نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی در سایت nobatdehi.epolice.ir

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

در روزهای شیوع پاندمی کرونا، تعویض پلاک اینترنتی به‌عنوان راه‌حل جایگزین روش معمول دریافت نوبت فک پلاک، در دستور کار تعویض پلاک قرار گرفته است. با توجه به اهمیت موضوع، در این مقاله از مجله همراه مکانیک قصد داریم راهنمای نوبت‌ دهی تعویض پلاک را بررسی کنیم تا تمامی ابهامات موجود در ارتباط با این موضوع برطرف شود. توجه داشته باشید که قبل از مراجعه به این مراکز، مدارک لازم را حتماً همراه خود داشته باشید. 

تعویض پلاک اینترنتی در تمامی مراکز فک پلاک تهران از شهریور 99، به منظور حفظ سلامت مراجعین در راستای ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرایی شده است. از این رو برای دریافت نوبت دهی تعویض پلاک با مراجعه به سامانه مربوطه و ثبت نام فک پلاک اینترنتی، اقدام به رزرو نوبت کنید. توجه داشته باشید در صورت حضور در این مراکز فاصله گذاری اجتماعی را رعایت فرمایید تا از ازدحام افراد جلوگیری شود.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

ضمنا می‌توانید از طریق کلیک روی این علامت سبزرنگ، هر سوالی درمورد سیستم نوبت دهی دارید از ما بپرسید: 
19
سوال خود در مورد نوبت دهی و فرآیند آن را از ما بپرسیدx

نوبت‌دهی تعویض پلاک در دوران کرونا

تا پیش از شیوع بیماری کووید-۱9، روند نوبت‌گیری جهت فک پلاک، به‌صورت مراجعه حضوری خریدار و فروشنده به نزدیک‌ترین مرکز موجود در شهر محل سکونت خریدار انجام می‌شد. کافی است یک ‌بار به مراکز مربوطه مراجعه کرده باشید تا از کثرت مراجعه‌کنندگان و میزان ازدحام افراد در این مراکز مطلع باشید.

بر اساس اعلام رئیس مرکز شماره‌گذاری ناجا، از تاریخ 19 شهریور 99 به بعد، با توجه به شیوع پاندمی کرونا و لزوم توجه به اصل فاصله‌گذاری اجتماعی، پذیرش مراکز تعویض پلاک و دریافت وقت و شماره‌گذاری خودرو و موتورسیکلت در تهران، فقط به‌صورت اینترنتی انجام گرفته است.

در بیانیه این مرکز آمده است که پروسه ثبت‌نام تعویض پلاک و نوبت‌ دهی آن، کاملاً اینترنتی خواهد بود و شهروندان از مراجعه حضوری به مراکز تعیین‌شده اکیداً خودداری کنند. هم‌چنین متقاضیان باید دقت داشته باشند که خودروهای دارای پلاک زوج، در روزهای زوج و خودروهای دارای پلاک فرد، در روزهای فرد در مراکز فک پلاک پذیرش می‌شوند.

بر اساس اعلام این مرکز، از ابتدای مهرماه 99 علاوه بر استان تهران، استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، فارس، گیلان، کرمانشاه، البرز، یزد و قم نیز به سامانه نوبت‌دهی اینترنتی متصل شده‌اند. در ادامه، به تشریح فرایند نوبت‌دهی اینترنتی تعویض پلاک خواهیم پرداخت و مراحل نوبت‌گیری جهت این کار را با هم مرور خواهیم کرد.

نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی

  • برای نوبت‌گیری، ابتدا باید وارد سامانه اینترنتی نوبت دهی در اینجا شوید.
  • در اولین مرحله و پیش از هر اقدامی، باید در سامانه تعویض پلاک ثبت‌نام کنید.
  • بر اساس انتخاب استان، شهر و نوع وسیله نقلیه، جستجوی مراکز انجام می‌شود و در ادامه، لیست تمامی مراکزی را که ظرفیت نوبت‌دهی را برای فک پلاک اینترنتی در شهر مورد‌نظر دارند، نمایش داده می‌شود.

لیست مراکز تعویض پلاک اینترنتی که ظرفیت دارند.

 

  • با انتخاب مرکز مورد‌نظر، روز و ساعات‌ قابل‌انتخاب برای مراجعه حضوری دیده می‌شود.

تعیین روز فک پلاک

راهنمای فک پلاک اینترنتی تهران

تعیین ساعت حضور در مرکز مربوطه

 

  • در مرحله آخر، با ثبت ﭘﻼک نصب‌شده ﻓﻌﻠﯽ، (پلاک ﻓﺮوﺷﻨﺪه) مدارک لازم برای فک پلاک مشاهده و با انتخاب دکمه ثبت، نوبت‌دهی اینترنتی انجام می‌شود.

شماره پلاک خودرو خود را برای تکمیل فرایند وارد کنید.

دریافت نوبت اینترنتی تعویض پلاک با موفقیت انجام شد.

راهنمای تعویض پلاک اینترنتی

  • مراجعه حضوری خريدار و فروشنده يا نماينده قانوني آن‌ها (وکيل) همراه با خودروی معامله‌شده در تاریخ مقرر به مرکز فک پلاک مربوطه، الزامی است.
  • پس از نوبت‌ دهی اینترنتی در سامانه مربوطه، خريدار و فروشنده باید برای تکمیل فرایند، در روز و ساعت مقرر، همراه با اصل شناسنامه و کارت ‌ملي خريدار و فروشنده، اصل سند مالکيت خودرو و کارت خودرو به مرکز مشخص‌شده مراجعه کنند.
  • لازم به ذکر است که در صورت مفقودی سند‌ مالکيت خودرو، درج يک نوبت آگهي در روزنامه‌هاي کثير‌الانتشار در این خصوص، الزامی است و فرایند مراکز تعویض پلاک، بعد از سپری‌‌شدن ده روز از تاريخ درج آگهي فوق، امکان‌پذیر است.
  • ارائه مدارک احراز محل سکونت خريدار شامل سند مالکيت يا اجاره‌نامه معتبر به ‌نام شخص خريدار، همسر، پدر يا مادر وی هنگام مراجعه حضوری، الزامی است.
  • در صورت عدم احراز محل سکونت خريدار توسط مرکز فک پلاک، خریدار ملزم به ارائه مدارک تکمیلی مانند دفترچه تأمین اجتماعی، معرفی‌نامه از کارگزينی محل خدمت با درج آدرس منزل برای کارکنان دولتی یا معرفی‌نامه از آموزش‌ و‌ پرورش منطقه محل سکونت فرزندان با درج آدرس منزل خواهد بود.

قوانین و مقررات سامانه نوبت‌ دهی تعویض پلاک

در حال حاضر، هر فرد تنها مجاز به انتخاب یک نوبت در مراکز مربوطه است و در صورت عدم مراجعه در روز و ساعت مقرر، نوبت متقاضی به‌صورت خودکار باطل می‌شود.

لازم‌ به ذکر است که در صورت عدم مراجعه متقاضی در نوبت ثبت‌شده جهت فک پلاک، رزرو و دریافت نوبت آتی برای وی با محدودیت‌هایی مواجه خواهد شد؛ لذا در صورت انصراف از مراجعه در تاریخ مورد‌نظر، متقاضی باید پیش از سر‌‌رسید مقرر، نسبت به لغو نوبت دریافت‌شده از طریق حساب کاربری خود در سامانه مربوطه اقدام کند. خریدار باید قبل از انجام رزرو و نوبت‌گیری، نسبت به تکمیل مدارک احراز محل سکونت خود (که در بخش قبلی به آن‌ها اشاره شد) اطمينان حاصل کند.

هنگام مراجعه حضوری، اطلاعات ثبت‌شده در سامانه مربوطه، با شخص مراجع مطابقت داده خواهد شد و تنها با ارائه مدارک هویتی متقاضی به‌همراه خودرو با شماره پلاک ثبت‌‌شده، مجوز ورود به مرکز داده می‌شود.

درنهایت، لازم به یاد‌آوری است که با توجه به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، از ورود اشخاص همراه خریدار و فروشنده به مراکز جلوگیری خواهد شد؛ هم‌چنین ورود افراد بدون داشتن ماسک نیز ممنوع است. لازم به ذکر است که قبل از ورود به پارکینگ، غربال‌گری و تب‌سنجی مراجعین نیز انجام می‌شود؛ لذا در صورت مشاهده علائم بیماری، از مراجعه به مراکز تعویض پلاک جداً خودداری فرمایید.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

مزایای تعویض پلاک اینترنتی

ازآن‌جایی‌که مراکز فک پلاک یکی از شلوغ‌ترین و پرازدحام‌ترین مکان‌ها بودند، شیوع ویروس کرونا این مراکز را به تعطیلی کشاند که موجب بروز مشکلات بسیاری برای مشتریان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مالی کشور شد. تجربه آنلاین‌شدن فرایند ثبت درخواست تعویض پلاک به‌عنوان راه‌حلی سودمند، از سویی مانع از ازدحام جمعیت در مراکز مربوطه و بالارفتن ریسک انتقال بیماری می‌شود و از سوی دیگر، از اتلاف وقت مالکان و خریداران در صف‌های طولانی جلوگیری می‌کند.  

نوبت دهی کدام مرکز تعویض پلاک، اینترنتی است؟

به‌دلیل محدودیت‌های کرونا، هم‌اکنون در اغلب شهرهای کشور نوبت دهی مراکز تعویض پلاک، تنها به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود.

تعویض پلاک اینترنتی چگونه است؟

برای این کار به سامانه رسمی نوبت دهی تعویض پلاک که در این مقاله مراحل استفاده از آن به‌طور کامل شرح داده شده، مراجعه کنید.

نوبت دهی تعویض پلاک از چه تاریخی اینترنتی شده است؟

از 19 شهریور 1399 به بعد.

امتیاز شما به این مقاله ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد رای: 3

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
27 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
محمد
۱۳۹۹-۰۷-۱۲ ۲۰:۰۱

با سلام بنده ماشین با پلاک شهرستان دارم الان به تهران میخام انتقال بدم از قبل هم پلاک تهران دارم و ساکن تهرانم ولی دفترچه تامین اجتماعی ندارم شغلم آزاد هستش میتونم اقدام کنم برای تعویض پلاک

Mahdi kgeiri
۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۰۱:۳۷

مطالب مفید بود با تشکر

علی
۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۱۵:۳۴

با سلام.من پلاک تهران دارم الان ماشینو فروختم ماشین دیگه خریدم باید برا گرفتن پلاک خودم قولنامه داشته باشم یا لازم نیست

علی
۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۱۰:۱۰

سند قطعی رو پلیس میده و نیاز به دفتر خونه نیست همونطور که کارخونه همون سند رو میده نه چیز دیگه

بلال ربانی
۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۰۰:۲۲

میخوام تعویض پلاک انجام بدم

رقیه علی‌زاده فرد
۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۱۶:۳۳
پاسخ به  بلال ربانی

سلام. با توجه به شیوع کرونا نوبت دهی تمامی مراکز تعویض پلاک به صورت اینترنتی انجام می شود. لطفا به سایت راهور مراجعه فرمایید و نوبت اینترنتی اخذ کنید.

ارش
۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۱۰:۵۱

مهلت تعویض پلاک من کمتر نوبتیه که تو سایت بهم میدن تکلیفم چیه ..؟

محمدیزدانی
۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۲۲:۳۹

جهت تعویض پلاک

محمدیزدانی
۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۲۲:۴۱

میخواهم نوبت تعویض پلاک بگیرم

حمید
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۰۵:۱۴

سلام بند 1ماه پیش یکی از پلاکا مو گوم کردم و تا الان واسم کلی خلافی آمده دارن از پلاک سواستفاده میکنن و پلاک توسط کلانتری محل بلوکه شده و تو این مدت 24 ساعته هرچی تلاش کردم واسه نوبت دهی کارم نشده لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم

سعید
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۷:۳۰

سلام وقت بخیر الان بخاطر کرونا دوهفته تعطیله مراکز و مهلت وکالت من تموم میشه و فروشنده هم دیگه نمیاد وکالت بده چکار باید بکنم

سعید
۱۴۰۰-۰۱-۲۸ ۱۷:۳۴

سلام وقت بخیر الان بخاطر کرونا دوهفته مراکز تعطیله و مهلت وکالت من تموم میشه،فروشنده هم شهرستانه و مشکل داریم دیگ نمیتونم وکالت بگیرم ازش باید چیکا کنم

حمید
۱۴۰۰-۰۳-۱۰ ۱۴:۱۵

سلام وعرض ادب
من مخواهم خودرو ام را بنام همسرم کنم، چکار باید بکنم؟

فرشته وزیری
۱۴۰۰-۰۴-۱۷ ۱۳:۱۱

سلام
من در تاریخ 14 و 15و 17 تیر سال 1400 به مرکز تعویض پلاک میثم مراجعه کردم ولی بسته بود، در صورتیکه در سایت زده شده که مراکز تعویض پلاک میثم و خاوران باز است، در سیستم نوبت دهی اینترنتی هم ، نوبت نمی دهد و پیام می دهد که موردی یافت نشد، تلفن مرکز میثم هم کسی پاسخگو نیست، من باید چه کنم؟

اسی
۱۴۰۰-۰۵-۱۲ ۱۱:۳۱

من موتورخریدم می خوام تعویض پلاک کنم.سایت وقت نمیده همش پره.چکارکنیم.خواهش میکنم راهنمایی کنید

فرامرز کاکی
۱۴۰۰-۰۵-۱۵ ۰۰:۵۱

چطور ثبت نام کنم برا تعویض پلاک

ابوالفضل کیهانی
۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۱۹:۴۸

سلام وقت بخیر من پلاک دارم و خودرو ندارم جدیدا یک خودرو از سایپا خریدم و به من گفتن حتما باید بری تعویض پلاک برای احراز محل سکونت که پلاک جدید بدیم . آیا من که پلاک دارم واقعا این کار در این موقعیت شلوغ و با اوضاع کرونا احتیاج هست ؟ یا نه ؟ لطفاً مرا راهنمایی کنید با تشکر از دوستان ناجا

حسن طالعی
۱۴۰۰-۰۵-۳۱ ۱۵:۳۴

سلام بله ولی نمایندگی خودشم میتونه انجام بده

مظاهرمحمدی اکبر
۱۴۰۰-۰۶-۰۱ ۰۸:۲۱

خوب هست خیلی

اسماعیل رنجبر
۱۴۰۰-۰۶-۰۴ ۱۰:۳۵

خوب

آسیه اکبری
۱۴۰۰-۰۶-۰۶ ۱۹:۰۵
بازخورد روی دیدگاه ضمنا می‌توانید از طریق کلیک روی این علامت سبزرنگ، هر سوالی درمورد سیستم نوبت دهی دارید از ما بپرسید: " بیشتر »

سلاو وقتتون بخیر
توی مرکزتون احراز سکونت انجام میدید؟

مدیر
معصومه شیخ‌‌مرادی
۱۴۰۰-۰۶-۱۱ ۱۱:۲۷
پاسخ به  آسیه اکبری

سلام دوست گرامی نه، فعالیت این سایت مربوط به خرید و فروش آنلاین خودرو است.

پار
۱۴۰۰-۰۶-۱۶ ۰۵:۱۷
امتیاز دهی :
     

خوب

رشیدی
۱۴۰۰-۰۶-۲۱ ۰۸:۵۹
بازخورد روی دیدگاه ضمنا می‌توانید از طریق کلیک روی این علامت سبزرنگ، هر سوالی درمورد سیستم نوبت دهی دارید از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام ، من خیلی وقته که مشخصات مو پر کردم ولی نوبت بهم داده نشده ، لطفا پیگیری کنید

غلامرضا قادری
۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۱۰:۴۴
بازخورد روی دیدگاه ضمنا می‌توانید از طریق کلیک روی این علامت سبزرنگ، هر سوالی درمورد سیستم نوبت دهی دارید از ما بپرسید: " بیشتر »

سلام من ماشینم باید فک رهن شود نامه شرکت را دارم چطوری باید اقدام کنم باید نوبت بگیرم چون اینجا نوشته نوبت دهی تعویض پلاک

سردبیر
همراه مکانیک
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۰۷

سلام دوست عزیز،

بله، جهت فک رهن خودرو باید به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید که با توجه به راهنمایی‌‌های همین مقاله می‌تونید نوبت رزرو کنید.

مسلم مبارکی
۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۰۴:۲۸
بازخورد روی دیدگاه ضمنا می‌توانید از طریق کلیک روی این علامت سبزرنگ، هر سوالی درمورد سیستم نوبت دهی دارید از ما بپرسید: " بیشتر »

ازآگاهی نامه دارم که بیارم شماره اتاق رادستکاری کردن موقع سرقت

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو