به گزارش صفحه اخبار خودرو مجله همراه مکانیک، حمید مرادی، قائم‌مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو از رشد تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در این شرکت طی هفت ماه گذشته خبر داد و گفت: فروش شرکت طی این مدت ۲۸ درصد افزایش و تعهدات معوق هم ۸۳ درصد کم شد.

مرادی گفت: گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای سال جهش تولید تا ششم آبان‌ماه جاری با تلاش کارکنان و حمایت شبکه بزرگ قطعه‌سازان، بیش از ۲۸۵ هزار دستگاه خودرو تولید کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه رشد را به ثبت رسانده است و ۵۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد. 

قائم‌مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: همچنین گروه صنعتی ایران خودرو طی مدت مذکور بیش از 250 هزار دستگاه خودرو روانه بازار کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی 28 درصد را تجربه کرده است.

مرادی همچنین از کاهش تعهدات معوق شرکت ایران خودرو خبر داد و تصریح کرد: تعهدات معوق از تعداد 189 هزار و 150 دستگاه در سال گذشته به 32 هزار و 612 دستگاه در سال جاری کاهش‌یافته است.

حمید مرادی تصریح کرد: به دلیل کمبود و کسری برخی از قطعات حدود 57 هزار و 300 دستگاه خودروی دارای کسری قطعه در پارکینگ‌های این شرکت وجود دارند که با همکاری شبکه تأمین و قطعه‌سازان، قطعات آنها در حال تأمین است و به‌زودی این خودروها تکمیل و به مشتریان تحویل داده می‌شود.

اگر قصد خرید خودرو بدون اتلاف وقت و به قیمت واقعی داری اینجا رو کلیک کن. ما با خرید سفارشی کار رو برات آسون کردیم.

وی با رد شائبه احتکار و دپوی خودرو در پارکینگ این خودروساز گفت: طی دو سال گذشته برخی افراد به‌ویژه در فضای مجازی احتکار خودرو توسط خودروساز را طرح کرده‌اند که این موضوع صحت ندارد.

قائم‌مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به تحریم‌های صنعت خودرو تصریح کرد: طی دو سالی که تحریم‌های ظالمانه علیه صنعت خودرو اعمال شده، برای جلوگیری از هدر رفت ظرفیت‌های تولید و توان نیروی انسانی، با وجود کسری برخی قطعات، هیچ‌وقت تولید را متوقف نکرده‌ایم. برخی از قطعات با فناوری بالا و الکترونیکی به دلیل مشکلات ارزی با تأخیر از گمرک ترخیص شده و در این مقطع برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های تولید و استفاده بهینه از زمان‌های در دسترس برای تولید، ناچاریم خودروها را با کسری برخی قطعات تولید کنیم.

مرادی با بیان این‎که این خودروها پس از طی مراحل تولید به کف کارخانه منتقل می‌شوند و به دنبال ترخیص قطعات موردنیاز در اولین فرصت تکمیل و به مشتریان تحویل داده می‌شود خاطرنشان کرد: این اقدام موجب می‌شود تا سرعت تجاری‌سازی و تکمیل خودروها نیز افزایش‌یافته و متعاقب آن تیراژ تولید حفظ شده و تعهداتمان در قبال مشتریان هرچه بهتر و سریع‌تر محقق شود. زیرا اگر تولید خودرو تا زمان تأمین قطعات متوقف شود، روند تولید محصولات به شکل قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

مرادی تصریح کرد: آمار تمامی خودروهای دارای کسری قطعه و نوع قطعات آن به نهادهای نظارتی گزارش داده می‌شود. وی تأکید کرد: اگر خودرویی با تأخیر به دست مشتریان برسد، علاوه بر تثبیت قیمت این خودروها برای مشتریان، خودروساز بابت تأخیر در تحقق معوقات خود، جریمه تأخیر نیز می‌پردازد؛ بنابراین زیان ماندگاری خودرو در وهله اول متوجه خودروساز است.

مرادی تصریح کرد: باتوجه‌به اینکه از زمان تجاری‌سازی محصول تا دریافت پلاک و تحویل به مشتری حدود چهارده روز زمان لازم است، طبیعی است که تعدادی خودرو در پارکینگ خودروسازان منتظر حمل باشند و این خودروها نیز همگی به نام مشتری فاکتور شده و مراحل تحویل را سپری می‌کنند.

منبع: تسنیم

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها