استعلام تعویض پلاک خودرو

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

استعلام تعویض پلاک خودرو یکی از موضوعاتی است که احتمالا به گوش اکثر مردم خورده‌است و امروزه تمام افرادی که قصد خرید و فروش خودرو دارند با آن مواجه شده‌اند. در این مقاله به بررسی استعلام فک پلاک دیگر نکات مهم در زمینه معامله خودرو خواهیم پرداخت. لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید و اگر در این زمینه فعالیت می‌کنید یا اطلاعاتی دارید لطفا از طریق کامنت با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

«استعلام تعویض پلاک، در معامله خودروهای دست دوم یکی از مهم‌ترین قواعدی است که باید به آن توجه شود؛ زیرا در صورت نادیده گرفته شدن، عواقب قضایی جبران‌ناپذیری خواهد داشت. شما قبل و بعد از انعقاد قرارداد باید استعلام فک پلاک را انجام دهید؛ همچنین به منظور پیگیری وضعیت پلاک خودرو خود می‌توانید به قسمت استعلام پلاک فک شده سایت پلیس راهور مراجعه کرده و وضعیت پلاک خود را مشاهده کنید.»

مجله همراه مکانیک تصمیم دارد پاسخگوی تمامی سوالات شما در این حوزه باشد؛ لذا از شما می‌خواهیم تا پس از مطالعه متن در صورت داشتن هر گونه ابهامی در قسمت پرسش و پاسخ برای ما کامنت بگذارید تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهیم.

دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌هارو برات داریم.

استعلام تعویض پلاک خودرو چه زمانی باید صورت گیرد؟

یکی از نکات اصلی برای عقد قرارداد معامله خودرو استعلام فک پلاک است که توسط خریدار و فروشنده خودرو باید در دو زمان انجام شود و حتما باید برای اطمینان از معامله این موضوع را جدی بگیرید تا بعدها مشکلی پیش نیاید. زمان استعلام خودرو در زیر ذکر داده شده‌است:

1- قبل از این‌که برای خرید خودرو مبایعه‌نامه را امضا کنید و به فروشنده بیعانه‌ای پرداخت کنید از وضعیت پلاک خودرو مطلع باشید؛ چراکه تنها با استعلام می‌توانید از سرقتی نبودن خودرو اطمینان حاصل کنید.

2- زمانی‌که خودرو را وکالتی می‌خرید؛ هرچند که همواره توصیه ما این است که به‌هیچ‌وجه خودرو را وکالتی معامله نکنید، اما اگر به دلایلی مجبور به خرید وکالتی خودرو هستید حتما قبل از دریافت وکالت‌نامه نسبت به استعلام اقدام کنید.

به‌طورکلی استعلام تعویض پلاک خودرو به این دلیل است که خریدار بتواند از روی پلاک، اطلاعات مربوط به استان و شهر محل سکونت فروشنده و همچنین محل صدور پلاک را پیدا کند.

برای این‌ کار روش‌های متعددی از جمله ارسال پیامک یا کمک گرفتن از روش‌های آنلاین وجود دارد، اما به‌دلیل آن‌که تمام اطلاعات به‌دست آمده از طریق این درگاه‌ها به‌روز نبوده و تقریبا با تاخیری 10 روزه ارائه می‌شوند؛ لذا بهترین و مطمئن‌ترین راه برای اطلاع از سرقتی نبودن خودرو مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +10 است. (سایت پلیس راهور به دلیل رعایت مسائل امنیتی و حفاظت از اطلاعات به‌صورت آفلاین بوده و اطلاعات هفتگی به‌طور دستی از روی وب‌سایت استخراج می‌شوند).

استعلام تعویض پلاک خودرو - همراه مکانیک

نحوه درخواست فک پلاک خودرو

خریداران و فروشندگانی که قصد انجام فک پلاک خودروی مورد معامله را دارند باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند تا برگه‌ای مخصوص را دریافت کنند. اگر از آدرس و شماره تماس نزدیک‌ترین مرکز به محل سکونت خود مطلع نیستید، می‌توانید به مقاله مراکز تعویض پلاک همراه مکانیک مراجعه کنید.

سند مالکیت وسیله نقلیه | کارت سبز

با شیوع بیماری کرونا از شهریور 99 تمامی مراکز به صورت اینترنتی نوبت‌دهی می‌کنند؛ بنابراین قبل از مراجعه به این مراکز ابتدا باید به سایت راهور مراجعه کنید و نوبت بگیرید و با توجه به روز و ساعت نوبت تعیین شده در مرکز مربوطه حضور داشته باشید.

پس از این‌که خودروی خود را در پارکینگ مرکز قرار دادید با در دست داشتن مدارکی نظیر شناسنامه، کارت ملی، سند خودرو، فیش آب، برق یا تلفن باجه‌‌ مربوطه مراجعه کنید؛ همچنین باید مبلغی را بابت قبض پست، برگ سبز و پلاک خودرو پرداخت کنید.

به یاد داشته باشید که برای انجام تمام مراحل حتما کارت بانکی خود را همراه داشته باشید. خریدار می‌تواند مراحل برگ سبز خودرو و تعویض پلاک را همراه با مالک قبلی خودرو انجام دهد یا از او وکالت بگیرد.

پس از طی تمامی مراحل برگه‌ای به شما تحویل می‌دهند که باید توسط بازرسین خودرو پر ‌شود و پس از آن باید برگه را به همان باجه‌ای که در ابتدا برگه را تحویل گرفته بودید برگردانید.

حالا با برگرداندن برگه می‌توانید مدارکی که در ابتدا ارائه کرده بودید را تحویل گرفته و به محل فک پلاک بروید. در محل فک  باید پلاک قبلی را تحویل داده و منتظر دریافت پلاک جدید بمانید.

زمانی‌که باید منتظر بمانید ممکن است کوتاه یا طولانی‌تر باشد، اگر قبلا پلاکی به نام شما ثبت شده‌ باشد باید زمان بیشتری را منتظر بمانید.

پس از انجام عملیات فک و نصب پلاک جدید برای خریدار که از اولین مراحل معامله خودرو است، حال فروشنده و مالک جدید می‌توانند با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی نسبت به انجام باقی مراحل قانونی اقدام کنند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

پیگیری وضعیت پلاک فک شده

استعلام تعویض پلاک بیشتر برای افرادی ضرورت دارد که به‌صورت وکالتی اقدام به انجام معامله کرده‌اند. اگر ماشینی را وکالتی فروخته‌اید حتما باید وضعیت پلاک را پیگیری کرده و از انجام آن اطمینان حاصل کنید. چراکه اگر خریدار پلاک را فک نکرده باشد و مرتکب جرمی شود، این شما هستید که باید از لحاظ قانونی پاسخگو باشید.

برای پیگیری فک پلاک باید به کجا مراجعه کنیم؟

جهت پیگیری می‌توانید به سایت پلیس راهور مراجعه کرده و در قسمت «وضعیت پلاک فک شده» شماره ملی خود یا صاحب فعلی خودرو را وارد کنید، سپس با وارد کردن کد امنیتی از وضعیت پلاک موردنظر مطلع شوید. اگر مراحل فک به‌درستی انجام شده باشد اطلاعات آن برای شما نمایش داده خواهد شد.

