به گزارش صفحه اخبار خودرو مجله همراه مکانیک، چند سال است که خودرو‌های رنو مورد کم‌لطفی مسئولان قرار گرفته اند و پلاک نمی‌شوند. این درحالی است که تحریم‌ها نیز به تولید خودرو‌های رنو ضربه زده است. با ترخیص برخی از قطعات مانده رنو در گمرک‌ها که به دلیل پرداخت ما‌به‌التفاوت قیمت ارز و… مدت‌ها در‌ انبار گمرک‌ها خاک می‌خوردند، تعدادی از  این خودرو‌ها دوباره تولید شده‌اند. 

این خودرو‌های تولید‌شده اکنون ملزم به اجرا‌ی استاندارد‌های جدید خودرویی در حوزه محیط زیست و داشتن استاندارد یورو ۵ هستند. هم‌چنین از یک سو، کندی تامین ارز از سوی بانک مرکزی و تامین مواد اولیه برای قطعه‌سازان و از سوی دیگر، اجرای برخی قوانین، دست خودرو‌سازان را بسته و تولید را با چالش‌های جدی مواجه کرده است؛ اما با وجود این مشکلات، خودرو‌سازان توانسته‌اند تعداد قابل توجهی از محصولات رنو را تولید کنند.

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید
تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

الزام داشتن استاندارد یورو ۵ نیز باعث زمین‌گیری این خودرو‌ها در پارکینگ‌ها شده است و این زمین‌گیری و عدم شماره‌گذاری، حالا بیشتر از ۲ سال است که ادامه پیدا کرده و باعث نارضایتی مشتریان و خودروساز‌ها شده است.

خودرو‌سازان هم‌چنین ملزم به پرداخت جریمه تاخیر و سود مشارکت به مشتریان این دسته از خودرو‌ها هستند. برای حل مشکل، لازم است دستگاه‌های دولتی و مسئول هرچه زودتر نسبت به تعیین تکلیف این موضوع و ازبین‌نرفتن سرمایه‌های ملی خودرو‌سازان دولتی اقدام و مصوبه شماره‌گذاری این خودرو‌ها را ابلاغ کنند تا علاوه بر جلوگیری از زیان بیشتر خودرو‌سازان، رضایت مشتریان درانتظارمانده را به دست آورند.

منبع: تسنیم

بیشتر بخوانید

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها