مشخصات فنی سوزوکی کیزاشی ؛ سدان با کیفیتی که طرفدار ندارد

فهرست مطالب

سوزوکی کیزاشی در سال 2009 با ورود به بازار آمریکا شمالی معرفی شد و سپس در سال 2011 در کشورهای دیگری مانند نیوزلند، استرالیا و هند نیز فروخته شد. باوجود گذشت 7 سال از تاریخ تولید این خودرو، شرکت ایران‌خودرو سوزوکی کیزاشی را به‌عنوان یکی از محصولات به‌روز کمپانی ژاپنی معرفی کرد.

شرکت سوزوکی در این محصول خود از مواد اولیه باکیفیتی استفاده کرده است و ازآنجایی‌که کیزاشی در ژاپنی به معنای مژده و بشارت است، این انتخاب اسم نمایانگر حضوری قدرتمند و نگاه به آینده کمپانی سوزوکی در بازار خودروهای کلاس D است. در ادامه با مقاله مشخصات فنی سوزوکی کیزاشی همراه باشید.

مشخصات و ابعاد بدنه سوزوکی کیزاشی

مشخصات و ابعاد بدنه سوزوکی کیزاشی

سوزوکی کیزاشی اتوماتیک فول و نیمه‌فول در کلاس بدنه سدان و همان‌طور که گفتیم در کلاس اتومبیل D تولیدشده است. این خودرو با طول 4651، عرض 1821 و ارتفاع 1481 میلی‌متر ساخته‌شده است. سوزوکی کیزاشی با نوع شاسی یکپارچه و همان‌گونه که گفتیم با نوع بدنه سدان متوسط تولیدشده است.

فاصله محوری این اتومبیل 2700 میلی‌متر و وزن آن نیز 1495 کیلوگرم عنوان‌شده است. در مدل فول سوزوکی کیزاشی از رینگ 18 و در مدل نیمه‌فول از رینگ 17 استفاده‌شده است که ایمنی این خودرو را افزایش داده و سبب دریافت 5 ستاره از اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا شده است.

مشخصات فنی سوزوکی کیزاشی

مشخصات سوزوکی کیزاشی

سوزوکی کیزاشی با یک موتور 4 سیلندر بنزین سوز با حجم 2393 سی‌سی تولیدشده است. ظرفیت و گنجایش حجم باک این خودروی ژاپنی 63 لیتر است. این خودروی موتور جلو 16 سوپاپ دارد و دارای انژکتور با قابلیت پاشش چندنقطه‌ای است. حداکثر قدرت خروجی کیزاشی 185 اسب بخار در 6500 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور آن 320 نیوتون متر در 4000 دور در دقیقه، و توان خروجی حجمی کیزاشی نیز 77 اسب بخار بر لیتر گزارش‌شده است.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

 این سدان ژاپنی دارای جعبه‌دنده انتقال قدرت خودکار پیوسته و یا CVT با 6 دنده است. صدای نامطلوبی که در زمان گازدادن با سوزوکی کیزاشی می‌شنوید، نتیجه تجهیز آن به همین نوع گیربکس است که البته از مزایای آن قابلیت حفظ دور موتور بالای 500 نیز است. شتاب صفرتا صد این خودرو 8.8 ثانیه و حداکثر سرعتی که با سوزوکی کیزاشی می‌توان تجربه کرد را 205 کیلومتر بر ساعت در مشخصات فنی سوزوکی کیزاشی بیان کرده‌اند.

سوزوکی کیزاشی دارای ترمز دیسکی خنک‌شونده جلو و عقب است. این خودرو همچنین مجهز به ترمز ضدقفل، سیستم ترمز کمکی و توزیع الکترونیکی نیرو است. نتیجه تست ترمز کیزاشی، رسیدن به سکون از سرعت 96.5 بعد از 34.7 متر بوده است. همچنین این کمپانی ژاپنی، کیزاشی را به آپشن کمتر شناخته‌شده اتو هلد مجهز کرده است. سیستم اتو هلد در ترافیک‌های سنگین به کمک‌راننده می‌آید تا نیازی به تغییر دنده از N به D و نگه‌داشتن پدال ترمز نباشد، و تنها نیاز است که این دکمه را فشار دهید تا خودرو شما تا هنگام فشار دادن پدال گاز بی‌حرکت بماند.

سوزوکی کیزاشی

سوزوکی کیزاشی مجهزبه کروز کنترل، سیستم کنترل ایستایی در سربالایی، کنترل کشش و کنترل پایداری است. این خودروی ژاپنی از حس‌گرهای جلو و عقب و باران در سیستم هشدار خود برخوردار است. سیستم تعلیق کیزاشی از نوع مستقل برای هر چرخ در نظر گرفته‌شده است و تعلیق جلوی آن مک فرسون و عقب آن مالتی لینک است. کمک‌فنرهای جلو و عقب نیز هردو هیدرولیکی هستند. فرمان برقی آن هم با قابلیت تنظیم 4 حالته از قدرت کمکی هیدرولیکی بهره می‌برد.

مصرف سوخت کیزاشی در شهر 10.2 لیتر به ازای هر 100 متر گزاش شده است. مصرف سوخت این خودرو در خارج از شهر در هر 100 متر 7.8 لیتر، و مصرف سوخت سیکل ترکیبی آن 7.9 لیتر است. این خودرو علاوه‌برداشتن 5 ستاره اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های ایالات‌متحده، 5 ستاره ایمنی نیز از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا دریافت کرده است. سوزوکی کیزاشی همچنین دارای استاندارد یورو 5 است.همه این موارد نشان دهنده مشخصات فنی سوزوکی کیزاشی در سطوح بالا است . 

مدل خودرو

سوزوکی کیزاشی اتوماتیک

پیشرانه

4 سیلندر خطی مستقیم

حجم موتور

2393 سی‌سی

حداکثر قدرت اسب بخار

185 اسب بخار در 6500 دقیقه

حداکثر گشتاور نیوتن متر

230 نیوتون متر در 4000 دور در دقیقه

جعبه‌دنده

اتوماتیک CVT

مصرف سوخت ترکیبی

7.9 لیتر در 100 کیلومتر

شتاب 0 تا 100

8.8 ثانیه

حداکثر سرعت کیلومتر بر ساعت

205

تجهیزات ایمنی سوزوکی کیزاشی

تجهیزات ایمنی سوزوکی کیزاشی

ژاپنی‌ها این خودرو را با 7 کیسه هوا تجهیز کرده‌اند که شامل 2 ایربگ پرده‌ای، 2 ایربگ روبه‌رو و 2 ایربگ جانبی به همراه یک کیسه هوای زانویی راننده می‌شود. از دیگر امکانات ایمنی کیزاشی پشت‌سری فعال، کمربند ایمنی محدودکننده و پیش‌کشنده است.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تجهیزات

سوزوکی کیزاشی

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

کلید ضدسرقت، قفل مرکزی قابل‌کنترل توسط راننده و ریموت کنترل رادیویی و قفل درب‌ها بدون کلید

کیسه هوا

7 ایربگ

سیستم ترمز

دیسکی خنک شونده جلو و عقب، ABS، EBD و ESP، سیستم کمکی ترمز

 

آپشن ها و امکانات رفاهی سوزوکی کیزاشی

آپشن ها و امکانات رفاهی سوزوکی کیزاشی

این خودرو  از دستگاه‌های حفاظتی کلید ضدسرقت، قفل مرکزی قابل‌کنترل توسط راننده و ریموت کنترل رادیویی و قفل کردن درب‌ها بدون کلید در کنار مشخصات فنی سوزوکی کیزاشی برخوردار است. این خودرو دارای چراغ‌های هالوژنی جلو و مه‌شکن در جلو عقب است. شیشه‌های تمام پنجره‌ها برقی است. آینه‌های خارجی کیزاشی قابلیت تنظیم برقی دارند و امکان داشتن راهنما و گرم‌کن سفارشی نیز موجود است.

سوزوکی کیزاشی از مالتی مدیایی با سیستم یکپارچه کنترل نمایش اطلاعات مدیریت پیمایش برخوردار است. این خودرو از قابلیت پخش رادیو، CD و پخش MP3 و پورت USB برخوردار است که از چهار بلندگو اصلی، یک بلندگوی مرکزی و دو تویتر استفاده می‌کند. سیستم غربیلک هیدرولیکی‌ این خودرو قابلیت تنظیم ارتفاع و همچنین کنترل سیستم صوتی خودرو را دارد. صندلی راننده نیز دارای قابلیت تنظیم دستی و همچنین 3 حافظه تنظیم خودکار است. علاوه‌بر این، سوزوکی کیزاشی دارای 3 محل اتصال صندلی کودک روی صندلی عقب است. صندلی عقب تاشونده نیز از دیگر تجهیزات این خودرو است.

این کمپانی ژاپنی در کیزاشی، از سیستم تهویه مطبوع دو منطقه‌ای و سیستم تهویه مطبوع و مجرای انتقال گرمایش برای سرنشینان عقب استفاده کرده است. سوزوکی کیزاشی فول نسبت به نیمه‌فول، از آپشن‌هایی مانند سیستم تنظیم سرعت یا کروز کنترل، خاموش و روشن شدن خودکار چراغ‌ها، چراغ‌های HID، قابلیت تنظیم خودکار میزان روشنایی و سیستم شستشو چراغ‌های جلو، تنظیم برقی صندلی راننده با 10 حرکت و سرنشینان در 4 حرکت، روکش‌های چرمی و آیینه وسط حساس به نور برخوردار است. از دیگر امتیازهای کیزاشی فول می‌توان به سانروف و سقف شیشه‌ای برقی، اهرم‌های دوحالته تعویض دنده تعبیه‌شده روی فرمان، برف‌پاک‌کن خودکار دارای سنسور باران و گرم‌کن صندلی راننده و سرنشین اشاره کرد.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

تجهیزات

سوزوکی کیزاشی اتوماتیک

چراغ

چراغ‌های هالوژنی جلو، مه‌شکن عقب و جلو، چراغ‌های HID در حالت فول

سیستم‌های مولتی مدیا

رادیو و پخش CD و MP3 با پورت USB، چهار بلندگوی اصلی و یک بلندگوی مرکزی به همراه 2 تویتر

صفحه‌نمایش

رینگ‌ها

رینگ 18 حالت فول و 17 حالت نیمه‌فول

آینه

آینه‌های حساس به نور (الکتروکرومیک)، آینه‌های خارجی با تنظیم برقی

تهویه مطبوع

سیستم تهویه مطبوع دو منطقه‌ای، سیستم تهویه مطبوع و مجرای انتقال گرمایش برای سرنشینان عقب

صندلی

صندلی راننده و سرنشین دارای تنظیم برقی و صندلی راننده با 3 حالت حافظه اتوماتیک، تنظیم 10 حالته صندلی راننده و 4 حالت سرنشین جلو در حالت فول، روکش چرمی و ماساژور صندلی راننده سفارشی، سیستم گرم‌کن صندلی‌های جلو در حالت فول

شیشه

سولار، تنظیم برقی تمام پنجره‌ها

سیستم‌های هشداردهنده

حس‌گر جلو، عقب و باران

 

جمع‌بندی بررسی مشخصات فنی سوزوکی کیزاشی

جمع‌بندی بررسی مشخصات فنی سوزوکی کیزاشی

این خودروی ژاپنی با طراحی تلفیقی اروپایی-ژاپنی خود باوجود اقبال مشتریان جهانی، از فروش خوبی در بازارهای ایران برخوردار نشد. کارشناسان، یکی از اساسی‌ترین علت‌های آن را قیمت‌گذاری غلط خودرو توسط شرکت ایران‌خودرو دانسته‌اند. مصرف سوخت این خودرو نسبت به خودروهای این کلاس با سوخت ترکیبی 7.9 لیتر، در مشخصات فنی سوزوکی کیزاشی متوسط بیان‌شده است. این خودرو با توجه به مشخصات فنی سوزوکی کیزاشی ، اسپرت ارزیابی‌شده است و باوجود سیستم تعلیق و فرمان مناسب،  کیزاشی را می‌توان یک خودرو چابک معرفی کرد.

بیشتر بخوانید:

عضویت در خبرنامه

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
2 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
سمیه طاهری
۱۴۰۰-۰۵-۲۶ ۱۷:۴۳

عالیه سوزوکی کیزاشی نمیدونم خدمات و قطعاتش در ایران چطوره

سعید
۱۴۰۱-۰۳-۲۶ ۰۵:۳۸
پاسخ به  سمیه طاهری

سلام ایران خودرو خدماتش وانجام میده قطعاتشم تو خیابان چراغ برق تهران موجود