پیگیری استعلام پلاک فک شده در سایت راهور

مراحل کلی انتقال مالکیت خودرو

همه می‌دانیم که هرگونه معامله و نقل و انتقال باید با آگاهی کامل و رعایت تمام نکات حقوقی صورت بگیرد؛ چراکه کوچکترین اهمال و بی‌توجهی در هریک از مراحل انتقال مالکیت می‌تواند زمینه‌ساز به‌وجود آمدن مشکلات متعدد حقوقی و قضایی شود. پس همراه مکانیک توصیه می‌کند تا همه شما مخاطبین عزیز مراحل زیر را به دقت مطالعه کرده و به آن عمل کنید تا خرید و فروشی راحت و بی‌دغدغه را تجربه کنید:

مراحله اول: تنظیم قولنامه دقیق میان طرفین

بعد از رویت خودرو و توافق خریدار و فروشنده برای انجام معامله بایستی قولنامه‌ای دقیق میان طرفین تنظیم شود که شامل اطلاعات زیر است:

درج مشخصات کامل طرفین معامله، درج مشخصات کامل خودرو، درج تمام جزئیات انجام معامله از قبیل قیمت، میزان و شرایط انتقال وجه، مدت زمان عقد سند رسمی خودرو و هرگونه شروط مورد نظر طرفین.

بسیار دیده شده‌است که خریداران عزیز بدون تنظیم قولنامه یا نوشتن آن بدون ذکر دقیق جزئیات اقدام به خرید خودرو کرده‌ و متاسفانه در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک با خودرویی متفاوت از خودرویی که درزمان قولنامه دیده بودند مواجه شده‌اند. پس لطفا در تنظیم قولنامه از یک مشاور حقوقی کمک بگیرید تا راه را بر کلاهبرداران متعدد بازار خودرو ببندید.

مرحله دوم: فک پلاک خودرو

زمانی‌که خریدار و فروشنده قولنامه را تنظیم کردند بایستی نسبت به تعویض پلاک خودروی مورد نظر اقدام کنند. در بالا نحوه انجام فک پلاک را شرح دادیم اما ذکر نکات مهم زیر را لازم می‌دانیم:

الف) قبل از انجام عملیات فک ضروری است تا از میزان خلافی خودرو و تمام دیون دولتی آن اطلاع پیدا کنید. 

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

بهتر است علاوه‌‌بر استعلام خلافی خودرو در مورد نحوه پرداخت آن نیز توافقی حاصل شود که البته معمولا پرداخت این جرایم به‌عهده فروشنده است.

ب) همان‌طور که گفتیم خریدار می‌تواند با داشتن وکالت از فروشنده به تنهایی نسبت به تعویض پلاک اقدام کند، اما توصیه می‌شود که فروشندگان عزیز تا می‌توانند از دادن هرگونه وکالت خودداری کنند و شخصا تمام مراحل قانونی را انجام دهند تا راهی برای سوءاستفاده‌های احتمالی باقی نماند.

ج) تاکید می‌کنیم که تا قبل از پایان تمامی مراحل فک (از جمله استعلام تعویض پلاک) به‌هیچ‌وجه سند رسمی مالکیت را تنظیم نکنید.

مرحله سوم: انتقال سند رسمی

 توجه داشته باشید که از نظر اداره راهنمایی و رانندگی انجام انتقال مالکیت خودرو تا مرحله فک پلاک کفایت می‌کند، اما از دید مراجع قضایی باید انتقال سند رسمی صورت گیرد و مالک خودرو کسی است که سند خودرو به نام او باشد؛ بنابراین اگر بدون انتقال سند نسبت به خرید خودرو اقدام کرده و به مشکل حقوقی برخورد کنید مجبور می‌شوید تا به دنبال فروشنده بگردید و آن زمان با دردسرهای زیادی نسبت به انتقال سند رسمی اقدام کنید.

درنتیجه بهتر است پس از تکمیل فرآیند تعویض و انجام فک پلاک، طرفین به دفاتر رسمی ثبت اسناد مراجعه کرده و نسبت به انتقال سند مالکیت خودرو اقدام کنند.

دفتر اسناد رسمی

پرسش‌های شما در مورد استعلام تعویض پلاک

در زیر به تعدادی از سوالات متداول شما عزیزان در رابطه با مراحل خرید و فروش و استعلام فک پلاک خودرو می‌پردازیم:

نحوه شکایت از خریدار به‌علت عدم تعویض پلاک خودرو به چه صورت است؟

شما بایستی دادخواست مطالبه قرارداد فروش خودرو را تنظیم و به دادگاه ارائه دهید. علاوه‌بر آن باید ضمن ارائه دادخواست تقاضای تامین خواسته فوری، با تامین خواسته خودرو موردنظر را توقیف کنید.

از کجا باید بفهمیم که از پلاک خودرو شکایت شده است یا خیر؟

چنانچه از پلاک خودرویی شکایت به عمل آمده باشد و به جرم‌های منافی عفت باشد از طریق ارسال پیامک برای مالک خودرو او را به دادسرا فرا می‌خوانند، اما اگر شکایت کیفری و یا حقوقی باشد احضاریه صادر و ابلاغ می‌شود. لازم به ذکر است که درصورت عدم ابلاغ به هر دلیلی متاسفانه خودرو توسط پلیس توقیف خواهد شد.

 می‌خواهم پلاک شهرستان خودروی خود را در تهران تعویض کنم، باید چه‌کار کنم؟

شما بایستی به تهران نقل مکان کرده باشید یا در تهران دارای منزل مسکونی باشید. در این‌صورت باید با همراه داشتن مدارک سکونت خود به دفتر پلیس +10 مراجعه کرده و پس از آن با رفتن به یکی از مراکز تعویض پلاک تهران باقی مراحل را انجام دهید.

 آیا برگه معاینه فنی برای انجام تعویض پلاک ضروری است؟

 بله، برگه معاینه فنی یکی از مدارک مورد نیاز برای انجام تعویض پلاک خودرو است.

برای تعویض پلاک چه مدارکی لازم است؟

لطفا به مقاله جامع تعویض پلاک مراجعه کنید.

بعد از تعویض پلاک، نحوه صدور کارت خودرو چگونه است؟

پس از انجام تعویض پلاک، کارت خودرو توسط پست ارسال خواهد شد و از طریق سامانه رهگیری مرسولات پستی قابل پیگیری است.

استعلام فک پلاک خودرو از طریق اینترنت به چه صورت است؟

برای استعلام فک پلاک باید به سایت راهور مراجعه کنید.

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو
عضویت
اطلاع از
55 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

[…] استعلام تعویض پلاک […]

[…] استعلام تعویض پلاک […]

[…] استعلام تعویض پلاک […]

[…] استعلام تعویض پلاک […]

[…] استعلام تعویض پلاک […]

[…] استعلام تعویض پلاک […]

[…] استعلام پلاک  […]

شعیب جدگال
۱۳۹۸-۱۰-۱۷ ۱۱:۰۳

پلاک موتور سیکلت ها رو از کجا پیگیری کرد؟

کارمند تعویض پلاک تهران
۱۳۹۹-۰۱-۱۲ ۰۴:۵۳
پاسخ به  شعیب جدگال

به مرکز تعویض پلاک قسمت استعلام پلاک مراجعه کنید وضعیت تمام پلاک های شما چه موتور و چه خودرو رو بهتون اعلام میکنن

[…] استعلام پلاک  […]

[…] استعلام پلاک  […]

[…] استعلام پلاک  […]

امیر
۱۳۹۸-۱۰-۰۷ ۱۴:۵۴

سلام؛ ضمن تشکراز درج مطالب مفید در سایت خوبتون سوالی داشتم ممنون میشم پاسخ فرمائید. برای تعویض پلاک خودرو با پلاک تهران به پیشنهاد خریدار به تعویض پلاک خادم آباد نزدیک شهریار رفتیم که تعویض پلاک وپرداخت خلافی بخوبی انجام شد.لیکن پس از عوض شدن برگ سبز جهت پرداخت عوارض شهرداری به دفتر پیش خوان دولت در خادم آباد رفتیم و با پرداخت مبلغی جهت مالیات سالانه شهرداری مفاصا حساب به شماره پلاک جدید صادر شد. و با مراجعه به دفتر اسناد رسمی انتقال قطعی سند صورت پذیرفت. لیکن بامراجعه بعدی به سایت کارتکس واستعلام میزان عوارض شهرداری مبلغ بدهی… بیشتر »

مجتبی
۱۳۹۸-۱۰-۲۳ ۲۳:۳۵

با سلام بنده وانت پیکانی داشتم 4سال پیش فروختم به صورت وکالتی در دفتر اسناد ولی هنوز تعویض پلاک نشده همچنان بنده رو صاحب پلاک میدونن وخلافی به نام بنده صادر میشه چکار باید انجام بدم

سردبیر
۱۳۹۸-۱۰-۲۴ ۰۸:۱۱
پاسخ به  مجتبی

طرح شکایت کنید تا خودرو فورا توقیف و مالک مجبور به تعویض پلاک بشه

علی
۱۳۹۸-۱۰-۳۰ ۲۱:۳۴

زمانی که از مرکز تعویض پلاک اومدیم بیرون و همونجا سند مالکیت رو تحویل دادن کار تمومه و نیازی به دفترخونه نیست
وگرنه کارخونه هم باید به ما سند دفتر خونه میداد
ولی دفتر خونه برای چاپیدن مردم اگه کاری اونجا داشته باشید میگن حتما باید اینجا سند بزنید
این نوع سیستم پلاک به نام هر شخص یک سیستم بین المللی هست و کسی که در مرکز پلیس پلاک به نامش میشه دیگه یک جای دیگه نمیره دوباره همونو سند بزنه و برای یک محصول دو بار سند نمیزنن

کارمند تعویض پلاک تهران
۱۳۹۹-۰۱-۱۲ ۰۵:۰۳
پاسخ به  علی

از نظر پلیس راهور درست میگین سند مالکیت یا همون سند سبز کفایت میکنه ولی متاسفانه به دلایلی بحث سند قطعی زدن بین قوه قضاییه و مراکز شماره گذاری حل نشده و در جریانه که فعلا به نتیجه قابل قبولی نرسیده

شهرام حسنی
۱۳۹۸-۱۱-۱۱ ۲۱:۲۸

پلاک ماشینم گم شده و الان قلنامه کردم برای فروش .هرجا رفتم برای پلاک فرستادن جای دیگه پریروز رفتم راهنمایی رانندگی طالقانی کرج بهم گفتن مستقیم برو تعویض پلاک
چکار باید کنم؟

سردبیر
۱۳۹۸-۱۱-۱۲ ۰۷:۴۹
پاسخ به  شهرام حسنی

ببینید گم شدن پلاک یه روال همچنان معمولی نیست تشریف میبرید تعویض پلاک راهنماییتون میکنن که باید چکار کنید فکر کنم مجبور بشید یه اگهی روزنامه بزنید تا قبلی رو از اعتبار خارج کنن و جدید بهت بدن

کارمند تعویض پلاک تهران
۱۳۹۹-۰۱-۱۲ ۰۵:۰۹
پاسخ به  شهرام حسنی

1. به کلانتری مراجعه کنید و اعلام مفقودی پلاک کنید 2.با تمامی مدارک خودرو و مدارک هویتی و مدارک احراز سکونت منزل به یکی ازمراکز تعویضذپلاک مراجعه کنید
3.طی انجام شدن پروسه نقل و انتقال پلاک مفقود شده شما وارد لیست سیاه اگاهی میشه ( از طریق باجه اگاهی مستقر در مرکز تعویص پلاک )
4.پلاکتون غیر فعال میشه و دیگه نمیتونین ازش استفاده کنین به هیچ وجه و شما باید پلاک جدید یا پلاک فک شده قبلی اگر دارین بگیرین

محمد
۱۳۹۹-۰۳-۰۵ ۰۰:۳۳

سلام خسته نباشید ببخشید بنده،پلاک ایران 22به نام هست از سال 85 ده سال پیش که فک شد پلاک جدید گرفتم واونو استعلام کردم چند وقت پیش درتعویض پلاک ازادی هستش میخام ماشین جدید بگیرم اون پلاک 22میخام بزنم باید چیکار کنم?کد ملی بنده برای شهرستان هست ولی سی ساله تهران کار میکنم الانم تاکسی دارم تو شهرداری تهران راننده بازرسی هستم واجاره نامه هم دارم قبض هم هرچی بخان هست ممنون میشم راهنمایی کنید تا پلاک قبلیمو بگیرم

جمشید
۱۳۹۸-۱۱-۲۴ ۰۸:۲۵

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان خوب زحمتکش.
بنده 4 تا پلاک برام تا الان صادر شده و تصمیم دارم دو تا از پلاکها رو لغو کنم یا به نوعی مرجوع کنم.
خواهش میکنم راهنمایی کنید؟

سردبیر
۱۳۹۸-۱۱-۲۶ ۱۶:۰۶
پاسخ به  جمشید

مرجوع که نمیتونید بکنید باید فکش کنید

کارمند تعویض پلاک تهران
۱۳۹۹-۰۱-۱۲ ۰۵:۱۳
پاسخ به  جمشید

پلاک به هیچ وجه و به هیچ طریقی ازبین نمیره و لغو نمیشه اون 4 تا پلاک تا اخر به نامتون ثبت میمونه فقط اگر قصد تغییر ادرس از ی شهر به شهر دیگه دارین میتونین پلاکهای قبلیتونو غیر فعال کنید و پلاک جدید با ادرس جدیدتون بگیرید

کارمند تعویض پلاک تهران
۱۳۹۹-۰۱-۱۲ ۰۵:۱۶

گرفتن پلاک تا 5 تا هیچ مشکلی نداره فقط سعی کنید برایگرفتن پلاک های ششم به بعدتون محتاطانه برخورد کنید که تبعاتی داره (اگه شخصی بیش از 5 پلاک ثبت شده تو سیستم شماره گذاری داشته باشه هربار که مبادرت به تعویض پلاک کنه باید خلافی تمام پلاکها چه نصب و چه ازاد رو پرداخت کنه )

میثم سارا
۱۳۹۹-۰۲-۰۷ ۰۴:۳۳

سلام دوستان. بنده پلاک به نام خودم دارم و الان ماشین خریدم برای تعویض پلاک و گرفتن پلاک خودم نیاز به مدارک احراز سکونت هست؟

سردبیر
۱۳۹۹-۰۲-۰۷ ۱۰:۴۷
پاسخ به  میثم سارا

خیر برای تعویض پلاک فقط مدارک شناسایی داشته باشید

مهدی
۱۳۹۹-۰۲-۲۰ ۲۲:۲۳
پاسخ به  میثم سارا

سلام،در صورتی که شناسنامتون صادره از شهر محل سکونتتون باشه نیازی به مدرک احزار سکونت نیست ولی اگر محل صدور شناسنامتون با محل سکونتتون مغایرت داشته باشه باید یا دفترچه بیمه یا جواز کسب و یا سند منزل را به متصدی تعویض پلاک به همراه مابقی مدارک خودرو ارائه کنید،سربلند باشید دوست عزیز

بامری
۱۳۹۹-۰۲-۱۷ ۱۴:۳۸

سلام وقت بخیر، بنده یه ماشین خریدم شیراز، سند قطعی نداشت نشد وکالت تعویض پلاک برای شهرم ایرانشهر بهم بدن، آیا امکان گرفتن پلاک ایرانشهر موقع تعویض پلاک در مرکز شماره گذاری شیراز هست؟ یا پلاک شیراز میدن؟ برای پلاک شیراز چکار باید بکنم خودم ساکن ایرانشهر.ممنون میشم پاسخ بدین.ـــ

سردبیر
۱۳۹۹-۰۲-۲۱ ۱۵:۳۹
پاسخ به  بامری

بله شما میتونید از شراز پلاک ایرانشهر رو بگیرید هیچ مسئله ای نداره فقط باید مدارک احراز محل سکونت همراهتون باشه

احسان جعفری
۱۳۹۹-۰۲-۲۱ ۱۳:۰۵

سلام برای گرفتن پلاک قبلی هم احتیاج به مدارک محل سکونت یا قبض برق هست یا نه؟

سردبیر
۱۳۹۹-۰۲-۲۱ ۱۴:۵۰
پاسخ به  احسان جعفری

تا جایی که ما اطلاع داریم خیر نیازی نیست

عزیز
۱۳۹۹-۰۲-۳۱ ۲۱:۰۵

سلام،برای تعویض بجای فرش برق ، فیش گاز قبول میکنن یا نه؟

کیوان
۱۳۹۹-۰۳-۱۰ ۱۹:۴۵

سلام
چطور بفهمم چه پلاکهایی بنامم وجود دارد که فک پلاک نشده

ایمان رحیمی
۱۳۹۹-۰۳-۱۱ ۰۸:۰۱

سلام چند ماهی است که بلاک خودرو خریداری ‌‌شده راتعویض کردم اما کارت‌ نیامده. ازاداره بست استعلام گرفتم گفتند به بست تحویل نشده. لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

ایمان رحیمی
۱۳۹۹-۰۳-۱۱ ۰۸:۰۴

سلام به غیرتعویض بلاک چطوری میشه استعلام بلاک گرفت صادر شده یانه. ممنون از شما

هادی بردبار
۱۳۹۹-۰۳-۱۱ ۱۵:۳۲

سلام بعد از فک پلاک،چقدر زمان میبره پلاک فعال نباشه؟

سردبیر
۱۳۹۹-۰۳-۱۱ ۲۱:۲۶
پاسخ به  هادی بردبار

والله این روال سیستمی هستش و قاعدتا نباید بیشتر از دو سه ساعت طول بکشه یا نهایت یک روز کاری

فرحناز مهدی یار
۱۳۹۹-۰۳-۱۲ ۱۳:۵۲

با سلام . من 9 سال پیش خود روی خود را به شخصی فروخته ام و ماشین را در محضر به نام وی کرده ام و به ایشان برای فک پلاک هم وکالت داده ام ولی دیشب متوجه شدم که هنوز پلاک خود رو به نام اینجانب است و هیچ گونه دسترسی نیز به وی ندارم می شود اینجانب را راهنمایی فرمائید.
 

علیرضا
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۹

سلام.برای گرفتن تاییدیه احراز سکونت از تعویض پلاک برای نمایندگی به کجا مراجعه کنیم؟
 

سعیداصلی
۱۳۹۹-۰۳-۲۷ ۱۱:۰۷

سلام من مشکل تعویض پلاک دارم صاحب قبلی که ماخریدیم نیستش ازوقتش گذشته محضرمیگه نمیشه تعویض پلاک رفت حالامن بایدچیکارکنم موتورهیوسانگ دارم میخوام بفروشم همه مدارک اماده فقط پلاکم مشکل داره چون نرفتیم تعویض پلاک راهنمایی کنیدممنون میشم

سردبیر
۱۳۹۹-۰۳-۲۷ ۱۱:۵۱
پاسخ به  سعیداصلی

اگر به شخص دسترسی ندارید باید ازش شکایت کنید تا براشون ابلاغیه بره تا برای تعویض پلاک حاضر بشن یکمی فرایند زمان گیری هستش

الی اس
۱۳۹۹-۰۴-۲۱ ۱۳:۲۴

سلام. حدود 2 ماه پیش خودروم رو فروختم یعنی ثبت سند انجام شده، و برای تعویض پلاک به خریدار وکالت دادم تا خودش بره و کاراشو انجام بده. اما هنوز فک پلاک من انجام نشده. آیا این عواقبی برای من داره؟ اگه خریدار اصلا واسه تعویض پلاک نره و همچنان با پلاک من تردد کنه چی میشه؟

سردبیر
۱۳۹۹-۰۴-۲۱ ۱۵:۳۷
پاسخ به  الی اس

هر خلافی و هر کاری انجام بده به اسم شما زده میشه فورا بهشون اخطار بدید اینکار رو انجام بدن

Maryam
۱۳۹۹-۰۵-۱۸ ۲۲:۲۱

با سلام
بنده حدود ده روز پيش صاحب يك خودرو شده ام اما تعويض پلاك انجام نشده است.ساكن شيراز هستيم اما نه متولد شيراز هستم نه همسرم صاحب خانه هستن.با اين تفاسير شماره پلاك بنده شماره ي شهر شيراز خواهد شد يا خير؟(در ضمن شماره پلاك خودروي قبلي بنده شيراز بوده).

مدیر
رقیه علی‌زاده فرد
۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۱۷:۱۳
پاسخ به  Maryam

سلام. بله. پلاک با توجه به محل سکونت شماره گذاری می شود.

یسری
۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۱۰:۳۳

سلام خداقوت.فرزندان زیر۱۵سال میتوانندمالک ماشین شوند؟صاحب پلاک چی؟

فرزاد
۱۳۹۹-۰۸-۱۱ ۲۳:۰۱

977ع81ایران 44

محمد
۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۱۸:۰۳

سلام من یک خودرو به صورت وکالت در سال 86 فروختم که قرار شد توسط خریدار تعویض پلاک بشه که اینکار و نکرد وبعد یه خلافی با خودرو انجام دادن که خودرو وپلاک من توسط دولت تصاحب شد حالا هنوز پلاک به نام من هست و یارانم قطع شده من چطور میتونم پلاک رو از اسم خودم خارج کنم متشکر از راهنمایی

سجاد
۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۰۱:۱۷

حواله خودرو سایناگرفتم توی سایت که میرم همه قسمت هاانجام شده فقط پلاک نمیشه الان 15روزه هیچ خطایی هم نرده مشکل از چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

سجاد.ک
۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۰۱:۲۸

باسلام خدمت همه کاربران.بنده یه حواله انصرافی ساینا گرفتم.کمتراز6روز سندصلح تکمیل وجه.امتده تخصیص.پذیرش و…شده ولی الان حدود15روزه که هرچی میرم داخل سایت سایپا قسمت وضعیت مشتری.همه گزینه هاانجام شده به جزپلاک و تحویل خودرو به نمایندگی هم زنگ زدم گفتم مشکل احراز سکونت نداره.گفت نه.پیشاپیش ممنون میشم یه کارشناس خبره راهنماییم کنه!

امیر حسین
۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۱۰:۳۹

سلام من یه موتور به نامم بود جای که خدمت میکردم یه مسجد داشت من بخشیدم به اونا ولی قرار شد اگر خواستن سند بزنن به من اطلاع بدن ولی الان یه چیزی حدود ۱۵ الی ۱۶ ساله خبر نداره میخواست بپرسم ببینممیشه از اون پلاک به نام من سو استفاده کنن یا بفروشن به کسی اون سو استفاده کنه

هادی
۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۱

سلام خسته نباشید
من یه سال پیشماشینمو فروختم پلاکمم دادیم به تعویضپلاک میخواستم بدونم چندمدت پلاک و نگه میدارن و نمیدن که بره؟

امیرحسین
۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۲۱:۵۹

سلام خسته نباشید میخواستم ببینم اگه پلاک ما این چند روزی که برا سال جدید هس بیاد روی پلاک سال 99میخورع یا 1400 ماشین هنوز تحویل گرفته نشده ایرانخودروست

حسن جعفری
۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۱۷:۴۳

میخواهم بدانم پلاگ خودرو فک شده یا خیر

استعلام خلافی خودرو

خرید خودرو

قیمت روز خودرو

ثبت سفارش خرید خودرو