در این مقاله از سری مقالات معرفی خودرو مجله همراه مکانیک قصد داریم به بررسی معایب هیوندای النترا بپردازیم. اگر شما هم قصد خرید هیوندای النترا را دارید بهتر است با معایبی که ممکن است از نگاهتان پنهان بماند بیشتر آشنا شوید. در ادامه مقاله همراه ما باشید.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.
 

معرفی خودرو

هیوندای النترا (Hyundai Elantra) یکی از سدان‌های محبوب کمپانی هیوندای است که نسل اول آن در سال 1990 به بازارهای جهانی عرضه شد. این خودرو که تاکنون هفت نسل از آن به بازارهای جهانی عرضه شده است، اولین بار در سال 1384 و با نام «هیوندای آوانته» به بازار کشورمان راه یافت و عرضه آن نیز تا سال 1391 ادامه داشت. هیوندای آوانته که در واقع نسل سوم النترا محسوب می‌شود، علی‌رغم کیفیت قابل‌قبول و پیشرانه توانمند نتوانست فروش چشمگیری را در بازار کشورمان تجربه کند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

نسل پنجم هیوندای النترا در سال 2010 برروی خط تولید کمپانی هیوندای قرار گرفت که با پسوند MD از آن یاد می‌شود. این خودرو در سال 2013 به بازار کشورمان وارد شد و توانست نظر بسیاری از طرفداران محصولات هیوندای را به سوی خود جلب کند. در سال 2014 نسخه فیس‌لیفت هیوندای النترا راهی بازار کشورمان شد؛ نسخه فیس‌لیفت النترا علاوه‌بر تغییرات ظاهری چشمگیر، از امکانات رفاهی و تجهیزات امنیتی کامل‌تری نیز برخوردار بود که باعث شد محبوبیت این خودرو در بازار داخلی دو چندان شود. در سال 1392 شرکت کرمان موتور هیوندای النترا فیس‌لیفت را به بازار داخلی عرضه کرد و به لطف قیمت مناسب و طراحی متفاوت از همان ابتدا مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفت.

معایب هیوندای النترا چیست؟

معایب هیوندای النترا
معایب هیوندای النترا چیست؟

در مورد هیوندای النترا فیس‌لیفت که در بین سال‌های 2014 تا 2016 در بازار کشورمان حضور داشت، می‌توان گفت که این خودرو، سدانی جذاب و مطمئن است که به نوعی حاصل تجربه چندین ساله کمپانی هیوندای در تولید نسل‌های مختلف هیوندای النترا محسوب می‌شود؛ البته باید قبول کرد که هیوندای النترا نیز مانند همه خودروهای جهان در کنار تمامی مزایا و توانایی‌های خود از معایبی نیز برخوردار است که در ادامه قصد داریم برخی از آن‌ها را برای شما مخاطبین عزیز بازگو کنیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

معایب هیوندا النترا در طراحی ظاهری

معایب هیوندای النترا
معایب طراحی ظاهری هیوندای االنترا

طراحان شرکت هیوندای در طراحی نمای کلی النترا از خطوط حجم دهنده و اغراق آمیز فراوانی استفاده کرده‌اند که باعث شده هیوندای النترا نسل پنجم در مقایسه با نسل‌های قبلی کمی خشن‌تر و اسپرت‌تر به‌نظر برسد، البته نمی‌توان این نکته را نادیده گرفت که طراحی هیوندای النترا مخصوصا در نمای جلویی شباهت غیرقابل انکاری به هیوندای i40 دارد که در سال‌های گذشته به تعداد نسبتا کمی به بازار کشورمان وارد شده است.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

به‌طورکلی باید گفت که طراحی هیوندای النترا یکی از مواردی است که کمی سخت می‌توان در مورد آن نظر داد، زیرا عده‌ای از کارشناسان آن را خاص و جذاب می‌دانند و عده‌ای دیگر عقیده دارند که شاید نمای ظاهری این خودرو در سال‌های اولیه طراحی آن یعنی در حدود سال‌های 2011 تا 2013 جذاب به‌نظر می‌رسید، اما هم اکنون در مقایسه با طراحی سایر سدان‌های هم تراز کمی قدیمی و نامتعارف است.

از بحث خطوط اغراق‌آمیز و ظاهر کاملا مشابه این خودرو با هیوندای i40 که بگذریم، به شیب بیش از حد سقف این خودرو می‌رسیم که شاید در نگاه اول بسیار جذاب به‌نظر برسد، اما بد نیست که بدانید شیب سقف بخش پشتی النترا باعث شده تا فضای سر نسبتا محدودی برای سرنشینان عقب پدید آید؛ همچنین زاویه تند سقف در ترکیب با ستون C نسبتا پهن این خودرو باعث شده تا شیشه عقب النترا بسیار کوچک‌تر از سایر سدان‌های این کلاس خودرویی از کار در بیاید.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!