در مقاله با آپشن‌‎های جک S5 اشنا شوید، قصد داریم به معرفی و بررسی تجهیزات و امکانات رفاهی  جک s5 بپردازیم:

در دنیای امروز، وجود آپشن‌های متنوع، یکی از موارد مهم در خرید خودرو به‎حساب می‌‌آید. بسیاری از خودروسازان معتبر جهان و همچنین خودروسازان چینی قصد دارند با ایجاد جدیدترین آپشن‌ها و امکانات رفاهی خریداران را به سمت برندهای خودروسازی خود سوق دهند. در این میان خودروسازان چینی سعی دارند تا با ایجاد آپشن‌های متنوع بر روی خودروهای خود، با دیگر غول‌های معتبر خودروسازی جهان به رقابت بپردازند. همچنین آن‌ها در داخل ایران علاوه بر این‌که قصد داشته‌اند کیفیت را ارتقا دهند، سعی دارند تا با نصب آپشن‌های روز دنیا به رقابت با خودروسازان داخلی بپردازند که تا حدودی در این مسیر موفق بوده‌اند.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

جک s5 یکی از پرفروش‌ترین و موفق‌ترین کراس‎اوورهای  چینی از شرکت جک موتورز در ایران است، که مونتاژ آن از سال 1393 در ایران آغاز شد و در دو نسخه دستی و اتوماتیک به بازار عرضه شد. مشخصات فنی و پیشرانه قوی این خودرو یکی از دلایل موفق بودن جک s5 در ایران است. البته در کنار این موضوع نباید از آپشن‌های بسیار متنوع آن به راحتی عبور کرد که می‌تواند دلیلی بر پشت سر گذاشتن دیگر رقبای خود باشد، که قصد داریم به این موارد اشاره کنیم.

آپشن‌های جک s5

سیستم ورود بدون کلید

زمانی‌که با استفاده از سیستم ورود بدون کلید قصد وارد شدن به اتومبیل را دارید، می‌توانید خودرو را بدون وارد کردن سوییچ، باز کنید. در این روش نیازی به فشار دادن دکمه‌های روی ریموت نیست و اگر ریموت در جیب راننده باشد می‌تواند با استفاده از دستگیره در را باز کند. همچنین خودرو بدون سوییچ روشن و یا خاموش می‌شود، و یکی دیگر از نکات مثبت این سیستم این است که تا هنگامی‌که کلید هوشمند در داخل خودرو است، درها بسته نمی‌شوند.

ورود بدون کلید
ورود بدون کلید

استارت دکمه(کیلس)

در این سیستم سوئیچی مانند یک کلید، برای روشن کردن خودرو وجود ندارد. در این سیستم، خودرو یک ریموت دارد که کافی‌ است همراه شما باشد. برای استارت زدن خودرو، یک دکمه وجود دارد که برای روشن و یا خاموش کردن، از آن استفاده می‌شود. با فشردن پدال ترمز و زدن دکمه استارت، می‌توانید خودرو را روشن و یا خاموش کنید. توجه کنید که اگر ریموت را به همراه نداشته باشید خودرو روشن نمی‌شود.

کیلس
کیلس
با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

تنظیم برقی صندلی‌های جلو:

صندلی‌های برقی یکی دیگر از آپشن‌های به‌کار رفته در جک s5 است. اکثر خودروهایی که در داخل ایران تولید می‌شوند فاقد این آپشن هستند. این آپشن برای استفاده راننده و سرنشین خودرو ایجاد شده است، در این آپشن راننده و سرنشین برای تغییر وضعیت صندلی خود از کلیدهایی که در کنار صندلی وجود دارد استفاده می‌کنند و با تغییر این کلیدها در جهات مختلف باعث تغییر وضعیت صندلی خود می‌شوند.(تنظیمات صندلی شامل جلو و عقب رفتن صندلی یا بالا و پایین رفتن آن است). این عمل قبلاً با استفاده از اهرم‌هایی که در کنار صندلی وجود داشت و به صورت دستی تعبیه شده بود، انجام می‌شد.

صندلی برقی
صندلی برقی

حافظه صندلی(مموری صندلی )

در ادامه بررسی آپشن‌‎های جک S5 به بررسی حافظه صندلی آن می‎پردازیم.

کاربرد حافظه صندلی خودرو درواقع برای ذخیره کردن حالت صندلی برای سرنشینان خودرو است؛ به این صورت که هر شخصی بنا به جهت دلخواه خود می‌تواند صندلی را تنظیم کند و در زمان استفاده می‌تواند صندلی را با کلید مموری، و اختصاص دادن شماره‌ای برای خود به حالت ثبت‌شده بازگرداند و احتیاجی به تنظیم مجدد نیست. این سیستم برای خانواده‌هایی که تمام افراد از یک خودرو استفاده می‌کنند و مجبور هستند صندلی را بنابر جثه و قد خود تنظیم کنند بسیار پراهمیت و کاربردی است، چون تنها می‌توانند با فشار دادن یک کلید مشخص، وضعیت مطلوب خود را به راحتی تنظیم کنند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید
حافظه صندلی
حافظه صندلی

چراغ‌های جلو مجهز به سیستم مشایعت تا درب منزل

با استفاده از این آپشن شما می‌توانید هنگامی که خودرو را پارک کردید، با یکبار زدن نور بالا، چراغ‎های اتومبیل خود را روشن نگاه داشته تا پس از خروج از خودرو مسیر برای شما روشن باشد؛ و حتی هنگام پارک در پارکینگ، شما را تا آسانسور یا پله‌ها مشایعت و همراهی کند.

آینه‌های جانبی با تنظیم برقی و چراغ راهنما همراه با گرم‌کن

آینه‎های جک s5 به صورت برقی تعبیه شده‌اند، که با استفاده از یک دکمه باز و یا بسته می‌شوند. همچنین با استفاده از گرم‌کن موجود در این آینه، در روزهای سرد زمستانی قابلیت یخ‌زدایی در آینه‌ها وجود دارد.

آینه‌های برقی
آینه‌های برقی

آینه‌های جانبی تاشونده برقی

از دیگر آپشن‌‎های جک S5 آینه‌های برقی تاشونده است. استفاده از این آپشن باعث می‌شود هنگامی‌که فرد خودروی خود را پارک کرده‌است، آینه‌ها به صورت خودکار جمع شوند.

آینه‌های تاشونده
آینه‌های تاشونده

 گرمکن صندلی‌های جلو

با استفاده از این آپشن در جک s5، شما می‌توانید صندلی‌های خود را گرم نگه دارید. این آپشن در صندل‌های جلو جک s5 به‌کار رفته است که البته در بعضی از خودروهای لوکس، صندلی‌های عقب نیز دارای گرم‌کن هستند. در داخل صندلی مدارهای گرمایشی به‌کار رفته‌است که حرارت از داخل این مدارها عبور کرده و باعث ایجاد گرما می‌شود. روشن شدن گرمکن‌های صندلی جک s5 تنها با یک کلید انجام می‌گیرد.

گرمکن صندلی جلو
گرمکن صندلی جلو

کامپیوتر سفری

اطلاعاتی از قبیل: میران مصرف سوخت، میزان کیلومتر خودرو و بسیاری از اطلاعات کاربردی دیگر بر روی آن قابل‌نمایش است.

کامپیوتر سفری
کامپیوتر سفری

سانروف

این قابلیت که در اکثر ماشین‌های چینی وجود دارد، می‌تواند برای خریدار ایرانی بسیار جذاب باشد.

سانروف
سانروف

سنسور باران

سنسور باران با قرار گرفتن در حالت اتو فعال می‌شود. در روزهای بارانی و برفی با استفاده از سنسورهای موجود، برف پاک‌کن شروع به فعال شدن می‌کند و دیگر نیازی به درگیر شدن راننده با اهرم برف پاک‌کن نیست.

با آپشن‌های جک s5 آشنا شوید
سنسور باران
برای محاسبه عوارض خودرو کلیک کن

تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه سرنشینان جلو

این سیستم برای ایجاد سرمایش و گرمایش در این خودرو به‌کار گرفته شده‌است. دو کاناله بودن این سیستم باعث ‌شده‌است تا سرنشینان جلوی خودرو، در هر سمت دمای مورد نظر خود را تنظیم کنند.

تهویه مطبوع اتوماتیک
تهویه مطبوع اتوماتیک

سیستم ترمز پارک برقی(EPB)

در اکثر خودروهایی موجود در ایران سیستم ترمز دستی به‌کار گرفته‌می‌شود که با استفاده از آن، اهرم ترمز دستی به سمت بالا کشیده می‌شود و چرخ‌ها قفل می‌شود و بعد از پایین ‌آوردن اهرم چرخ‌ها دوباره آزاد می‌شوند و خودرو حرکت می‌کند. اما امروزه با استفاده از سیستم ترمز پارک برقی دیگر نیازی به اهرم دستی نیست و راننده تنها با فشردن یک کلید می‌تواند ترمز دستی خودرو را فعال کند.

EPB
EPB

سیستم کنترل پایداری الکترونیکی(Ecs)

یکی از آپشن‌های بسیار پرکاربرد که باعث افزایش ایمنی و راحتی سرنشینان خودرو می‌شود، سیستم کنترل‌پایداری است. این سیستم نیز برای حفظ و کنترل مطلوب خودرو بر روی سطح جاده مورد استفاده قرارمی‌گیرد؛ و وظیفه اصلی آن حفظ ثبات و تعادل، هنگام پیچیدن و یا چرخش است.

در این سیستم هنگامی‌که راننده قصد پیچیدن فرمان را داشته باشد و کنترل خودرو را از دست بدهد، سیستم کنترل پایداری فعال می‌شود و از انحراف مسیر خودرو جلوگیری می‌کند. بعضی از مواقع در ترمزهای ناگهانی امکان قفل شدن چرخ‌ها وجود دارد، که باعث تغییر مسیر می‌شود.

سیستم کنترل ایستایی در سربالایی(HAC)

HAC یا همان سیستم کنترل حرکت سرعت در سربالایی، می‌تواند از حرکت خودرو به سمت پایین جلوگیری کند.

این سیستم به این صورت عمل می‌کند که اگر در خیابانی در حال حرکت هستید و این خیابان دارای شیب تند و به سمت بالا است، زمانی‌که خودرو در حالت ایست قرار می‌گیرد، سیستم فعال می‌شود و از حرکت خودرو به سمت عقب جلوگیری می‌کند. در صورتی که این آپشن بر روی خودرویی نصب نباشد ممکن است خودرو به سمت عقب بازگردد و حادثه‌آفرین باشد.

در هنگام فعال شدن سیستم HAC، سنسورهای موجود در روی چرخ‌ها، پس از آن‌که تشخیص دادند خودرو به سمت عقب حرکت می‌کند، فعال شده و با استفاده از میزان فشار ترمز لازم، از حرکت خودرو به سمت عقب جلوگیری می‌کند.

HAC
HAC

کنترل سرعت خودرو در سرپایینی(DAC)

این سیستم به راننده کمک می‌کند در هنگام عبور از جاده‌های سرآشیبی، بدون درگیرکردن ترمز، سرعت خود را ثابت نگه دارد، و با کنترل کامل رانندگی کند. این سیستم قطعا در جاده‌هایی که دارای فراز و نشیب زیاد است، و همچنین زمانی‌که راننده از مهارت کافی برخودار نیست، می‌تواند بسیار مفید عمل کند.

DAC
DAC

کنترل فشار باد تایرها tpms

سیستم کنترل فشار باد تایر، در اغلب ماشین‌های روز جهان وجود دارد. این آپشن هنگامی‌که باد یک و یا چند تایر به میزان قابل‌توجهی کاهش پیدا کرده‌است، به شما هشدار می‌دهد. اصولا این چراغ به رنگ زرد است و به شکل یک نعل اسب بر روی صفحه مشخص است.

TPMS
TPMS – آپشن‌ های جک S5

در ادامه قصد داریم تعداد دیگری از این آپشن‌ها را معرفی کنیم:

سایر آپشن‌ های جک S5

آپشن‌های پرکاربردی مانند، سنسور نور، فرمان برقی با پوشش چرمی، قابلیت تنظیم غربیلک فرمان در دو جهت، کلیدهای کنترل صوتی روی فرمان، تنظیم‎کننده نور صفحه کیلومتر، صندلی چرمی، کنسول جلو و عقب، شیشه‌های جلو و عقب برقی، تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو، گرمکن شیشه جلو، سیستم mp3 دارای شش بلندگو همراه، سیستم بلوتوث همراه با Gps، آنتن شیشه‌ای، سنسور پارک عقب و جلو، دوربین عقب و سیستم ضدسرقت و در آخر قفل ایمنی کودک.

دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌هارو برات داریم.

 آپشن‌ های جک S5
آپشن‌ های جک S5

جمع‌بندی بررسی آپشن‌ های جک S5

در اینجا تمامی آپشن‌هایی که در خودرو جک s5 قراردارد بیان شد. همان‌طور که اشاره شد، جک s5 یکی از پرآپشن‌ترین خودروهای چینی موجود در بازار است که هم از لحاظ آپشن‌های ایمنی و هم از لحاظ امکانات رفاهی می‌تواند در جایگاه بسیار مناسبی در رقابت با چینی‌های دیگر قرار بگیرد. بنابراین اگر قصد خرید خودرویی با آپشن‌های متنوع را دارید جک s5 می‌تواند در گزینه‌های انتخابی شما قرار بگیرد.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها