در این نوشتار قصد داریم یکی دیگر از خودروهای چینی موجود در بازار را مورد بررسی قراردهیم که این روزها و در این شرایط بازار خودروی کشور، کم کم در حال جایگزینی مدل‌های ایرانی بازار هستند.


در این نوشتار قصد داریم یکی دیگر از خودروهای چینی موجود در بازار را مورد بررسی قراردهیم که این روزها و در این شرایط بازار خودروی کشور، کم کم در حال جایگزینی مدل‌های ایرانی بازار هستند.
بررسی ظاهری خودرو را شروع می‌کنیم. نمای جلوی خودرو کپی کاملی از نسل قبلی تویوتا RAV٤ است و بلافاصله به شباهت انکارناپذیر امگرند X٧ به آن پی می‌برید. البته در اینجا چینی‌ها کمی خلاقیت به خرج داده و طرح اجزای مختلف خودرو را کمی تغییر داده اند!

به نحوی که در نمای جلو مجموعه‌ای ناهماهنگ و نه چندان دلچسب حاصل شده است. جلوپنجره طرحی مستطیل شکل دارد که با شکل چراغ‌های بزرگ جلو هماهنگ نیست. طرح سپر جلو کمی بهتر است و تا حدودی فاجعه‌ی مجموعه‌ی چراغ‌ها و جلوپنجره را جبران می‌کند.  

 

نمای جانبی خودرو به مراتب بهتر از نمای جلو است. گلگیرهای پف کرده به همراه خط شانه‌ حس قدرتمندی را انتقال می‌دهند. طرح شیشه‌های کناری نیز هماهنگ و مناسب با مجموعه‌‌ی طرح کناری خودرو است. خط شانه‌ی خودرو با حرکت به عقب، برجسته‌تر شده و با ادامه یافتن روی در پنجم، شباهت غیرقابل انکاری با نسل کنونی تویوتا RAV٤ دارد! مجموعه‌ی چراغ‌های عقب کمی کوچک به نظر می‌رسند ولی در عین حال گرافیک جذابی دارند.

دو قطعه‌ی پلاستیکی بر روی دو ستون C خودرو قرار دارند که تاثیر مثبتی روی نمای عقب خودرو دارند. سپر عقب خودرو نیز کمی بیرون زده است.

 

حال به سراغ قابلیت‌های رانندگی خودرو می‌رویم. پیشرانه‌ی خودرو از نوع ٤ سیلندر به حجم ٢٤٠٠ سی‌سی و به قدرت ١٦٢ اسب بخار و گشتاور ٢٢٠ نیوتون‌متر است.

گیربکس خودرو نیز از نوع ٦ سرعته‌ی اتوماتیک با قابلیت تعویض دستی است. مصرف سوخت خودرو نیز در سیکل ترکیبی توسط سازنده ٩,٥ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است. پس از شروع حرکت، تعویض دنده‌ها به کندی و با تاخیر، به همراه تکان احساس شد. قدرت موتور خودرو برای کاربرد روزمره به نظر کافی می‌رسد ولی در حالت ظرفیت کامل و صندوق بار پر و در مسیرهای جاده¬ای ناکافی خواهد بود.

سیستم ترمز خودرو نیز علی‌رغم دارا بودن سیستم‌های کمکی رایج مانند ABD و EBD کمی ضعیف عمل می‌کند و نیاز به فشار زیادی در مواقع اضطراری وجود دارد که حس بدی را به راننده منتقل می‌نماید.

خودرو از نظر ایمنی وضعیت مناسبی دارد و با دارا بودن سنسورهای پارک در جلو و عقب، دارا بودن ٧ کیسه‌ی هوا، دوربین دید عقب، نشانگر فشار باد لاستیک ها و … توانسته از موسسه‌ی معتبر NCAP اروپا، هر ٥ ستاره را در تست های تصادف دریافت کند که برای خودروسازان چینی پیشرفت بزرگی به حساب می‌آید.

در پایان می‌توان این خودرو را به عنوان انتخابی نسبتا مناسب ارزیابی کرد، هرچند در هنگام فروش آن، باید مطمئن بود که افت قیمت قابل توجهی را شاهد خواهد بود. قیمت نمایندگی این نمونه حدود ١١٥ میلیون تومان اعلام شده است.  

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از