در این مقاله با یکی از مشتریان همراه مکانیک گفتگو کرده ایم که توانسته خودروی خود را بدون دردسر و از طریق همراه مکانیک به فروش برساند.

اگر پای صحبت افرادی که خودرو خود را به روش سنتی فروخته اند بنشینید  می بینید که چه دل پری از مشکلات فروش خودرو دارند. مراجعه به بازارهای فروش خودرو، پاسخ به تماس های مشتریان، صرف زمان و هزینه برای آگهی کردن خودرو و از همه بد تر فروختن خودرو زیر قیمت به دلالان مسائلی است که فروشندگان خودرو همواره به آن انتقاد دارند . بعضی افراد هم سعی کرده اند از روش های جدیدتر استفاده کنند و خودرو خود را در سایت های رایگان آگهی کرده اند.  این افراد هم دردسرهای زیادی برای فروش خودرو دارند که  پاسخگویی به تماس های بی جا از مهم ترین آنهاست. گاهی هم سایت های مشابه آگهی های سایت های معروف را کپی می کنند در نتیجه حتی زمانی که شما خودرو را می فروشید و آگهی را از سایت مرجع پاک می کنید، این آگهی در سایت های کپی کننده باقی می ماند و همچنان باید پاسخگوی تماس های بی جا باشید.

اما بهترین روش برای فروش آسان و بدون دردسر خودرو چیست؟؟

در ادامه تجربه یکی از مشتریان همراه مکانیک را با هم می خوانیم که توانسته خودرو خود را بدون هزینه و بی دردسر از طریق خدمت فروش سفارشی همراه مکانیک به فروش برساند. 

​ فروش خودرو

 •  سلام ، لطفا خودتون رو معرفی کنید؟

 •  علی هستم 30 سال دارم. شغلم برنامه‌نوسی هست و در یک شرکت خصوصی در بخش توسعه سایت مشغول به کار هستم.
 •  قبلا تجربه فروش خودرو رو داشتید؟از چه طریقی اقدام کردید؟

 • بله هم تجربه فروش خودرو شخصی و هم خودروی پدرم. در تجربه اول خودرو را به نمایشگاه سپردیم، قیمت را تعیین کردند و بعد از مدتی به فروش رسید ما در تعیین قیمت دخالتی نداشتیم حتی مطمئن نیستم به دلال نفروخته باشند که خب بعدش یه مقدار پشیمون شدیم مخصوصا از قیمتی که فروخته بودن. اما دومین بار برای اینکه دقیقا به مصرف‌کننده بفروشم در یکی از سایت‌ها آگهی زدم. این بار می‌توانستم قیمت دلخواه‌ام را در آگهی لحاظ کنم اما با توجه به تغییرات قیمت و نوسانات بازار نمی‌دانستم دقیقا قیمت خودرو خودم چقدر است!
 •  وقتی از روش های قدیمی استفاده می کردید چه مشکلاتی براتون ایجاد شد؟

 • علاوه بر همین تعیین قیمت، تماس‌های مکرر و گاهی بی‌دلیل مشتریانی که قصد خرید نداشتند. پاسخگویی به این تماس‌ها واقعا زمان‌بر بود. برای من که باید در حین کار پاسخگوی مشتریان می‌بودم گاهی کلافه‌کننده می‌شد که حتی مجبور می شدم گوشیم رو خاموش کنم که همین مورد مشکلات حادی رو برام درست کرده بود. بعد از توافق با مشتری، در زمینه عقد قرارداد دانش خاصی نداشتم و برای عقد یک قرارداد اصولی به مشاور نیاز بود.
 •  چطور با شرکت همراه مکانیک آشنا شدید؟

 •  در زمینه کارشناسی و فروش خودرو در اینترنت و گوگل می‌چرخیدم که با سایت همراه مکانیک آشنا شدم.
 •  دلیل شما برای انتخاب همراه مکانیک و سپردن خودروتون به این شرکت چی بود؟

 •  با بازدید از سایت متوجه شدم این شرکت کارشناسانی دارد که در محل حاضر می‌شوند تمام نکات فنی، بدنه و آپشن خودرو را بررسی می‌کنند و با تبحر کافی خودرو را قیمت‌گذاری می‌کنند. به علاوه فروش خودرو را کاملا رایگان به عهده می‌گرفتند و در این مدت نیازی نبود من به تماس‌های مشتریان پاسخ دهم. در آخر هنگام فروش خودرو می‌توانستم از مشاوره حقوقی و کمک کارشناسان همراه مکانیک در عقد یک قرارداد اصولی بهره‌مند شوم، همه این عوامل باعث شد این سایت را برای فروش خودرو انتخاب کنم.
 •  فروش خودرو خودتون رو در سایت همراه مکانیک چطور ثبت کردید؟

