با همه گیری ویروس کرونا از ماه مارس، جهان به دنبال راهی است که بتواند این ویروس خطرناک را نابود یا حداقل از محل زندگی خود دور کند. به گزارش صفحه اخبار خودرو مجله همراه مکانیک، در این بین شرکت خودروسازی هیوندای اعلام کرده که میخواهد از توانایی پرتو فرابنفش برای گندزدایی داخل خودروهایش استفاده کند. استفاده از دستگاه‎های تولید کننده پرتو فرابنفش به ۹۰ سال قبل باز می‎گردد، در آن زمان از این دستگاه‌ها در مدارس فیلادلفیا استفاده می‌شد که در از بین بردن ویروس‌ها کاربرد داشته است.

تابحال به فروش خودرو خودت بدون یک ثانیه اتلاف وقت فکر کردی، اینجا کلیک کن تا با بالاترین سود ممکن خودروی خودت رو بفروشی

هیوندای
هیوندای

امروزه نیز از پرتو فرابنفش برای ضدعفونی قطارهای مترو و اتاق عمل استفاده می‎شود. اطلاعاتی که در سایت هیوندای موتور وجود دارد نشان از تلاش این خودروساز برای ساخت چراغی دارد که در سقف خودرو نصب شده و همه سطوح داخلی خودرو را ضدعفونی می‌کند. این شرکت همچنین در حال بررسی استفاده از پرتو فرابنفش در ضدعفونی هوا است.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.
کرونا
کرونا

گفتنی است، استفاده از پرتو فرابنفش در خودرو تنها زمانی امکان پذیر است که سرنشینی در آن حضور نداشته باشد چرا که این پرتو برای پوست انسان بسیار مضر است. با این حال، هیوندای در حال بررسی امکان استفاده از پرتو فرابنفش برای ضدعفونی داخل خودروها است و هنوز زمان دقیقی برای استفاده از این فناوری در خودروها و نحوه عملکرد آن اعلام نکرده است.

منبع: زومیت

مطالعه مقالات زیر را زا دست ندهید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از