به گزارش صفحه اخبار خودرو مجله همراه مکانیک، این روز‌ها، قیمت خودرو دیگر به میزان عرضه و تقاضا کاری ندارد و عوامل دیگری در تعیین آن نقش دارند. عواملی که روزبه‌روز در حباب قیمت خودرو می‌دمند. خودرو‌‌هایی مانند پژو پارس و دنا در محدوده‌ قیمتی قرار گرفته‌‌اند که دیگر برای استفاده مقرون‌به‌صرفه نیستند.

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید
تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

یکی از بنیادی‌ترین مشکلات، تبدیل‌شدن خودرو از محصولی مصرفی، به کالایی سرمایه‌ای است. تاخیر در تحویل خودرو‌ها هم خود به عامل بالابردن قیمت خودروها از سوی فروشندگان دامن زده است. مثلا وقتی خبرنگار صداوسیما از یکی از آگهی‌دهندگان دنا پلاس توربو اتومات پرسید که چرا قیمت ۶۰۰ میلیون تومانی را اعلام می‌‌کند، با این پاسخ مواجه شد که به دلیل خواب طولانی‌مدت پول پیش‌خرید است.

از طرف دیگر، مشکل همیشگی افزایش قیمت دلار نیز باعث شده است که فروشندگان بدون درنظرگرفتن وجود یا نبود مشتری در بازار، قیمت‌ها را افزایش دهند. در همین رابطه نایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو می‌گوید:

این روز‌ها همه چیز در بازار خودرو به دلار ختم می‌شود و نوسان‌‌های قیمتی آن تعیین‌کننده قیمت‌‌ها است. وی در ادامه افزود: همان‌طور که قیمت دلار در بازار واقعی نیست و رئیس‌کل بانک مرکزی نیز به این موضوع اشاره کرده است، قیمت‌ها در بازار خودرو دارای حباب و غیرواقعی است.

منبع: ایرنا

بیشتر بخوانید

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها