مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار عنوان این مقاله از سری مقالات همراه مکانیک است که در آن قصد داریم دو خودرو دنا و پژو 206 صندوق دار را برای شما بررسی کنیم.با همراه مکانیک در مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار همراه شوید تا از نظر بررسی و اپشنهای رفاهی این دو خودرو را برای شما بررسی کنیم.

در دنباله مقالات نقد و بررسی خودروهای بازار ایران در همراه مکانیک، این‌بار نوبت به دو مورد از محصولات محبوب و شناخته شده ایران‌خودرو رسیده است. بله، هدف اصلی این مطلب مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار خواهد بود! لذا با همراه مکانیک همراه شوید تا علاوه بر مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار، ‌ویژگی‌های کمتر شناخته‌شده آن‌ها را نیز بیابیم.

اگر بدلیل شرایط شغلی و یا هر دلیل دیگری وقت استفاده از کارشناس خودرو برای تضمین سلامت خودرو ندارید

بهترین انتخاب برای شما نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک است.جایی که بدون دغدغه و با پیشنهادات جذاب میتوانید خودرو کارکده بخرید.این پیشنهاد  جذاب را از دست ندهید.

صفحه خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک

در مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار واقعا همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد؟

 

مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار

حقیقتا به کار بردن عباراتی همچون «به سلیقه شما بستگی دارد» در مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار اجتناب‌ناپذیر است؛ اما متاسفانه دلیل اصلی این امر برتری و ویژگی‌های مثبت این محصولات نیست. در اغلب بخش‌هایی که در ادامه بررسی خواهیم کرد، ایراداتی غیر قابل اغماض به چشم می‌خورد که منتقد را به ناچار ترغیب به شانه خالی کردن از انتخاب مورد برتر کرده و تمایل بیشتری نسبت به واگذاری این مسئله به خریداران و خوانندگان ایجاد می‌کند. اما به هر روی،‌ در طول این مطلب و مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار سعی خواهیم داشت که حتی‌الامکان از بکارگیری عبارات این چنینی خودداری کنیم.

پژو 206 اس دی و دنا هر دو محصولات‌ مهم ایران‌خودرو هستند که با اهدافی بزرگ و چشم‌اندازهایی طولانی وارد بازار کشورمان شدند.

راستش را بخواهید،‌ در ابتدای کار هر دوی این خودروها با توجه به قیمت آن زمان گزینه‌های نسبتا مناسبی برای مشتریان ایرانی محسوب شده و خریداران خود را نیز راضی نگه می‌داشتند.

ولی حال که دیگر قیمت‌ها سر به فلک کشیده و حتی ارائه اعداد و ارقام ثابت دشوار شده است، دیگر نمی‌توان از نکات منفی آن‌ها چشم‌پوشی کرد، (حتی بهتر است بگوییم نکات منفی این خودروها در حال حاضر پر رنگ تر از سایر موارد به نظر می‌رسد).

با چشم‌های بسته نیز می‌توان کابین‌های ایران‌خودرو را یافت!

مقایسه دنا با پژو 206 صندوق دار

مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار از نظر طراحی داخلی و کابین چیز زیادی برایمان نخواهد داشت. گرچه دنا در بخش کابین تفاوت‌های چشم‌گیری را با اس دی تجربه می‌کند، اما به دلیل روند طراحی و ساخت مشابه‌ای که ایران‌خودرو همیشه در محصولات خود رعایت می‌کند، شباهت‌های فنی زیادی را می‌توان میان آن‌ها یافت. 

این شرکت در کابین دنا تصمیم به استفاده از یک صفحه نمایشگر لمسی به همراه GPS و سیستم‌های کمکی پارک  و ردیابی موانع گرفته و ظاهرا در راستای مسیر پیشرفت خودروهای جهانی قدم برداشته است (!) اما پرسش اصلی این‌جاست که این صفحه نمایشگر و سایر امکانات رفاهی داخل کابین دنا برای جلب رضایت مشتریان کافی است؟ اگر خریداران این محصول ایران‌خودرو با همین موارد راضی بودند، چرا فروش پژو 206 صندوق دار در بازار بهتر است؟ 
در واقع مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار به ما نشان می‌دهد که ایران‌خودرو در انتخاب موارد قابل اعمال در محصولات خود به بلوغ نرسیده و ترکیب برخی از آپشن‌ها و بدنه‌ها و نهایتا قیمت‌های تولیدات‌اش جای نا امیدی و تاسف دارد. 

پژو اس دی اما، در کابین خود همان خاکستری مسبب کور رنگی همیشگی ایران‌خودرو را یدک کشیده و تقریبا هیچ آپشن خاصی  به جز دکمه‌های کنترل سیستم بخش صوتی روی فرمان ندارد. به عبارتی دیگر،‌ کفه ترازو در مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار از نظر زیبایی ظاهری به نفع دنا سنگینی می‌کند، در حالی که اس دی به دلیل کیفیت ساخت بالاتر معادله را به تساوی می‌کشاند.

 

نکته مشاوره ای همراه مکانیک

به گفته مشاوران همراه مکانیک اگر شما به رانندگی با یک خودرو پر آپشن علاقه دارید دنا گزینه مناسب تری برای شماست

اما اگر به رانندگی پر شتاب علاقه بیشتری دارید 206 به افزایش آدرنالین شما کمک بیشتری خواهد کرد.

صفحه مشاوران متخصص همراه مکانیک

بدنه‌های جهش یافته: ولی شما بخوانید فیس‌لیفت‌

مقایسه دنا با پژو 206 صندوق دار

مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار بدون اشاره به پدیده فیس‌لیفت‌ در ایران غیر ممکن است. دلیل این امر نیز فیس‌لیفت‌های متعدد خودروسازان داخلی، بدون تلاش در جهت نوآوری‌های زمان‌گیر است. به عنوان مثالی کاربردی،‌ دنا یک فیس‌لیفت‌ از سمند است که تداعی کننده «رنگ کردن قناری» و پیامدهای حاصل از آن است (!). ۲۰۶ صندوق دار نیز البته از این قاعده مستثنی نبوده و می‌تواند عنوان فیس‌لیفت‌ ۲۰۶ را به دوش بکشد. اما به هر حال، ما در این بخش با صرف نظر از مطالب مذکور به مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار از نظر بدنه و طراحی خارجی خواهیم پرداخت. 

طراحی خارجی دنا در نگاه اول نسبت به سایر محصولات ایران‌خودرو کمیمتفاوت به نظر می‌رسد و کاربرد خطوط شکسته در بخش‌های جانبی و چراغ‌های جلو، گویای تلاش این شرکت جهت شکل‌دهی جلوه‌ای به مراتب مدرن‌تر است. اما متاسفانه این تلاش چندان موفقیت آمیز نبوده است؛ چرا که با چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای و تماشای بخش عقبی این خودرو، می‌توان کمبودهای هماهنگی و نواقص مهندس را به وضوح مشاهده کرد. 

البته پژو 206 صندوق دار نیز در بخش بدنه عملکرد مناسبی نداشته و از نمای جانبی کاملا نا امید کننده است. خصوصا با در نظر گرفتن موفقت‌های ظاهری ۲۰۶، برآمدگی ناهمگون صندوق تعبیه شده برای مدل اس دی نشان از بی‌ذوقی و کم‌حوصلگی طراحان این خودرو دارد. البته از آن‌جایی که بخش جلویی مدل صندوق دار هیچ تفاوت ویژه‌ای با ۲۰۶ معمولی ندارد، می‌توان گفت که علاقه‌مندان را راضی نگه خواهد داشت (به شرطی که هرگز از نمای جانبی به خودروی خود نگاه نکنند!). 

پیشرانه‌هایی که با اطلاعات روی کاغذ در تضاد اند

مقایسه دنا با پژو 206 صندوق دار

احتمالا ایران یکی از معدود کشورهایی است که در بازار خود خودروهایی مغایر با اطلاعات فنی ذکر شده از سوی شرکت تولید کننده دارد! در واقع مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار  نیز گواهی است برای همین مسئله و به سرعت به ما یادآوری می‌کند که نباید به کاغذهای چاپ شده ایرانی اعتماد کنیم (!). 

به گفته ایران‌خودرو، دنا با پیشرانه EF7 خود به مراتب برتر از پژو 206 صندوق دار بوده و قابلیت‌های فنی بیشتری نیز دارد. این شرکت در تصدیق ادعای خود، مشخصات پیشرانه مذکور را پیش کشیده و ظاهرا از ما انتظار دارد بی‌ چون و چرا بپذیریم که دنا محصول برتری است. ولی متاسفانه نشستن پشت فرمان دنا خیلی زود به شما نشان خواهد داد که می‌بایست کاغذهای چاپی را کنار گذاشته و با واقعیت تلخ محصولات ایرانی روبرو شوید.

وزن بالای دنا موجب کاهش قدرت پیشرانه‌اش شده و گرچه هندلینگ خوبی برای آن به ارمغان آورده است، اما شتاب و قدرت کمتری را  خصوصا در قیاس با پژو ۲۰۶ اس9 دی رقم زده است.

پژو 206 صندوق دار ولی، با تیوفایو محبوب‌ و وزن کمتری که دارد، شتاب و آدرنالین بیشتری را به صاحبان خود نوید داده و خوشبختانه صدای کمتری را نیز به کابین خود راه می‌دهد (که ممکن است سندرم سردردهای مزمن رانندگی با خودروهای داخلی‌مان را کاهش دهد!).

مقایسه فنی دنا و پژو 206SD

 

پژو 206

دنا

حجم موتور

1587CC

1645CC

حداکثر قدرت

110 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه

114 اسب بخار در 6500 دور در دقیقه

تعداد سیلندر/سوپاپ

سیلندر 16 سوپاپه

سیلندر 16 سوپاپه

جعبه دنده

دنده دستی

دنده دستی

شتاب صفر تا صد

11.4

12

ماکزیمم سرعت

193

190

مصرف سوخت ترکیبی(لیتر در صد کیلومتر)

6.6

7.8

حجم باک

50 لیتر

70 لیتر

تجهیزات ایمنی

ABS – EBD – EBA – ترمز جلو دیسکی خنک شونده – ترمز عقب دیسکی توپر-کیسه هوای راننده و سرنشین جلو

ترمز ضد قفل ABS و EBD – ترمز جلو ديسكي ترمز عقب ديسكي-راننده و سرنشين

آپشنهای رفاهی

بلندگوی درهای جلو و عقب – تیوتر جلو – پخشCD با کنترل پشت فرمان-چراغ مه شکن جلو و عقب – قابلیت تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو از داخل خودرو – آیینه‌های جانبی برقی – دارای حسگر دماسنج و قاب رنگی – قفل مرکزی با سوییچ کنترل از راه دور رادیویی – سیستم ضد سرقت (ایموبیلایزر) – کمربندهای ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع – سیستم تهویه اتوماتیک (HVAC)-صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع – پشت سری جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه – شیشه بالابر برقی درهای جلو و عقب – صندلی عقب 2 تکه با قابلیت تاشوندگی – پشت سری صندلی عقب با قابلیت تنظیم ارتفاع – دماسنج روی داشبورد – چراغ همراهی تا درب منزل در محیطهای تاریک – سیستم تنظیم سرعت برف پاک‌کن با سرعت خودرو


داراي مانيتور تصويري با قابليت پخش فايلهاي تصويري داراي قابليت استفاده از سيستم رهياب داراي سيستم پاسخگويي به تلفن همراه (هندزفري موبايل) مجهز به كليدهاي كنترلي سيستم صوتي روي فرمان تيوتر-هیدرولیک مجهز به كليدهاي كنترلي سيستم صوتي و هندزفري موبايل و كروز كنترل – تنظيم اتوماتيك – دريچه تهويه براي سرنشينان عقب – جلوهالوژني و LED – عقب LED – چراغ مه شكن جلو و عقب – چراغ نقشه خوان – چراغ خطر سوم – آينههاي جانبي برقي – راهنمادار و تاشونده اتوماتيك آينه و چراغ آرايش روي آفتابگير سمت شاگرد – شيشه بالابر برقي درهاي جلو و عقب – تريم تك رنگ (مشكي) – ايموبيلايزر – سيستم هشدار دهنده هوشمند مركزي ورود غير مجاز – شيشههاي سولار (ضد اشعه مضر UV خورشيد) – هشدار دهنده موانع عقب – سيستم عيب يابي هوشمند (مالتي پلكس) – قفل مركزي با ريموت راديويي – كمربندهاي ايمني جلو سه نقطه اي با قابليت پيش كشنده و تنظيم ارتفاع – سيستم قطع سوخت خودكار – سيستم كنترل بخار بنزين – رينگ آلومينيومي 15 اينچ – جابجايي‏هاي صندلي‏هاي راننده و سرنشين جلو بصورت كاملا برقي – امكان نصب صندلي كودك در صندلي عقب (داراي استاندارد Isofix) – دسترسي به صندوق از داخل اتاق – پشت سري صندلي جلو با قابليت تنظيم ارتفاع و زاويه – پشت سري صندلي عقب يكپارچه با صندلي – كروز كنترل – ستون فرمان جمع شونده(تلسكوپي) – چراغ همراهي تا در منزل در محيط تاريك و كم نور – بلندگوهاي جلو و عقب – نمايشگر دماي محيط – آنتن اكتيو به همراه سيستم پشتيباني از رهياب – تنظيم زاويه نور چراغهاي جلو از داخل – دستگيرههاي همرنگ – تودوزي مخمل – دسترسي به صندوق عقب – باز كن در صندوق عقب از داخل اتاق و روي سوييچ – قطعات دكوراتيو طرح چوب – چراغهاي سقفي جلو و عقب – چراغ داخل داشبورد – كارت طلايي چهار ستاره

 

تکلیف خریداران چیست؟

راستش؛ در وضعیت کنونی بازار کشور و محصولات بی‌کیفیتی که از نظر قیمتی به خودروهای BMW زدیک شده‌اند، تکلیف خریداران چندان مشخص به نظر نمی‌رسد. اما اگر هدف‌تان از مطالعه مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار انتخاب یک‌کدام از آن‌ها به عنوان خودروی شخصی‌تان بوده است،‌ می‌بایست بدانید که شرایط خرید و فروش پژو 206 صندوق دار به مراتب بهتر از دنا بوده و خریداران بیشتری را به سمت خود جلب می‌کند. لذا بهتر است، در انتخاب خود، مواردی چون رضایت بازار، کیفیت ساخت، عملکرد و دوام را نیز اعمال نمایید  که همگی به نفع اس دی به پایان خواهند رسید.

 

لحظه ای تصور کنید خودرو کارکرده با هزینه گزاف خریده اید اما ناگهان متوجه میشوید چندین خرابی درقطعات مختلف خودرو وجود دارد.

چه حسی به شما دست میدهد؟

آیا میدانید یکی از خدمات همراه مکانیک کارشناسی 209 نقطه ای حودرو است .

صفحه کارشناسی تخصصی خودرو در محل همراه مکانیک

 

مقالات مرتبط:

مقایسه بسترن b30  با دنا پلاس

مقایسه دنا و برلیانس h330

مقایسه تندر 90 با دنا

مقایسه دنا و پژو پارس

مقایسه پژو 206 و 207

 

اپلیکیشن همراه مکانیک

یا اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

4
دیدگاه بگذارید

4 تعداد نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
1 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از

[…] مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار […]

[…] مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار […]

[…] مقایسه پژو 206 و دنا  […]