به گزارش مجله همراه مکانیک، چند هفته پس از گسترش ویروس مرگبار کرونا در سطح جهان، به نظر می‌رسد سایه سنگین این بیماری بر سر بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی چین همچنان حضور داشته باشد. بر اساس اعلام کمیسیون ملی بهداشت ‌و سلامت چین آمار قربانیان ویروس کرونا به ۱۱۱۴نفر رسیده است.

نحوه محاسبه افت قمت خودرو را در این پست ببینید.

بر اساس آمار تا امروز ۴۴۷۴۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند و ۱۶۰۶۷ نفر نیز مشکوک به این بیماری گزارش شده است که از افراد مبتلا شده حال ۸۲۰۴ نفر وخیم است. در چنین شرایطی تمام رویدادها و ایونت‌هایی که قرار بود در چنین برگزار شود، تحت الشعاع کرونا قرار گرفته است و همه یکی پس از دیگری لغو می‌شود. در همین رابطه چهارمین مرحله از مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان در فصل 2020 که قرار بود در شهر شانگهای کشور چین برگزار شود، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. این در حالی است که بسیار از مسابقات ورزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین برگزار نشده و یا به تعویق افتاده است.

فرمول یک
فرمول یک

پس از آنکه مشخص شد هنوز پیشرفت چندانی در کنترل این ویروس در چین مشاهده نشده، مسئولان چینی ار احتمال لغو گرندپری چین خبر دادند. با این حال هنوز تصمیم نهایی در برگزاری یا لغو این مسابقه اتومبیل‌رانی گرفته نشده و چینی‌ها در تلاش هستند تا مانع از لغو آن شوند و تنها زمان برگزاری آن را تغییر دهند. پیشتر در خبرها آمده بود که شرکت خودروسازی رنو فرانسه اعلام کرده است که تولید کارخانه‌اش در کره جنوبی تحت تاثیر اختلال در زنجیره تامین قطعات در چین به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور موقت تعطیل شده و فعالیت آن به تعویق خواهد افتاد. در همان هفته‌های اول فراگیر شدن کرونا در منطقه ووهان، رنو، پژو سیتروئن و دانگ فنگ دستور خروج کارکنان خود از چین را صادر کرده بودند تا بدین ترنیب صنعت خودروسازی چین با مشکلات بی‌سابقه‌ای دست و پنجه نرم کند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

معایب سایپا کوییک

مزایای سایپا کوییک

سایپا کوییک بخریم یا نه 

معایب تیبا و ساینا و کوییک

معایب رنو ساندرو و کوییک

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از