نحوه محاسبه افت قیمت خودرو

فهرست مطالب

در این مقاله از سری مقالات آموزشی مجله همراه مکانیک قصد داریم نحوه محاسبه افت قیمت خودرو کارکرده را به شما مخاطبین عزیز ارائه دهیم. اگر شما هم قصد خرید یا فروش خودرو دست‌دوم دارید و در قیمت‌گذاری آن به مشکل برخورده‌اید در این مقاله همراه ما باشید.

نحوه محاسبه افت قیمت خودرو

در ابتدای آموزش کامل نحوه محاسبه افت قیمت خودرو باید بدانیم که خودرو در ایران برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر یک کالای سرمایه‌ای محسوب می‌شود و ارزش بسیار بالایی دارد.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

برخی از خودروها در کشور ما ارزشی معادل یک آپارتمان یا زمین را خواهند داشت. در این شرایط ارزش‌گذاری خودرو بسیار اهمیت می‌یابد و خریدوفروش خودرو در بازار دست‌دوم نیز بسیار پررونق و پرطرفدار خواهد بود. به‌طورمعمول شما هر خودرویی را که خریداری کنید، پس از چند سال استفاده از خودرو می‌توانید آن را به فرد دیگری به قیمت پایین‌تر بفروشید. حال به‌دست آوردن این قیمت تابع فرمول افت قیمت خودرو است که آن را به شما خواهیم گفت.

نحوه محاسبه افت قیمت خودرو

به‌جرأت می‌توان گفت در کشورهایی که خودرو از ارزش پولی بالایی برخوردار است، اغلب برای خودروهای دست‌دوم نیز مشتری به میزان کافی در بازار وجود دارد؛ بنابراین نگران فروش خودروی دست‌دوم خود نباشید. حال مسئله اینجاست که هر خودرو پس از چند سال استفاده، به چه قیمتی و چند درصد از قیمت نمونه صفرکیلومتر فروخته خواهد شد؛ یعنی افت قیمت در این خودروها با چه فرمولی محاسبه می‌شود،. این همان چیزی است که به‌عنوان فرمول محاسبه افت قیمت خودرو از آن یاد می‌کنند.

محاسبه افت قیمت خودرو کارکرده، چالشی بزرگ برای فروش خودرو

محاسبه افت قیمت خودرو پس از چند سال کارکرد، مسئله نسبتا سختی است و به مهارت، تجربه،کارشناسی و فرمول محاسبه افت قیمت خودرو دارد. همچنین درصورتی‌که خودرو دارای آسیب‌های جدی مانند مشکلات فنی یا تصادف باشد مسئله قیمت‌گذاری کاملاً متفاوت خواهد بود؛ بنابراین باید برای فروش خودرو، کارشناسی در مورد افت قیمت خودرو انجام پذیرد تا فروشنده و خریدار دچار زیان نشوند.

فرمول محاسبه افت قیمت خودرو

تعیین قیمت خودرو دست‌دوم یا اصطلاحا محاسبه افت قیمت‌ خودرو در بازار دست‌دوم، به پارامترهای متعددی بستگی دارد که در ادامه مقاله برخی از آن‌ها را برای شما مخاطبین عزیز نام برده‌ایم؛ این پارامترها که فرمول محاسبه افت قیمت خودرو را تشکیل می‌دهند، عبارتند از:

  • مدل خودرو
  • سال و تنوع مدل موجود در بازار
  • رنگ خودرو
  • میزان کیلومتر کارکرد خودرو
  • میزان باقیمانده بیمه و درصد تخفیف بیمه خودرو
  • قسمت‌های رنگ‌شده یا تعویض‌شده خودرو
  • قسمت‌های تصادفی فاقد رنگ

به‌نظر شما کدام فاکتور از اهمیت بیشتری برخوردار است؟
7
به‌نظر شما کدام فاکتور در محاسبه افت قیمت خودرو تاثیرگذاری بیشتری دارد؟x

میزان استقبال مشتریان از این خودروها ازجمله مواردی هستند که بر قیمت خودروی دست‌دوم بسیار تأثیر می‌گذارند. شما می‌توانید قیمت خودرو خود را با تمام فیلترهای نام‌برده به‌وسیله اپ همراه مکانیک به‌دست آورید؛ درواقع فرمول محاسبه افت قیمت خودرو به بهترین شکل در این اپلیکیشن گنجانده شده‌است. اپلیکیشن همراه مکانیک با بروزترین فرمول محاسبه افت قیمت خودرو می‌تواند تمامی دغدغه‌های تعیین قیمت خودرو را برای شما از بین ببرد.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

لازم‌به‌ذکر است که اپلیکیشن همراه مکانیک در کنار فرمول محاسبه افت قیمت خودرو که در اختیار دارد، از قیمت روز خودروهای معامله‌شده باخبر است تا بتواند اطلاعات دقیق‌تری را به‌شما بدهد. حال شاید سوال پیش بیاید که همراه مکانیک قیمت‌های معامله‌شده روز را از کجا دارد؟ باید در جواب بگوییم که همراه مکانیک خدمات خرید و فروش خودرو را نیز انجام می‌دهد از همین رو می‌توان به اپلیکیشن و فرمول محاسبه افت قیمت خودرو همراه مکانیک باخیال راحت اعتماد کرد.

افت قیمت خودرو تا چند سال اتفاق می‌افتد؟

نحوه محاسبه افت قیمت خودرو

به‌منظور فراگیری آموزش کامل محاسبه افت قیمت خودرو باید گفت که معمولا خودروها در یک‌سال اول بعد از تاریخ تولید افت قیمت کمتری نسبت به خودروهای چند سال کارکرد در نمونه تولید داخل و خارجی خواهند داشت. این میزان افت در خودروهای متفاوت بنا به مدل و همچنین شرکت سازنده خودرو می‌تواند متفاوت باشد.

هرچه خودروی موجود در بازار از استقبال مردمی بیشتری برخوردار باشد، میزان افت قیمت کمتری را برای سال‌های اولیه خواهد داشت. خودروهایی که طرفداران چندانی برای خرید نمونه کارکرده در بازار دست‌دوم ندارند، از افت بیشتری به‌خصوص در سال اول برخوردار خواهند شد. برای مثال می‌توان به خودروهای چینی که در چند سال گذشته وارد بازارهای ایران شده‌اند اشاره کرد. این خودروها در سال‌های اولیه درصد افت قیمت بسیار زیادی را تجربه می‌کنند که نسبت به خودروهای تولید داخل و خودروهای خارجی ساخت کشورهای دیگر بسیار عجیب‌وغریب به‌نظر می‌رسد.

به‌طورمعمول پس از ۶ یا ۷ سال از تولید خودرو میزان افت قیمت آن به درصد ناچیزی خواهد رسید که دیگر آن‌چنان قابل‌محاسبه و دارای اهمیت نیست. در کل پارامترهایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد نیز در افت قیمت خودرو مؤثر خواهند بود که در ادامه به‌صورت تفصیلی برای شما شرح خواهیم داد:

مدل خودرو در فرمول محاسبه افت قیمت خودرو

فرمول محاسبه افت قیمت خودرو

مدل خودرو یک پارامتر بسیار حساس در  فرمول محاسبه افت قیمت خودرو است. در جدول محاسبه افت قیمت خودرو راجع به مدل خودرو معیارهای مختلفی برای ارزش‌گذاری وجود دارد. به‌طورمعمول برای افت قیمت خودرو در سال اول در حدود ١٢ درصد ارزش خودرو در نظر گرفته خواهد شد. در سال دوم این عدد به ۱۸ درصد می‌رسد. در سال سوم نیز عدد افت قیمت خودرو حدود ۲۳ درصد و پس از گذشت چهار سال معادل ۲۷ درصد خواهد بود. همان‌طور که مشخص است میزان افزایش افت قیمت خودرو در سال‌های مختلف متفاوت بوده و این عدد پس از ۶ یا ۷ سال معمولاً رشد چندانی نخواهد داشت.

سال تولید خودرو و عمر مفید پارامتری مهم در محاسبه افت قیمت خودرو

 

باید بدانید که در برخی از خودروها برای محاسبه افت قیمت خودرو با دقت بالا، سال تولید اتومبیل نیز اهمیت می‌یابد و در بازار خریدوفروش برخی از مدل‌های خودرو دارای جذابیت بیشتری برای خریداران خواهند بود. برای مثال در مورد خودروی تندر ۹۰ تا سال‌های زیادی شایع بود که خودروهای پایین‌تر از مدل سال ۹۰ از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و این خودروها افت قیمت کمتری را تجربه می‌کردند.

میزان طول عمر مفید خودرو نیز یکی از مسائلی است که در قیمت‌گذاری و افت قیمت خودرو بسیار اهمیت دارد. برخی از خودروها عمر مفید محدودی دارند و به‌واسطه کیفیت پایین قطعات یا نبود خدمات، بعد از مدت محدودی کیفیت اولیه خود را از دست داده و دردسرهای فراوانی را به‌همراه می‌آورند؛ چنین خودروهایی تنها در سال‌های اولیه تولید ارزش خرید مناسبی دارند و پس ‌از ‌آن با افت قیمت قابل‌توجهی مواجه خواهند شد.

میزان کارکرد خودرو

اثر میزان کارکرد اتومبیل در افت قیمت خودرو

در محاسبه افت قیمت خودرو، میزان کارکرد و کیلومتر خودرو از مسائلی است که در تعیین قیمت خودرو بسیار اهمیت دارد. کارکرد استاندارد هر خودرو برای هرسال را می‌توان در حدود 17 تا 20 هزار کیلومتر دانست. درصورتی‌که یک خودرو در یک‌سال کمتر از ۲۰ هزار کیلومتر کارکرد داشته باشد، می‌توان خودرو را کم‌کار یا به اصطلاح خودرو خانگی نامید و درصورتی‌که خودرویی بیش از ۳۰ هزار کیلومتر در سال کارکرده باشد، یک خودروی پرکار محسوب شده و افت قیمت بیشتری خواهد داشت.

در مورد میزان کارکرد خودرو دقت داشته باشید که تنها به عدد کیلومتر ثبت شده روی صفحه‌نمایش بسنده نکنید. متأسفانه در برخی موارد این عدد با ترفندهای مختلف، برای کم‌کار نشان‌دادن خودرو دست‌کاری می‌شوند. در این مورد میزان کهنگی فرمان، دسته‌دنده و صندلی راننده می‌تواند معیارهای خوبی برای بررسی کارکرد خودرو باشد.

میزان اعتبار بیمه و تخفیف آن

مهلت اعتبار بیمه خودرو یکی از مواردی است که خریداران خودرو کارکرده به آن بسیار توجه می‌کنند. داشتن بیمه‌نامه‌ای با مهلت بیشتر از 9 ماه مزیت یک خودرو محسوب می‌شود. چنانچه خودرو فاقد بیمه‌نامه معتبر باشد، معمولا مبلغ بیمه جدید از قیمت آن کسر خواهد شد؛ همچنین تخفیف‌های بیمه‌ای چندساله برای خودروهای کارکرده می‌تواند روی قیمت نهایی خودرو تاثیر بگذارد و افت قیمت خودرو را کم کند. 

رنگ‌شدگی قطعات خودرو

رنگ‌شدگی قطعات خودرو

درصورتی‌که قطعات مختلف خودرو دارای رنگ‌شدگی باشند از قیمت خودرو کسر خواهد شد. بعضی از قطعات در خودرو اهمیت بیشتری دارند و رنگ‌شدگی آنان بیشتر از قطعات دیگر موجب افت قیمت خودرو می‌شود. کاپوت، سقف و ستون‌ها، سینی‌های جلو و عقب خودرو و درب صندوق‌عقب جز قسمت‌هایی هستند که در صورت رنگ‌شدگی بیشترین میزان افت قیمت را به‌همراه دارند.

رنگ‌شدگی برخی از قطعات در خودرو نیز تأثیر چندانی در افت قیمت خودرو نخواهد داشت. برای مثال سپر، دستگیره‌های درب خودرو، آینه‌ها و به‌طورکلی قسمت‌هایی که بر روی خودرو نصب شده و جز قطعات اصلی خودرو محسوب نمی‌شوند، از این قضیه مستثنی هستند.

تصادف سنگین

به‌طورمعمول تصادف سنگین باعث افت شدید قیمت خودرو می‌شود؛ برای مثال اگر در تصادف‌ بخش زیادی از خودرو رنگ‌ شده یا شاسی خودرو دچار ضرب‌دیدگی شود، افت قیمت بسیاری را برای خودرو ایجاد می‌کند. چپ شدن خودرو یا تصادفاتی که باعث تعویض قسمت‌هایی مانند گلگیرها یا سقف و… می‌شوند را می‌توان جزو تصادفات سنگین به‌حساب آورد.

شرایط داخلی خودرو

شرایط داخلی خودرو اعم از تمیزی کابین، سلامت قطعات داخلی ماشین و میزان سروصدایی که داخل کابین شنیده می‌شود، از عواملی هستند که بر افت قیمت خودرو تأثیرگذار هستند.

وجود ایراد و خرابی در ادوات داخلی خودرو مانند کف‌پوش‌ها، روکش‌های صندلی سیستم مولتی‌مدیا و… می‌تواند بر قیمت نهایی اتومبیل تأثیر بسزایی داشته باشد و از عواملی است که بسیاری از خریداران خودروهای دست‌دوم بر سلامت آن تاکید کرده و به آن توجه می‌کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بوی کابین نیز از عواملی است که می‌تواند برای خریدار خودرو دست‌دوم اهمیت داشته باشد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

وضعیت فنی خودرو

وضعیت فنی خودرو

ایرادها و مشکلاتی از قبیل نقص فنی موتور، خروج دود رنگی از اگزوز، سوختن واشر سرسیلندر، مشکلات فنی جعبه‌دنده، خرابی سیستم تعلیق خودرو و سروصداهای اضافی که از آن به گوش می‌رسد از مواردی است که تاثیر بسیاری در افت قیمت خودرو دارند.

گرچه خریداران خودروهای دست‌دوم می‌دانند که خودروهای کارکرده همانند نمونه صفرکیلومتر بدون ایراد نخواهد بود، اما ترجیح می‌دهند تا حد امکان هزینه کمتری را بابت تعمیر و نگهداری خودرو دست‌دومی که قصد خرید آن را دارند پرداخت کنند.

آپشن‌های خودرو

آپشن‌هایی که بر روی سیستم خودرو به‌صورت پیش‌فرض و در کارخانه نصب‌ شده‌اند باید سالم باشند؛ همچنین آپشن‌های اضافی که توسط مالک خودرو بر روی آن اضافه‌شده می‌تواند از افت قیمت خودرو کاسته و قیمت بالاتری را برای خودرو ایجاد کند.

محاسبه انلاین افت قیمت خودرو

برای محاسبه افت قیمت خودرو با یک یا دو فاکتور روبه‌رو نیستیم؛ از همین رو بهتر است از ابزار محاسبه انلاین افت قیمت خودرو استفاده کنیم تا آمار و ارقام دقیق‌تری برای تعیین قیمت خودرو اعلام شود. بهترین و بروزترین ابزار محاسبه انلاین افت قیمت خودرو برای سایت همراه مکانیک است که با کمک آن می‌توانید از قیمت روز خودروی خود مطلع شوید. ابزار محاسبه انلاین افت قیمت خودرو تمامی فاکتورها و مواردی که در این مقاله از آن حرف زده‌شد را درخود دارد و لازم به‌ذکر است که روزانه قیمت‌ها بروزرسانی می‌شوند.

برای مشاهده ابزار محاسبه انلاین افت قیمت خودرو  کلیک کنید

اگر تجربه استفاده از ابزار محاسبه انلاین افت قیمت خودرو را دارید، در همین قسمت با ما در میان بگذارید.
4
تجربه شما از استفاده ابزار محاسبه انلاین افت قیمت خودروx

 

ضرورت کارشناسی چیست؟

یکی از راه‌ها و تله‌هایی که اغلب سودجویان از آن استفاده می‌کنند، عیب‌گذاری بی‌جا برای کاهش قیمت خودرو است؛ ولی درصورتی‌که شما گواهی کارشناسی از یک مرکز معتبر داشته باشید، راه کلاهبرداری را برای دلالان خودرو می‌بندید و خودرو خود را با منطقی‌ترین قیمت و کارشناسی‌شده به‌فروش می‌رسانید.

با توجه به مسائل ذکر شده در بالا و پیچیدگی‌های مربوط به خرید یا قیمت‌گذاری خودروهای دست‌دوم، با استفاده از خدمات کارشناسی خودرو همراه مکانیک می‌توانید خرید یا فروش خودروی دست‌دوم سالم، امن و بدون دردسر را تجربه کنید.

با کلیک برو روی تصویر زیر وارد صفحه کارشناسی 209 نقطه ای همراه مکانیک شوید و جزئیات این خدمت مطلع شوید.

کارشناسی خودرو

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

فرمول محاسبه افت قیمت خودرو شامل چه مواردی است؟

-مدل خودرو
-سال و تنوع مدل موجود در بازار
-رنگ خودرو
-میزان کیلومتر کارکرد خودرو
-میزان باقیمانده بیمه و درصد تخفیف بیمه خودرو
-قسمت‌های رنگ‌شده یا تعویض‌شده خودرو
-قسمت‌های تصادفی فاقد رنگ

رنگ شدگی بدنه خودرو یکی از عوامل افت قیمت است؛ چند درصد خودروها دارای انواع رنگ شدگی هستند؟

40 درصد از خودروهای دسته دوم، دارای حداقل یک قسمت رنگ‌شده هستند.

افت قیمت خودرو تا چند سال اتفاق می‌افتد؟

به‌طورمعمول پس از ۶ یا ۷ سال از تولید خودرو میزان افت قیمت آن به درصد ناچیزی خواهد رسید که دیگر آن‌چنان قابل‌محاسبه و دارای اهمیت نیست.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
36 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
S. A
1398-10-12 13:41

خداوکیل چرا از رو معده حرف میزنی؟ کجای دنیا هر خودرویی بعد از سال اول 12 درصد قیمتش کم میشه؟
یعنی خودروی 100 میلیون تومانی بعد از یه سال قیمتش 88 میلیون؟
یا یه پراید 50 میلیونی صفر کیلومتر بعد یه سال قیمتش 44 میلیون؟ ماشین خودتو اینجوری میفروشی؟
اول کمی فکر کن بعد اطلاعات ارزشمندتو به اشتراک بذار

محمد رحیمیان
1398-10-15 08:11
پاسخ به  S. A

جناب این درصد برای خودرو های چینی هستش که افت بسیار شدید رو در سال اول تجربه میکنن شما هر جای بازار هم برید همینو بهتون میگن

ساحل
1399-04-08 16:30
بازخورد روی دیدگاه اگر تجربه استفاده از ابزار محاسبه انلاین افت قیمت خودرو را دارید، در همین قسمت با ما در میان بگذارید." بیشتر »

خدا کنه اجازه بدن زودتر قیمتا برگرده
من که همیشه از ابزار محاسبه قیمت خودرو شما راضی بودم

مهسا ناوی
1399-04-08 16:31
بازخورد روی دیدگاه به‌نظر شما کدام فاکتور از اهمیت بیشتری برخوردار است؟" بیشتر »

آیا رنگ ماشین در محاسبه افت قیمت خودرو مهمه؟

1399-04-08 16:37
پاسخ به  مهسا ناوی

سلام عرض ادب
بله ولی نه برای هر خودرویی
البته تفاوت قیمت بسیار کم و فقط برای بعضی از رنگ‌ها این شرایط هست

رضا
1399-04-08 16:33

مرسی از مقاله خوبتون
محاسبه افت قیمت خودرو رو میشه بعد از کار تو معدن سخت ترین کار دونست.

اصغر
1399-04-09 09:25
بازخورد روی دیدگاه به‌نظر شما کدام فاکتور از اهمیت بیشتری برخوردار است؟" بیشتر »

برای من فقط سلامت خودرو مهمه

مهدي
1399-04-26 09:56

سلام من يه خودرو دنا پلاس مدل 98در حد خشك داشتم كلا٨٠٠٠تا رفته بود يه پژو پارس از پشت زد نابودش كردمه احتمالا زياد اتاقش تعويض بشه خواستم بدونم چجوري محاسبه ميشه

صادق
1399-05-30 14:47

با سلام
من تیبا ۲ مدل ۹۸ دارم که متاسفانه کاپوتش تعویض خود کارخانه بوده و از صفری دست خودم بوده که بعدا فهمیدم که تو شرکت کاپوتش عوض شده و خودشونم اعتراف کردن اما خسارتی ندادن
حالا افت ماشین من چقده؟

1399-06-02 13:30
پاسخ به  صادق

از اپلیکیشن همراه مکانیک افت قیمت خودروی خود را دربیارید

مهدی
1399-07-13 22:21
بازخورد روی دیدگاه به‌نظر شما کدام فاکتور از اهمیت بیشتری برخوردار است؟" بیشتر »

مدل خودرو و کارکرد و تصادفی نبودن

Rezza
1399-07-20 02:18
بازخورد روی دیدگاه به‌نظر شما کدام فاکتور از اهمیت بیشتری برخوردار است؟" بیشتر »

قسمتهای رنگ شده یا تعویض شده خودرو
مدل خودرو و سال

محسن
1399-07-20 20:39
بازخورد روی دیدگاه به‌نظر شما کدام فاکتور از اهمیت بیشتری برخوردار است؟" بیشتر »

قسمتهای رنگ شده و تعویض شده خودرو

یوسوف
1399-08-20 22:54
بازخورد روی دیدگاه به‌نظر شما کدام فاکتور از اهمیت بیشتری برخوردار است؟" بیشتر »

۲ تنوع و سال تولید خودرو مهمترین آیتمه

فرخ
1399-08-28 12:51

سلام تیبا یک دارم
سپرش تو باران رنگش خراب شد بردم نمایندگی گفت بیا سپر رو عوض کنیم واست
عوض کنم بهتره یا رنگش کنم
چجوری افت قیمت کمتری پیدا میکنه؟

سلمان امیدبخش
1399-11-07 19:15

با سلام و تشکر از شما
آیا موارد عنوان شده، برای خودروهای سنگین هم کاربرد دارد؟ یا اینکه در خصوص خودروهای سنگین، شرایط و گزینه های دیگری مد نظر قرار می گیرند؟

maryam
1399-11-20 09:21

سلامت خودرو و ظاهر مناسب حتی اگه تصادف جزئی کرده باشه و رنگ شده باشه

متین
1399-11-20 12:58

سلام رسیدگی به افت قیمت حدود 17 میلیون چقدر طول میکشه از اول شورای حل اختلاف تا زمان دریافت از مقصر؟ —- یه بریلیانس h220 به یه اس دی زده و اس دی رو به طرف سمند پارک شده حل داده و اس دی ماشین من بود
لطفا سریع پاسخ دهید

Last edited 1 year ago by متین
حسن
1400-07-20 23:37
پاسخ به  متین

به نظرم قیدشو بزنی راحت تر ریگ بهت نمیدن

پرویز سلطانی
1399-12-27 12:56

سلام وخسته نباشید خدمت شما …ایا موتور تعویضی کارخانه از سال اول که در برگ سبز قید شده است در قیمت گزاری خودرو تاثیر دارد واگر تاثیر دارد حدود ان را بفرمایید؟

محمود بیاتی
1400-01-01 15:31

با سلام و ارادت. با تمام تعریف و تمجیدهایی که از همراه مکانیک در سایت شده، یه موضوعی ذهن من رو درگیر کرده! و. اون این هست که بنده اخیرا خودرو صفر تند پارس رو سفارش فروش گذاشتم و بعد از 20 روز که اتفاقی نیافتاد فیتیله رو کشیدیم پایین و از 310 که پایینتر از قیمت کارشناسی بود آوردیم رو 308 و بعد هم 305 و نهایتا کارشناس گفت مشتری 301 پیدا کردم و باز هم ما پذیرفتیم!!! یعنی چیزی حدود 15 تومن زیر قیمت کارشناسی !! باز هم کارشناس نتونست با مشتری برای بازدید زمان تعیین کنه و… بیشتر »

محمود
1400-01-01 15:39

با سلام. خواهشمند است در قسمت قیمت گذاری خودرو یک مورد دیگه هم غیر از رنگ شدگی و تعویض در خصوص تصادف بدون رنگ قطعات هم اضافه کنید. با تشکر

فرشاد
1400-02-06 08:45
بازخورد روی دیدگاه اگر تجربه استفاده از ابزار محاسبه انلاین افت قیمت خودرو را دارید، در همین قسمت با ما در میان بگذارید." بیشتر »

پراید‌۱۱۱یه‌گلگیر‌رنگ،مدل‌۹۶چقد‌افت‌میخوره

میثم
1400-05-05 01:05

سلام.پژوپارس مدل۹۶ میخوام بگیرم اتاقش تعویضه مدل۹۹ انداخته،میگه ۱۶۰ تومن بنظرتون چقدر قیمتشه.خواهش میکنم جواب بدین اگه میدونین

قاسم صابری
1400-05-06 21:34

سلام من یه کوییک دنده ایی مدل ۹۹دارم که تصادف کردم این ماشین تصادف نداشته ولی الان کاپوت گلگیر سمت راست جلو شیشه جلو سپر جلو چراغ جلوراست تعویض شده وسرشار ماشین کمی چرخیده،۳۴۰۰۰کیلومترهم راه رفته،خواستم بدونم افت قیمت این ماشین نسبت به هم مدل خودش ولی بی رنگ چقدره ممنون میشم افت قیمت ماشینو بمن بگید

امیر
1400-07-01 17:25
بازخورد روی دیدگاه به‌نظر شما کدام فاکتور از اهمیت بیشتری برخوردار است؟" بیشتر »

میزان کیلومتر کارکرده
تصادف
رنگ شدگی

سهند
1401-02-03 13:21

من دیروز یه پژوپارس ۹۹ ازپشت بهم زد جعبه وشاسی راتانصفه جمع کرد ماشین خودم پراید۹۷ است که یه درب راننده عوض است کارکرده ۵۰هزاراست فنی ۲۰ کلابیست ماشینم فقط همین ازپشت زدبهم چقد افت قیمت گیرم الان اون موقع توبازار ۱۴۰ ملیون بهم دادان ندادم بعد تصادف پژوپارس

سهند
1401-02-03 13:22

سرپل زهاب

خشایار
1401-02-18 12:06

سلام من ماشین رو از نمایندگی که گفتم خوابوندم تو پارکنیگ و باهاش راه نرفتم و چون ماشین حرکت داده نشده گارانتی اولیه ماشین لغو شد. میخواستم بدونم نداشتن گارانتی ممکنه از قیمت ماشین در زمان فروش فرقی هم بکنه؟

javad
1401-02-24 15:54
امتیاز دهی :
     

با سلام پژو207 دستی سقف فلزی مدل 1400 دو تا درب جلو وعقب سمت راست و رکاب کامل باید عوض بشه بنظرتون افت قیمت ماشین چقد هست

علی عباسی
1401-04-17 12:24
بازخورد روی دیدگاه اگر تجربه استفاده از ابزار محاسبه انلاین افت قیمت خودرو را دارید، در همین قسمت با ما در میان بگذارید." بیشتر »

باسلام در فرمول شما شاسیها و ستون‌ها در تعیین افت در نظر گرفته نشده است.فکر کنم اپلیکیشن قبلی شما بهتر بود و اگه موارد بالا را هم به آن اضافه کنید فرمول افت قیمت قابل قبولی بدست خواهد آمد.

عبداله عموزاده
1401-04-29 10:35
بازخورد روی دیدگاه اگر تجربه استفاده از ابزار محاسبه انلاین افت قیمت خودرو را دارید، در همین قسمت با ما در میان بگذارید." بیشتر »

باسلام .در خصوص افت قیمت ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۹۸ .تعویض کاپوت وضربه شاسی .ودرب صندوق عقب وجمع شدن سینی عقب .چقد افت قیمت داره .ممنون میشم از اطلاع رسانیتون

حسین
1401-05-18 15:59

ببخشید جوش خوردن سرشاسی چقدر از قیمت خودرو را کم میکند

حامد رضوانی
1401-06-21 11:24

سلام. در مورد 206 و تعویض درب صندوق و جمع شدگی سینی عقب ، چقدر افت قیمت داره. مدل ماشین 95 هستش. و 151 کارکرد

سردبیر
1401-06-21 16:26
پاسخ به  حامد رضوانی

سلام. با مراجعه به آدرس https://www.hamrah-mechanic.com/carprice/ و وارد کردن اطلاعات خودرو از قیمت دقیق خودرو مطلع شوید.