 • خیلی راحت ، فقط با چندتا کلیک! وارد بخش «فروش خودرو» در سایت همراه مکانیک شدم و گزینه «ثبت سفارش» را انتخاب کردم. مشخصات فردی و مشخصات خودرو را وارد نمودم. نکته جالب این بود که من تعیین می‌کردم مشاوران شرکت در چه بازه زمانی با من تماس بگیرند.
 • فروش سفارشی خودرو 

 •  بعد از ثبت سفارش فروش، شرکت چه اقدامی کرد؟

 •  مشاوران در همان بازه‌ی زمانی که انتخاب نموده بودم با من تماس گرفتند. درمورد محلی که حضور دارم و ساعت توافقی برای کارشناسی خودرو با من صحبت کردند. من کمی عجله داشتم اولین فرصت را پیشنهاد دادم. کارشناس خودرو نیم ساعت بعد در محل حاضر بود. خودرو را از لحاظ فنی، بدنه و آپشن کاملا بررسی نمودند، اطلاعات را در چک لیست کارشناسی همراه مکانیک وارد کردند و از زوایای مختلف از خودرو عکس گرفتند.
 • کارشناسان قیمت خودرو من را تعیین نمودند، هرچند در آگهی‌های منتشر شده قیمتی که مدنظر خودم بود را ثبت کردند. اما قیمت‌گذاری کاملا حرفه‌ای و منصفانه بود.
 •  در فاصله بین کارشناسی تا فروش ، شما چه مسئولیتی داشتید؟

 •  در واقع هیچ مسئولیتی نداشتم.
 • مشاور مخصوص خودرو من، تماس‌های مشتریان را پاسخ ‌می‌داد و هروقت که من مایل بودم گزارش پیشرفت کار را به من ارائه می‌داد. فقط زمانی که مشتری واقعا قصد خرید خودرو را داشت، خودرو را بازدید می‌کرد و مشتریان از فیلتر مشاوران همراه مانیک عبور می‌کردند.
 • مشتری در زمان و مکان توافقی حاضر می‌شد و خودرو را از نزدیک می‌دید. بعد از دومین بازدید مشتری خودرو را پسندید و کارشناس همراه مکانیک برای کارشناسی دوم در محل حاضر شد که این خیلی برای من جالب بود که خدمات متنوع رو در یک جا و خیلی راحت بتونم به خدمت بگیرم.
 •  نکته کلیدی و مثبت فروش از طریق همراه مکانیک به نظر شما چیست؟

              – کاملا راحت و بدون دردسر بود. من فقط هنگام فروش، قرارداد را امضاء کردم. در این طول مدت درگیر فرآیند فروش خودرو نبودم.
              – دردسر تماس‌های مکرر و تماس دلالان را نداشتم.               
              –  هنگام فروش، کارشناس خودرو با قرارداد استاندارد و اصولی حضور داشت و به دو طرف معامله، مشاوره حقوقی دادند که بسیار مفید بود.             
             –  در مدتی که قصد فروش خودروام را داشتم همچنان از خودرو خود استفاده می‌کردم و نیازی نبود در نمایشگاه باشد.              
             –  این خدمت از طرف شرکت همراه مکانیک برای من کاملا رایگان بود. وجه ضمانی که هنگام ثبت سفارش، پرداخت کرده بودم پس از فروش خودرو به من برگردانده شد. 

 

دلال ها از آنچه که فکر را می کنید به شما نزدیک ترند

 45 درصد افرادی که خودروی خود را بفروش می رسانند دچار پشیمانی از نحوه فروش و قیمت فروخته شده می شوند
برای فروش آسان و بدون هزینه خودرو همین الان اقدام کنید

فروش خودرو رایگان و تضمینی!

 

فروش خودرو همراه مکانیک

مطالب جدید

شناسایی آسیب خودروی دست دوم پیش از خرید !

میناوند

مرکز تعویض پلاک الغدیر

میناوند

هفت نکته درباره نمایشگاه آنلاین خودرو

میناوند

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید! نصب اپلیکیشن
+
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید