وحشتناک ترین تصادفات خودرویی جهان

فهرست مطالب

تصادفات رانندگی، یکی از دردناک‌ترین حوادثی هستند که روزانه در نقاط مختلف جهان در حال رخ‌دادن هستند و ممکن است تلفات جانی شدیدی را نیز به دنبال داشته باشند. سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو، عدم ایمنی خودرو و جاده و بسیاری دلایل دیگر، سبب می‌شوند تا یک حادثه رانندگی به وقوع بپیوندد و پیامدهای مالی و جانی بعضا زیاد و دلخراشی را به دنبال خود بیاورد.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

تصادفات وحشتناک در سطح جهان

در این مقاله از سری مطالب مجله خودروی همراه مکانیک، چند مورد از وحشتناک‌ترین تصادفات خودرویی رخ‌داده در سطح جهان را به اطلاع شما خواهیم رساند.

تصادف زنجیره‌ای ۷۰ خودرو در سال ۱۹۹۰ – تنسی، ایالات متحده

بعد از ساعت ۹ بامداد روز یازده دسامبر سال 1990، مه غلیظی سطح یکی از بزرگراه‌های ایالت تنسی را به تسخیر خود درآورد و در نتیجه، حدود ۷۰ خودرو در اثر کاهش دید و لغزندگی سطح جاده به یکدیگر برخورد کردند. طول زنجیره تصادف، به بیش از ۸۰۰ متر می‌رسید و ۱۳ کشته در اثر این حادثه بر جای ماند.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

در این میان، آتش‌سوزی خودروها نیز به عمق فاجعه افزود و ۱۳ موسسه آتش‌نشانی وارد محل تصادف شدند تا این آتش را مهار کنند. به گفته شاهدان، وقوع این تصادف مانند انفجار یک بمب بود و صدای برخورد خودروها با یکدیگر، شبیه شلیک گلوله تفنگ به نظر می‌رسید. خودروها به طور زنجیروار به یکدیگر برخورد می‌کردند و صدای تصادف هر لحظه شنیده می‌شد؛ طوری که گویی یک اسلحه خودکار یا شات-گان در حال شلیک منظم گلوله باشد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

 بعد از آن واقعه، حس‌گرهای مه‌سنج بزرگراه جهت ارائه هشدارهای سریع‌تر به وسایل نقلیه حین بروز مه، کاملا اصلاح شدند تا هشدارهای صریح به رانندگان در این‌گونه مواقع ارسال شود و از وقوع تصادفاتی به این شدت جلوگیری به عمل آید. علائم شبرنگ و چراغ‌های چشمک‌زن نیز در طول مسیر نصب شدند تا خودروها را در مه بهتر راهنمایی کنند.

طوفان شن و وقوع تصادف زنجیره‌ای در نوامبر ۱۹۹۱ – کالیفرنیا

زمین‌های کشاورزی اطراف یکی از بزرگراه‌های ایالت کالیفرنیا در آمریکا، به دلیل وقوع خشک‌سالی‌های شدید، عاری از هر گونه پوشش گیاهی بودند. با این شرایط، وزش یک باد با سرعت ۶۵ کیلومتر بر ساعت، کافی بود تا طوفانی از شن و خاک به هوا بلند شود و دید رانندگان را به حداقل برساند. در چنین وضعیتی، وقوع یک تصادف زنجیره‌ای بر اثر کوچک‌ترین اشتباه، کاملا محتمل به نظر می‌رسید؛ نتیجه هم چیزی جز این نبود و حدود ۱۰۴ وسیله نقلیه در مسیری به مسافت حدود ۱۶۰۰ متر با یکدیگر برخورد کردند.

 پس از ساعت‌ها عملیات امداد و نجات در میان طوفان شن، حدود ۱۷ کشته و ۱۵۰ مجروح از این حادثه بیرون آمدند. هزاران نفر نیز درون خودروهای خود برای ساعت‌ها محبوس شده بودند که حتی تا روز بعد نیز نجات آن‌ها به طول انجامید.

تصادف زنجیره‌ای در بزرگراه فرسنو کالیفرنیا – نوامبر ۲۰۰۷

تصادف زنجیره‌ای بزرگراه فرسنو، یکی از بزرگ‌ترین حوادث رانندگی در ایالات متحده بود که طی آن، بیش از ۱۰۰ خودرو و کامیون در یک آزادراه مه‌آلود به یکدیگر برخورد کردند و دو کشته به‌علاوه ده‌ها مجروح به جای ماند. آتش‌نشانان اعلام کردند که پس از رسیدن به محل، هم‌چنان صدای برخورد خودروها به یکدیگر را می‌شنیدند و این تصادف، لحظه‌به‌لحظه در حال افزایش بود؛ طوری که گویی یک دومینوی مرگبار ایجاد شده بود. عامل اصلی این حادثه، نوعی مه غلیظ به نام tule fog  شناخته شد.

تصادف زنجیره‌ای بزرگراه ۴۰۱ – کانادا سال ۱۹۹۹

صبح روز سوم سپتامبر سال ۱۹۹۹، مه غلیظی بزرگراه ۴۰۱ در شرق شهر ویندسور را به تسخیر خود درآورد که منجر به وقوع یک تصادف بزرگ شامل ۸۷ وسیله نقلیه شد. هفت کشته و ۴۵ زخمی در این حادثه بر جای ماند و در تاریخ کانادا، به‌عنوان بزرگ‌ترین تصادف رانندگی از آن یاد می‌شود.

تصادف در اثر طوفان یخ – مریلند سال 2009

در یکی از روزهای ژانویه ۲۰۰۹، طوفان برف و یخ منجر به وقوع تصادف برای حداقل ۲۰ خودرو در منطقه مریلند شد. در این رخداد، ۳۵ خودرو و کامیون تریلر با یکدیگر برخورد کردند که در پی آن، دو نفر جان باختند و ۳۵ نفر نیز زخمی شدند که حال ۱۲ نفر به‌شدت وخیم بود.

تصادف کامیون با ون؛ حادثه‌ای بسیار غم‌انگیز

 ششم فوریه ۲۰۱۲ در یکی از مناطق آنتاریو کانادا، یک ون با سیزده کارگر مهاجر به یک کامیون برخورد کرد که بر اثر آن، ۱۱ نفر کشته شدند. یکی از کشته‌ها، راننده کامیون بود و ۱۰ نفر دیگر نیز جزو کارگران مهاجر بودند که تمامی آن‌ها در دم کشته شدند و سه مجروح نیز جهت درمان به بیمارستان انتقال یافتند. در این تصادف، یک سمت ون به طور کامل تخریب و کامیون نیز به پهلو واژگون شد.

جمع‌بندی

حوادث رانندگی، تنها در صورت رعایت قوانین راهنمایی، عدم تخطی از سرعت مطمئنه، توجه مداوم به جلو، استفاده از خودروهای ایمن و نیز جاده‌های مناسب، به نتایج ناگوار منجر نخواهند شد؛ بنابراین، چه رانندگان و چه خودروسازان در عدم بروز حوادث ناگوار در جاده‌ها دخیل هستند. از یک سمت، خودروسازان باید محصولات خود را به تکنولوژی‌های ایمنی مدرن نظیر انواع سیستم‌های ترمز، رادارهای هشداردهنده و تجهیزات ایمنی مجهز کنند و از سوی دیگر، رانندگان باید با احتیاط کامل به تردد بپردازند تا کمتر شاهد بروز تصادفات ناگوار در سطح جاده‌ها و بزرگراه‌ها باشیم.

بیشتر بخوانید

 

عضویت در خبرنامه

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها