سنسور اکسیژن می تواند روند سوخت رسانی افزایش دهد واز روند طبیعی خارج کند اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

جواد
۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۹:۵۵

۱۰۰درصد
اگه سنسوراکسیژن حراب باشه سوخت زیادتر میشه

آرمان
۱۴۰۰-۰۷-۱۸ ۱۵:۴۷
امتیاز دهی :
     

سلام ببخشید من سنسور اکسیژن ماشینم پیکان خراب شده مشکلی نیست حذفش کنم از رو کامپیوتر برای ماشینم مشکلی پیش نمیاد

عباس
۱۴۰۰-۰۷-۱۹ ۲۳:۱۲
امتیاز دهی :
     

سلام سنسور اکسیژن ماشینم از کنار سنسور سیمش قطع شده ایا قابل تعمیره

یوسف
۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۱۱:۰۵

خاموش شدن ناگهانی ماشین ۲۰۶ تیپ ۲ ربطی ب سنسور اکسیژن هم دارد

سردبیر
۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۱۴:۲۲
پاسخ به  یوسف

سلام یوسف جان
بله این احتمال مردود نیست.
مطالعه مقاله زیر را نیز به شما توصیه می‌کنیم:
https://www.hamrah-mechanic.com/mag/car-engine-shutdown/

حجت
۱۴۰۰-۰۸-۱۵ ۲۰:۳۹

با عرض سلام و خسته نباشید من پژو ۴۰۵ مدل ۸۸ دارم بنزین سوز . بوی بدی داخل اتاق میاد وقتی یکی از شیشه هارو میدم پایین زیاد میشه یا موقعی ۷۰ الی ۸۰ کیلومتر سرعت میرم بو نمیاد یک دفعه ک سرعت رو میرسونم به ۱۱۰ یا بیشتر بو میاد تو دنده رو خلاص میکنم بو کمتر میشه کاتالیز هم نداره . هرکسی یه چیز میگه یکی میگه نوار صندوق عقب رو عوض کن ، یکی گفت کاتالیز کیپ شده ک بردم نشون دادم نداشت کاتالیز ، یکی گفت واشر قالپاق خرابه روغن میاد رو محفظه اگزوز باعث بو… بیشتر »

نادر افرا
۱۴۰۱-۰۳-۱۸ ۰۰:۰۹
پاسخ به  حجت

روغن موتور قلابیه روغن پیشتاز ۲۰. ۵۰ شرکتی بریزید رفع میشه

وحید
۱۴۰۱-۰۵-۰۶ ۰۲:۱۷
پاسخ به  حجت

احتمالا بوی صفحه کلاچه منم یه پژو 91 داشتم وقتی زیاد به صفحه کلاچش فشار میومد بوی گوگرد یا همون تخم مرغ گندیده میداد

مریم
۱۴۰۰-۱۲-۰۲ ۰۹:۲۶

سلام وقت بخیر خودرو من راناهست متاسفانه مشکل ریپ زدن و خفه شدن ماشین رو داره- شمع وایر عوض شده مشکل ریپ زدن برطرف شده اما یجاهایی وقتی گاز میدم توقف میکنه و حرکت نمیکنه و حرکتش با خفگی همراه هست و دیاگ خورده و مشکل از کوئل نیست میشه راهنمایی کنید ازچیه

مصیب
۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۴:۲۳
پاسخ به  مریم

شمامشکل کپ کردن در شتاب اولیه رودارید که میتونه از سنسور فشار منیفول باشد درغیر اینصورت سنسور اکسیژن را جدا کنید بعد تسط نمایید

نادر افرا
۱۴۰۱-۰۳-۱۸ ۰۰:۰۴
پاسخ به  مریم

روغن موتور قلابی ریختن برو تعویض روغن
پیشتاز ۲۰.۵۰ بریز رفع میشه

نادر افرا
۱۴۰۱-۰۳-۱۸ ۰۰:۱۰
پاسخ به  مریم

شرمنده مال شما را با آقا حجت اشتباه شد

کامبیز
۱۴۰۱-۰۳-۲۳ ۰۶:۴۶
پاسخ به  مریم

مال منم همینجوری بود وقتی خاموش میکردم میرفتم جایی میومدم سوار شم استارت که میزدم ماشین یکدفعه وایمیستاد حرکت نمی‌کرد مال سنسور اکسیژن بود

نیکان
۱۴۰۰-۱۲-۰۸ ۰۱:۱۹

سلام من ۱۱۱ یورو ۴ دارم
صبح تایم زیاد طول میکشه موتور ماشین درست کار کنه و هنگامی ک گاز میدم وقتی ماشین خنکه با تاخیر گاز میخوره گرم میشه درست میشه ، بعضی مواقع دور موتور به زیر یک میاد و میخواد خاموش شه دیاگ زدم گفتن سنسور سالمه ، مصرف سوخت بالاست هر ۱۰ لیتر بنزین ۸۰ کیلومتر میبره ۲ تا سوال ایا مشکل سنسور ؟ و ایا اگر پارامتر بده سنسور امکلن خراب بودنش هست ؟

داود یعقوبی
۱۴۰۱-۰۱-۲۰ ۱۶:۱۶
پاسخ به  نیکان

سلام ….منیفولد ماشین شما ترک داره هوای اضافه باعث اختلال در ایسییو و مصرف بالا میره چک بفرمائید

مصیب
۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۴:۲۱
پاسخ به  نیکان

سلام ماشین شما مشکل اختلاف ترکیب سوخت و هوا رو داره حالا اگه شمع و وایر شما تازه عوض کردید که سراغ سنسور های اولیه ماشین که نقش ثبات سوخت وهوا در شرایط سرد استارت زدن خودرو داره را باید چک کرد اول اینکه سنسور استپر که بسیار نقش مهمی در نرمال کارکرکردن خودرو در وضعیت خودرو در استارت اولیه و داره دوم سنسورنشانگر آب و سوم نیر صافی بنزین میباشد که با دیر عوض کردن صافی اختلال در فشار وخالص بودن سوخت ب انژکتورهارو انجام میده

محمد عسکری
۱۴۰۰-۱۲-۲۱ ۱۵:۱۵

سلام ماشین من سمند 89 هست شتاب خیلی کم شده بخصوصی در سرعت بالا آیا مشکل از همین سنسور هست.

داود یعقوبی
۱۴۰۱-۰۱-۲۰ ۰۲:۳۲
پاسخ به  محمد عسکری

سلام کویل ماشین و چک ‌کردی؟

محمد عسکری
۱۴۰۰-۱۲-۲۱ ۱۵:۱۷

البته در معاینه فنی هم رد شده گفتن کم کار هست سنسور اکسیژن.

داود یعقوبی
۱۴۰۱-۰۱-۲۰ ۰۲:۳۴
پاسخ به  محمد عسکری

شما فیش سانسور اکسیژن و جدا کن اگر شتاب ماشین درست شد عوضش کن

Sajjad
۱۴۰۱-۰۴-۳۱ ۱۹:۵۷
پاسخ به  داود یعقوبی

سلام من پراید یورو چهار دارم صبح که بد روشن میشه و تو سربالایی خیلی کم میاره . اگه سیم سنسور اکسیژن رو کلا بکشم و با دیاگ خطا رو پاک کنم مشکل حل میشه؟

داود یعقوبی
۱۴۰۱-۰۱-۲۰ ۰۸:۱۴
پاسخ به  محمد عسکری

اگه درست نشد برام پیام بزار تا راهنمائی کنم

علی
۱۴۰۱-۰۱-۰۳ ۰۲:۲۰
امتیاز دهی :
     

سلام استادعزیزبنده هایمااس۷دارم موقعی ک موتورگرمه توجاده ی هوماشین تقه شدید حالت قفل کردن میشه ک همزمان چراغ چک روشن میشه و ماشین هم کشش نداره دستگاه زدیم کدخطاشpo700ولی توسردی مشکلی نداره خاستم راهنمای کنیدممنون میشم الان جرات نمیکنم سوارش بشم

مجتبی
۱۴۰۱-۰۱-۰۸ ۱۹:۲۸

سلام ماشین من پراید مدل 92است الان 6سال است گاز ال پی جی است یه یک سالی میشه وقتی روی گاز درجا کار می‌کنه یه نیم ساعتی موتور بد جور می لرزه وسوخت گازش بد جور بالا میره شمع وایر شمع عوض کردم درست نشد گفتم سنسور اکسیژن شاید باشه ولی چراغ روشن نمیشه ولی از اگزوز وقتی رو بنزین است تو جاده بدجور بوی بد میاد که چشم میسوزونه سوزنا هم سرویس کردم درست نشد دستگاه هم زدم نشون نمی ده سنسور خراب باشه دوستان میشه راهنمایی کنید بد جور اعصابم ریخته به هم میخوام فعلا مشکل لرزش رو… بیشتر »

مصیب
۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۳:۴۳
پاسخ به  مجتبی

مشکل میتونه از املاتور مشترک گاز و بنزین باشه برای تسط اول ماشین بصورت تک بنزین سوز با جداکردن سوکت های گاز میشه عیب یابی کرد

حامد
۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۰۲:۲۵

سلام
ماشینم اچ سی کراسه وقتی با سرعت ثابت با دور موتور حدود 2 حرکت میکنم یا سرپایینی دور موتور نوسان داره

مصیب
۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۳:۴۰
پاسخ به  حامد

دریچه گاز و بایدبا دستگاه دیاگ تعریف و ریست کرد چون وضعیت ثابت دور موتورو حفظ نمیکند

مهران
۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۰۹:۱۱

سلام خدمت دوستان
ماشینم ۲۰۶ تیپ ۳ مدل ۹۰ ی مشکلی دارم صبح ها ماشینم تک استارت روشن میشه ولی بعد اینکه ماشین و پارک میکنم برای ( امور شخصی) بعد ۱ ساعت خاموش بودن ماشین یکمی دیر روشن میشه باید ی چندباری استارت بزنم تا روشن بشه بعد روشن شدن بوی بنزین داخل کابین میپیچه باید چیکار کنم؟
دستگاه دیاگ زدم چیزی نشون نداد

مصیب
۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۳:۳۷
پاسخ به  مهران

اول فشنگی آب و چک کن در غیر اینصورت پمپ بنزین نیز باید چک شود چون بعداز روشن شدن ماشین مغزی پمپ داغ شده ومیتونه نیمسوز باشد

حاجی لند
۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۱۳:۴۰

سلام من یه رانای94دارم از اول
تقریبا تو این هفت سال 5بار سنسور اکسیژن عوض کردم یعنی سوختند و مجبور به تعویض شدم مارک tdk ژاپنبن هر مکانیک یا باتری سازی هم که نشون دادم جوابهای قانع کننده ای نگفتن واکثرا میگن قطعه مصرفی خراب میشه آیا واقعا همه راناها این مشکل رو دارند راستی من یه رو پیش خریدم ۱/۳میلیون که خود پول اگه ۵۹هزارتومنی باشه از خود سنسور سنگین تره

محمد
۱۴۰۱-۰۲-۱۱ ۰۰:۰۶

باسلام
ماشینم چراغ چکش روشن شد دیاگ زدم زد سنسور اکسیژن که عوضش کردم دوباره بعد چند ساعت روشن شد که دوباره دیاگ زدم بازم زد سنسور اکسیژن که دوباره عوضش کردم بازم دوباره چراغ چکم بعد چند ساعت روشن شد دیگه نمیدونم چکار کنم مشکل از کجا میتونه باشه درضمن ماشین رانا مدل ۹۸ هست ممنون میشم اگه تجربه ای تو این ضمینه دارین راهنمایی کنین.

محمد
۱۴۰۱-۰۲-۱۱ ۰۰:۰۸

باسلام
ماشینم چراغ چکش روشن شد دیاگ زدم زد سنسور اکسیژن که عوضش کردم دوباره بعد چند ساعت روشن شد که دوباره دیاگ زدم بازم زد سنسور اکسیژن که دوباره عوضش کردم بازم دوباره چراغ چکم بعد چند ساعت روشن شد دیگه نمیدونم چکار کنم مشکل از کجا میتونه باشه درضمن ماشین رانا مدل ۹۸ هست ممنون میشم اگه تجربه ای تو این ضمینه دارین راهنمایی کنین.

مصیب
۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۳:۳۲
پاسخ به  محمد

اگر با دیاگ کردن پارامترهای اکسیژن نرمال نیست وبا تعویض پارامترها تغییر نمیکنن مسیر سیم کشی و چک کنید دغیر اینصورت برای سهولت با ریمپ میتونید از کامپیوتر حذف سنسور کنید

حسین
۱۴۰۱-۰۲-۱۳ ۰۰:۵۴

سلام من یه پژو پارس سال مدل ۹۶ دارم،مصرف سوختش بسیار بالاس ،تو شتاب اولیه بخصوص وقتی ماشین تازه روشن شده تا یه مدت ماشین به اصطلاح کپ میکنه بعد گاز میخوره،تابستونا رو کولر که میزنم یهو ماشین متوقف میشه گاز نمیخوره ولی خاموش نمیشه بعد یه ۱۰ دقیقه روشن میشه مشکل از چی میتونه باشه؟همین سنسور اکسیژنه؟

مصیب
۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۱۳:۲۷
پاسخ به  حسین

سلام اول سیستم جرقه زنی و چک کن مثل شمع و وایر و سنسور جرقه

محمدرضا چاری
۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۲۱:۲۰

س من پراید ۸۹ دارم سنسور اکسیژن عوض کردم بعد یک ماه استفاده از گاز دوباره خیلی دود سیاه می کنه بردم گفتن سنسور اکسیژن هست چون با گاز کار کردی گفته عوض نکن باز با گاز کار کنی خراب می شه منم از سیستان میخوام برم گرگان ایا مشکلی نداره سنسور جدا کردم بازم دود می کنه چکار کنم خسته شدم از بس پول خرجش کردم

محمدرضا چاری
۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۲۱:۳۵

س من پراید ۸۹ دارم ولی دود می کنه هر جا بردم گفتن سنسور اکسیژن هست چکا ر کنم

عرفان
۱۴۰۱-۰۳-۱۴ ۰۲:۱۲

سلام، من یه پراید مدل ۸۶ زیمنس دارم بعضی مواقع وقتی استارت میزنم چراغ چک به مدت ۱۵ ثانیه و گاها یکم بیشتر روشن میمونه و خاموش میشه در چنین مواقعی دور موتور رو ۴۰۰۰ کُپ میکنه و بالا نمیره و باید ماشینو خاموش روشن کنم برطرف بشه. البته اگه دوباره بعد از روشن کردن چراغ چک این مدت که عرض کردم روشن بمونه و خاموش بشه دوباره همین مشکل کپ کردن وجود داره. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

علی مشهدی
۱۴۰۱-۰۳-۱۵ ۱۳:۱۲
امتیاز دهی :
     

بسیارعالی بود

محمد رمضانپور
۱۴۰۱-۰۳-۱۵ ۱۶:۵۲
امتیاز دهی :
     

سلام وقت بخیر زمانی ک استارت میزنم بوی روغن خام وارد اتاق شده در راه هم آن بوی غیر قابل تحمل وارد اتاق شده
در دنده یک سر گاز میدم ماشین کله کله میزنم خیلی زیاد
بادنده بالا پامو از روزگار بر میدارم انگار ماشین میخواد وابسته می‌خوابه ماشین

محمد رمضانپور
۱۴۰۱-۰۳-۱۵ ۱۶:۵۵

پراید۱۳۲ مدل ۸۹

تیمور رضایی
۱۴۰۱-۰۳-۱۷ ۲۲:۱۲

سلام ۴۰۵ مدل ۹۷ دارم یکی از شمع هاش خیس میکنه و پت پت می‌ کنه سنسور اکسیژن رو عوض کردم پت پتش گم شد ولی هنوز شمع ۴ رو خیس میکنه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

محمد
۱۴۰۱-۰۳-۲۳ ۰۴:۴۹

سلام
ماشین من وقتی سرده روشن میکنم. موقع حرکت گاز نمیخورهیا ریپ میزنه ۱ دقیقه که درجا کار میکنه خوب میشه.
در موقع حرکت یه وقتایی یهو کپ میکنه گاز نمیخوره انگار مخصوصا سر بالایی
یهو که پدال گاز رو تا ته فشار میدم خفه میکنه انگار اروم گاز میخوره یه وقتایی
مشکلش چیه ممنون میشم بگین

میثم
۱۴۰۱-۰۳-۲۵ ۲۱:۵۸

سلام.من سمند۸۴ دوگانه ال پی جی دارم،ماشین رو گاز بدکارمیکنه ویکم لرزش داره موثع حرکت بعضی وقتا بدکارمیکنه،وقتی کولر میگیرم ماشین کم میاره!روی بنزین ماشین موردی نداره،خواهش هرکی میدونه بهم واتساپ پیام بده ممنون،——–

محمدی
۱۴۰۱-۰۴-۰۴ ۲۱:۱۳

سلام من پراید مدل۸۶ دوگانه سوزشرکتی دارم موقعی که روی بنزین کارمیکنه توی حرکت و شتاب از۷۰ یا ۸۰کیلومتر بالا نمیره و گاز نمیخوره، روی cng یه خورده شتابش مکث داره ولی باز از بنزین بهتر دور میگیره ،لطفا” راهنماییم کنید مشکلش چیه؟؟ ممنونم

ال 90 مدل 95
۱۴۰۱-۰۴-۰۸ ۱۰:۱۳

با سلام – من ال 90 مدل 95 دارم – مشکل ریپ زدن داشت بردم گفتن از صافی بنزینه عوض کردم درست نشد – تازه دور موتور میاد پایین و خاموش میشه اگر هم خاموش نشه به صدا و لرزه میفته و منظم کار نمیکنه بوی بد بنزین خام سوخته میده دود هم میکنه مخصوصا دور موتور رو میبری بالا، دیاگ زد گفت از سنسور اکسیژنه: استپر، سنسور اکسیژن بالا و پایین و شمع ها رو عوض کردم درست نشد اکثر مواقع موتور صدای خفه سرفه مانند میده – ممنون میشم راهنماییم کنید